اقامت از طریق ثبت شرکت

در سال ۲۰۱۰-۲۰۰۹ به دلیل وضعیت و رشد اقتصادی پایین و هزینه‌های دولت و… در اروپا، شرایط راه‌اندازی تجارت در اروپا ممکن نبود و همین رشد اقتصادی پایین موجب بدنام شدن اروپاییان حتی در طول دوره شرایط اقتصادی خوب شد؛ بنابراین این بسیار حائز اهمیت است که افراد زمان تجارت در اروپا را مدنظر داشته باشند.از روش‌های اخذ اقامت می‌توان به تحصیل، مهاجرت از طریق تخصص، اخذ اقامت اروپااز طریق ثبت شرکت اشاره کرد

هرساله افراد زیادی تمایل دارند برای تحصیل، کار وزندگی وارد اروپا شوند. حال چرا افراد این کشور را برای زندگی انتخاب می‌نمایند؟ مزایای ثبت شرکت در این کشور چیست؟ شرایط مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت چیست؟ روش‌های مختلف مهاجرت سرمایه‌گذاری چیست؟ در این مقاله سعی شده است شمارا با شرایط کار، راه‌های مهاجرت، تحصیل و هزینه زندگی در اروپا آشنا نماییم.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اروپا

این در مطلب به‌صورت کلی اطلاعاتی درزمینهٔ ثبت شرکت در اروپا را ارائه می‌دهیم. ثبت شرکت در اروپا دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه می‌کنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در اروپا شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به‌واسطه این کار قصد مهاجرت به اروپا را داشته باشد، روش‌های دیگری هم موجود است.

ثبت شرکت در اروپا دارای مزایای بسیار زیادی هست از افتتاح حساب بانکی بین‌المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اروپا، همگی امکان‌پذیر هست.

اقامت از طریق ثبت شرکت در خارج از کشور

ثبت شرکت در کشورهای مختلف یکی از راه‌حل‌های اخذ اقامت و مهاجرت به آن کشور محسوب می‌شود. گاهی شما برای مهاجرت به یک کشور مثلاً اروپایی باید اقدام به سرمایه‌گذاری نمایید ولی ممکن است با هزینه بسیار پایین‌تر و صرف زمان کمتر از طریق ثبت شرکت بتوانید برای خود و اعضای خانواده خود اقامت یک کشور را اخذ نمایید.

قیمت ملک در و هزینه زندگی بایستی، قبل از شروع تجارت و کسب کار در اروپا به‌طور کامل موردبررسی قرار گیرد.

اقامت از طریق ثبت شرکت1این بسیار مهم است که بدانید هر کشور اروپایی قوانین و مقررات خاصی برای راه‌اندازی تجارت خارجیان در خارج از اروپا دارد. اگرچه ایالت اروپا سیاست‌های خاصی که توافق‌نامه شن گن نامیده می‌شود را در خصوص مهاجران به کار می‌گیرد؛ بنابراین قوانین مختلفی برای کار و راه‌اندازی تجارت برای کشورهای عضو در نظر گرفته‌شده است.

برخی از کشورها اخذ اقامت و راه‌اندازی تجارت را امری راحت تلقی می‌کنند درحالی‌که برخی دیگر مسئله اخذ اقامت و راه‌اندازی تجارت را برای غیراروپاییان عملاً غیرممکن می‌دانند.

شرایط لازم برای راه‌اندازی تجارت در اروپا

برخلاف قوانین مختلفی که برای اخذ مجوز تجارت خارجیان در نظر گرفته‌شده است، قانونی وجود دارد که در میان اغلب اروپاییان رایج هست و به شرح ذیل هست:

خارجیانی که قصد راه‌اندازی تجارت رادارند ملزم به اخذ مجوز کاری یا هر نوع ویزای دیگری نمی‌باشند و تنها به مجوز اقامت در کشور برای راه‌اندازی تجارت در آن نیاز دارند. این مجوز اقامت در ابتدا موقت هست و پس از گذشت چندین سال و با توجه به موفقیت فرد در تجارت، فرد قادر به اخذ مجوز اقامت بلندمدت خواهد بود.

چندین نوع راه‌اندازی تجارت جهت اخذ مجوز اقامت وجود دارد که شامل:

  •  راه‌اندازی تجارت به‌عنوان یک تاجر منحصربه‌فرد، به‌عنوان یک شریک تجاری، شعب یا دفاتر شرکت‌های خارجی یا ثبت شرکت در کشور میزبان هست.
  • اگر درخواست اقامت شما باهدف راه‌اندازی شرکت یکسان باشد، قبل از هر چیز می‌بایست منافع اقتصادی هر کشور و دیگر عوامل مانند خوداشتغالی و فعالیت‌های اقتصادی که عوامل مؤثر در فرهنگ و اقتصاد کشور مقصد محسوب می‌شوند را در نظر بگیرید. چراکه تنها شانس کمی برای اثبات مسئله کسب‌وکار و اخذ مجوز اقامت وجود دارد. جهت اخذ مجوز اقامت باهدف راه‌اندازی تجارت، برخی از کشورها به طرح کسب‌وکار که توسط کارمندان و مقامات موردبررسی قرار می‌گیرد نیاز دارند. در اصل، طرح تجارت شما نشان‌دهنده عمل سرمایه‌گذاری و خدمات تجاری در کشور موردنظر هست.
  • برخی از کشورها مقدار وجه موردنیاز برای راه‌اندازی تجارت را در نظر می‌گیرند. برای مثال اگر شما قصد راه‌اندازی تجارت در انگلستان رادارید به حداقل ۲۰۰۰۰۰ پوند برای سرمایه‌گذاری در تجارت و همچنین مقداری وجه اضافی برای حمایت خود و خانواده‌تان تا زمانی که تجارت شما سودآور است نیاز دارید. ناگفته نماند که قوانین و مقررات موجود برای کنترل تجارت و علاقه‌مندی‌های شما در تجارت موردنیاز است.
  • برخی از کشورها تعداد شغل‌های موردنیاز در تجارت را مشخص نمی‌کنند درحالی‌که برخی دیگر به میزان شغل ایجادشده توجه بسیاری می‌کنند. برای مثال کشور انگلستان به شغل‌های جدید و تمام‌وقت برای مقیمان اصلی انگلستان یا شهروندان جهت پیشرفت در تجارت نیاز دارد.
  • علاوه بر شرایط قانونی در نظر گرفته‌شده برای راه‌اندازی تجارت خارجیان خارج از منطقه اروپا، هر کشور قوانین و مقررات خاصی را برای اخذ مجوز تجارت، ثبت آن و … در نظر گرفته است. برای راه‌اندازی تجارت، شما ملزم به ثبت این تجارت توسط مقامات (دولت‌های مسئول و صلاحیت‌دار که از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود)، شناسایی دریافت مالیات جهت تجارت و ثبت تجارت توسط مقام امنیتی دولت‌خواهید بود.
  • برخی از کشورها به حضور صاحبان تجارت برای عضویت در اتاق‌های بازرگانی یا دیگر سازمان‌های تجاری نیاز دارند. در بسیاری از کشورها اتاق بازرگانی تنها یک موسسه قانونی محسوب نمی‌شود، بلکه اطلاعات مفید، مشاوره در خصوص تجارت، آموزش و حمایت‌های لازم و منابع برای راه‌اندازی تجارت را نیز در اختیار افراد قرار می‌دهند.

شرکت سهامی خاص: شرکتی است که سرمایه‌ی آن به سهام متعدد تقسیم‌شده است.

شرکت  تضامنی: شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می‌شود.

انواع شرکت در اروپا

اقامت از طریق ثبت شرکت3شرکت ها در اروپا به طور کلی به چهار دسته تقسیم می شوند:

  • شرکت خصوصی: شرکت های خصوصی با مالکیت فردی هستند که ساده ترین نوع شرکت می باشند.
  • شرکت با مسئولیت محدود: این شرکت ها می تواند خصوصی و یا عمومی باشند. شرکت های با مسئولیت محدود بیشترین میزان شرکت های ثبت شده را تشکیل می دهند. به عنوان مثال شما می توانید با ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور اسلواکی اقامت اروپا را دریافت نمایید.
  • شرکتهای مشارکتی: این شرکت ها مناسب کسانی هستند که می خواهند کسب و کار و یا بیزینس کوچکی را راه اندازی نمایند.
  • شرکت های تابع و یا نمایندگی ها: این شرکتها در واقع نمایندگی هایی از شرکت های موجود در کشور های دیگر هستند که می خواهند در کشورهای مقصد ثبت شوند و در این کشورها مشغول به فعالیت شوند.

بررسی شرایط ثبت شرکت در اروپا

فرصت‌های موجود برای اخذ مجوز اقامت جهت راه‌اندازی تجارت کدام اند؟

با گسترش منطقه‌ایالت اروپا، اخذ مجوز برای راه‌اندازی تجارت برای شهروندان کشورهای خارج از اروپا با دشواری‌هایی روبه‌رو بوده است. درواقع اروپا به شهروندان کشورهای عضو برای راه‌اندازی تجارت همانند دیگر ملت‌ها نیاز دارد.

به‌عنوان‌مثال برای آغاز تجارت کارآفرینان یونان در فرانسه، حمایت، خدمات، آموزش و اعطای وام یکسانی به‌عنوان یک شهروند فرانسوی در نظر گرفته می‌شود. اگرچه تمامی عاملان تجاری روابط دوستانه‌ای با افراد غیراروپایی ندارند، هر کشور عضو در اروپا قوانین و مقررات خاصی برای اخذ مجوز اقامت باهدف راه‌اندازی تجارت دارد.

ثبت شرکت در بلژیک

افراد خارجی که قصد خوداشتغالی یا راه‌اندازی تجارت رادارند ملزم به اخذ کارت حرفه‌ای جهت انجام فعالیت‌های اقتصادی در بلژیک رادارند. شما می‌بایست میزان صلاحیت خود (ازنظر میزان آموزش، دانش و تجربه) را اثبات نمایید و موفقیت لازم را درزمینهٔ موردنیاز کسب نمایید.

این بسیار حائز اهمیت است که شما سرمایه کافی برای راه‌اندازی تجارت و حمایت از خود داشته باشید. جهت راه‌اندازی تجارت یا خوداشتغالی در بلژیک شما ملزم به ثبت‌نام در شرکت بانکو کارفور دس (BCE)، مکانی دولتی برای ثبت شرکت‌های کوچک و خوداشتغالی خواهید بود.

در سراسر بلژیک شرکت‌های متعدد (مراکز تجاری متعددی) وجود دارد که عملکرد همگی در شورای عملکرد شرکت‌ها به تصویب رسیده است که کمک بسیاری برای ثبت تجارت در BCE، اخذ مجوز، میزان مالیات و دیگر موارد برای راه‌اندازی تجارت یا خوداشتغالی به شما خواهند کرد.

ثبت شرکت در دانمارک

خارجیان متعلق به بیرون از اروپا قادر به راه‌اندازی تجارت یا خوداشتغالی در دانمارک تحت شرایط خاصی خواهند بود؛ بنابراین منافع خاصی برای تجارت در دانمارک که مرتبط با راه‌اندازی تجارت در دانمارک باشد برای افراد در نظر گرفته‌شده است.

لذا برای دسترسی به حمایت کافی جهت راه‌اندازی تجارت، افراد مستلزم به ارائه مدارک لازم می‌باشند. اگر شما به‌عنوان یک فرد خود اشتغال فعالیت می‌کنید به‌صورت عادی مجوز اقامت یک‌ساله برای گسترش فعالیت‌ها، به شما اعطا می‌گردد. لذا پس از دو سال اقامت، مجوز اقامت طولانی‌مدت به شما داده می‌شود.

ثبت شرکت در فرانسه

برای آسان‌تر شدن فرایند اخذ اقامت خارجیان خود اشتغال، دولت فرانسه فرصت ارائه مهارت و استعدادها (رقابت به خاطر مهارت و استعداد ) را به افراد داه است. فرصتی که افراد از طریق آن قادر به ارائه فرهنگ، دانش، هنر و مشارکت اقتصادی به کشور مقصد هستند.

کارت مهارت و استعداد به افراد خود اشتغال خارج از اروپا امکان راه‌اندازی تجارت به‌عنوان یک فرد ماهر و بااستعداد را می‌دهد لذا اگر شما در این مجموعه قرار دارید به پیشنهاد کاری نیازی ندارید. تمام نیازهای شما با توجه به استعداد و مهارت‌های موجود برطرف می‌گردد و حمایت مالی کافی برای شما در نظر گرفته می‌شود.

در اینجا چندین مثال در خصوص متقاضی واجد شرایط آورده شده است که به شرح زیر هست: فارغ‌التحصیل دانشگاه، متقاضی واجد شرایط بدون در نظر گرفتن سطح علمی، داشتن مهارت‌های مستقل مانند هنر، نویسندگی، ورزشکاری و. مدیر ارشد و سطح اجرایی بالا.

 

ثبت شرکت در ایرلند

اگر شما قصد راه‌اندازی تجارت در ایرلند رادارید، می‌بایست نسبت به اخذ مجوز تجارت در ساختمان عدالت، برابری و قانون اصلاحات اقدام نمایید. برای اثبات تجارت شما به مبلغی حدود ۳۰۰۰۰۰ یورو و استخدام حداقل دو شخص از منطقه اقتصادی اروپا (کشورهای اروپایی به‌اضافه سوئیس، ایسلند، نروژ و لیختن‌اشتاین) نیاز دارید.

لذا شما می‌بایست سطح مهارت خود را برای راه‌اندازی تجارت و ارائه طرح کسب‌وکار که توسط شرکت حسابرسی تائید می‌شود را اثبات نمایید.

با توجه به شرایط مشخص‌شده، تجارت شما می‌بایست به فعالیت‌های بازرگانی و رقابت کشوری منتهی شود و شمارا در جهت اخذ درآمد کافی برای حمایت خود و خانواده‌تان یاری نماید.

شرایط ثبت شرکت آلمان

خارجیانی که قصد راه‌اندازی تجارت در آلمان رادارند قادر به اخذ مجوز اقامت با توجه به منافع اقتصادی و تقاضای منطقه‌ای خواهند بود. لذا افراد می‌بایست انتظار تأثیر مثبت اقتصادی و رشد اقتصادی تضمینی توسط مقامات را داشته باشند.

قانون مهاجرت در سال ۲۰۰۵ موجب کاهش ۵۰۰۰۰۰ یورو سرمایه‌گذاری در این کشور شد و نیاز به ایجاد شغل به عدد پنج رسید. پس از گذشت ۳ سال و در صورت کسب موفقیت در تجارت و امرارمعاش به صاحبان شرکت‌های خارجی مجوز اقامت داده می‌شود.

تأسیس شرکت در هلند

مسئله خوداشتغالی و راه‌اندازی شرکت در هلند نیازی به اخذ مجوز کاری ندارد؛ اما در صورت قصد اقامت به‌عنوان یک فرد خود اشتغال افراد مستلزم به‌به اخذ این مجوز می‌باشند؛ بنابراین برای اخذ این مجوز شما می‌بایست همکاری خود با جامعه و یا اقتصاد هلند را اثبات نمایید.

به‌جای اخذ مجوز کاری شما مستلزم به دادن درخواست اقامت و ارائه مدارک صلاحیت خود، طرح تجارت، آغاز سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های خوداشتغالی خواهید بود. برای اخذ مجوز اقامت به‌عنوان یک فرد خود اشتغال، قانون مهاجرت در هلند سیستم خاصی را برای افزایش سود در هلند در نظر می‌گیرد. لذا شما به‌عنوان یک فرد یا شرکت خود اشتغال به ثبت‌نام در اتاق بازرگانی هلند نیاز دارید.

معاهده دوستی هلند و آمریکا در سال ۱۹۵۶ برقرار شد. این معاهده در رابطه با چگونگی شروع تجارت یا خوداشتغالی آمریکاییان در هلند بود. لذا افراد آمریکایی که در راستای این معاهده عمل می‌کردند نیازی به شرکت در آزمونی که برای تجارت‌های غیراروپایی صورت می‌گیرد نداشتند.

اقامت از طریق ثبت شرکت2شرایط تأسیس شرکت در اسپانیا

شهروندان کشورهای خارج از اروپا، کسانی که قصد خوداشتغالی و راه‌اندازی تجارت در اسپانیا رادارند مستلزم دریافت کارت اقامت قبل از کار وزندگی در این کشور هستند. درخواست اقامت شما می‌بایست نشان‌دهنده داشتن سرمایه کافی برای شروع تجارت و حمایت خود شما باشد. لذا شما می‌بایست صلاحیت کافی برای انجام تجارت داشته باشید.

ثبت شرکت در سوئد

خارجیانی که خارج از اروپا / منطقه اقتصادی اروپا قرار دارند و قصد راه‌اندازی تجارت یا شراکت در فعالیت‌های تجاری سوئد رادارند می‌بایست نسبت به اخذ مجوز اقامت برای ماندن در سوئد اقدام نمایند. ناگفته نماند که تنها اخذ مجوز کاری در دیگر کشورهای اروپایی کفایت نمی‌کند و برای اخذ مجوز اقامت شما می‌بایست صاحب ۵۰ درصد از این تجارت باشید.

هم‌چنین شما می‌بایست اثبات کنید که این تجارت سودآور است و شما و خانواده‌تان را حمایت می‌کند و نشان دهید که فردی باتجربه هستید و برای راه‌اندازی تجارت صلاحیت کافی دارید و سرمایه کافی برای شروع تجارت در اختیاردارید.

ناگفته نماند که جزئیات طرح تجارت شما توسط هیئت‌مدیره مهاجرت موردبررسی قرار می‌گیرد و اگر مورد تائید واقع شود به شما مجوز اقامت دوساله در این کشور داده می‌شود.

ثبت شرکت در بریتانیا

اگر شما قصد راه‌اندازی تجارت در انگلستان رادارید به حداقل ۲۰۰۰۰۰ پوند سرمایه و مبلغی اضافه برای حمایت خود و خانواده در طول تجارت سودآور نیاز دارید.

به‌علاوه شما می‌بایست علاقه‌ای یکسان در خصوص شراکت در تجارت به‌صورت تمام‌وقت و استخدام افرادی زمانی که قادر به فعالیت فردی نیستید داشته باشید.

توجه داشته باشید که کشور انگلستان به ایجاد دو شغل جدید تمام‌وقت برای مقیمان یا شهروندان در فرایند تجارت نیاز دارد.

امیدواریم از مطالعه این مقاله بهره کافی را برده باشید.

تماس wisa.ir

منبع مقاله:

این لینک

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 3

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!