راهنمای سفر به اسلواکی

اسلواکی از جمله کشورهای اروپایی است که چه به لحاظ گردشگری و یا مهاجر پذیر بودن از طریق تحصیل و یا سرمایه گذاری، تعداد زیادی از اروپائیان به آن سفر می کنند. شما می توانید تور اسلواکی را در سایت آژانس شمیران گشت رزرو کنید تا لحظات خوشی را برای شما رقم بزنیم برای بهره بردن از تور ارزان اسلواکی می توانید از تور لحظه آخری اسلواکی استفاده کنید. قیمت تور اسلواکی با توجه به خدمات ارائه دهنده به شما بهترین تور اسلواکی خواهد بود.

تور اسلواکی

تور اسلواکی

بیشتر وسعت آن را کوهستان ها تشکیل داده اند چشم انداز طبیعی زیبا و جذاب را فراوان در آن وجود دارد.  دیدن قلعه ها و کلیساهای به جا مانده از دوره رنسانس در این کشور شما را حیرت زده خواهد کرد. هزینه سفر به اسلواکی نسبت دیگر کشوهای همسایه اش مقرون به صرفه تر است. هوای معتدلی دارد که در تابستان به بیش از ۲۰ درجه نمی رسد و در زمستان میانگین دمایی ۳- درجه است. البته در کل سال هوای بارانی همیشه مهمان آن است.

تور اسلواکی ؛ شهر براتیسلاوا

براتیسلاوا بزرگترین شهر و پایتخت کشور اسلواکی که قسمت جنوب غربی و در مرز مجارستان و اتریش واقع شده است. وجود دو رودخانه زیبای دانوب و موراوا جذابیت شهر بیشتر کرده است. در این شهر ساختمان مدرن و کلاسیک در کنار معماری هایی مربوط قرون وسطی قرار دارد. شهری جذاب برای گردشگران چون خیابان هایی زنده و همیشه بیدار دارد. در ادامه به مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر براتیسلاوا اشاره می کنیم.

تور ارزان اسلواکی (نمایی از شهر براتیسلاوا)

تور ارزان اسلواکی (نمایی از شهر براتیسلاوا)

قلعه براتیسلاوا

قلعه براتیسلاوا یکی از مکان های توریستی شهر، بر روی تپه ای در قسمت قدیمی شهر واقع شده است. در قرن ۹ در این مکان قلعه ای وجود داشته که در سال ۱۸۸۱ به علت آتش سوزی تخریب شد. که مدت ها به حال خود رها شد. که بالاخره در سال ۱۹۶۸ بازسازی آن صورت گرفت.

این قلعه چهار دروازه برای ورود دارد که سه  دروازه آن باز می باشد. قلعه براتیسلاوا متشکل از ۴ برج است که بلندترین آن برج تاج در قسمت جنوب غربی قلعه می باشد. هنگامی به جلوی محوطه قلعه می رسید دو طاق به نام پیروزی و اتاق های نگهبانان را خواهید. از این محوطه نمایی بی نظیر از کل شهر خواهید دید که برای عکاسی بینظیر است.

تور لحظه آخری اسلواکی (قلعه براتیسلاوا)

تور لحظه آخری اسلواکی (قلعه براتیسلاوا)

موزه های تاریخ و ملی اسلواکی در این قلعه وجود دارد. که مجموعه بزرگی از نقاشی ها، ظروف شیشه ای، صنایع دستی، شیشه کاری، کاسه بشقاب، اسلحه، زره، کلاه خود، گنجینه طلایی از ۲۹۰۰ سکه طلا متعلق به قرن۱۷  در معرض دید عموم قرار گرفته است.

کلیسای جامع سنت مارتین

کلیسای جامع سنت مارتین، بزرگترین و قدیمی ترین کلیسای شهر در قسمت غربی آن و در نزدیکی قلعه براتیسلاوا قرار دارد. ابتدا این کلیسا در قرن ۱۳ به سبک رومانسک ساخته شد و در قرن ۱۴ تغییراتی در آن حاصل شد. البته از قرن پانزدهم دوباره پی ریزی شد و تا سال های متمادی مورد بازسازی قرار گرفت.

بهترین تور اسلواکی ( نمای بیرونی کلیسای جامع سنت مارتین)

بهترین تور اسلواکی ( نمای بیرونی کلیسای جامع سنت مارتین)

چون این کشور در گذشته تحت سلطه پادشاهی مجارستان بوده است از قرن ۱۶ تا ۱۹ میلادی این کلیسا به محل تاج گذاری پادشاهان تبدیل شده بود. و از این حیث به شهرت رسیده است.نقاشی های مذهبی کشیده شده بر دیواره های داخلی آن زیبایی خاصی دارد. در داخل آن دو مجسمه با طراحی فوق العاده خواهید که به دست هنرمندان مجسمه ساز مشهور ساخته شده است.

قیمت تور اسلواکی (نمای داخل کلیسای سنت مارتین)

قیمت تور اسلواکی (نمای داخل کلیسای سنت مارتین)

این کلیسا درای یک برج بلند است که به آن نمایی متفاوت داده است. اگر به نمای بیرونی کلیسا دقت داشته باشید متوجه خواهید شد که معماری آن به سبک نئو گوتیک و باروک ساخته شده است. همچنین تندیس ها و مجسمه های متعددی در نمای آن خواهید دید.

قلعه دوین

برای دیدن این قلعه باید ۱۲ کیلومتری از شهر براتیسلاوا دور شوید. قلعه دوین در ارتفاع ۱۱۲ متری از سطح دریا قرار دارد.  موقعیت جغرافیایی آن محل برخورد روداخانه های دانوب و موراوا است. این موقعیت مکانی ویژه از لحاظ تجاری و دفاعی مورد توجه بسیاری از امپراطوری ها در زمان گذشته بوده است.

تور اسلواکی (قلعه دوین)

تور اسلواکی (قلعه دوین)

آثار باقی مانده در این منطقه به ۵ قرن قبل از میلاد برمی گردد. بخصوص در زمان امپراطوری رم نقش مهمی در استحکامات دفاعی داشته است. تاریخ ساخت این قلعه معلوم نیست. ولی ساختمان امروزی آن به قرن ۸ بر می گردد. در سال ۱۸۰۹ میلادی به دست ناپلوئن تخریب شد. امروزه نهایتاً از آن به عنوان موزه استفاده می شود. هم چنین نمایشگاه های موقت در فصول مختلف در آن برگزار می شود. شما می توانید از طبیعت اطراف آن استفاده کنیدو گشت و گذار در روستای دوین بپردازید.

تالار شهر قدیم

مجموعه از ساختمان های قدیمی متعلق به قرن ۱۴ میلادی است که به آن تالار شهر قدیم می گویند. این مجموعه در قسمت قدیمی شهر براتیسلاوا قرار دارد. مشهور ترین بنای آن برج این مجموعه است در سال ۱۳۷۰ میلادی ساخته شده که در قرن ۱۸ میلدی بعد بازسازی به سبک باروک ساخته شد.

تور ارزان اسلواکی (تالار قدیمی شهر)

تور ارزان اسلواکی (تالار قدیمی شهر)

این برج حالت دفاعی داشته است. که در یک طرف از پنجره برج توپ جنگی قرار داده شده است و در گوشه برج مجسمه مدونا ساخته شده در سال ۱۶۷۶ دیده می شود.در گذشته اطلاع رسانی های مهم شهر از بالکن این برج صورت می گرفته است. ساختمان های سنگی در این تلار شهر قدیم  همواره مورد توجه گردشگران بوده است. در نزدیکی این قسمت می توانید از قدیمی ترین موزه شهر هم دیدن کنید.

کاخ پریمات

کاخ پریمات با معماری و نمای منحصر و فوق العاده اش، یکی از زیباترین ساختمان های ساخته شده در شهر براتیسلاوا می باشد. این بنا در بین سال های ۱۷۷۸ و ۱۷۸۱ ساخته شده است.  نمای بیرونی آن از رنگ سفید و صورتی کم رنگ استفاده شده است. در بالای نمای ساختمان چندین مجسمه مرمری و در بالاترین نقطه و مرکز آن کلاه آهنی کاردینال را مشاهده خواهید کرد.

تور لحظه آخری اسلواکی (کاخ پریمات)

تور لحظه آخری اسلواکی (کاخ پریمات)

سال های زیادی این کاخ محل زندگی کاردینال های کلیسای کاتولیک بوده است. در داخل ساختمان نقاشی های پرتره از خانواده سلطنتی هاپسبورگ و همچنین تاج گذاری ماری ترز دیده می شود. ستون های بلند و زیبا، لوسترهای درخشان و بزرگ، پرده های انگلیسی منقوش شده متعلق به قرن ۱۷ از دیگر ویژگی های آن است.

قیمت تور اسلواکی (نمای داخلی کاخ پریمات)

قیمت تور اسلواکی (نمای داخلی کاخ پریمات)

شاید جذاب ترین قسمت این بنا تالار آینه آن باشد. که در همین مکان ناپلئون بناپارت و فرانتس یکم در سال ۱۸۰۵ دیدار کردند و عهده‌ نامه‌ی پرسبورگ را به امضا رساندند. در سفر به شهر براتیسلاوا دیدن این کاخ را هرگز فراموش نکنید.

قلعه های مشهور اسلواکی

قلعه بوجنیک اسلواکی (BOJNICE CASTLE ): از معروف ترین قلعه های اسلواکی، قلعه بوجنیک که قدمت آن به قرن ۱۲ میلادی بر می گردد. این قلعه با شکل و منظره منحصر به فرد هم ساله تعداد زیادی گردشگر را به سمت خودش می کشاند. البته در طول زمان چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته است. با تورهای یک روزه مخصوص از این قلعه بازدید کنید.

بهترین تور اسلواکی (قلعه بوجنیک اسلواکی)

بهترین تور اسلواکی (قلعه بوجنیک اسلواکی)

قلعه بینیتسه: تاریخ ساخت این قلعه  قرن ۱۲ میلادی می باشد. ساختار منحصر به فرد چوبی داخل قلعه در نوع خود بی نظیر است. قلعه بینیتسه در دهه ۱۸۰۰ میلادی توسط یک مالک شخص خریداری شد. اما اکنون مالک آن را به فضایی فرهنگی و هنری تبدیل کرده است. که هر سال تعداد نمایشگاه های هنری مختلف در آن برگزار می شود.

قلعه اسپیس(Castle spis): تاریخچه ساخت آن به ۹۰۰ سال پیش بر می گردد. این قلعه بر روی صخره تراورتن قرار دارد چشم انداز این قلعه بسیار زیبا و فوق العاده می باشد. این بنا جزو میراث تاریخی یونسکو به ثبت رسیده است. این قلعه محوطه بزرگ و گسترده ای دارد. که محبوبیت خاصی برای گردشگران خارجی و داخلی دارد.

تور اسلواکی (قلعه اسپیس)

تور اسلواکی (قلعه اسپیس)

قلعه اوراوا  Orava Castle: این قلعه در شهر ژیلینا و در روستای Oravský Podzámok قرار دارد. قلعه اوراوا در ۱۳ میلادی برای کاربرد دفاعی بنا شده است. در زمانی این کشور جزو مجارستان بوده از این قلعه برای دفع تهاجمات دشمنان استفاده می کردند. این قلعه به سبک رومانسک و گوتیک ساخته شده است البته در بازسازی آن بعد آسیب های جنگ جهانی دوم از سبک نئو گوتیک استفاده شد.

تور ارزان اسلواکی (قلعه اوراوا )

تور ارزان اسلواکی (قلعه اوراوا )

شهر کوشیتسه اسلواکی

کوشیتسه دومین شهر پرجمعیت اسلواکی می باشد. این شهر تاریخ و فرهنگی غنی دراد که در سال ۲۰۱۳ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شده است. آثار تاریخی و بناهای آن مربوط به دوران قرون وسطی با معماری گوتیک است. خیابان های قدیمی آن سنگ فرش شده است. که با قدم زدن در کنار مغازه های محلی و ساختمان های قدیمی قطعا لذت خواهید برد. اکنون به مهم ترین جاذبه های شهر کوشیتسه اشاره می کنیم

تور لحظه آخری اسلواکی (شهر کوشیتسه)

تور لحظه آخری اسلواکی (شهر کوشیتسه)

کلیسای جامع سنت الیزابت (Elisabeth’s Cathedral): این کلیسا قدمت آن به زمان قرون وسطی و قرن ۱۴ میلادی برمی گردد. در اولین نگاه به کلیسا برج شمالی آن شما را محصور خود خواهد کرد. این کلیسا از آثار با ارزش و یکی از مهم ترین جاذبه های شهر است. اگر با سبک های معماری اروپا آشنا باشید متوجه خواهید شد کلیسای جامع سنت الیزابت با معماری گوتیک ساخته شده است.

قیمت تور اسلواکی (کلیسای جامع سنت الیزابت )

قیمت تور اسلواکی (کلیسای جامع سنت الیزابت )

خیابان اصلی کوشیتسه (Main Street) بهترین مکان برای قدم زدن در شهر است مخصوصاً در هنگام غروب خورشید هنرمندان و نوازندگان خیابانی زیادی خواهید دید. می توانید در یکی از کافه های متعدد این خیابان بشینید و هنگام خوردن قهوه از تماشای مناظر اطراف خود لذت ببرید.

برج سنت اوربنز (St. Urban’s Tower): قدمت بنای این برج به قرن ۱۴ میلادی می رسد. اگر از این برج دیدن کنید. درون آن یک موزه کوچک مربوط به چهره های مومیایی خواهید دید که بیانگر تاریخ کهن این کشور می باشد.

بهترین تور اسلواکی (برج سنت اوربنز)

بهترین تور اسلواکی (برج سنت اوربنز)

در شهر ساختمان های زیبا و دیدنی از هنر معماری باروک خواهید دید اگر چه نمی توانید از داخل همه آنها بازدید کنید ولی تماشای نمای بیرونی این ساختمان های قدیمی شما را به وجد می آورد. سالن قدیمی شهر (Old Town Hall)، کاخ آندراشی (Andrassy Palace)، کاخ بیشوپ Bishop’s Palace ،کاخ یاکابو (Jakabov Palace) و استیت تئاتر (The State Theatre) از جمله این بناها می باشند.

تور اسلواکی (کاخ یاکابو)

تور اسلواکی (کاخ یاکابو)

جاذبه های طبیعی اسلواکی

همان طور که در ابتدا گفتیم بیشتر مساحت اسلواکی را کوهستان ها تشکیل داده اند. و همین امر باعث شده در گرمترین اوقات سال دما بیشتر از ۲۰ درجه بالا نرود.

تور لحظه آخری اسلواکی (طبیعت زیبا)

تور لحظه آخری اسلواکی (طبیعت زیبا)

عمده کوهستان های اسلواکی را رشته کوه های بکسید و کارپات تشکیل می دهند. در میان این رشته کوه های غارهای زیادی وجود دارد که ۱۵ غار آن قابل بازدید است که ۵ غار آن در آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

غار یخی دوبشینسکا شاید عجیب ترین و در عین حال زیباترین غار است. که لایه های یخ در سقف و کف غار به طور شگفت آوری در تلارهای اصلی غار مشاهده می شود. دالان ها و کریستال های مارپیچی زیبایی درست شده با یخ مشاهده خواهید کرد

تور لحظه آخری اسلواکی (غار یخی دوبشینسکا)

تور لحظه آخری اسلواکی (غار یخی دوبشینسکا)

 غار آزادی دمانووسکا (Demanovska Cave of Liberty) هم از زیبا ترین می باشد. این دو غار در کوه های تاترا قرار گرفته اند.

تور ارزان اسلواکی (غار آزادی دمانووسکا)

تور ارزان اسلواکی (غار آزادی دمانووسکا)

کو های تاترا بخشی از رشته کوه های کارپات است که بلندترین قله های اسواکی در آن قرار دارد. که در میان آنها دره ها و دریاچه های زیبا و دیدنی وجود دارد. در این کوهها حیوانات وحشی از جمله: گرگ، خرس، سیاهگوش اوراسیایی و روباه را مشاهده کرده اند. در این کوهستان بیش از ۱۰ هزار نوع گونه جانوری و گیاهی وجو دارد.

تور ارزان اسلواکی (کوههای زیبای تاترا)

تور ارزان اسلواکی (کوههای زیبای تاترا)

 

تور اسلواکی (مسیر پیاده روی در کوههای تاترا)

تور اسلواکی (مسیر پیاده روی در کوههای تاترا)

جنگل های موجود در این کوهستان از قدیمی ترین جنگل ها اروپا می باشد که دست نخورده باقی مانده اند. در میان این کوه ها پارک های ملی متعددی یافت می شود. که هم مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری در آن وجود دارد. شما همراه با تورهای یکروزه می توانید به این مکان بیایید. در قسمت هایی شما از تلکه کابین می توانید استفاده کنید و بدون پیاده روی به مکان های مرتفع بروید. در اینجا مجموعه ای از غارها و رودها و دریاچه مهیج و باشکوه وجود دارد. که نظر گردشگران زیادی را از سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

 

 

 

 

 

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

به این صفحه امتیاز بدهید
  • مطالب این صفحه مفید بود
  • دوباره به این سایت مراجعه میکنم
  • پشتیبانی به سرعت و با دقت به سوالات جواب داد
4.67
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)