فرانسه

کشور: فرانسه

شهر پایتختی: پاریس

مساحت: حدود ۵۴۷۰۳۰ کیلومتر

جمعیت: ۵۸ میلیون نفر

زبان: فرانسوی

پول رایج: یورو

منطقۀ جغرافیایی: زمان هماهنگ جهانی ۱+

کد تلفن کشور:۳۳+

مذهب: اکثرا کاتولیک هستند

فرانسه :اطلاعات مهاجرت به فرانسه کشور فرانسه شبیه به یک شش‌ضلعی است. بخش وسیعی از کشور فرانسه در اروپای غربی واقع شده است. پایتخت این کشور پاریس، زبان رسمی آن فرانسوی و واحد پولی این کشور یورو است. شعار ملی آن آزادی، برابری،برادری است و پرچم آن از ۳ رنگ عمودی آبی ،سفید و قرمز تشکیل شده است. سرود ملی فرانسه”مارسییز“[Marseillaise] نام دارد که توسط “روژه دولیس” [Rouget de lisle] که یک ژنرال ارتش فرانسه بود، در استراسبورگ به منظور تشویق سربازان برای مواجه با ارتش آلمان سروده شد و از آنجا که سربازان بندر مارسی هنگام بازگشت از آلمان به پاریس این ترانه را زمزمه می کردند به “مارسییز” معروف شد. فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از نظر مساحت است و دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. فرانسه بیشترین تعداد توریست را در کل جهان دارا است. این کشور از یک سو با فرهنگ و تاریخ غنی خود و از سوی دیگر با ارزش های آزادی طلبانه و جمهوری خواهانه، نقش مهمی در تاریخ جهان ایفا می کند. فرانسه از پیشگامان تاسیس اتحادیه اروپا است و یکی از پنج عضو اصلی شورای امنیت ملی سازمان ملل متحد است. در سال ۲۰۰۹ فرانسه پنجمین قدرت اقتصادی دنیا بوده است در آخرین سر شماری جمعیت که در اول ژانویه سال ۲۰۱۰ صورت گرفت، جمعیت این کشور ۶۶ میلیون نفر بر آورد شد شایان ذکر است بیش از ۱% جمعیت جهان در فرانسه زندگی می کنند.

سیاست : فرانسه کشوری با حکومت جمهوری است که نظام حاکم بر آن، نظام پارلمانی و ریاستی می باشد وقوه مجریه در فرانسه بین رئیس جمهور و نخست وزیر تقسیم شده استکه در آن رئیس جمهور فرانسه هر ۵ سال یک بار با انتخابات مستقیم و عمومی انتخاب می‌شود.

اقتصاد : امروزه فرانسه در مرحله گذار از یک اقتصاد مدرن و مرفه همراه با مالکیت و مداخله عمیق دولت به یک اقتصاد مبتنی بر مکانیزم بازار است از جمله مهم‌ترین صنایع کشور فرانسه می‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، صنایع شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد غذایی و منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکترونیک، صانیع اتمی و جنگ‌افزار اشاره کرد. گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور می باشند.

مذهب : مسیحیت کاتولیک و پروتستان ، اسلام ادیان اصلی در فرانسه می باشند و تعداد مسلمانان فرانسه بیش از پنج میلیون نفر می‌باشد فدراسیون ملی مسلمانان فرانسه، CFCMو UOIFو FNMF و GMP از جمله انجمن‌های اسلامی هستند که در فرانسه فعالیت می‌کنند و در شهرهای بزرگ عموماً مساجد مسلمانان وجود دارند که از جمله آنها می‌توان به مسجد بزرگ پاریس و مسجد بزرگ لیون اشاره کرد همچنین فرانسوی‌ها با آداب اصلی مسلمانان و عید هایشان معمولا آشنایی دارند.

هزینه ها : زندگی در فرانسه ، آموزش عالی دولتی در فرانسه تقریباً رایگان می باشد با این وجود بیشترمدرک های دکترا به ویژه در رشته‌های فنی و تجربی که مستلزم حضور در آزمایشگاه است و پذیرش دانشجو را مشروط بر داشتن بورس تحصیلی یا ارائه گواهی مالی مبنی بر توانایی تأمین ماهیانه ۱۰۰۰ یورو می‌نماید که فلسفه این امر آن است که در فرانسه دوره دکترا نوعی اشتغال تمام وقت محسوب می‌شود و لذا دانشجو عملاً امکان کمی برای کار دارد که طبیعی است باید کاره شبانه یا روزهای تعطیل پایان هفته را داشته  باشد.هزینه ی تحصیل در فرانسه خوابگاهها و رستورانهای دانشگاهی، تخفیفهای دانشجویی برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی و تفریحات (سینما، ورزش، کتابخانه، انجمن های دانشجویی) باعث می شود که دانشجویان در فرانسه بتواند با بودجه نسبتا مناسبی، نیازهای اصلی خود را برآورده سازند که با در نظر گرفتن تخفیفهای مختلف دانشجویی بطور کلی می توان گفت که یک بودجه ماهانه برابر با ۸۰۰ یورو در شهرستان و ۱۱۰۰ یورو در پاریس کافی خواهد بود مسکن سوئیت یک خوابه در شهر ۶۰۰ یورو وغذا در ماه ۲۴۰ یورو می باشد.

 

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.