دانمارک

کشور: دانمارک

شهر پایتختی: کپنهاگ

مساحت : ۴۳٬۰۹۴کیلومتر مربع

جمعیت : ۵٬۴۴۷٬۰۸۴ نفر

زبان : دانمارکی

پول رایج : کرون دانمارک

منطقۀ جغرافیایی : زمان هماهنگ جهانی +1

کد تلفن کشور : +۴۵

اقامت دانمارک

دانمارک : کشوری است در شمالاروپا که پایتختآن کپنهاگمی باشد. جمعیت این کشور ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رسمی دانمارک دانمارکی است. زبان‌های فاروئی، گرینلندیو آلمانینیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارد. واحد پول این کشور کرون دانمارکمی باشد و با اینکه کشور دانمارک در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به حوزه یورونپیوسته و80.4% درصد مردم دانمارک مسیحی لوتری می باشند.جزایر فاروو گرینلندبخشی از پادشاهی دانمارک به‌شمار می‌آیند که به ترتیب در سال‌های 1948و1979 به آن‌ها خودگردانی اعطا شده‌است. دانمارک جنوبی‌ترین کشور اسکاندیناوی می باشد و تنها مرزی که دارد با کشورآلمان است و پلی دریایی به نام پل اورسوند، دانمارک را به سوئد متصل شده است.

این کشور از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتواست و  کشور دانمارک دارای دولت رفاه ‌می باشد که از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم، در رتبه اول جهان را داراست. دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان (راضی‌ترین) مردم جهان اعلام می‌شوند و دانمارک به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان می باشد.

اقتصاد : واحد پول کشور دانمارک، کرون دانمارک می باشد و با حروف اختصاریDKK مشخص میشود. در حال حاضر هر کرون دانمارک معادل 0/18 دلار است.

کرون دانمارک تقریباً ارزشی برابر با کرون نروژ  دارد و نوسان نرخ بسیار کمی را داراست.

تورم اقتصادی دانمارک 3/1 درصد ولی نرخ بیکاری در دانمارک ۶ درصد است که موجب شده اقتصاد دانمارک در رتبه ۱۴ جهانی قرار گیرد.

هزینه ها : هزینه زندگی در کشور دانمارک اگرچه بالا می باشد ولی درآمد ماهانه مردم نیز بالا است وهزینه زندگی در کشور دانمارک با هزینه زندگی در سایر کشورهای شمال اروپامانند کشور نروژ تفاوت چندانی ندارد ولی نسبت به سایر کشورهای شمال اروپا هزینه ها بیشتردارد البته تورم در کشور دانمارک نسبت به کشورهای دیگر شمال اروپا اندکی بیشتر است.هزینه ماهیانه استفاده از حمل و نقل عمومی در دانمارک 380 کرون دانمارک می باشد وهزینه ی ماهیانه آپارتمان یک اتاق خوابه در اطراف شهر 5500 کرون دانمارک است متوسط حقوق دریافتی بدون کسر مالیات 19000 کرون دانمارک می باشد.

 

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.