راهنمای سفر به اتریش

کشور اتریش در غرب قاره سبز قرار دارد. همه ساله تعداد زیادی از گردشگران اتریش را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. اگر شما هم می خواهید سرسبزی، مدرن بودن و تمدن قدیمی اروپا را یکجا ببینید اتریش را انتخاب نمایید. شما می توانید تور اتریش را در سایت آژانس شمیران گشت رزرو کنید تا لحظات خوشی را برای شما رقم بزنیم برای بهره بردن از تور ارزان اتریش می توانید از تور لحظه آخری اتریش استفاده کنید. قیمت تور اتریش با توجه به خدمات ارائه دهنده به شما بهترین تور اتریش خواهد بود.

تور اتریش

تور اتریش

داشتن تاریچه طولانی با آثار تاریخی فراوان،  داشتن هنر و موسیقی از گذشته تا اکنون باعث شده به مهد تمدن معماری و موسیقی در سطح جهان معروف شود. اگر شما می خواهید به قصد تفریحی و طبیعت گردی به این کشور سفر کنید توصیه می شود در اواخر اردیبهشت یا اواخر شهریور به اتریش سفر کنید. چون هم جمعیت گردشگران کمتر است و هم هزینه ها پایین تر میاد.

تور اتریش ؛ شهر وین

وین پایتخت اتریش و بزرگترین شهر آن می باشد که در شمال کشور قرار گفته است. قدمت این شهر در قرن ۵ قبل از میلاد است که این تاریچه طولانی باعث شده در همه جای شهر وین بناهای تاریخی متعددی ببینیم. موسیقی دانان مطرح جهانی بیشتر اتریشی هستند و زادگاه آنها در وین می باشد که از این رو به شهر موسیقی هم شهرت دارد. در ادامه به تقریباً به همه جاذبه های گردشگری شهر  وین اشاره می کنیم.

از کدام مکان ها بازدید کنیم؟

تقریبا تمام جاذبه ­های اصلی وین در شهر داخلی (شهر قدیم) متمرکز شده­ اند. این بدان معنی است که مکان­هایی مانند استفانزدم (کلیسای جامع سنت استفان)، هوفبرخ (کاخ سلطنتی)، برخ تیاتر (تئاتر ملی)، خانه موزارت ایرای ملی و فروشگاه های اطراف خیابان­های کارنستراسه و گرابن همگی در نزدیکی هم قرار دارند

تور ارزان اتریش (شهر وین)

تور ارزان اتریش (شهر وین)

تنها موزه «تاریخ هنر» و کلیسای کارل خارج از رینگستراسه قرار دارند که نمایانگر بخش­های قرون وسطایی منطقه یک شهری وین است. بهترین راه برای مشاهده مجسمه­ های با ابهت کنار خیابان رینگستراسه، استفاده از ترامواست (مسیر تراموای شماره یک در اطراف رینگستراسه است)، تراموا همچنین ۳۵ مسیر به سمت مناطق دور از مرکز را پوشش داده و راهی ارزان و خوب برای دسترسی به سایر بخش های شهر، مثل قصر شونیرن و با تاکستان های «هوریخر» است. سیستم مترو یو باهن، ۵ خط دارد از ۱ تا U۶ , (خط “US” هنوز ساخته نشده است )، یوا و یو۳ در مرکز شهر و استفان پلتز همدیگر را قطع می کنند. ایستگاه در دسترس بعدی کار لز پلتز است.

کلیسای جامع سنت استفان

استفانزدم با شکوه (کلیسای جامع سنت استفان، دوشنبه تا شنبه از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ شب و یکشنبه ها از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب) برای بازدید باز است.

کلیسای جامع سنت استفان(به زبان آلمانی: استفانزدم ) در سمت راست قلب شهر وین واقع شده که بهترین مکان برای آغاز یک تور است. هر راهی که شما برای پیاده روی در شهر داخلی انتخاب کنید ناگزیر به کلیسای جامع ختم می شود. برای بیش از ۸ قرن این کلیسا از شتر مراقبت می کند. استفانزدم آتش بازی شهر، گلوله های توپ ترک­ها و خمپاره های آلمانها و روس­ها را به مبارزه طلبیده است.

تور لحظه آخری اتریش (کلیسای سنت استفان)

تور لحظه آخری اتریش (کلیسای سنت استفان)

بخشی از افسون استفانزدم از عدم تقارن برج آن ناشی می شود که به «استفل» (که ۱۳۷ متر یا ۴۴۹ فوت ارتفاع دارد) معروف است. ۳۴۳ پله تا سکوی تماشا در بالای برج راه است، جایی که منظره از شمال شرقی تا جمهوری چک و از جنوب غربی تا «آلپ سمرینگ» گسترش می یابد.

رمز محرمانه

بر روی دیوار، درست کنار ورودی اصلی استفانزدم، کاراکترهای ۰۵ نقاشی شده اند. این رمز محرمانه جنبش­های پایداری اتریشی ها در برابر نازیهاست که در سال ۱۹۴۴ آغاز شد. عدد ۵ به معنی پنج حرف الفبا E و OE اولین صدای کلمه اتریش است.

پایانه اصلی نام خود (ریزنتر Riesentor) به معنی دروازه عظیم، را از یک استخوان بزرگ که هنگام ساخت و سازها در قرن ۱۳ کشف شده بود، گرفنه که گمان می شد متعلق به ساق پای حیوان عظیم الجثه غرق شده در طوفان نوح باشد. نهایتاً دانشمندان عنوان نمودند که این استخوان درشت نی یک ماموت بوده است.

در نمای غربی رومی آن، برج گوتیک و محراب­های باروک قرار دارند، کلیسای جامع، نوابغ وین را برای ارائه این شاهکار هماهنگی نمود که موفقیت در ساخت این اثر محصول سه عامل سادگی، جایگاه و غنای سه سبک معماری است.

قیمت تور اتریش (کلیسای سنت استفان)

قیمت تور اتریش (کلیسای سنت استفان)

آثار سبک رومی (۱۳۴۰) در Heidentubme (برج­های بت پرستی) به طرز نفس گیری قایل رویت بوده و شرح مجسمه ها اینگونه است که یک عقاب شیر و سمپسون با شیری می جنگند. بالای در ورودی مسیح و پیامبران و نیز دامگاه اژدها و شیرها و خزندگان و پرندگان وجود دارند که نشان می دهد ارواح خبیثه به حرمت کلیسا دفع شده اند.

ساختار اصلی گوتیک که ما امروزه می بینیم در قرن ۱۴ و ۱۵ میلادی ساخته شد. به منظور حمایت از درخواست وین اسقفی ، هابزبرخ ها امیدوار بودند که پاپ را با اضافه کردن برج دوم تحت تاثیر قرار دهند. اما فرمانرواهای شهر ترجیح دادند که این پول را در تحکیم استحکامات شهری در برابر ترک­ها و پروتستان­ها هزینه نمایند. بنابراین برج شمالی هیچگاه به درستی تکمیل نشد و تنها سرپوش آن در سال ۱۵۷۸ با گنبد رنسانسی کم وزن و به ظرافت گذاشته شد.

از بالای برج که قابل دسترسی با آسانسور است، شما منظره زیبایی از شهر را در پیش رو دارید. در داخل برج ناقوس پومرین ۲۰ تنی Pummerin bell ) قرار دارد که نسخه نو شده یکی از ناقوس­های ساخته از برنز ترک­هاست که پس از حمله ۱۶۸۳ آنها به دست اتریشی ها افتاد اما در آتش جنگ سال ۱۹۴۵ تخریب شد.

این زنگ تنها در مراسم تشریفاتی مانند شب سال نو به صدا در می آمد. در داخل کلیسا و در راهروی مرکزی، حکاکی دلربایی از منبر گوتیک وجود دارد که اثر «مستر آنتون پیلگرام» است. (۱۵۱۵-۱۴۵۵). در بالای پلکان مارپیچ، سازنده مجسمه های اگوستین، گریگوری، جروم و آمبروز یعنی پدران کلیسا را قرار داده است و تندیس خود در حالیکه به پنجره زیر پلکان می نگرد را به آنها اضافه نموده است. پیلگرام مجدداً در هیبت مجسمه سنگی پر نقش و نگار در راهروی شمالی پدیدار می شود.

بهترین تور اتریش (نمای از داخل کلیسای سنت استفان)

بهترین تور اتریش (نمای از داخل کلیسای سنت استفان)

در سمت چپ محراب بلند، طرح چوبی (وینر نیوستاتر آلتر Wiener Neustadter Altar) حکاکی شده است. در سمت راست مقبره مرمرین امپراطور فردریخ ۳ قرار دارد. (فوت ۱۴۹۳)، وینی ها به داشتن شهری اسقفی و ابداع (سمل) به معنی نان ساندویچی کوچک که شما در هر وعده غذایی دریافت می کنید، مفتخر هستند.

مراسم عشای ربانی در ساعت ۱۰:۱۵ صبح روزهای یکشنبه و در روزهای تعطیل ماه جولای و اگوست در ساعت ۹:۳۰ صبح برگزار می شود. راهنماهای تور و مسیرهای پشت بامی به خوبی تورهای دیگر مانند تور «دخمه های پر از استخوان» وجود دارد.

در مقابل استفانزدم «هاس هاوس Haas Haus» جلوه گری می کند. ساختمان بزرگ منحنی شکل که پنجره هایش تصویر کلیسای جامع متمایل (کج) را منعکس می کنند. حد فاصل میان گارین و استفانز یلتز در سال ۱۹۹۰ توسط هانس هولین ساخته شد.

«استفان پلتز» به «استاک یم سن پلتز Stock-im-Eisen-Platz» می پیوندد. (معنی تحت اللفظی آن می شود چوب در آهن) نامی که مربوط به تنه پر پیچ و خم یک درخت قدیمی در گوشه گارین و کارکستراسه است که کارگر قفل ساز وین قرون وسطا میخی را برای خوش شانسی به آن می کوبد. میخ­ها هم اکنون در یک محفظه نگهداری می شوند.

تور اتریش (نمایی از هاس هاوس)

تور اتریش (نمایی از هاس هاوس)

شرق کلیسای استفانزدم

اگر شما به دنبال جایی برای رفع خستگی پس از بازدید از کلیسای جامع می گردید، در امتداد شرقی «روتنتارم ستراسه» به طرف یک از کافه های بیرونی در «لوخک Lugeck» میدان کوچکی وجود دارد که برای اعدام دزدان در ۳۰۰ سال گذشته به کار می رفته است.

با حرکت به سمت «فلیش مارکت Fleschmarkt» که در شماره ۱۱ قرار دارد، قدیمی ترین کافه وین را خواهید دید. «خریخن بل Griechenbeis» (۱۴۹۰)که محل مورد علاقه و رفت و آمد افرادی چون موزارت، بتهوون، شویوت، استراوس، مارک تواین و مارک آگوستین بوده است.

در اطراف کناره «خراشوفخاسه» در محل تقاطع زیبای حیاط قرن ۱۷، صومعه Heiligenkreuzerhof قرار دارد و یکی از جذابترین مناطق شهر داخلی، باسیلیسکن هاوس Basiliskenhaus (در شونلترن خاسه ۷) است که مرکز موهومات قرون وسطی بوده است، اینجا سوسمار افسانه­ای که نیمی از آن را خروس و نیم دیگر آن را مارمولک تشکیل می دهد، روایت می کند که بخارات سمی خود را در آب آشامیدنی دمیده تا اینکه روزی یک شاگرد نانوا آینه ای را روبروی او گرفت و او را تا سر حد مرگ وحشت زده کرد.

کارنتر ستراسه به سمت البرتینا پلتز

«کارنتر ستراسه» زمانی شاهراه شمالی- جنوبی شهر بوده و در امتداد کارینتیا به سمت «تریسته» در مسیر آدریاتیک ادامه می یابد. این راه همواره شربان مرکزی زندگی اجتماعی وینی ها بوده است، شاید به این دلیل به فهرست مکان­های مقدس پیوسته و قلب فرهنگی وین شده است.

تور ارزان اتریش (قدیمی ترین کافه وین)

تور ارزان اتریش (قدیمی ترین کافه وین)

استفانزدم در یک طرف و استاتس اپرا (خانه اپرا) در طرف دیگر این خیابان قرار دارند. این مسیر هم اکنون محل عبور عابر پیاده و بخشی از افتضاح تجاریست که با علائم بزرگی مانند «برگر کینگ» نمای زیبای خود را از دست داد. گرچه بسیاری از فروشگاه­های تاریخی و مدرن وین هنوز در این خیابان قرار دارند، اما فروشگاه «لاب میر اLobmey» (شماره ۲۶) به سال ۱۸۲۳ بر می گردد.

«مالتسر کیرخه Malteserkirche» (شماره ۲۷) گوتیک هم در این خیابان قرار دارد که توسط نهضت «تایت هاسپیتالرز» بنا گردید.

به محض خروج از کارنتر ستراسه در نیوئر مارکت، کاپوزیتر کیرخه «Kapuzinerkirche»  قرار دارد.

کلیسای راهبه­ های باشلق پوش در قسمت زیرین کلیسا سرداب قبر ستان سلطنتی قرن ۱۷ با نام  کیسرخروفت «Kaisergruft» واقع شده است. (هر روز ۱۰ صبح تا ۶ عصر) این کلیسا به نام کاپوزیئرخروفت نیز مشهور است. در میان مقبره و تابوت­های ۱۴۰ تن از هابزبرخ­ها به تابوت دوقلوی ماریا ترزا و همسرش فرانسیس لورین توجه کنید.

آخرین تدفین در این سرداب در سال ۱۹۸۹ و متعلق به زیتا همسر آخرین امپراطور کارل یک بوده است ( که در سال ۱۹۱۸ از قدرت کناره گیری نمود و در مادرینا» به خاک سپرده شد. فرانز جوزف و ملکه الیزابت ظاهرا هنوز بسیار محبوبند زیرا تابوتهای آنها با گلهای فراوان تزیین شده اند.

در فیلهارمونیکر استراسه ، هتل ساخر (Sacher) قرار دارد که در سال ۱۸۸۲ افتتاح شد. «آنا ساخر» در روزهای اولیه آن را اداره می کرد. وی مهمانداری مشهور بود و برای مهمان هایش هر آنچه را نیاز بود پیش بینی می نمود.

تور لحظه آخری اتریش (سرداب قدیمی کیسرخروفت)

تور لحظه آخری اتریش (سرداب قدیمی کیسرخروفت)

وی افراد درباری، آریستوکراتها، دیپلمات­ها و ثروتمندان بسیاری را پذیرا بود حتی امضای آنها را بر روی یک رومیزی گلدوزی نمود. کیک شکلاتی معروف (ساخر تورته) حدود ۵۰ سال قبل از هتل قدمت دارد که توسط فرانز ساخر در سال ۱۸۳۲ برای شاهزاده مترنیخ و در موقعیت های مهم و تاثیر گذار به در خواست وی طبخ می گردید.

خانه اپرای وین (Staatsoper)

در نقاطع کارنتر استراسه و رینگنز استراسه، استانز آپر Staatsoper، خانه اپرا (راهنمای تور در ساعات ۱، ۲، ۳ بعد از ظهر) واقع شده است. خانه اپرای اصلی در سال ۱۸۶۹ و با برخی انتقادها از طرف یکی از معماران ادوارد ون در فول « که خود کشی نمود ، افتتاح شد.

خانه اپرا در بمباران های سال ۱۹۴۵ به طور کامل تخریب شد. اما با توجه به طرح اصلی آن بازسازی گردید. «استاتز اپر» موزه کوچکی دارد (کونته خانه ۱، سه شنبه تا یکشنبه ۱۰ صبح تا ۶ عصر) یک نقشه در کنار خانه اپرا نصب شده که فهرست آثار گذشته را نشان می دهد. اطلاعات بیشتر راجع به ارکستر از «ویتر فیلهارمونیکر « در نزدیکی «هاوس موزیک haus der music» گرفته شده است، (سیلرزتاتر ۳۰، هر روز ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و با هزینه، مترو ۱۳. اپرا: تراموا ۱،۲ و D شوارزنبرگ بلتز: www.hdm.at).

قیمت تور اتریش (خانه اپرای وین)

قیمت تور اتریش (خانه اپرای وین)

خانه اپرا در سه طبقه ساخته شده که اولین طبقه به تاریخ «وینر فیلهارمونیکر» با بازی « والس خود را بسازید» می پردازد. در طبقات بالا کلنک میوزیم KIangmuseum» قرار دارد همراه با شناسایی صدا و نمایش­های محاوره ای سرگرم کننده و در طبقه سوم هم مشهورترین قطعات آهنگسازانی که در اتریش فعالیت می­کنند به نمایش گذاشته می­شود. درست در کنار « استائر اپرا»، «البرتینا پلیز Albertinaplatz» قرار دارد .

خانه موزه و تئاتر وین

کمی دورتر از میدان، «لویگو ویتز پلتز» واقع شده که هم اکنون خانه موزه – تئاتر اتریشی هاست Osterreichisches Theatermuseum (این موزه گاهی برای باز سازی بسته است، سه شنبه تا یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر، با هزینه، مترو ۱،۲۱۴: کارلز پلتر : مترو ۱، ۳: اپرا: تراموا ۲ اول، ۶۵ ۶۲ – اپرا : www.khrn.at) در داخل موزه مدل­های تئاتر، لباس­ها و طرح­های مجموعه ای وجود دارد همچنین ورونیکا ساله مکانی که سومین سمفونی بتهوون برای اولین بار اجرا گردید به زیبایی آراسته شده است.

کاخ آلبرتینا

در البرتینا پلتز ، یادبود بی حفاظ « مقابله با جنگ و فاشیسم against War and Fascism» قرار دارد که توسط «الفرد هر دلیکا» ساخته شده است. دروازه سنگی که مجاز از دیکتاتوری حکومتی و مجسمه برنز ستیزه جو مجاز از هیبتی زانو زده می باشد این مجسمه باداور تحقیر یهودی ها توسط نازیه است که آنها را مجبور به پاکسازی پیاده رو با مسواک نمودند.

در مقابل این مجسمه، البرتینا Albertina» واقع شده است و قصر هابزبرخ­ها دربردارنده «گرفیسه ساسلانگ البرتینا Graphische Sammlung Albertina» می باشد ( البرتینا پلیز : هر روز ۱۰ صبح تا ۶ عصر ، چهارشنبه تا ۹ عصر، با هزینه، www.albertina.at)

بهترین تور اتریش (کاخ آلبرتینا)

بهترین تور اتریش (کاخ آلبرتینا)

کاخ البرتینا در سال ۱۷۸۱ ساخته شد و نام آن از نام پسر خوانده ماریا ترزا «دوک البرت» گرفته شده است. این کاخ یکی از زیباترین مجموعه های هنر گرافیک جهان را در خود دارد که بیش از ۶۰۰۰۰ تابلو نقاشی اصل و بیش از یک میلیون بشقاب مسی و چوبی را شامل می شود. این مجموعه دربردارنده آثار هنرمندان شاخص از قرن ۱۵ تا به حال می باشد. آثار نفیس هنرمندانی چون (دوزار، داوینچی، میشل آنجلو، رافائل، تیتیان، رمبرانت، روبنز ، ونگوک، تولوسه لاو ترس، بردسلی و گروسز).

اتاق­های مجلل تعمیر شده و فضای نمایشگاهی جدید همراه با امکانات و مخازن بازیابی است. هر کدام از تابلوها با طرح درخواست کتبی قابل بازدید اند. درست در پایین البرتینا و در قسمت در ورودی «البرئین پلتز» موزه فیلم وجود دارد که اخیراً بازسازی شده است. (www.film-museurri.at) که فهرست کاملی از آثار خانه هنر و فیلم­های تاریخی را عرضه می کند که بسیاری از آنها از ارشیو عظیم قصر اخذ شده اند.

تور اتریش (نمایی از داخل کاخ آلبرتینا)

تور اتریش (نمایی از داخل کاخ آلبرتینا)

 

گرابن و محله یهودی ها

با حرکت به شمال غربی از استفان پلتز گراین همراه با «کوهل مارکت» و «دور و ثر خاسه» همجوار را می بینید که در مرکز فروشگاه­های شیک و کافی شاپ­های وین قرار دارند. تا اواخر امپراطوری هابزبرخ ها، این مکان محله خوشنامی نبود. گرابن و توسعه اطراف آن «ناگلر خاسه» مرز جنوبی محل اقامت رومی­های اصیل را در ویندویوتا تعیین می کند. موقعیت تقریبی میدان به این شرح است: میدان از «روتنترم ستراسه» به سمت شرق و از «سالزخریز» به سمت شمال و از «گرابن تیفر» به سمت غرب کامل می شود. گرابن هم اکنون محدوده عبور پیاده رو هاست.

بنای یادبود پیازی شکل، نماد رهایی شهر از طاعون در ۱۶۷۹ در آن قرار دارد. «پست ساول Pestsaule» (سنون طاعون) دو عامل تواضع در برابر خدا و افسون مخوف بیماری را با هم ترکیب می کند، مراسم شادی­بخش دینی که گران را خاموش و ساکت می­کند در «پیترز کیرخه Peterskirche» برگزار می شود.

تور ارزان اتریش (محله قدیمی یهودی ها)

تور ارزان اتریش (محله قدیمی یهودی ها)

(کلیسای سنت پیترز : دوشنبه تا جمعه از ۷ سبح تا ۷ عصر، شنبه و یکشنبه از ۹ صبح تا ۷ عصر) که این کلیسا در سال ۱۷۰۲ توسط «گابریل مونتانی» طراحی مجسمه ی تزئینی در نزدیکی گرابن گردیده و «ون هیلدر برانت» آنرا تکمیل نمود. تزیینات بیرونی زیبای شبستان بیضی شکل شامل ردیف نیمکت­هایی است که به سمت بیرون قرار داده شده و هر کدام با سه فرشته حکاکی و تزیین شده اند.

این بنا نمایانگر نبوغ وینی­ها در عصر باروک و کاربرد آن در مراسم ازدواج­های مجلل و خودمانی بوده است. در جنوب استفان پلتز، دوروثر خاسه ۱۱، «موزه یهودیها Judisches museum» قرار دارد (یکشنبه تا جمعه ۱۰ صبح تا ۶ عصر، با هزینه، مترو ۳۱: استفان پلتر، www.jmw.at این موزه نسبتاً جدید التاسیس است. (۱۹۹۳)

توسعه موزه وین در قرن ۱۸ و در «پالایس اسکلس» صورت گرفت که پیشتر از آن جز دارایی های یک سرمایه گذار برجسته یهودی به شمار می رفت، این کلیسا تاریخ انجمن یهودیان را از قرون وسطی و در خلال سال­های همکاری­های برجسته با فرهنگ وینی ها و نابودی آن به دست آلمان­ها و اتریشی های نازی در جنگ جهانی دوم ترسیم می کند.

نمایشگاه­های موقت نیز در این مکان برگزار شدند. این کلیسا معمولاً وقف هنرمندان برجسته ، نویسندگان وسایر چهره های تاریخی زندگی وینی ها بوده است. علیرغم پایان غم انگیز انجمن، فضای موزه مثبت است که بواسطه وجود کافه شاد و فروشگاه کتاب در طبقه همکف نیز تقویت شده است.

محله قدیمی یهودی­ها، هنوز در بخش بزرگی از محدوده فروشگاه­های پوشاک و در قسمت شمالی استفان پلتز و گرابت قرار دارد. نام این محله در قرون وسطی و قبل از ۱۴۲۱ «جودن پلیز Judenplatz» بوده است. در سال ۱۴۲۱ صومعه تخریب می شود و سنگ­های آن برای توسعه دانشگاه «الته» بکار می روند.

تور ارزان اتریش (موزه یهودی ها)

تور ارزان اتریش (موزه یهودی ها)

بقایای صومعه تخریب شده هم اکنون قسمتی از «موزه وبن جودن پلتزMuseum Judenplatz Wien» را تشکیل می دهد. (یکشنبه تا ۵ شنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر جمعه از ۱۰ صبح تا ۲ عصر ، با هزینه) این موزه در سال ۲۰۰۰ پرده برداری شده و به موزه یهودی­ها در «دوروثرخاسه» منضم گردیده است .

در میدان اثر «راشل ویترید» قرار دارد که یادبود قربانیان هولوکاست، یعنی ۶۵ هزار یهودی و اتریشی کشته شده بدست نازی­ها را در خود جای داده است. این اثر مانند کتابخانه ای چرخان طراحی شده که طبقات کتاب­ها به سمت داخل است.

یکی از کنیسه های بیرون از شهر و در منطقه ۲۲ که از زمان قتل عام «کریستال تشت» در ۱۹۳۸ و بدست نازی­ها برجای مانده است در «سیت ستتن خاسه ۴» و در کنار رستوران حلال یهودیان قرار دارد. (تور راهنما از دوشنبه تا پنج شنبه از ۱۱ صبح تا ۳ عصر ، اخذ بلیط مرکب برای موزه ها به شما اجازه بازدید رایگان از کنیسه را می دهد).

این کنیسه همراه با مرکز انجمن یهودی­ها، پشت یک آپارتمان و در کنار «کورن هاوسلترم Kornhauselturm» عجیب و غریب قرار دارد که در ۱۸۲۷، استودیو و خانه معمار «جوزف کورن هاسل» بوده است. در داخل آن یک پل متحرک هست که وی زمانی که از مواجهه با همسر پرخاشگرش عاجز بود بر روی آن پل می ایستاد.

در گوشه ای دیگر، قدیمی ترین کلیسای شهر قابل مشاهده است. کلیسایی به سبک رومی و پوشیده از گل پیچک به نام «روپرخست کیرخه Ruprechtskirche» ( دوشنبه تا پنج شنبه از ۱۰ صبح تا ظهر، جمعه ۱۰ صبح تا ظهر و ۳ تا ۵ بعد از ظهر) .

تور لحظه آخری اتریش (کلیسای روپرخست کیرخه)

تور لحظه آخری اتریش (کلیسای روپرخست کیرخه)

از اینجا و از «جودن خسه» به سمت «هاهر مارکت Hoher markt» بر می گردیم. اینجا زمانی دربار «ویند و بونای» رومی بود و موزه کوچک شماره ۲ نشان دهنده بقایای دو خانه رومی است که بواسطه بمباران ۱۹۴۵ تخریب گردیدند. (سه شنبه تا یکشنبه از ۹ صبح تا ۶ عصر و با هزینه، www.wienmuseum.at).

در انتهای شرقی میدان، هنر ویژه اثریشی، (انکرور Ankeruhr) یا ساعت متحرک قرار دارد که در سال ۱۹۱۱ توسط یک شرکت بیمه ساخته شد. شارله مینه ، شاهزاده بوجین . ماریا ترزا، جوزف هایدن و سایرین اجرای خود را در میانه روز و در این ساعت انجام می دهند. در انتهای غربی هوهر مارکت ، سمت راست را به طرف «مارک آیورل استراسه» ادامه دهید .

این محل نام خود را از امپراطور رومی که در سال ۱۹۸۰ بعد میلاد فوت کرد ، گرفته است. در سمت چپ ، سالواتور خیاسه شما را به قسمت پسین «التس را تهاوس Altes Rathhaus » (تالار شهر قدیم ) هدایت می کند که امروزه شامل آرشیوی از آثار پایداری اثر بشی هاست، (دوشنبه تا پنج شنبه ۹ صبح تا ۵ عصر، www.doew.at)

با گذر از ایوان مجلل «سالواتور کاپل Salvatorkapelle» مجسمه قدیمی گونیک را می بینیم که سمبل ازدواج شاد رنسانسی ایتالیایی ها و اتریشی ها ست. کمی دورتر کلیسای کاتولیک بلند و باریک «ماریا ام هستند Maria am gestade» (مری بر سکو) مشرف به دانوب می باشد، به برج باریک آن، رواق سایبان دار و بقایای شیشه های لکه دار جایگاه گروه کر در آن توجه کنید.

پلتز ام هاف

با برگشت به عقب و گذر از میان جودن پلتز به «پلتزام هاف Platz am Hof» جامع که بزرگترین میدان بخش قدیمی شهر است، می رسیم. دوک­های بابنبرخ و اجداد هابزبرخ­ها دژ نظامی شان را در اینجا و حدود سال ۱۱۵۰ بنا نمودند. این قلعه هم کاربرد نظامی داشته وهم کاخی برای برپایی جشن­های بزرگ حکومتی جون جشن ۱۱۶۵ که برای امپراطور آلمانی «فریدرخ بارباروسا» برگزار شده بوده است. «مرین ساول Mariensaule» (ستون عفیف) در سال ۱۶۶۷ جهت برگزاری جشن پیروزی بر ارتش سوئد در جنگ سی ساله ساخته شد.

میدان پلتزام هاف وین

میدان پلتزام هاف وین

مارین ساوله بر روی یک تیر چراغ برق در وسط میدان قرار داشت که انقلابیون ۱۸۴۸ وزیر جنگ «تئودور لاتور» را از آن اعدام نمودند. مارین سوله در کلیسای «ام هاف Am Hof» باروکی قرار داشت که در پایان امپراطوری روم مقدس برخی با نواختن شیپور رسماً در سال ۱۸۰۶ اعلام کردند که دیگر این کلیسا ته مقدس است، نه رومی و نه متعلق به امپراطوری در امتداد کوچه باریک به سمت چپ، کلیسای «اورن میوزیم Uhrenmuseum» را می بینیم، ( موزه ساعت، سه شنبه تا یک شنبه ۱۰ صبح تا ۶ عصر ، با هزینه، www.wienmuseumat) .

این موزه در یکی از قدیمی ترین ساختمان­های وین قرار دارد که پلکان مارپیچی زیبایی داشته و نیز برخی آثار نمایشی جالب در آن موجود است از جمله آثار عظیمی از ساعت اولیه استفانزدم (۱۶۹۹) و ساعت نجومی قرن ۱۸ که توسط ساعت ساز آلمانی «دیوید گاهتانو» ساخته شد.

حوالی هرن خاسه در «باختر خاسه» و به نمای خارجی «یو گتستیل» (جدید) از «انگل آپوتکه -Engel Apotheke » (۱۹۷۰) توجه کنید قبل از اینکه به سمت وین قرون وسطی از کوچه باریک و سنگفرش «ناخلرخاسه» برگردید.

این مسیر به مثلث «فریونگ Freyung» ختم می شود که از ۱۶۹۰ در کنار «پلی هاراخ» قرار گرفته است. (مکانی که مادر جوزف هایدن در آن یکبار غذای خانواده اش را طبخ کرد. امروزه این مکان محل برگزاری نمایشگاه­هایی است که کانستیستوریشز میوزیم عهده دار برگزاری آن است)

قیمت تور اتریش (موزه ساعت)

قیمت تور اتریش (موزه ساعت)

همینطور «شاتن کیرخه Schottenkirche« (کلیسای اسکاتلندی ها توسط راهب های بندیکت اسکاتلندی و ایرلندی در قرن ۱۲ ساخته شد. این کلیسا، گالری تصاویر فاخری را در خود دارد. (پنج شنبه تا شنبه از ۱۱ صبح تا ۵ عصر، با هزینه، www.Schottenstift.at  ) در قسمت شمالی «فریونگ» درست قبل از رینگستراسه، شاتنخاسیه به «مولکر باستی» و «پاسکوالاتی هاوس Pasqualatihaus» ختم می شود. (سه شنبه تا یک شنبه ۱۰ صبح تا ۱ ظهر و ۲ تا ۶ عصر، با هزینه و مترو ۲۰۴، تراموا ۱.۲ شانتور www.wienmuseum.at)

خانه هنر وین

در فریونگ ۸» Kunstforum der Bank Austria نمایشگاه­های ممتاز از هنرهای معاصر، مجسمه ها و نقاشی های قرون ۱۹ و ۲۰ برگزار می شود. (شنبه تا پنج شنبه ۱۰ صبح تا ۵ عصر، جمعه ۱۰ صبح تا ۹ عصر، با هزینه ، kustforum.at –www.bankaustria)

بتهوون گاهی و در خلال سال­های (۱۸۰۳- ۱۸۱۵) با دعوت دوست و حامی خود «یوهان باپنیست» پاسکوالاتی در این خانه می زیسته است. وی در این خانه قسمت­هایی از قطعه «فیدلیو» و سمفونی های چهار تا هفتمش را ساخته است. همانند کنسرت پیانو اش در مرکز جی (قطعه ۵۸). امروزه یکی از سه اقامتگاه های بتهوون در وین به شکل موزه به روی عموم باز است.

در جنوب «فریونگ»، هرتخاسه قرار دارد. شاهراه اصلی شرقی عبور و مرور شهر قدیم در امتداد قصر دوره باروک و نئوباروک با ابهت قابل مشاهده است که امروزه مکان مناسبی برای ادارات حکومتی و سفارتخانه هاست. در این مکان «پلیس فرستل Palais Ferstel» قرن ۱۸ قرار دارد که دالان­های پشت سر هم را در خود جای می دهد.

بهترین تور اتریش (خانه هنر وین)

بهترین تور اتریش (خانه هنر وین)

پاساژ فریونگ و کافه مرکزی تعمیر شده Café central قهوه خانه ممتاز وین قبل از جنگ جهانی اول بوده است. و در طبقات بالا رستورانی وجود دارد که مکان بورس سهام با ارزش قدیمی را تصاحب کرده است. هرنخاسه به «میخائلر پلتز» و هوفیرخ ختم می شود. کلیسای سلطنتی محلی «میخائلر کیرخه Michealekirche» (هر روز ۷ صبح تا ۱۰ شب) آمیزه ای از سبک رومی، گوتیک و باروک است.

در خانه شماره ۵ یا «لوسهاوس Looshaus» انقلاب معماری صورت گرفته که امروزه به بانک تبدیل شده است. این بنا توسط «ادولف لوس» ساخته شده است وی در ساخت آن از مواد بسیار عالی بهره برده که این عمارت در سال ۱۹۱۰ تحسین بسیاری را برانگیخت. امپراطور فرانز جوزف انقدر از «برهنگی های افراطی» نمای خارجی آن نفرت داشت که دستور توقف استفاده از خروجی «میخائلرتر» قصر هوفیرخ را صادر کرد

 

هوفبرخ (HOFBURG)

شکست در جنگ، هوفبرخ­ها را مجبور به عقب نشینی نمود اما نه از کاخ­ها و قصرها هوفبرخ با ابهت ترین کاخ­های هابزبرخ­ها و خانه حکومتمردان اتریشی از قرن ۱۳ است. (میخائلر پلیز ۱، مترو، برخرستراسه یا هرنخاسه ، تراموا ۱۰۲،D.J بر خرینگ) این کاخ با پوشش کناره جنوب غربی شهر قدیم ، در ۵ مرحله و در مدت ۶ قرن مورد بازسازی قرار گرفته که نهایتاً بخش بزرگی از کار ناتمام باقی مانده است، امروزه موزه قصر بیشترین ثروت شخصی هابز بر خها را به نمایش می گذارد.

 

تور اتریش (کاخ هوفبرخ)

تور اتریش (کاخ هوفبرخ)

آپارتمان­های سلطنتی

برای درک مقیاس­های انسانی این تشکیلات عظیم و با تور راهنمای ۴۵ دقیقه ای بازدید خود را از «کیسر اپارتمنتس Kaiserappartements» آغاز کنید. ( آپارتمان­های سلطنتی، هر روز در ماه­های سپتامبر تا جون از ۹ صبح تا ۵:۳۰ عصر و ماه­های جولای و اگوست از ۹ صبح تا ۶ عصر، با هزینه، www.hofburg-wien.at)

با خروج از میخائلر لتز، در سمت چپ ساختمان مدور هوفبرخ، در ورودی قرار دارد. پرده های نقش دار نفیس، اتاق­های استعمال سیگار افسران امپراطور، بخاری­های بزرگ سبک هنری قرن ۱۸ ، لوستر کریستال با وزنی حدود نیم تن، اتاق تیره رنگ فرانز جوزف همراه با تخت خواب سفری نظامی آهنی و اتاقهایی که توسط همسرش الیزابت استفاده می شده از جمله اتاق طراحی تازه تعمیر شده اتاق خواب و اتاق ورزشی که وی برای ورزش روزانه با امکاناتی چون میله های دیواری و طناب­های صعود و بالاروی مورد استفاده قرار می داده، قابل مشاهده اند.

شش اتاق نخست که استفان اپارتمنت نامیده می شوند. به موزه سیسی Sissi Museum  اختصاص داده شد. این اتاق­ها زندگی ملکه را از زمان کودکی او در «باواریا» تا قتل او بدست یک آشوب طلب در ژنو به نمایش می گذارند. در شرح زندگی شخصی الیزابت به طور خاص بر رژیم های ورزشی وسواسی او و علاقه اش به زیبایی تمرکز شده است.

تور ارزان اتریش (ساختمان مدور هوفبرخ)

تور ارزان اتریش (ساختمان مدور هوفبرخ)

مجموعه نقره ای

در سمت راست ساختمان مدور هوفیرخ از طرق میخائلر پلتز، «هانسیلبر اند تافل کمر Hotsilber und Tafelkammer» قرار دارد. (نقره­های سلطنتی و سرویس­های ظروف سفره، که در آن زمان در آپارتمان های سلطنتی کاربرد داشته اند)، در این مجموعه سرویس­هایی از ظروف چینی، ژاپنی و فرانسوی و سرویسهای میسن آلمانی مورد استفاده در مراسم ازدواج و تولدهای هابزبرخ ها که در مدت بیش از ۶ قرن جمع آوری شده است ، موجودند.

استالبرخ (Stallburg)

در ۱۵۳۳ و چهار سال پس از دفع حمله ترک­ها، فردیناند ۱ امنیت لازم را برای استقرار در قصر هوفرخ احساس کرد. ژی بارونها و بوروکرات­هایش را به منظور ساختن خانه هایی در نزدیکی هرنخاسه و والنرستراسه به قصر آورد، وی استالبرخ Stallburg را در سال ۱۵۶۵ در خارج از مجموعه اصلی هوفبرخ و در ریشولخسه) به عنوان خانه ای برای پسرش «ار چد. و ک ماکسیمیلیان» ساخت که بعدها به اصطبل برای مدرسه سوارکاری اسپانیایی تبدیل شد.

اسنالبرخ با سه طبقه طاقدار زیبا در حیات، مهمترین ساختمان رنسانسی در وین است. پس از شیوع عفونت در چند سال گذشته و بسته شدن آن ، مدت زمان اندکی است که اصطبل به روی عموم بازگشایی شده است ولی بازدید کنندگان می توانند ۶ اتاق از ۶۸ اتاق آن از پشت صفحه شیشه ای درب کناری موزه لیپیزانر Lipizzaner Museum بازدید نمایند، (هر روز از ۶ صبح تا ۹ عصر، با هزینه)

تور لظه آخری وین (استالبرخ )

تور لظه آخری وین (استالبرخ )

مدرسه سوارکاری اسپانیایی

برخی از توسعه­ های عظیم کاخ هوفبرخ در قرون ۱۷ و ۱۸ و در سالن مجلل رژه در Winterreitschule، در محل مدرسه سوارکاری اسپانیایی Spanische Reitschule در سمت راست و مقابل استالبرخ اتفاق افتاد. این امارت در حوزه معماری اثر ارزشمندی برای بازدید است که بین سال­های ۱۷۲۹ تا ۱۷۳۵ ساخته شده و اثر «جوزف امانوئل فیشر ارلاج» است و به عنوان شاهکار دوره باروکی محسوب می شود.

اجرای نمایش اسب­های لیپیزانر در میدان مجلل مدرسه در طول سال به جز ماههای جولای و آگوست برگزار می شود. بلیط­ها باید از قبل رزرو شوند. (سه شنبه تا شنبه ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر و یکشنبه از ۹ صبح تا ۱:۳۰ ظهر ، با هزینه، نمایش­ها می توانند از قبل و به صورت آنلاین رزرو شوند و زمانبندی روزانه نمایش­ها در بروشورهایی بیرون از در ورودی قرار دارند.) انتخاب ارزانتری هم برای مشاهده نمایش اسب­ها موجود است و آن بازدید از مراسم تمرینات اسب­هاست.

قیمت تور اتریش (مدرسه سوارکاری اسپانیایی)

قیمت تور اتریش (مدرسه سوارکاری اسپانیایی)

تمرینات صبحگاهی اسب­ها بین ساعات ۱۰ صبح تا ظهر در روزهای سه شنبه تا شنبه به جز ماه­های جولای و آگوست برگزار می شود. (بلیط­ها هر روز از ساعت ۹ صبح موجودند.) اسب­های لیپیزائر و اصالتاً گونه اسپانیایی آن در لیپیسای اسلاوانی پرورش داده می­شوند که فاصله ای از تریستا ندارد. از ۱۹۲۰ این سنت مرسوم توسط روستای «استیریان پایبر» ادامه داده شد. با استفاده از روش­های ثابت پرورش اسب از قرن ۱۷ ، تعلیم اسب­ها به منظور نمایش پله های پیچیده و حرکات نمایشی انجام می شود.

 

کتابخانه ملی

در کنار مجموعه مدرسه سوارکاری CER اسپانیایی، جوزف پلتز Josefsplatz است که در وسط میدان باروکی به نهایت موزون آن مجسمه سوارکاری امپراطور جوزف ۲(۱۷۹۵-۱۸۰۷) ساخته فرانز انتون زاونر قرار گرفته است، در پس این مجموعه ساختمان اصلی کتابخانه ملی اتریش Osterreichische Nationalbibliothek با بیش از ۲ میلیون نسخه خطی و کتاب­های به چاپ رسیده واقع شده است. این کتابخانه همچنین شامل نقشه ها، پرتره ها، آثار ضبط شده موسیقیایی و اسناد پاپیروسی و در نهایت یک موزه جهانی است.

ساختمان کتابخانه سلطنتی قدیمی یکی از مهمترین آثار معمار درباری «جان برنارد فیشر ون ارلاچ» است که در خلال سال­های ۱۷۲۳ – ۱۷۳۵ تحت نظارت پسر وی «جوزف امانوئل» ساخته شد. برجسته ترین اثر وی «پرانکسال Prunksaal» است که یکی از بزرگترین آثار باروک ها به شمار می رود.

بهترین تور اتریش (کتابخانه ملی اتریش)

بهترین تور اتریش (کتابخانه ملی اتریش)

(تالار بزرگ، سه شنبه و چهار شنبه و جمعه تا یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر و پنج شنبه ۱۰ صبح تا ۹ شب، با هزینه، www.onb.ac.at) . نقاشی آبرنگ بر گچ سقف در ۱۷۳۰ توسط «دانیل گرن» انجام شده که این نقاشی ها موسس کتابخانه یعنی امپراطور کارل ۵ را ستایش می کنند.

کلیسای باروک «اگوستینر کیرخه Augustinerkirche» کلیسای ازدواج هابزبرخ­ها بود. در این کلیسا ماریا ترزا با فرانسیس لورین در سال ۱۷۳۶ ماریه لوئیزه با ناپلئون در سال ۱۸۱۰ و فرانز جوزف با الیزابت در ۱۸۵۴ ازدواج نمودند. گرچه کلیسای مراسم تدفین هابزبرخها «کاپوزیر کیر خه» در تیو مارکت است اما اموات سلطنتی در سرداب کلیسای اگوستینر نیز خاکسپاری می شدند.

شوایزرهاف (Schweizerhof)

شوایزرهاف یا دربار سوئیس، قدیمی­ ترین بخش قصر هوفبرخ است که نام خود را از یک گارد سوئیسی گرفته که یکبار در این مکان اقامت گزیده است. پادشاه «اوتوکار» قلعه­ای نظامی را در سال ۱۳۷۵ جهت افزایش قوای دفاعی «رادولف ون هابزبرخ» در اینجا ساخت. رادولف پیروز به آن در نقل مکان کرد و استحکامات آن را به منظور جلوگیری از ورود و پنی های یاغی بداخل آن تقویت نمود.

در امتداد گذرگاه طاقدار، قرقره هایی برای حلقه های پل متحرک وجود دارند. اما پسر رادولف، البرحت ۱. امنیت «لئوپولدزبرخ» واقع در جنگل­های وین را به این دژ ترجیح داد. برای ۲۵۰ سال این قلعه فقط در مراسم تشریفاتی استفاده می شد. «برگ کاپل Burgkapelle» در سال ۱۴۴۹ ساخته شد. (کاخ کاپل ، سپتامبر تا جون ، دوشنبه تا پنج شنبه از ۱۱ تا ۳ عصر و جمعه از ۱۱ تا ۱ ظهر، با هزینه)

تور اتریش (کاخ کاپل)

تور اتریش (کاخ کاپل)

اساساً این یک بنای گوتیک است اما به سبک باروک تزیین دوباره شده و سپس بخش­هایی از آن در سال ۱۸۰۲ به سبک گوتیک باز سازی گردید. در شرایزرهاف، «شاتز گمر Schatzkammer» در بر دارنده آثار خیره کننده ای از نشان های امپراطوری روم مقدس قدیم است. (خزانه داری: چهارشنبه تا دوشنبه ۱۰ صبح تا ۶ عصر، با هزینه www.khm.at)

اثر برجسته خزانه، تاج سلطنتی ساخته شده از طلای ناب و مروارید و زمرد سبز پرداخت نشده ، یاقوت­های کبود و یاقوت سرخ است. این تاج برای اولین بار در ۹۶۲ پس از میلاد برای تاجگذاری «اوتوی بزرگ» در روم بکار رفت و پس از آن به «آگن» و «فرانکفورت» جهت برگزاری مراسم تاجگذاری جانشینانش انتقال داده شد، همچنین در این نمایشگاه شمشیر «شارلمن» و نیزه مقدس که گفته می شد بدن مسیح مصلوب را مجروح نموده و مورد تقاضای هیتلر جهت کسب نیروهای ماورایی بود نیز وجود دارند.

گروه کر پسران وین

گروه گر پسران وین در سال ۱۴۹۸ و به عنوان بخشی از گروه کر امپراطوری کابل با ۱۶ تا ۲۰ عضو پسر بنا نهاده شد. این گروه در خلال سال­ها بزرگتر شد و در قرون ۱۸ و ۱۹ « جوزف هایدن» و « فرانز شوبرت» را در میان اعضای خود داشت و در سال ۱۹۲۴ مجدداً ساختار دهی شد . این گروه هم اکنون از ۴ زیر گروه تشکیل می شود که هر کدام ۲۴ عضو دارند. گروه گر در روزهای یکشنبه قطعه عشای ربانی را اجرا نموده و جشن­های کلیسا را در برگ کاپل  برگزار می کند. (بلیط­ها باید از قبل رزرو شوند. فاکس: ۵۳۳۵۰۶۷-۰۱ www.wsk.at )

ایندربورخ (in der burg)

شواتزرتور (دروازه سوئیس) به روی میدان شلوغی به نام «ایندربورخ In der Burg» باز می شود که توسط ساختمان­های مختلف احاطه شده است. لئوپولد ۱، منطقه باروک شهر را همراه با Leopoldinischer ( بال لئوپولدین) بعنوان اقامتگاهی برای محافظت از جایگاه هابزبرخ­های قدرتمند قرار داد. این بنا در سال و ۱۶۶- ۱۶۶۰ توسط «دومینیکو و مارتین کارلونه» ساخته شده و توسط «فیلیبرتو لوکی سی» طراحی گردید که امروزه اقامتگاه اداری رئیس جمهوری اتریش است.

تور ارزان اتریش (ایندربورخ)

تور ارزان اتریش (ایندربورخ)

ساخت «امالینبرخ Amalienburg» که در زمان امپراطوری ماکسیمیلیان ۲ به سبک باروک قدیم آغاز بکار کرد، در سال ۱۶۱۱ و در زمان حکمرانی امپراطور رادولف ۲ و توسط «پیترو فربوسکو» و «آنتونیو د مویز» به اتمام رسید. این بنا نامش را از «آمالیا برونز و یک» همسر امپراطور جوزف ۱ گرفته است.

Reichskanzleitrakt بخش­های اداری امپراطوری را تا سال ۱۸۰۶ در خود جای داد. این بنا توسط «یوهان هیلدریرانت» و «جوزف امانوئل فیشر ون ارلاچ» و در خلال سال­های ۱۷۳۳ و ۱۷۳۰ طراحی گردید. ۴ مجسمه (کارگران هرکول) از آثار «لورنزو ماتیلی» اند که در همان زمان فعالیت داشت.

نیوبورخ (Neue Burg)

گذر گاهی ایندربورخ را به «هلدن پلتز Heldenplatz» (مکان قهرمانان) می پیوندد. در اواخر قرن ۱۹ فرانز جوزف دربار عظیم امپراطوری را بنا نهاد . این بنای عظیم «هلدن پلتزه را با دو بازوی هلالی شکل در بر می گیرد که گستره مجموعه در امتداد طاق­های بیرونی و به سمت موزه های تاریخ هنر و طبیعت قرار می گیرد.

نیو بورخ Neue Burg که قبل از فروپاشی امپراطوری ساخته شد. امروزه مرکز همایش­ها، چندین موزه و قرائت خانه های کتابخانه ملی را در خود جای داده است. احتمالاً نیوبورخ دربردارنده بیشترین مجموعه های نفیس وینی ها در هوفبرخ می باشد که شامل: مجموعه ابزار الات موسیقی نفیس Sammlung atter musikinstrumente (چهار شنبه تا دوشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر، با هزینه) با ۳۶۰ قطعه ابزار رنسانسی که مورد استفاده برای نواختن قطعات موسیقی تا قرن ۱۷ بوده اند

تور لحظه آخری اتریش (موزه ای در نیوبورخ)

تور لحظه آخری اتریش (موزه ای در نیوبورخ)

همچنین در این نمایشگاه ، ساز چنگ هایدن، پیاتوی بتهوون در ۱۸۰۳ و پیانوی مورد استفاده «شومان و برامز» نیز در معرض دید قرار دارند. موزه دیگر در نیویورخ Hofjagdund Rustkammer است که مجموعه ای از جنگ افزار ها و زره هاست (چهار شنبه تا شنبه ۱۰ صبح تا ۶ عصر www.khm.at و موزه افه سوس Ephesos museum در زمانبندی مشابه) که به همراه نمایشی از حفاری سایت­ها در ترکیه قابل مشاهده اند. موزه فرفولکر گونده Fur Volkerkunde پس از نوسازی­های زمانبر مانند دو موزه قبل در زمانبندی مشابه و به طور موقت به روی عموم باز است . این موزه مجموعه هایی از شرح اجداد و نسل­های هابزبرخ­ها را در خود دارد.

پارک بورخ گارتن

بورخ کارتن Burggarten یا پارک هوفبرخ برای خانواده سلطنتی و در اوائل قرن ۱۹ طرح بندی شد. در این پارک تندیس­هایی از فرانز جوزف (توسط کلیمبوش در ۱۹۰۸) و موزارت توسط ویکتور تیلگر در ۱۸۹۶ ساخته شدند، مجسمه دیگری از البرتینایلتر در سال ۱۹۵۳ به این پارک آورده شد.

در این مکان خانه شیشه ای «یوگنستیل» که توسط «فردریک اومان» و در اوائل قرن ۲۰ خلق شد نیز موجود است. این خانه شیشه ای دارای یک قهوه خانه دلپذیر و باغ پروانه است (آوریل تا اکتبر، دوشنبه تا جمعه از ۱۰ صبح تا ۴:۴۵ عصر و شنبه و یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶:۱۵ عصر. در ماه­های نوامبر تا مارچ هر روز از ۱۰ صبح تا ۳:۴۵ عصر www.schmetteling.haus.at)

 

قیمت تور اتریش (پارک هوفبرخ)

قیمت تور اتریش (پارک هوفبرخ)

رینگستراسه و موزه هایش

پس از گذر از هوفبرخ، از دستاورد ممتاز شهری فرانز جوزف یعنی رینگستراسه پیاده با با تراموا دیدن کنید. بلواری که شهر قدیم را احاطه کرده است در دهه ۱۸۶۰ و در امتداد مسیر دیوارهای قدیم شهر بنا شد. از غرب «شاتنرینگ» و از «فوتیوکیرخه Votivkirche» آغاز کنید. (سه شنبه تا شنبه از ۹ صبح تا یک ظهر و از ۴ تا ۳۰/۶ بعد از ظهر، یکشنبه ۹ صبح تا ۳۰/۱ ظهر) «فوتیوکیرخه» یک کلیسای نئوکلاسیک است که پس از اینکه قرانز جوزف از ترور سال ۱۸۵۳ نجات یافت، ساخته شد. بعد از آن دانشگاه «رات هاوس Rathhaus» با همان تالار شهر قرار دارد. با حرکت در امتداد «دکتر کارل موگر رینگ» و در سمت شهر قدیم «برخ تیاتر Burgtheater» ساختمان تئاتر مرتفع و با ابهت آلمان­ها قابل رویت است.

 

دورتر از آن «فولکس گارتن Volksgarten» زیبا با ساختمان­های کوچک و نیز معبد کوچک شده «تزئوس» آتن را می توان دید. قهوه خانه و کنسرت­ها رسومی را با خود دارند که از کافه های موسیقی و خانواده استراوس آغاز گردیده اند. در مقابل آن ساختمان شبیه به معبد پارلمان Parlament قرار دارد که توسط «تئوفیل هانسن» پس از مدت زمانی طولانی که در آن اقامت داشت ساخته شده است. خیابان به سمت بورخ و در کنار شهر قدیم منحنی می یابد ، هو فیرخ در یک طرف و «ماریا ترزین پلتز – Maria Thresian Platz» که میان دو موزه تاریخ هنر و طبیعت قرار دارد در طرف دیگر است.

موزه تاریخ هنر وین

موزه تاریخ هنر Kunsthistorisches به اندازه موزه «لوور» یا «پراده» شهرت دارد، مجموعه موزه کاملاً مجلل است. این موزه با برخورداری از تنوع فرهنگی امپراطوری هابزبرخ، در حقیقت طیف گسترده ای از هنر اروپای غربی را در خود دارد که از این بابت معروفتر از رقبای خود است. (موزه هنرهای زیبا، سه شنبه و چهارشنبه و جمعه تا شنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر و پنج شنبه ۱۰ از ۱۰ صبح تا ۹ شب، با هزینه، مترو ۲. باینبرغ ستراسه، تراموا ۱،۲، ل،D، برخ رینگ. دسترسی ویلچر به برخ رینگ ۵ وجود دارد. www.khm.at)

گالری Gemaldegalerie (گالری نقاشی­ها) در طبقه اول طیف متحیر کننده­ای از هنر اروپاییان را در قرون ۱۶ تا ۱۸ به نمایش می گذارد، آثار انگلیسی و آلمانی داج فلیمیش در بال شرقی و در سمت چپ در ورودی آثار ایتالیایی ها، اسپانیایی ها و فرانسوی­ها در بال غربی گالری و در سمت راست واقع شده­اند. در این گالری شاهکارهایی از کاراواجیو، دورر، رافائل ،رامب رانت روبنز، تیتان، ولاز کوئز، ورمر، وجود دارد و یک اتاق کامل نیز به آثار پیتر بروخل اختصاص یافته است.

 

بهترین تور اتریش (موزه تاریخ هنر وین)

بهترین تور اتریش (موزه تاریخ هنر وین)

طبقه پایینتر عرضه کننده مجموعه آثار زیبا و تاثیر گذار مصر باستان، یونان و هنر رومی مانند «مجموعه هنرها و مجسمه های کاربردی» (هم اکنون جهت نوسازی بسته است.) قرار دارند که اثر طلا و مینا کاری «سرداب نمک Salt cellar» ساخته «بنفنوت سلینی» برای پادشاه فرانسه فرانسیس ۱ مورد تقدیر قرار گرفت. اثر ممتاز از مجموعه های کلاسیک قدیمی، Gemma Augustea نفیس است که در قرن اول بعد از میلاد و از عقیق برجسته قرمز رنگ ساخته شده است . مجموعه مصری شرقی شامل اتاق تدفین شاهزاده «کنینی سوت» و سایر گنجینه هاست.

 

موزه تاریخ طبیعی زوج معماری موزه تاریخ هنر در مقابل آن قرار دارد. Naturhistorisches Museum موزه تاریخ طبیعی ، پنج شنبه تا دوشنبه ۹ صبح تا ۶:۳۰ عصر ، چهارشنبه ۹ صبح تا و شب ، یا هزینه ، مترو ۳.۲. فولکس تیاتر، تراموا ۱۰۲,DJ دکتر کارل ونگر – رینگ، www.Nhm-wien.ac.at)

تور اتریش (موزه تاریخ طبیعی)

تور اتریش (موزه تاریخ طبیعی)

موزه شامل ویرین هایی از حشرات تا دایناسورهاست و نیز مجموعه تاثیرگذاری از شهاب سنگ­ها را در خود دارد. همچنین ذخایر وسیعی از مجموعه های شخصی فرانسیس لورین (۱۷۰۸- ۶۵) ، همسر ماریا ترزا در این موزه موجود است. آثار نفیس شامل پیکره کوچک «الهه وبلندورف» ۱۱۷ کیلو گرمی که از سنگ تپاز بزرگ و نیز دسته گل جواهر ماریا ترزا که از سنگ های گرانبها ساخته شده اند، می­باشند.

موزه میوزیمز کوارتیر

در طرف دیگر میوزیم استراسه یک موزه مدرن به نام میوزیمز کوار تیر Museums Quartier قرار دارد (بازدیدکنندگان و مرکز بلیط، میوزیم پلیز، هر روز از ۱۰ صبح تا ۷ شب ، مترو ۲۰۳، فولکس تیاتر ,www.mqw.at) این موزه در بردارنده اصطبل سلطنتی قدیمی فیشر ارلاج در قرن ۱۸ در امتداد ساختمان­های مجلل است که اکنون خانه «ماموک MUMOK» نامیده می شود (موزه هنر مدرن، سه شنبه و چهار شنبه و جمعه تا یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر، پنج شنبه از ۹ صبح تا ۱۰ شب ، با هزینه www.mumok.at)

این موزه مجموعه های زیبایی از آثار قرن ۲۰ هنرمندانی چون کاندینسکی، مگریت و وارهول را در خود جای داده است . موزه باشکوه لئوپولد Leopold Museum (جمعه تا چهارشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر و پنج شنبه از ۱۰ صبح تا ۹ شب ، با هزینه www.deopoldmuseum.org) ارائه کننده آرایش منظمی از هنر اتریشی­ها در قرون ۱۹ و ۲۰ و شامل آثار کلیمت، شیله، ماکس اوین پلیمر و Architekturzentrum Wien است. (مرکز معماری وین، هر روز از ۱۰ صبح تا ۷ عصر www.azw.at) این مرکز در کنار یک کافه­ی زیبا نمایشگاه­های هنر معاصر را برگزار می کند. نمایشگاه­های هنر معاصر در حال برگزاری در Kunsthalle Wien می­باشد. (جمعه تا چهارشنبه ۱۰ صبح تا ۷ عصر. پنج شنبه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب ، با هزینه www.kunsthakllewien.at) .

تور ارزان اتریش (موزه میوزیمز کوارتیر)

تور ارزان اتریش (موزه میوزیمز کوارتیر)

Zoom Kindermuseum نیز به آموزش تعاملی اختصاص یافته است. (رزرو حداقل ۲۴ ساعت قبل، تلفن: ۰۱۵۲۴۷۹۰۸، دوشنبه تا جمعه از ۸ صبح تا ۴ عصر، شنبه و یکشنبه از ۹:۳۰ صبح تا ۳:۳۰ عصر، با هزینه www.kindermuseum.at)

آکادمی هنرهای زیبا وین

رینگستراسه انحنا می یابد تا به اپرن رینگ ختم شود. در سمت راست شیلر پلتز، خانه آکادمی هنرهای زیبا قرار دارد. Akademnie der Bildenden den Kunste (سه شنبه تا یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر ، با هزینه، مترو ۱٫۲٫۴ و کارلز پلتز او پر ، تراموا ۲، ۱، Dj: برخ رینگ www.akademiegalerie.at). تعداد اندکی آکادمی هنر هستند که بتوانند رقیب مجموعه ممتاز این آکادمی در نقاشی های اروپاییان باشند، خصوصاً شاهکارهای داچ و فلیمیش از قرن ۱۴ تا به امروز و نیز آثار فاخری چون «آخرین حکم» ساخته هیرونیموس بوش و نیز آثار روبنزه رامبرانت، وندیک، پیتر دهوخ و تیپولو، ساختمان اکادمی در دهه ۱۸۷۰ و در خلال رنسانس ایتالیایی و توسط تئوفیل هنسن طراحی شد.

تور لحظه آخری اتریش (آکادمی هنرهای زیبا وین)

تور لحظه آخری اتریش (آکادمی هنرهای زیبا وین)

بنای جدایی

درست در مقابل آکادمی و در کناره «فردریخ ستراسه» ساختمان متمایزی با نام Secessionsgebaude قرار دارد (سه شنبه و چهار شنبه و جمعه تا یکشنبه ۱۰ صبح تا ۶ عصر و پنج شنبه از ۱۰ صبح تا ۸ شب، با هزینه، مترو ۱، ۲، ۴، کارلز پلتز، تراموا ۱۲.DJ، برخ رینگ.www.secessionat)

این گالری متعلق به جنبش­های تجزیه طلبانه است که با جدایی ۱۹ هنرمند از «سازمان هنر ارتجاعی وینی ها» که مشهورترین آنها گوستاو کلیمت بود، اتفاق افتاد. این سازمان توسط جوزف ماریا البریخ، شاگرد اوتو واگنر بنا گردید بر کتبه سر در ورودی درج شده است. «هنر نیاز همه دوران هاست و آزادی لازمه هنر»

ساختمانی با گنبدی طلایی و پوشیده از برگ­های درخت بوست. «کلم طلایی» نامی است محلی که این بنا بدان معروف است و گفته می شود که سمبل وابستگی هنر و طبیعت به یکدیگر است. آثار هنری معاصر نیز در معرض نمایش قرار دارند . در زیر زمین «کتیبه بزرگ بتهوون» قرار دارد که توسط کلیمت و برای نمایشگاه «جدایی» در سال ۱۹۰۲ ساخته شد.

 

یوگنستیل (مدرن)

یوگنستیل یا هنر مدرن تصویر دنیای هنر را در اتریش دگرگون نمود که نتیجه آن جنبش جدایی بود که توسط گروهی از هنرمندان مرتد آکادمی در سال ۱۸۹۷ اتفاق افتاد. تندیس مرکزی بنای جدایی اثر گوستاو کلیمت (۱۸۶۲-۱۹۱۸) بود که نقاشی های تخیلی و موضوعات یوگتستیل را تجسم می کند.

از نقاط عطف مهم برای هنرمندانی چون کلیمت و کولومان موسر و معماران پیشرو در یوگنستیل، اوتو وگنر و جوزف هافمن پیوند میان کار کرد و زیبایی شناسی بود.

قیمت تور اتریش (بنای جدایی وین)

قیمت تور اتریش (بنای جدایی وین)

ظرافت تزیینی کلیمت بخش خاصی از الهامی بود که وی از اون شیله (۱۹۱۸-۱۸۹۰) گرفته بود، کسی که بطور مداوم و به لطافت اثر یوگنستیل را شرح می دهد. گرچه شیله پر القای حالت بر دکوراسیون تاکید داشت اما کمتر از شیله بر مجسمه انسان با شهوت گرایی دقیق تمرکز می نمود. فراخوانی شدید احساسات بواسطه رنگ­ها و خط­ها از اهمیت برابر آنها نزد اسکار کوکوشکا (۱۸۸۶-۱۹۸۰) رهبر جنبش اکسپرسیونیسم حکایت می کند.

کارلز پلتز وین

تعدادی از جاذبه­ های توریستی وین در حوالی کارلز پلتز Karlzplatz قرار دارند. ساختمان مکعب شکل شیشه ای زیبا در تریتل ستراسه که نامش Kunsthhalle project space است. (یکشنبه و دوشنبه از ۱ ظهر تا ۷ شب، سه شنبه تا شنبه از ۴ بعد از ظهر تا نیمه شب، با هزینه، مترو ۱،۲،۴، کار لزینتز www.kursthhallewienat ) این بنا شعبه ای از گونیست هال وین است که در میوزیمز کوارتیر قرار دارد و طبقات بالای آن به موضوعات محلی و روندهای جاری در هنر معاصر می پردازند. یک کافه با تراسی بزرگ در این ساختمان مکانی عالی برای انجام ملاقات­هاست.

 کارلز کیرخه جامع در میدان مشرف است، (دوشنبه تا شنبه از ۹ صبح تا ۶ عصر ، یکشنبه از ظهر تا ۴۵/۵، با هزینه، www.karlskircheat) این کلیسا از مهمترین کلیساهای باروک شهر است که توسط فیشر ون ارلاچ برای کارل ۵ ساخته شد تا امپراطور به سوگند خود در زمان طاعون سال ۱۷۱۳ وفادار بماند. غروب خورشید منظره دل انگیزی را بر گنبد بزرگ کارلز پلتز به نمایش می گذارد.

اندرونی کلیسا دوری از سنگ مرمر وزین و طرح بیضی شکل همانند مشابه اش در پیترزکیرخه دارد. نقاشی های سقف گنبد بیضی شکل توسط پوهان میشل روت مایر و trompel oeil توسط مائتانو فانتی انجام شده اند. توجه کنید که نقاشی زیبای دانیل گریز از الیزابت مقدس St Elisabeth در کلیسای کوچک و در سمت راست آن قابل مشاهده است. در مقابل کلیسا مجسمه هنری موریه با نام «هیل آرخه » تقابل زیبایی را بوجود می آورد.

بهترین تور اتریش (کارلز پلتز وین)

بهترین تور اتریش (کارلز پلتز وین)

در انتهای شرقی کارلز پلتز، موزه کارپلتز وین قرار دارد، Wien museum karlplatz (سه شنبه تا یکشنبه ۹ صبح تا ۶ عصر، با هزینه، مترو ۴، ۲، ۱٫ کالز بلتز www.wienmuseum.at این موزه نمایش رویدادهای مهم تاریخی شهر را از محاصره ۱۵۲۹ تا جنبش­های هنری fin de siecle (پایان قرن) شامل بازسازی اتاق نشیمن ادولف لوس معمار را پوشش می دهد. در این موزه ماکت های جالبی از شهر قبل و بعد از توسعه رینگستراسه وجود دارند.

در مقابل ساختمان نئوکلاسیک و مجلل Musikverein (موزیک فرین) قرار دارد (انجمن دوستداران موسیقی، www.musikverein.at) که در سال ۱۸۶۷ با طرحی از تنوفیل هانسن ساخته شد و خانه ارکستر فیلهارمونیک وین دارای شهرتی جهانی است. نقاشی های سقف «آپولو و نه الهه» توسط اگوست ایستمنگر انجام پذیرفته است.

در کنار موزیکورین ، کانستلرهاوس Kunstlerhaus  (۱۸۶۸) قرار دارد که نمایشگاه­های هنر در آن برگزار می گردد. ( جمعه تا چهارشنبه ۱۰ صبح تا ۶ عصر، پنج شنبه ۱۰ صبح تا ۹ عصر . www.k-haus.at). در مقابل آن Stadtbahn Pavilion اثر اوتو وشتر (در غرفه های راه آهن شهری) همراه با نقش و نگارهای زیبای سبز و زرد و سفید گل­های آفتابگردان قرار دارد. در میان «کاتنر رینگ»، جاده شوبرت و پس از آن پارک رینگ پس از گذر از استان پارک Stadtpark قابل رویت است. پارک مکانی برای تندیس­های یادبود مرمرین و برنز و طلاکاری شده اثر یوهان استراووس پسر می باشد.

 

تور اتریش (کانستلرهاوس)

تور اتریش (کانستلرهاوس)

موزه هنرهای کاربردی وین

درست سمت رینگ و در مقابل «ویسکیرجن استراسه» موزه Museum fur Angewandte Kunst قرار دارد که به «مک» معروف است. (موزه هنرهای کاربردی چهارشنبه تا یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر سه شنبه از ۱۰ صبح تا نیمه شب. با هزینه روزهای شنبه رایگان، مترو ۳. تراموا ۱۰۲ : استاینتور :مترو ۴: النداستراسه . www.mak.at)

این یکی از هیجان انگیزترین و تفکر برانگیزترین موزه های شهر است. اتاق­های نمایشگاه توسط هنرمندان معاصر طراحی شده که اغلب وجوه غیر منتظره و غیر مادی اشیا را فاش می کنند. مانند بازی سایه صندلی های لهستانی اثر مایکل تونت. شما هرگز میزهای غذاخوری را به این سبک در جایی نخواهید دید. فرصت بازدید از برخی اثاثیه های زیبای «بیدر مایر» وینی مانند مجموعه هنر آسیای شرقی و اسلامی در این موزه وجود دارد.

مقابل موزه، عمارت «دکتر کارل لوگر پلتز» قرار دارد. اینجا بادبودی برای دکتر کارل لوگر شهردار پوپولیست و ضد یهود وین در سال­های ۱۹۱۰-۱۸۹۷ است. در همسایگی آن کافه «پروکل Cafe Pruck» قرار دارد که اگر نیاز به استراحت دارید به شما خوشامد می گوید. گذرگاههای استانبنرینگ در نزدیکی Postparkasse (بانک پس انداز ) شاهکار دیگری از اتووگنر است.

بیدرمایر

معماری، اثاثیه و دکور داخلی بیدر مایر محصول دوران شکسته­ای پیاپی ناپلئون و برگزاری کنگره وین در ۱۸۱۵ و انقلاب ۱۸۴۸ است. سرکوب­های سیاسی که در این برهه اتفاق افتاد توجه طبقه متوسط را به سوی هتر جلب نمود، بیدرمایر به عنوان یک طنز نامه و با تمسخر طبقه متوسط زحمت کش المانی کار خود را آغاز نمود.

دو نویسنده لودویگ آیکروت و ادولف کاسمائول اشعاری را در یک روزنامه به نام «قیلگنده بلاتر» چاپ کردند که ادعا می نمود از آثار ساده بیدر سایر است ، ویلای ورتهم استاین دریمدر لهاوس در شروفخل خاسه ۱۰ مثال­های خوبی از طرح بیلدر مایرند. اثاثیه در موزه هنرهای کاربردی قابل مشاهده اند و قطعات دیگر هنوز در فروشگاه­های عتیقه بافت می شوند.

تور ارزان اتریش (موزه هنرهای کاربردی وین)

تور ارزان اتریش (موزه هنرهای کاربردی وین)

خارج از رینگ

شهر قدیم و رینگستراسه بدون شک انحصار جاذبه های دیدنی را در اختیار دارند. اما مکان­های بسیار دیگری نیز وجود دارند که خارج از رینگ برای بازدید موجودند. از کاخ­های سلطنتی گرفته تا موزه های مربوط به تدفین و ترحیم.

خانه هوندرت واسر در وین

Hundertwasser Haus جاذبه توریستی بزرگی به شمار می­رود. این مجموعه عمومی توسط بهترین و مشهورترین هنرمند اتریش در سال­های اخیر یعنی فریدنز ریخ هاندرتواسر و در سال­های ۱۹۲۸ تا ۲۰۰۰ ساخته شده است. نمای خارجی موج دار از ۵۲ آپارتمان با نقاشی ها، کاشی­ها، سرامیک­ها و طاق­های پیازی شکل تزیین شده­اند. در نزدیکی «اونتره وابسبوخ ستراسه» موزه شخصی هوندرت واسر با نام «Kunsthaus Wien» قرار دارد. ( هر روز از ۱۰ صبح تا ۷ شب، با هزینه، تراموا NO، رادرتسکی پلتز و قابل دسترسی با ویلچر، www.KunsthausWien.com) که نمایانگر آثار وی و نیز نماشگاه­های دوره ای معاصرانش می باشد.

 

کارخانه زباله سوز

ایران را یکی از طرح­های «فردنزریخ هوندرواسر» در «وارمت ورک ات اسپتلاو» قرار دارد. (مترو: spittelau، تور راهنمای رایگان www.wienenergie.at) کارخانه زباله­سوزی که ستاد آن انرژی گرمایشی ۶۰ هزار خانه را تأمین می کند، این اثر توسط این هنرمند به شکلی رنگارنگ تزیین شده که بسیاری از هنرمندان در مقابل آن کلاه از سر خویش برداشته اند.

بلودر (Belvedere)

قصر تابستانی شاهزاده یوجین ساوی به زیباترین گل­های معماری سبک باروک­های اقامتی وین مزین شده است. نزدیک شهر قدیم در ناحیه ۳، بلودر Belvedere قطعه­ای از جهان مسحور کننده را با مجسمه های تمثیلی، چشمه ها، آبشارها و باغ­هایش ترسیم می کند. (آنتراس بلودر، ۵ شنبه تا سه شنبه ۱۰ صبح تا ۶ عصر، چهارشنبه ۱۰ صبح تا ۹ شب، با هزینه لوپرس بلودر، هر روز ۱۰ صبح تا ۶ عصر، با هزینه تراموا،۷۱ D ، www.belvedere.at )

تور لحظه آخری اتریش (قصر بلودر)

تور لحظه آخری اتریش (قصر بلودر)

بلودر آنترس (پایین) توسط «یوهان لوکاس ون هیلدبرانت» و در سال (۱۷۱۴-۱۶) ساخته شد و به عنوان اقامتگاه تابستانی شاهزاده بوجین مورد استفاده قرار گرفت. (کاخ زمستانی وی مانند جواهر دیگری است که هم اکنون روشنی بخش زندگی بوروکرات­ها در وزارت بازرگانی در همیم فورخاسه است.)

قصر پس از مرگ شاهزاده به دست ماریا ترزا افتاد و توسط افرادی از سلسله هابزبرخ مورد استفاده قرار گرفت مانند «ارخدوک فرانز فردیناند» که در سارایوو در ۱۹۱۴ ترور شد و شعله جنگ اول جهانی را برافروخت. در سال ۱۹۵۵ چهار قدرت پیروز جنگ جهانی دوم در «آیر بلودر» یکدیگر را به منظور امضای پیمان استقلال اتریش به عنوان یک کشور بی طرف ملاقات نمودند.

«لوربلودر» سابقاً مکانی برای مجموعه های هنر باروک بود اما امروزه این مجموعه به «ابرس بلودر» انتقال یافته و فضای آن برای نمایشگاه­های موقت مورد استفاده قرار می گیرد. زیباترین تزیینات داخلی قصر شاید همان قفسه قدیمی آینه و طلاکاری شده مزین به سبک قرن ۱۸ میلادی باشد.

قصر نارنجستان orangerie (که دسترسی به آن از لوور بلودر امکانپذیر است). قبلاً موزه هنر قرون وسطا بوده است. اما مجموعه دائمی برای اکثر آثار آن مانند آثار باروک که به ایرس بلودر منتقل شده اند، وجود دارد. نمایشگاه های سایر نقاط قصر نیز در نارنجستان برگزار می شود. در کنار نارنجستان Prunksthall  (۱۰ صبح تا نیمه روز) یا قسمتی از اصطبل­ها قرار دارد که امروزه برای نمایش قسمت بیشتری از آثار هنری قرون وسطا که قبلاً در انبارهای موزه ها پنهان بودند، استفاده می شود.

شاهزاده بوجین ضیافت­ها و سایر بزم ها را در بلودر اپرس (بلودر بالا) که در سال ۱۷۲۳ تکمیل شد برگزار می کرد. امروزه این بنا طیف وسیعی از مجموعه­های هنر اتریشی را از سال­های قرون وسطا تا به امروز در بر می گیرد. گالری منعکس کننده تصویر امپراطوری مجار – اتریش به عنوان قدرتی در حال زوال است که نقطه اوج تولیدات هنری سال­های ۱۹۰۰ محسوب می شود.

 

قیمت تور اتریش (قصر نارنجستان)

قیمت تور اتریش (قصر نارنجستان)

در این گالری به مانند مجموعه های تفیس همر باروک و قرون وسطی (که اثر اخیر از کارهای فرانز آنتون مالیرش و مارتینو التومونته) نمونه های خوبی از مکتب هنری رمانتیک آلمانی از جمله آثار «کسپر دیوید فردریش» نیز وجود دارند.

گرچه نمایشگاه­های ممتاز برای اغلب مردم همان مجموعه های هنری «پایان قرن» و «بنای جدایی» است. این مجموعه ها شامل شاهکار هایی از «بوسه» گوستاو کلیمت است. آثار اگون شیله و اسکار کوکوشکا نیز به خوبی نمایش داده شده اند. گرچه پرتره کلیمت از آدل بلوخ ہوئر اندک زمانی است در گالری موجود است زیرا متعلق به دوران قبل از جنگ و به یک خانواده یهودی بوده است. (این اثر توسط نازی­ها ضبط شده و به مجموعه بلودر انتقال یافت)

مجموعه ای کوچک اما حیرت انگیز که شامل آثار هنری امپرسیونیست و پست امپرسیونیست هنرمندانی چون مونه، رنوار سران ون گوک و مونک و مجموعه های رودین و دگاس است بالکن آپر بلودر منظره باشکوهی از افق را عرضه می کند ، افقی که پس از نقاشی بلوتوکانالنواز در ۱۷۶۰ به طور قابل توجهی تغییر کرده است. برای شروع پیاده روی بهترین مکان بلودر ابری است و مشاهده منظره غروب خورشید دلپذیر ..

 

موزه های نزدیک به هم در وین

در مقابل «پرنز یوجین استراسه» در بلودر ابرسو در گلدخاسه ۱۹، موزه وحشت آور و منحصر بفرد بستاتونگ Bestattungs museum قرار دارند.(موزه تدفین، دوشنبه تا جمعه ، با قرار قبلی با هزینه، تراموای www.bestattungwien.at)

در این نهاد وینی می توانید اطلاعات زیادی درباره تابوهای با قابلیت استفاده مجدد بدست آورید. پس از مراسم، درپوش­های لولایی باز شده و جسد از آن خارج می شود و تایوت برای استفاده مجدد آماده می گردد.  بر روی زیر سیگاری­های موزه نوشته شده «مصرف سیگار ضامن شغل و کار». در نزدیکی این موزه زرادخانه Heeresgeschichtliches Museum قرار دارد. ( موزه تاریخ نظامی، هر روز از ۹ صبح تا ۵ عصر، با هزینه، www.hgm.or.at)

بهترین تور اتریش (موزه تدفین)

بهترین تور اتریش (موزه تدفین)

این موزه از نخستین موزه های سفارشی ساز شهر است که به زیبایی به نمایش گذارده شده و دارایی های عظیم موزه نگرش جالبی نسبت به تاریخ حکومت اتریش به دست می دهد، نمایش فیلم جنگ جهانی دوم خصوصا فیلم اخبار وین با صحنه ای از لباس خونین آرخدوک فرانز فردیناند آیتمی جالب و تا حدودی وحشت آور است.

گورستان مرکزی

وینی ها از علاقمندی ناخوشایندشان به مراسم تدفین و تحسین یک جسد ابایی ندارند. آنها از قدم زدن در Zentralfriedhof لذت می برند. (گورستان مرکزی، سیمینگر هاوپت ستراسه ۲۳۴، هروز نوامبر تا فوریه از ۸ صبح تا ۵ عصر ، مارچ، اپریل ، سپتامبر اکتبر از ۷ صبح تا ۶ عصر و ماه های می و اگوست از ۷ صبح تا ۷ عصر. ترامواری ۶۰۷۱). این گورستان در سال ۱۸۷۴ با مساحتی حدود ۲۰۰ هکتار افتتاح شده که یادبودهای مردگان آن نشان از بیعت با بزرگان شهر دارد، موزیسین هایی چون بتهوون، شوبرت، برامز، و شونبرگ و نویسنده هایی چون آرتور شینتزل و فرانز ورقل در این قبرستان خاکسپاری شده اند. نقشه گورستان در Tor (دروازه ۲) موجود است.

گاسومیتر gasometer

در سیبرینگ، گاز سنج­هایی وجود دارد (مترو، گازسنج، – www.wienergasometer.at این ۴ محفظه نگهداری گاز در سال­های ۱۸۹۹ – ۱۸۹۶ برای شهر ساخته شدند.

در سال ۱۹۸۶ برنامه­ای اجرایی شد تا بدان وسیله به این مخازنی که از کار افتاده بودند جان دوباره بخشیده شود. این مجموعه در سال ۲۰۰۱ افتتاح شد و شامل فروشگاه­ها، رستوران­ها، کافه ها، بارها و سینمای چند بعدی و تالاری ۴۲۰۰ نفری می باشد. همچنین ادارات، بخش­ها، خوابگاه­های دانشجویان و بایگانی ملی وین در این مجموعه قرار دارند.

 

تور اتریش (گاز سنج های گاسومیتر)

تور اتریش (گاز سنج های گاسومیتر)

معرفی جاذبه های بیشتر در وین

در غربه رینگستراسه، پس از خروج از میوزیمز کوار تیر Mariahilferstrasse ماریاهیلفر ستراسه با مشهورترین خیابان خرید وین قرار دارد. همچنین در پلاک ۲۱۲ موزه فنی بازسازی شده قرار دارد. (Technisches Museum ، دوشنبه تا جمعه ۹ صبح تا ۶ عصر ، شنبه و یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر ، با هزینه ، تراموا ۵۲ ۵۸، پرزینگر ستراسه www.technischesmuseum.at).

سالن اصلی دارای موتورهای بخار یا بوته استیل ساز و هواپیماهای معلق در بالای آن است. چرخ­هایی برای چرخش و دکمه های برای فشار وجود دارند که اینجا را به مکانی عالی برای کودکان بدل می کند و دانش بکار رفته در ماشین­ها و دستگاه­ها را با مثال و نمونه شرح می دهند.

به سمت جنوب و در امتداد «لینکه ویتریله» غرفه ­های گوشت، سبزیجات و میوه در بازار غذا با Naschmarkt وجود دارند که از قرن ۱۶ در این مکان قرار دارد و قبلاً در کنار رود «وین فلوس» قرار داشت. در قرن ۱۹، این رودخانه سقف­دار شد و غرفه ها در بالای سقف آن جای گرفتند، به نمای یوگنستیل (مدرن) مبولیک هاوس Majolikahaus در پلاک ۴۰ توجه کنید که توسط معمار جدایی طلب «اوتو وگنر» ساخته شد.

تور ارزان اتریش (خیابان کارتنر)

تور ارزان اتریش (خیابان کارتنر)

در کنار آن Theater an der wien واقع شده است که در سال ۱۸۰۱ برای مدیر اپرا «امانوئل شیگاندر» و نویسنده اشعار اپرای «فلوت جادویی» موزارت ساخته شد. در سمت غربی هایدن هاوس Haydnhaus قرار دارد (هایدن خاسه ۱۹، سه شنبه تا یکشنبه و صبح تا ۶ عصر، با هزینه، مترو ۳، زیگلر خاسه www.wienmuseum.at)، اینجا مکانی است که تصنیف ساز هایدن از سال­های ۱۷۹۷ تا زمان مرگش یعنی ۳۱ می ۱۸۰۹ در آن زیست .

دو اثر «خلق» و «فصل­ها» وی در این خانه اندیشیده و نوشته شد و در سمت غربی تر در حومه پنزینگ (ناحیه ۱۴ ام) یکی از آثار بسیار مهم «اوتو وگنر» قرار دارد.  Kirche am steinhof (بازدید فقط با تور راهنما، شنبه ۳ بعد ظهر، با هزینه، مترو ۴ تا unter st veit پس از آن اتوبوس  ۴۷www.wienkav.at. A)  این شاهکار از طراحی یوگنستیل (مدرن) کلیسایی است که برای بیمارستان آموزشی روانپزشکی ساخنه شده است. در قسمت شمال شهر قدیم و در برخ خاسه ۱۹، موزه فروید Freud museum قرار دارد. (هر روز جولای – سپتامبر ۹ صبح تا ۶ عصر، اکتبر جون ۹ صبح تا ۵ عصر ، با هزینه ، تراموا D، شلیک خاسه www.freud-museum.at

و این موزه به فروید به پدر روانشناسی اختصاص داده شده است . زیگموند فروید در اینجا از سال ۱۸۹۱ تا ورود نازیها در ۱۹۳۸ که به انگلستان گریخت در این خانه زندگی کرده است. در حالیکه بیشترین آثار و کتابهای وی در لندن قرار دارند، اتاق انتظار وی در این خانه طبق نظرات دخترش آنا فرو بد به زیبایی بازسازی شده است.

تالار ورودی با وجود کلاه وی، عصای دستی اش و چمدانی با امضای SF بسیار مهیج است. اتاقهایی که در آن مشاوره هایش را انجام می داد هم اکنون نمایانگر زندگی وی هستند. یکی از این اتاق های جذاب فیلمی از فروید را در سال­های آخرین عمرش به نمایش می گذارد.

 

تور لحظه آخری (Kirche am steinhof)

تور لحظه آخری (Kirche am steinhof)

کمی دورتر از موزه فروید Liechtenstein museum (موزه لیختن اشتاین) قرار دارد. (جمعه تا سه شنبه از ۱۰ صبح تا ۵ عصر، با هزینه، تراموا D، پورزلان خاسه، www.lichtensteinmuseum.at) این موزه «کاخ باغ» شاهدخت لیختن اشتاین است که هم اکنون به زیبایی بازسازی شده و نقاشی های دیواری شگفت انگیزش را به رخ می کشد. این کاخ مجموعه فوق العاده ای از نقاشی های دوره باروک را در خود دارد.

شوبرت گبورت هاوس Schubert Geburtshause در نوسیدورفرستراسه ۵۴ واقع است. (سه شنبه یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۱ ظهر و ۲ تا ۶ عصره با هزینه، تراموای ۳۷،۳۸، کنیسیوس خاسه: www.wienmuseum.at) موزه ای در این خانه است که شوبرت آهنگساز در آن و در سال ۱۷۹۷ به دنیا آمد.

شونبرون (schoenbrunn)

امورات حکومتی چیزی نبود که ماریا ترزا از آن اجتناب کند اما وی ترجیح می داد که به این امور در محیط آرامتر شونبرون بپردازد. (هر روز نوامبر تا مارچ از ۸:۳۰ صبح تا ۴:۳۰ عصر، آوریل و جون و سپتامبر و اکتبر از ۸:۳۰ صبح تا ۵ عصر، جولای واگوست از ۸:۳۰ صبح تا ۶ عصر، با هزینه مترو ۴، شونبرون ، تراموا ۸، ۱۰، شونبرون: اتوبوس ۱۰A : شونبرون : www.schoenbrunn.at)

پس از اینکه ماریا ترزا به تاج و تخت رسید در سال ۱۷۴۰ به این قصر که التویولد آنرا به عنوان اقامتگاه تابستانی ساخته بود، وارد شد. اگر قصر هوفیر بطور غلو آمیز و با صدای بلند افتخارات این سلسله را بر می شمرد شونبرون به بیان بی صدا و آرام از شخصیت یک زن امپراطور می پردازد.

ایده های «فیشرون ارلاج» برای طراحی ورسای فوق العاده بسیار ناب بودند، اما ماریا ترزا معمار مورد علاقه اش یعنی «نیکولاس پاکاسی» را در قصر بکار گرفت. وی شونبرون را به یک عمارت با ابهت با فضاهای داخلی گرم و تزیینات عجیب و به سبک قرن ۱۸ بدل ساخت که سمبل حکومت مطلقه ماریا ترزا بود.

باغ­ها

برای تحسین وجه تفریحی شونبرون بازدید خود را از باغ­ها Gardens آغاز کنید. کمر گارتن و کرون پر یزن گارتن در سمت چپ و راست قصر قرار داشته و باغ همیشه به روی عموم باز است، ماریا ترزا دوست داشت تا حضور وینی ها را در اطراف محل سکونتش شاهد باشد. این باغ به سبک فرانسوی ساخته شده (Gloriette) و ردیف درختان باشکوه تا بالای تپه ها قابل مشاهده اند. آسان نیست که بگوییم کدام منظره زیباتر است.

قیمت تور اتریش (شونبرون)

قیمت تور اتریش (شونبرون)

سایه دلپذیر از گلوریته هنگام غروب خورشید که از کاخ قابل رویت است و با منظره درخشان صبح آن از شمال تا جنوب شهر، با حرکت به سمت گلوریته شما از چشمه نپتون» و مجسمه های اساطیر باستانی بیشماری گذر خواهید کرد. در قسمت شرقی چشمه مجسمه هایی از تبهکاران رومی Roman ruins وجود دارد که توسط هتزندورف ون هوهنبرخ در سال ۱۷۷۸ با ستون­های معطر، گچبری های پیش ساخته و گذرگاه­های طاقدار ساخته شد. در نزدیکی آن «شونر برونن» یا «چشمه زیبا» قرار دارد که توسط امپراطور ماتیاس در حدود ۱۶۱۵ کشف گردید و نام قصر خود را از آن گرفت و این چشمه ذخایر آبی کاخ را نیز تامین می نمود.

در غرب چشمه نپتون، باغ وحش «تیرگارتن Tiergarten» قرار دارد که در ۱۷۵۲ توسط فرانسیس لورین همسر ماریا ترزا بنا گردید. همه از تماشای حیوانات از پشت قفس لذت نمی برند، اما اکواریوم با مسیر پیاده روی جنگل­های آب گرفته اش ارزش دیدن را دارد. شما همچنین می­توانید از تماشای maze  «باغ تیرولی Tyrolean Garden» و سایر جاذبه ها مانند Palmenthaus (خانه نخل) و ووستن هاووس Wustenhaus (خانه بیایانی) دیدن کنید.

قصر

در گذر از حیاط به سمت در ورودی جلوی قصر و در سمت راست، اشلاس تیتر Schloss Theater را می بینید که امروزه محل اجراهای تابستانی اپرا می باشد. تور راهنمای قصر برخی از مکان­های دنج مورد علاقه ماریا و جانشینانش را نشان می دهد. اتاق صبحانه وی که با سوزن کاری نام خود و دختران بیشمارش تزیین شده است.

 «اشپیگل سال Spiegelsaal تالار آینه ها» جایی که موزارت جوان اولین اجرای سلطنتی اش را در آن برگزار کرد، «اتاق گردان چینی Rundkabinett Chinesisches» که اتاق ناهار خوری فوق سری ماریا ترزا بوده است. در رایزنی های محرمانه، میزی چیده شده از غذا از زمین سر بر می آورد زیرا در آن موقع نباید پیش خدمتی در مکان حاضر می بود.

ساخت نمایه ها

مزین ترین اتاق در کاخ شونبرون، میلیونز روم نام دارد با دیوارهایی نقاشی شده از چوب بلسان بنفش و با سبک عجیب قرن ۱۸ . تزیینات طلاکاری در نقاشی های مینیاتور چوبی هندی روایتگر دربار و زندگی خصوصی قرون ۱۶ و ۱۷ امپراطوران مغول را نشان می دهد. که برای ساختن آن اصل نقاشی ها توسط اعضای خانواده سلطنتی تکه تکه شده و با ترکیب آنها و رنگها تصاویر جدیدی خلق شده اند.

بهترین تور اتریش (Schloss Theater)

بهترین تور اتریش (Schloss Theater)

مهمانها زمانی که منتظر ملاقات با فرانز جوزف بودند از اتاق بیلیارد استفاده می کردند. فرانز هم شونبرون را به هوفبر ترجیح می داد و معشوقه اش بازیگر «کاترینا شرات» را در یک ویلا در نزدیکی منطقه «هایتزینخ» اقامت داد، اتاق خواب وی که در ۳۰ نوامبر ۱۹۱۶ و در سن ۸۶ سالگی در آن فوت کرد نیز قابل بازدید است.

اتاق ناپلئون Napoleon Room (که اصالتاً اتاق خواب ماریا ترزا بوده است) توسط امپراطور فرانسوی در مسیر پیروزی هایش بر اتریش و پسرش «دوک رابکستاد» در سال­های غمناک آخر عمرش مورد استفاده بوده است. احساسی توام از ترس و تاثر در بازدید از این اتاق به آدمی دست می دهد. امروزه این اتاق در بردارنده ماسک مرگ پسر ناپلئون و پرنده ای تزیینی می باشد. قسمت پایینی کریدور جایی است که آخرین امپراطور هابز برخ در اواخر جنگ اول جهانی استعفا نموده و «کندی» و «خروشچف» را در زمان جنگ سرد در این مکان ملاقات کرد.

در Wagenburg museum موزه واخه برخ (اپریل – اکتبر هر روز ۹ صبح تا ۶ عصر . نوامبر، مارچ: سه شنبه یکشنبه ۱۰ صبح تا ۴ عصر ، با هزینه www.khm.at ). شما می توانید مجموعه تاثیر گذاری از کالسکه های بکار رفته در دربار سلطنتی، مانند ماشین طلا کاری شده مورد استفاده در مراسم تاجگذاری کارل ۵ را در این موزه ببینید.

 

تور اتریش ( موزه واخه برخ)

تور اتریش ( موزه واخه برخ)

پراتر Prater

در بالای «اسپون بروکه» و از دانوب کاتال و در تقاطع فراتر جوزف کای و اسنوبرینگ به جزیره ای در میان دانوب کانال و کانال اصلی عریض شرقی دست می یابید که قسمت جنوبی آن توسط پراتر Prater تصرف شده است. ( ۱۵ مارچ تا ۳۱ اکتبر هر روز از ۱۰ صبح تا نیمه شب www.praterservice.at) این وسیعترین پارک وین است که در ابتدا تنها متعلق به اشراف بود و از سال ۱۷۶۶ توسط امپراطور جوزف ۲ به روی عموم بازگشایی شد. ویژگی برجسته این پارک تفریحی قدیمی «چرخ و فلک یا Riesenard» مشهورش می باشد که با به تصویر در آمدن آن در فیلم «سومین مرد» جاودانه شد.

این چرخ و فلک که در سال ۱۸۹۷ ساخته شد یکی از قدیمی ترین و بزرگترین چرخ و فلک­هایی است که در دنیا موجود است. ارتفاع آن حدود ۶۵ متر است و از بالا منظره زیبایی از شهر را عرضه می نماید. زانوبه و فوریه از ۱۰ صبح تا ۷:۴۵ عسر ، مارچ و آپریل از ۱۰ صبح تا ۹۴۵ و آپریل – سپتامبر از ۹ صبح تا ۱۱۹۴۵، با هزینه www.wienerriesenrad.com )

تور ارزان اتریش (چرخ و فلک پراتر)

تور ارزان اتریش (چرخ و فلک پراتر)

در کنار ریزنارد پایانه Liliput Bahn قرار دارد (راه آهن لیلی پوت www.liliputbahn.com که در روزهای آخر هفته تابستان حمل و نقل بازدید کنندگان اطراف پارک را انجام می دهد.

 

دونا اینسول Donatinsel

شما در امتداد لاسال استراسه و در بالای رسبرو که می توانید به رود دانوب دسترسی پیدا کنید، جزیره ای مصنوعی بازسازی شده با ساحل­ها و فضای پیک نیک و باربیکیو و امکانات ورزشی می بینید با نام «دونا ایتسول» Donatinsel به طول ۲۱ کیلومتر که در وسط رود قرار گرفته است.

رنگ دانوب در این قسمت و با توجه به بستر آهکی آن زرد قهوه ای است، در ادامه این مسیر به «واگرامر ستراسه» می رسید، مجموعه ای جذاب و جدید از ساختمان­ها که UNO-city را شکل می دهند از مرکز اداری بین المللی و بن، تور راهنما: دوشنبه – جمعه از ۱۱ صبح تا ۲ بعد از ظهر، پاسپورت خود را بهمراه داشته باشید www.univienna.org) وقتی به سمت دانوب قدیم «Alte Donau» حرکت می کنید، قسمتی را می بینید که برای کشتیرانی، ماهیگیری و شنا ممنوع بوده و رنگ آب در اینجا آبی است. و در کناره رود، ساحل، اسکله و باغ­های زیبا قرار گرفته اند.

 پارک دانوب Donaupark دانوب قدیم و جدید را به هم وصل می کند، آرامتر از پراتر بوده و پوشیده از گل­ها و دارای دریاچه مصنوعی و زمینهای ورزشی است، همچنین Donauturm (برج دانوب) ۲۵۲ متری با منظره ای دیدنی از بالکنش در این پارک قرار دارد. در قسمت شهری دانوب در «هاندلس کای» و در نزدیکی «نورت بان پروکه»، برج هزاره Millennium Tower قرار دارد که در سال ۱۹۹۹ کار ساخت آن به پایان رسید، با ارتفاعی حدود ۲۰۰ متر این برج بلندترین برج محصور در اروپای مرکزی است.

 

تور اتریش (پارک دانوب)

تور اتریش (پارک دانوب)

حومه وین

شما باید حداقل یک روز را به گشت و گذار در منطقه ۱۹ Dobling از زیباترین و ممتاز ترین حومه های وین اختصاص دهید. با حرکت از کانال دانوب به سمت تپه های وبنر والد، دو بلین را می بینید که شامل شفرین، گریزین، هیله خستات، نوس دورف و کالنبرخ است. دوبلین شامل ویلاها، پارک­ها، تاکستان­ها و البته تاکستان­های هوریخر Heuriger است که به طور خاص در گرینزین Grinzing محبوبند.

هیله خستات و سایر همسایه های دوبلین کلید رمز افسون وین هستند. وین شهر بزرگ به روال مرسوم نیست اما با مجموعه مناطق روستایی گسترده در اطراف شهر قدیم (شهر داخلی) شهر بزرگی محسوب می شود. این حومه های روستایی محدوده آرامشی از آنچه که وینی ها به آن «گیج کنندگی» زندگی شهری می گویند، فراهم می کنند.

تراموای ۳۷ را در شانتور و مقابل «نوتیز کیرخه» در شاتنتور سوار شوید (یا مترو ۴ را به سمت پایانه سوار شده) و سپس به سمت Heiligenstadt هیله خستاد یعنی قلب وین و «سرزمین بتهوون» بروید.

ممکن است که بخواهید در مسیر اروئیکاهاوس Eroica haus توقف کنید (دوبلینر هاوپ استراسه ۹۲، جمعه ۳ تا ۶ عصر، با هزینه، www.wienmuseum.at) جایی که بتهوون در آن بر روی سمفونی ارویکا و در خلال سال­های ۱۸۰۳-۴ متمرکز بود و در villa Wretheinstein (دویلینر هاوپ استراسه ۹۶) شاهکار قرن ۱۹ معمار بردر مایر که مملو از اشیا نفیس با باغ­های دلپذیر انگلیسی قابل رویت است.

در آخر خط (در پارک هیله خستادر) با گذر از میان پارک و یادبود بتهوون به فار پلتز ۲ با زیباترین خانه وینی که مربوط به این آهنگساز است، می رسیم. اتوبوس ۳۸A را به سمت پرو بوس خاسه ۶ سوار شوید، این خانه در سال ۱۸۰۲ مکانی بوده که وی اثر تراژیک وصیتنامه هیله خستاد را در آن نوشت و دو برادر ناشنوایش را از آن آگاه نمود. امروزه این مکان به نام Beethoven Wohnung Heiligenstadte شناخته شده است، (سه شنبه یکشنبه ۱۰ صبح تا ۱ ظهر و ۲تا ۶ عصر، با هزینه www.wienmuseum.at)

تور ارزان اتریش (دوبلین)

تور ارزان اتریش (دوبلین)

هون استراسه Hohenstrasse

برای گشت و گذار در تپه و جنگل هایی که در قسمت شمالی شهر قرار دارند، اتوبوس ۱۳۸۸ را از مترو «هیله خستاد» تا هون استراسه سوار شوید که این اتوبوس شما را به سمت کالدیرخ و لئوپولدز برگ در شیب­های شمالی ویثر والد هدایت می کند. مسیر نمای زیبایی از شهر و حومه آن را به نمایش می گذارد. باور اینکه شما هنوز در محدوده شهر به گشت و گذار می­پردازید، برایتان دشوار است. اگر فرصت داشتید در یکی از ایستگاه­ها توقف کرده و در آن حوالی قدم بزنید.

در انتهای هون استراسه، کالنبرخ Kahlenberg قرار دارد. از اواخر قرن ۱۸ ، ارتفاع کالنبرخ با خانه های تابستانی که به «سومر فریسه» معروفند، افزایش یافته است. (تابستان خنک این مکان فرصتی است برای در امان ماندن از گرمای شهر)، در سال ۱۸۰۹ و در دو روز بسیار گرم ماه جولای، اریستوکرات های وینی جایگاهی را برای تماشای جنگ «واگرام» ناپلئون و اتریشی ها ترتیب دادند که با نوشیدن جرعه جرعه شراب سفید «توسدورفر» به تماشای قتل عام ۴۰ هزار اتریشی و ۳۴ هزار فرانسوی در آنسوی دانوب بپردازند.

هون استراسه تا Leopoldsberg لئوپولد زبرخ، کناره انتهایی «وبشروالد» و نقطه انتهای شرقی کوه­های آلپ پیش می رود. در یک روز با آسمان صاف می توانید تا فاصله ۱۰۰ کیلومتری شرقی از بالکن Leopoldskirche لئوپولدز کیرخه و تا کوه­های کار پارتین اسلواکی را ببینید.

تور لحظه آخری اتریش (هون استراسه، کالنبرخ)

تور لحظه آخری اتریش (هون استراسه، کالنبرخ)

کلوستر نویبورخ Klosterneuburg

مسیر انحرافی کوتاهی به طول ۷ کیلومتر به سمت شمال، شما را به صومعه با شکوه اگوستین در Klosterheuburg می برد. (هر روز ۹ صبح تا ۶ عصر ، با هزینه، مترو ۴ به سمت هیله خستاد و پس از آن اتوبوس ۲۳۷، ۲۳۹ ۲۳۸ را سوار شوید. www.stifklosterneuberg.at) داستانی برای ساخت آن وجود دارد ، اینکه این صومعه توسط دوک لئوپولد ۳ از سلسله بابنرخ ها و در سال ۱۱۰۶ درست در نقطه ای که تور سر گمشده عروسش توسط سگ­های شکاری پیدا شد، بنا گردید.

 

در حقیقت بنای اصلی این صومعه مربوط به قبل است، اما ساخت قسمت کوچکی از عمارت اصلی باقی مانده بود، کارل ۵ که بسیار شیقته اسپانیا بود تغییرات اساسی معبد را در قرن ۱۸ بعهده گرفت و آنرا به شکل باروک «ال اسکوریال» ساخت. او ترکیبی از قصر و کلیسا را طراحی کرد که هر یک از آنها با یک تاج در بالای قصر های برخ مستقر شوند. تنها دو گنبد از ۹ تای آنها در زمان زندگی وی تکمیل شد. تاج امپراطوری پر گنبد بزرگ و تاج حکومت دوک اتریش بر گنبد کوچک قرار گرفت.

فرار از شهر

با استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی عالی اتریش به جاذبه های اطراف وین از وینروالد گرفته تا دشت­های برگن لند دسترسی آسانی وجود دارد. قطار شما را به بیشتر مکان­ها خواهد برد (www.oebb.at)

و مکان­های بدون ایستگاه قطار با اتوبوس پوشش داده می شوند.

کلوینر نویبورخ شامل موزه هنر مدرن انوار الشوی Essl museum است. (سه شنبه- پنج شنبه- یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر، چهارشنبه از ۱۰ صبح تا ۹ شب، با هزینه رایگان رفت و آمد از اوپرن خاسه ۴،  www.sammlung-essel.at ) این موزه خصوصی به هنرمندان اتریشی پیشرو و برخی هنرمندان اروپایی و آمریکایی معاصر آنها اختصاص یافت. تزیینات باروک این مجموعه به واقع تاثیر گذار است، اما سفر شما با بازدید از Leopoldskapelle و Verdun Altar مجلل که در سال ۱۱۸۱ ساخته شد ارزشمند می شود. بنایی با ۴۵ پنل میناکاری شده که صحنه هایی را از کتاب مقدس شرح می دهند. این اثر به عنوان انجیل گرافیکی برای افرادی که توانایی خواندن داستان­های آنرا ندارند، مورد استفاده است.

قیمت تور اتریش (کلوستر نویبورخ)

قیمت تور اتریش (کلوستر نویبورخ)

وینروالد (The Wienerwald)

برای تحسین وینروالد Wienerwald باید از دهکده های پنهان در جنگل­های جنوب و جنوب غربی وین که در امتداد هون استراسه قرار دارند، دیدن کنید. (برای اطلاع از اتوبوس­های محلی و قطارها سایت www.Wienerlinien.at را چک کنید)

ابتدا از «پرخ دولسورف» شروع کنید، دهکده ای آرام و کوچک که در میان تپه های پوشیده از گیاه خلنگ و تاکستان و درخت­های صنوبر. به طرف جنوب و به سمت لیختن اشتاین مسیر را ادامه دهید. «کاخ ویران» در سال ۱۸۷۳ و در خانه ای متعلق به قرن ۱۲ سلسله لیختن اشتاین بنا شد. پارک آن فضای مناسبی برای پیک نیک دارد.

در «مودلین modling» شما می­توانید کلیسای گوتیک قرن ۱۵ به نام اسپیتال کیرخه با کلیسای بیمارستان و خانه «هاوپ ستراسه ۷۹ » که در آن بتهوون قطعه میسا سولمنیس را نوشت، مشاهده کنید، به سمت غرب، هیتر برول (Hinterbruhl) قرار دارد.

رمانتیک­ها اعتقاد دارند که آسیاب­های زیبا که به یک مهمانخانه تبدیل شدند مکانی بودند که فرانز شوبرت آهنگ­های «رزی دختر آسیابان» را در سال ۱۸۲۳ در آن نوشت. در حقیقت داستان از یک اپرای کوچک در ۱۸۶۴ آغاز می گردد که به زندگی آهنگساز مربوط می شود.

اندکی دورتر دره  «ستل باخ» و صومعه سیسترسی­ها در Heiligenkreuz (صلیب مقدس) که در ۱۱۳۳ بنا شد، قرار دارد. این صومعه نام خود را از قطعه ای از صلیب واقعی گرفته است که توسط پادشاه اورشلیم در قرن ۱۲ به اتریش داده شد که در خیمه پشت محراب نگهداری می شود. در حیاط صومعه Trinity Column (ستون­های طاعون) قرار دارند که اثر هنرمند باروک «جولیانی» اند که وی اتاق­های گروه کر کلیسای باسپلیکا را نیز طراحی نموده است. این بنا نمای سیک روم غربی را حفظ کرده است.

بهترین تور اتریش (مودلین)

بهترین تور اتریش (مودلین)

در امتداد جنوبی صومعه­ای زیبا و متعلق به قرن ۱۳ و با ۳۰۰ ستون قرمز قرار دارد. در churchyard مقبره ای با نوشته ای بر آن وجود دارد : «بشر نیز مانند گل شکوفا و پژمرده می گردد». این قبر متعلق به دختر بارون «مرى وتسرا» است که در ۱۷ سالگی و در سال ۱۸۸۹ در نزدیکی Mayerling در یک خودکشی آشکار و در پیمانی که با عاشقش شاهزاده رادولف وارت امپراطوری اتریش – مجار داشت، فوت نمود. به منظور مسکو گذاشتن این رسوایی، مکانی که این تراژدی در آن بوقوع پیوست در مدت زمان کوتاهی پس از آن تخریب شد و صومعه کرملی جانشین آن گردید.

بادن

مترو بادنربان (www.wlb.at) شما را از «کارتنررین» به دره رمانتیک «هلنن تال» و سپس آبگرم Baden bei wien در ۲۵ کیلومتری جنوب وین می برد، به دلیل ساخت بادن به یک روز و رومی توسط فرانز و در سال ۱۸۰۳ این شهر سمبل کامیابی وینی های بیدر مایر بود. مردمان اصیل وین ویلاهای تابستانی اشان را در اینجا ساخته و در آب ۳۶ درجه گوگردی شنا می کنند. آب­های گرم در استخرهای سر پوشیده ، سرباز و استخرهای آب معدنی هم می توانند لذت بخش باشند.

در برگشت از روستای Gumpoldskirchen دیدن می کنید که باغ­های هوربخر آن مکان مناسبی برای اقامت است اگر بخواهید بیرون شهر را برای گشت و گذار انتخاب کنید.

دره دانوب The Danube Vallley

اگر برای گشت و گذار تنها فرصت مسافرت یکطرفه را دارید، بدون شک مسیر کناره دره دانوب را انتخاب کنید. خصوصا منطقه جادویی «واخائو» که بین شهر های «ملک» و «کرمز» است . حدود یک ساعت به سمت غرب وین راه دارید تا به دره بسیار خوش منظره دانوب پرسید که به ترتیب تاکستان­ها، باغ­های زرد آلو و روستاها قرار دارند و پس از آن کاخ قرون وسطای تخریب شده و صخره های سنگی نیمه پنهان در مه قابل مشاهده اند و جو این منطقه به دلیل تاریخ اساطیری آن تا حدودی سنگین است.

تور اتریش (دره دانوب وین)

تور اتریش (دره دانوب وین)

در افسانه ها آمده است که پادشاهان «بر گندی» قرون وسطی آلمان از این نقطه در راه رسیدن به پادشاهی «هانز » گذشته اند. صلیبیون نیز از اینجا به قصد سرزمین مقدس عبور کرده اند. در کنار رودخانه دانوب بنشینید و تصور کنید که یکی از این افسانه ها از کنار شما می گذرند. برای دیدن نمای نزدیک شهرها و کاخ­ها بهترین وسیله مسافرتی در حوالی شهر اتوبوس یا قطار است.

 

ملک Melk

اگر از دره دانوب به ۸۴ کیلومتری غرب وین بروید صومعه بندیکت «ملک Melk» را خواهید دید. (استیفت ملک، هر روز اپریل – اکتبر ۹ صبح تا ۱۵:۳۰ نوامبر – مارچ فقط با تور راهنما، ۱۱ تا ۲ ظهر ، با هزینه، www.stiftmelk.at) .

ملک مکان ایده آلی برای شروع بازدید است. قلعه ای بلند و مستقر بر صخره های آشکار و مشرف بر رود . اینجا یکی از مناطقی است که بیشترین مناظر جادویی را دارد. ملک مشرف بر قسمتی از رود دانوب است که حاکی از اهمیت استراتژیک این منطقه از زمان رومی­هاست، اسلاف بابنبرخ­های هایبر، کاخ – قلعه ای را در اینجا و در قرن ۱۰ بنا کردند که آنرا در سال ۱۹۰۶ به کلیسای بندیکت تحویل دادند. راهب ها به تدریج صومعه ای در ابعاد بزرگ ساختند که این صومعه در سال ۱۷۰۲ توسط معمار «زاکوب پراند تاور» به سبک باروک ارتقا یافت.

 کلیسایی با دو برج کنار هم با گنبد هشت ضلعی و یک کتابخانه و تالار مرمرین که ساخته یک گروه هماهنگ است، داخل کلیسا مملو از رنگ­های قرمز و طلایی با محرابی بلند است که توسط «آنتونیو بدوزی» انجام پذیرفت. منیر حجاری شده زیبا، اتاق­های گروه کر و اتاق­های اعتراف نیز در آن ساخته شده اند. نقاشی های سقف توسط «یوهان میشل روتمایر» انجام شده است کسی که «کارلز کیرخه» را به زیبایی آراست.

قبل از گذر از دانوب به روستای «ماوئر Mauer» در ده کیلومتری شرق ملک نگاهی سریع بیندازید، تندیس چوبی گوتیک قدیمی را در کلیسای محلی ببینید. این اثر توسط یک هنرمند محلی ناشناس و در حدود سالهای ۱۵۱۵ ساخته شده که «ستایش مریم مقدس» را با جزییات نشان می دهد.

 

شهرهای قرون وسطایی واخائو Wachat

در امتداد کناره شمالی، واخائو استراسه پوشیده از باغ­های زردآلو و تاکستان است و در طرف مقابل «شونپوهل» و خرابه های «برخ اگستین Burg Aggestein» متعلق به قرن ۱۳ را می توانید ببینید. این کاخ یکبار توسط یک راهزن معروف به «شرکن والد» (بلای جنگل) به تصرف در آمد. یکی از علایق این راهزن این بود که زندانیان را به باغ گل رز خود هدایت کرده و در کنار پر نگاه به آنها این انتخاب را بدهد که با از گرسنگی بمیرند و یا از صخره هایی با ارتفاع ۵۳ متر به پایین بپرند.

تور ارزان اتریش (صومعه بندیکت)

تور ارزان اتریش (صومعه بندیکت)

در امتداد کناره زیبای شمالی، از شهر «اسپیتز Spitz» با کلیسای قدیمی گوتیکش با نام St Mauritius بازدید کنید. این کلیسا به خاطر وجود عبارات مذهبیون در ۱۳۸۰ و نقاشی های باروک کرمسر اشمیت از صحنه شهادت ماریتیوس مشهور است.

در روستای «سنت مایکل St Micheal» هفت سنگ به شکل خرگوش­های صحرایی نشسته بر روی سقف کلیسای قرن ۱۶ را جستجو کنید.

«وایسن کیرخه Weissenkirche» کلیسای مستحکمی است که توسط چهار برج، یک خندق، باروها و ۴۴ توپ جنگی احاطه شده است.

رمانتیک ترین بخش این روستاهای قرون وسطایی «دورنستاین Durnstein» است که به مکان ریچارد یا «قلب شیر محبوس» در ۱۱۹۲-۳ معروف است. به دلیل تخریب قصر «کوئین رینگر» توسط ارتش سوئد در سال ۱۶۴۵، نمای قصر از پایین نسبت به وقتی که از آن بازدید می کنید، زیباتر است، اما مکانی را برای بازدید از کلیسا صومعه دورنستاین تعیین کنید، کلیسایی ساخته شده به سبک باروک با درب چوبی حکاکی شده که در حیاط صومعه قرار گرفته و نیز تندیس باشکوه «مسیح زنده» در کنار درب ورودی کلیسا.

کرمز

«Krems» به طور تاریخی یکی از مهمترین مراکز تجاری دره دانوب به شمار می رود. امروزه شما می توانید از اقامتگاه های عالی گوتیک، رنسانسی و باروکی در محیطی آرام و مشجر لذت ببرید، پیاده روی را از «سود تیروله پلتز» آغاز نموده و در امتداد «استینر تور» با دروازه شهر متعلق به قرن ۱۵ با برج­های گوتیک ادامه دهید. به سمت چپ و از «اشمیث خاسه» به «کورن مارکت» و کلیسای دومینیکی که امروزه موزه مهم هنر قرون وسطاست بروید.

تور لحظه آخری اتریش (روستای دورنستاین)

تور لحظه آخری اتریش (روستای دورنستاین)

فار پلتز

با ادامه مسیر به «فار پلتز» می رسید که تحت تسلط «فار کیرخه Pfarrkirche» است کلیسایی دوست داشتنی که در سال­های ۱۶۳۰-۱۶۱۶ توسط معمار ایتالیایی باز سازی شد. نقاشی های محراب آن توسط فراتر «آنتون مالبرخ» و نقاشی های دیواری استادانه آن نیز توسط «گرمسر اشمیت» انجام شد. قدیمی ترین قسمت کرمز، «هومر مارکت» است که در بردارنده شاهکاری از معماری مسکونی گوتیک یعنی گوتوبرخ طاقدار یا Gozzoburg است که در حدود سال ۱۳۷۰ ساخته شد.

در امتداد «اونتراستراسه» قدم بزنید تا نماهای موزون باروک و تالار شهر (Rathhaus) رنسانسی زیبا را ببینید. در مدت کوتاهی موزه هنر مدرن در شهر با نام «کونسیت هاله» (www.kunsthalle.at) و در نزدیکی موزه Karikatur museum «موزه کاریکاتور» ( www.karikaturmuseum.at افتتاح گردید. این موزه شامل آثار کارتوئیست اتریشی «مانفرد دیگس» است. قبل از ترک کرمز، مقداری از «نوشیدنی تازه» محلی را که در حیاط مشجر و در امتداد «آبره لندست راسه» سرو می شود، بچشید.

به سمت شرق

در امتداد دانوب و از وین به سمت شرق ، مرز اروپای شرقی باستانی متعلق به امپراطوری روم قرار دارد. حدود ۳۶ کیلومتر از شهر در بتروتل و بقایای «کارننتوم Carnuntum» قرار دارد که زمانی پایتخت رومی­ها در بانونیا (شامل مناطق وسیعی از مجارستان و اتریش شرقی جدید) بوده است. در قرن ۲ پس از میلاد و تحت فرمانروایی هادریان و مارکوس آئورلیوس اینجا مرکز تجاری پررونقی بود.

جشنواره تابستانی در آمفی تئاتر رومی برگزار می شود. در ۵ کیلومتری جنوب پتروئل «روهر ائو Rohrau» و محل تولد جوزف هایدن قابل مشاهده است. شما می توانید از زیبایی خانه های رعیتی کاه گلی بازسازی شده دیدن کنید ، جایی که هایدن در سال ۱۷۳۲ در آن بدنیا آمد. در اینجا کنسرتهای بهار و تابستان برگزار می شود. در آن نزدیکی «اشلاس رو هرائو» با کاخ باروک خانواده هاراخ که از حامیان اولیه هایدن جوان بودند، قرار دارد. کاخ مجموعه زیبایی از هنر قرن ۱۷ اسپانیای ها، فلاندرزها و ایتالیایی ها را در خود جای داده است.

نوسیدلر سی Neusiedler see

دورتر از روهرائو و به طرف شرق، دریاچه نرسیدلرسی Neusiedler see قرار دارد. در اینجا پرندگانی چون حواصیل، مرغابی، واک، غازهای وحشی و مرغ ماهیخوار سفید یافت می شوند، آب دریاچه آنقدر کم عمق است که می توان در آن راه رفت و فقط چند نقطه آن عمقی حدود یک و نیم متر دارند. اگر قصد عبور از دریاچه را دارید پاسپورت خود را به همراه بیاورید زیرا آنسوی دریاچه متعلق به کشور مجارستان می باشد.

در اینجا قایقهای مسطح می توانند برای ماهیگیری اجاره شوند. شما می توانید در زمستان به اسکیت و قایقرانی روی یخ بپردازید. در امتداد کناره های غربی دریاچه، روستاهای Rust و Morbisch قرار دارند. هر دو این روستاها به خاطر لک لک­هایی که در آنجا برای خود خانه سازی می­کنند، مشهورند. «موربیس» در مرز مجارستان به طور خاص جذاب بوده و تاکستان­های ممتازی دارد.

قیمت تور اتریش (دریاچه نرسیدلرسی)

قیمت تور اتریش (دریاچه نرسیدلرسی)

ایس استات Eisenstad

شهر باروکی ایس استات در ۵۲ کیلومتری جنوب وین جایی است که جوزف هایدن از سال ۱۷۶۱ و به عنوان مدیر موسیقی شاهزاده مجاری «پاول استرازی» در آن فعالیت می کرد. خانه وی – Haydn Haus ( اپریل – اکتبر هر روز ۹ صبح تا ۵ عصر، با هزینه، www.haydnhaus.at) شامل مجموعه نقاشی ها، صفحه های نت موسیقی و اموال شخصی وی می باشد.

هایدن «ایس استات» را دوست داشت و می خواست در این شهر زندگی کند و بمیرد، اما وی در وین مرد و بدون توجه به تمایلاتش در سال ۱۸۰۹ در همانجا به خاک سپرده شد. متاسفانه اندکی پس از مرگش فردی جمجمه او را دزدید و در یک نمایشگاه قرار داد. بدن بدون سر وی به «ایس استات» انتقال داده شد و در سال ۱۹۵۴ سر وی به بدنش ملحق گردید. جسد کامل او هم اکنون در یک قبر مرمر سفید در «Bergenkirche» قرار دارد.

 

سرگرمی ها در شهر وین

اپرا: فکر اینکه یک نهاد فرهنگی در یکی دیگر از پایتخت­های اروپایی بتواند به ممتازی «استاسز اپر Staasoper» وین باشد دشوار است. (اپرای ملی، www.ener-staatsoper.at) از آنجاییکه اینجا اتریش است، حتی آنهایی که حتی یکبار هم ایرا را ندیده باشند در این شهر اغوا شده و نظرشان را تغییر می دهند. سعی کنید که در ابتدا به اپرای موزارت رفته و سپس برای شرکت در اپرای وگنر و البان رخ آماده شوید.

اگر برای نخستین نمایش­ها با سایر اجراهای باشکوه بلیط تهیه کرده اید، به خاطر داشته باشید که با لباس شب و کراوات تیره رنگ حتی در یک شب معمولی در مراسم حاضر شوید. اپرای تراز اول و ایرای کوچک در Volksoper فولکس آپر (www.volksoper.at) و اپرا و باله در مرکز Theateran der Wien برگزار می شود، (www.linkeWienzeile.at , www.theaterwien.at).

بهترین تور اتریش (ایس استات)

بهترین تور اتریش (ایس استات)

موسیقی

موسیقی بخش جدایی ناپذیر وین است، با کنسرت­هایی که در ساختمان­های تاریخی شامل شونبرون و بلودر برگزار می شود، به واقع برای همه افراد اوقات دلپذیری فراهم می آید. گرچه فعالیت­های جدی موسیقی سازی در تالار کنسرت اصلی شهر یعنی «موزیک فرین Musikverein» با چهار سالن جدید اجرا می شود. (.Dumbastrasse, www musikverein.at) سالن اصلی دیگر کنسرت هاوس می باشد. (Lothringestrasse۲۰www.konzerthaus.at). جشنواره ها نیز در طول سال برگزار می شوند که مهمترین آنها وینر فست وخن Wiener Festwochen است.  www.festwochen.at

فصل جشنواره­ها و کنسرت­ها ویترینی برای کل شهر از جمله ویترفیلهارمونیکر که یکی از بهترین کنسرت­های دنیاست، می باشد. www.wienerphilharmoniker.at

سایر ارکسترهای زیبای شهر در وینر سیمفونیکر ، با آدرس (www.wienerSymphoniker.at) و ارکستر سمفونی رادیو وین با آدرس (www.rso.orf.at)برگزار می شوند.

کلنگ فروم وین (www.klangforum.at) متخصص در اجراهای موسیقی معاصر است، در حالیکه کنسرت میوزیکس وین با آدرسwww.concentus-music.com ) یکی از مهمترین و با سابقه­ترین گروه­های موسیقی اروپاست. البته، فرصتهای بسیاری برای شنیدن موسیقی آهنگسازان این شهر وجود دارد.

در حقیقت، موسیقی موزارت، هایدن، شوبرت و بتهوون در تالار کنسرت قدیمی و بن یعنی Sala Terrena برگزار می شود. (سینگرستراسه ۷ www.mozarthaus.at) همچنین سعی کنید که سرود مشهور گروه کر پسران وین (Wiener Sangerkhaben) را در عشای ریاتی روز یکشنبه و یا سایر مراسم در «برج کاپله» ی هو فیرخ بشنوید.

شهر اینسبروک اتریش

اینسبورگ در دره بنام این در کوه های آلپ در غرب کشور اتریش قرار دارد. این شهر از جمله شهرهای اتریش است که سبک قدیمی و تاریخی خود را حفظ کرده است. به خاطر موقعیت آن در کوه های آلپ ورزش های زمستانی بخصوص اسکی در این شهر رونق خوبی دارد. اینسبورگ تا حالا دو با میزبان المپیک ورزش های زمستانه بوده است.

تور اتریش (شهر اینسبروک )

تور اتریش (شهر اینسبروک )

قسمت قدیمی شهر اینسبروک

در منطقه قدیمی شهر اینسبروک ساختمان ها و خانه هایی را مشاهده می کنید که قدمت ساخت آن به قرون وسطی برمی گردد که سبک های معماری باروک رنسانس و سبک قدیمی تیرول را در ساخت آنها به کار رفته است. در هنگام قدم زدن نمای بنای هلبلینگ‌هاوس که با کچ کاری های زیبا تزئین شده خود نمایی می کند.

مهم ترین مکان تاریخی در قسمت قدیمی شهر عمارت بام طلایی است. امپراطور ماکسیمیلیان سازنده آن بوده است که در طی سالیان گذشته شاهد حوادث تلخ و شیرین بوده است. امروزه این مکان به یک موزه تبدیل شده است  و بازدید از آن شما را با تاریخچه گذشته شهر از زمان قرون وسطی تا به امروز آشنا می کند.

روستای زیبای هال اشتات اتریش

هال اشتات از قدیمی ترین روستاهای اروپا به حساب می آید که قدمت آن به ۷۰۰۰ سال پیش برمی گردد و به دلیل داشتن معادن عظیم نمک توانسته است ساکنان خود را حفظ کند. هال اشتات با دریاچه و کوه های بلند و زیبا در مجاورت آن، خانه های قدیمی در دل سخره ها،کلیسایی  در پیچ دریاچه، قایق سواری و طبیعت گردی، آن را به یکی از مقاصد برتر گردشگری اتریش تبدیل کرده است.

تور ارزان اتریش (هال اشتات)

تور ارزان اتریش (هال اشتات)

راهنمای خرید در اتریش

وین گزینه های متعددی را برای علاقمندان به خرید پیشنهاد می کند. در پس بسیاری از ساختمان­های بزرگ شهر یا حداقل فضاهایی که توسط فروشگاه­های زنجیره ای هنوز تصرف نشده اند – بوتیک­ها و فروشگاه­ها با طراحی های شیک و نیز فروشگاه­های قدیمی کالاهای لوکس دست ساز از کفش گرفته تا لباس سنتی اتریشی (تراخت) و پاستا در دسترس اند.

خرید از کجا و چه وقت؟

خیابان­های مارپیچ شهر داخلی (مرکز شهر) وین مکان مناسبی برای شروع هر نوع خرید سفر است. گرچه اسامی بین المللی برندها در امتداد خیابان­های Graben ، Kohlmarkt و Karntnerstrasse زیاد به چشم می­خورند، اما هنوز تعدادی از مکان­های جالب وجود دارند. در غرب شهر داخلی Mariahilferstrasse منطقه خرید مهم دیگری است ؛ مغازه های در امتداد هم که تا غرب «بنهاوف»  ادامه دارند. منطقه دیگر مناسب خرید در محدوده دانشگاه و در نزدیکی «فوتیو کیرخه» در حوالی “Siebensterngasse” و “Lindengasse” است، مغازه ها معمولاً از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر باز هستند . در روز شنبه تا ۵ عصر کار می کنند و اکثر آنها در روز یکشنبه تعطیلند.

چه چیزی بخریم ؟

برای خرید لباس­های مد روز Steffi مکان مناسبی برای آغاز خرید است. ساختمان بزرگ (کارتنوستراسه ۱۹) از امتیازات انحصاری ای چون سازه مستحکم و از طراحان جوان برخوردار است. همچنین می توانید Ringstrassen Galerien در نزدیکی کار نشر رینگ را ببینید. در منطقه یک شام اکثر طراحان بزرگ در اطراف «کوهل مارکت» با برخی اجناس جالب وجود دارد و ۲۰۰۶ FEB0L (در پلانگنخاسه ۵) یا شعبه ای از کلاه سازان اتریش قدیم با نام «مول باوئر» در Mode ( سایلر خسه ۵) قرار دارند.

برای جستجوی بیشتر، بوتیک های «لیندن خسه» را ببینید و برای بازدید از تولیدات طراحان اتریشی فعال PARK را در (موندشاین خاسه ۲۰ ) از دست ندهید. برای خرید لباس ترخت لباس سنتی اتریشی که هنوز در وین محبوب است) به Tostmann Trachten در (شونه خاسه ۳۱) یا به Loden PlankI در «میخائلا پلتز» بروید .

وین به دو سازنده کفش با کلاس جهانی­اش مباهات می کند­. هیچکدام از برندهای Rudolfn Scheer در «براون ستراسه ۴» و Ludwig Reiter در «مولکر ستیخ» ارزان نیستند،  اما کفش­هایی به خوبی شناخته شده اند. طراحی های وینی های کلاسیک از دیگر آیتم هایی است که ارزش جستجو را دارد. برای شیشه و چینی آلات است به Augarten «آپ گارتن» در (استک – ام – ایسن پلثز ۳) و Lobmeyer و ۲ لوب سیر  در (کار تو ستراسه ۲۶) مراجعه کنید. منسوجات «ورک ستانه» وینی در «یک هاوسه» در (شوار نزنبوخ ستراسه ۱۰) یافت می شوند. موزه ای از آثار اصیل هم در طبقه زیر زمین آن وجود دارد.

برای بازدید از لامپ­های کلاسیک و چراغ­ها، Woka را در (پالا پس پروتر، سینگر ستراسه ۱۶) ببینید، نمونه های مناسبی از طراحی اتریشی های معاصر در «آرتاپ Artup» در (باون مارکت ۸) وجود دارند. به دلیل اهمیت وین به عنوان مرکز موسیقی کلاسیک و این شهر در بازار عالی برای خرید سی دی و لوحه­ای موسیقی دارد. Gramola در «گرابن ۱۶ و سیلر ستانه ۳۰ در طبقه زیرین Haus der music) بهترین مکان برای یافتن آثار ضبط شده موسیقیایی است همینطور Doblinger در (دوروثرخاسه ۱۰) گزینه های زیادی از آثار موسیقی را ارائه می کند.

برای غذا و نوشیدنی فروشگاه «ناش مارکت Naschmarkt» بهترین انتخاب است و با «بولیس مائیل Julius Meinl» در (کوهل مارکت ۱) نیز مکانی عالیست کالاهای ویژه فصلی در بازار کریسمس یافت می شوند که در بیرون از «رت هاوس» یا منطقه اسپیتلیرخ برگزار می گردد.

شیرینی جات لذیذ را می توانید در فروشگاه هایی چون Demel در کوهل مارکت ۱۴ و Gerstner خرستنر در (کارتترستراسه ۱۳) و «شاچر تورته» اصل را در فروشگاه Sacher ساخر تورنه در (فیلهارمونیکر ستراسه ۴) بیابید.

 

 

 

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

به این صفحه امتیاز بدهید
  • مطالب این صفحه مفید بود
  • دوباره به این سایت مراجعه میکنم
  • پشتیبانی به سرعت و با دقت به سوالات جواب داد
4.83
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

درخواست شما ثبت و کارشناس شمیران گشت با شما تماس خواهند گرفت . 

  • بعد از ثبت درخواست کارشناس شمیران گشت با شما تماس می گیرد
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .