راهنمای سفر به دانمارک

دانمارک تاریخچه ای طولانی دارد و یکی از کشورهای پادشاهی بزرگ در گذشته بوده است. که امروزه بناهای تاریخی فراوانی از دوران گذشته به یادگار مانده است. شما می توانید تور دانمارک را در سایت آژانس شمیران گشت رزرو کنید تا لحظات خوشی را برای شما رقم بزنیم برای بهره بردن از تور ارزان دانمارک می توانید از تور لحظه آخری دانمارک استفاده کنید. قیمت تور دانمارک با توجه به خدمات ارائه دهنده به شما بهترین تور دانمارک خواهد بود.

تور دانمارک

تور دانمارک

دانمارک در شمال اروپا و جزو کشورهای اسکاندیناوی می باشد. این کشور دارای آب و هوای معتدلی است اواخر بهار و در تابستان هوای دلپذیری دارد ولی زمستان های دانمارک سرد و برفی است. مردم دانمارک مهمان نواز هستند و رابطه خوبی با گردشگران دارند. آثار و بناهای تاریخی در کنار مدرنیته و طبیعت زیبا و چشم نواز سفر به دانمارک را خاطره انگیز می کند.

تور دانمارک ؛ شهر کپنهاگ

بسیاری از گردشگران برای بازدید از شهر کپنهاگ به دانمارک سفر می کنند. کپنهاگ بزرگترین شهر دانمارک می باشد. هزینه سفر به این شهر گران است ولی برای یکبار هم که شده ارزش دیدن را دارد.

کپنهاگ پایتخت دانمارک، تاریچه غنی دارد. به مدت سال های طولانی مرکز حکومت پادشاهی بزرگ دانمارک بوده است از این رو جاذبه های تاریخی متنوعی در آن خواهید یافت.

تور ارزان دانمارک (کپنهاگ)

تور ارزان دانمارک (کپنهاگ)

البته در کنار بناهای تاریخی معماری کلاسیک و ساختمان های مدرن از دیگر جاذبه های فراوان شهر است. همچنین کافه ها و رستوران های و مغازه های کوچک و بزرگی در شهر وجود دارد که جذابیت خودش را دارد. در ادامه به مهم ترین جاذبه های گردشگری کپنهاگ اشاره می کنیم.

قلعه‌ی کرونبورگ (Kronborg)

این قلعه در شمال شهر گپنهاگ در هلسینگر قرار دارد. در سال ۱۴۲۰ میلادی اولین قلعه در این مکان ساخته شد. این قلعه دقیقاً در باریک ترین نقطه تنگه اورسوند میان کشور دانمارک و سوئد قرار گرفته است. از این رو موقعیت مکانی در گذشته استراتژیک و با اهمیت بوده است. شکسپیر نویسنده بزرگ دنیا نام این قلعه را در نمایشنامه معروف خود هملت، بارها به کار برده است و از این رو بیش از پیش به شناخته شدن این قلعه بزرگ کمک کرده است.

تور لحظه آخری دانمارک (قلعه‌ی کرونبورگ)

تور لحظه آخری دانمارک (قلعه‌ی کرونبورگ)

ساختمان فعلی این قلعه توسط پادشاه فردریک دوم ساخته شده است. وی بعد از پیروزی در جنگ با سوئد تصمیم گرفت قلعه را گسترش دهد تا بزرگترین و باشکوه ترین قلعه در منطقه باشد در سال ۱۵۸۵ ساخت قلعه جدید به پایان رسید و از آن زمان تا اکنون دست نخورده باقی مانده است. قلعه کرونبورگ که سبک معماری آن رنسانس می باشد در لیست آثار جهانی یونسکو قرار دارد.

باغ‌های تیوولی (Tivoli) کپنهاگ

یکی از جذاب ترن مکان های گردشگری کپنهاگ باغ های تیوولی است. که همه ساله تعداد زیادی از گردشگران از این باغ دیدن می کنند. این مکان همه تفریحات ممکن را در خود جای داده است که از این رو منحصر به فرد می باشد. در سال ۱۸۴۳ میلادی شروع به فعالیت کرده است و از لحاظ قدمت دومین پارک در سطح جهان می باشد.

قیمت تور دانمارک (باغ‌های تیوولی)

قیمت تور دانمارک (باغ‌های تیوولی)

در این باغ جاذبه های زیادی وجود دارد. تفریحات متعدد از جمله چرخ و فلک، ترن هوایی، آتش بازی درشب و قطار وحشت چوبی که قدمت آن به سال ۱۹۱۴ مربوط است،تالار کنسرت و تئاتر عروسکی می باشد. همچنین در ایام کریسمس هزاران لامپ زینت بخش این باغ هستند و در شب های شنبه در باغ کنسرت های موسیقی رایگان برگذار می شود. کافه، رستوران، مراکز خرید و هتل مجلل به سبک تاج محل هندوستان در این مکان مشاهده خواهید کرد.

گالری ملی دانمارک

گالری ملی دانمارک در شهر گپنهاک بدون شک مهم ترین جاذبه فرهنگی، هنری و تاریخی آن می باشد. در این گالری آثار هنری و نقاشی از سراسر دنیا قابل  مشاهده است. این گالری بزرگترین مجموعه آثار هنری کشور دانمارک می باشد که علاوه بر نقاشی های دانمارکی، مجسمه ها و نقاشی های معروف کشورهای اروپایی در آن دیده می شود.

بهترین تور دانمارک (گالری ملی دانمارک)

بهترین تور دانمارک (گالری ملی دانمارک)

در طبقه دوم گالری ملی دانمارک نمایشگاه دائمی قرار دارد. یک قسمت آن به آثار هنری و نقاشی های هنرمندان دانمارکی اختصاص دارد که بر اساس تاریچه آنها به ترتیب به نمایش درآمده اند. هر تالار از این نمایشگاه به یک دوره هنری اختصاص دارد که شما را با آن دوران آشنا می کند.

نمایشگاه دائمی دارای چهار بخش مهم است:

  1. هنر اروپا (۱۳۰۰ تا ۱۸۰۰)
  2. هنر دانمارک و حوزه شمال اروپا (۱۷۵۰ تا ۱۹۰۰)
  3. هنر فرانسه (۱۹۰۰ تا ۱۹۳۰)
  4. هنر معاصر دانمارک و دیگر نقاط دنیا

از جمله هنرمندانی که می توان آثار آنها را در این گالری بزرگ مشاهده کرد: هنرمند مشهور دانمارکی C.W. Eckersberg، نقاش معروف نروژی Edvard Munch، در بخش هنر اروپا نقاش برجسته آلمانی Albrecht Dürer، پیکاسو، براکو و ماتیس

کاخ کریستین برگ

در جزیره کوچک اسلوشولمن، کاخ کریستن برگ واقع شده است. پارلمان دانمارک، دفتر نخست وزیر و دیوان عالی کشور و به طور کلی قوای سه گانه دانمارک، قوه مجریه، مققنه و قوه قضائیه در این مکان مستقر است. همچنین قسمت هایی از کاخ اتاق های سلطنتی (شامل اتاق تخت پادشاه و اتاق برج) و کلیسای کاخ کریستن برگ در اختیار پادشاه دانمارک است. مهمان خارجی دیگر کشورها معمولاً در این مکان با مقامات دانمارکی ملاقات می کنند.

تور دانمارک (کاخ کریستین برگ)

تور دانمارک (کاخ کریستین برگ)

ساخت این کاخ در سال ۱۹۲۸ به پایان رسید و تا اکنون قدمت ۸۰۰ ساله دارد. از سال ۲۰۱۴ درب های این کاخربرای بازدید عموم گشوده شد. این کاخ یک از برترین معماری های اروپا می باشد که از سه سبک معماری باروک، نئو باروک و نئو کلاسیسیسم ساخته شده است.

در بازدید از کاخ تالار بزرگ آن حتماً شما را مسحور خود می کند. دیوارهای تزئین شده پر زرق و برق و تابلوهای پرنقش و نگار ملکه(در سال ۱۹۹۰ به مناسبت تولد ۵۰ سالگی ملکه اهدا شده) از ویژگی های تالار بزرگ است

کانال نیهاون کپنهاگ

کانال نیهاون مکانی مناسب برای تفریح و پیاده روی و گشت و گذار در شهر کپنهاگ می باشد. این شهر دارای کانال های جذاب و زیبایی است که کانال نیهاون بهترین آنهاست. در کنار کانال کافه ها و رستوران های متعدد و قدیمی وجود دارد که می توانید با نوشیدن قهوه در کنار کانال از مناظر زیبای اطراف لذت ببرید.

تور ارزان دانمارک (کانال نیهاون کپنهاگ)

تور ارزان دانمارک (کانال نیهاون کپنهاگ)

در کنار کانال خانه های رنگی و زیبایی وجود دارد که زیبایی این مکان را دو چندان کرده است. شما می توانید سوار قایق های بالدار شوید یا همراه تورهای کروز به ماجراجویی در کانال های شهر کپنهاگ بپردازید و شهر را نمای دیگر ببینید. در بازدید از این مکان پیشنهاد می کنیم حتماً چند عکس یادگاری بگیرید که این لحظات برای شما ماندگار شود.

کاخ روزنبرگ کپنهاگ

کاخ روزنبرگ و باغ پادشاهی در مرکز شهر کپنهاگ واقع شده اند که دسترسی به آنها ساده تر است. این مکان محل استقرار خانواده سلطنتی پادشاهان اسکاندیناوی بوده است. در ابتدا این کاخ به دستور کریستان چهارم پادشاه اسکاندیناوی در اوایل قرن ۱۷ ساخته شده است. این کاخ گنجینه و نمایشگاهی از خانواده سلطنتی دانمارک در گذشته است.

کاخ روزنبرگ کاخ تابستانی پادشاه بوده است. محبوبیت این کاخ به جواهرات گران قیمت در داخل آن است. تاج ها و جواهرات پادشاهان(جواهرات الماس، زمرد و مروارید) و ملکه دانمارک در این مکان نگه داری می شود.

تور لحظه آخری دانمارک (کاخ روزنبرگ کپنهاگ)

تور لحظه آخری دانمارک (کاخ روزنبرگ کپنهاگ)

یکی از مکان های جذاب کاخ روزنبرگ تالار شوالیه است که مراسم تاج گذاری در آن برگزار می شده است. تخت پادشاهی با سه مجسمه شیر با شکوه و جلال خاصی در این تلار قرار دارد. و بر دیوارهای آن نقاشی هایی با مضمون جنگ های بین دانمارک و سوئد پرداخته است. به طورخلاصه تزئینات داخلی این کاخ با وسایل لوکس به جا مانده از آن دوران برای هر بازدید کننده جالب و جذاب است.

شهر آرهوس دانمارک

دومین شهر بزرگ دانمارک آرهوس است که در غرب دانمارک و در شبه جزیره ی یوتلاند واقع شده است. این شهر از لحاظ داشتن دانشگاه های متعدد معروف شده است و سبب داشتن داشجوهای زیاد نسبت به دیگر شهرهای دانمارک هزینه غذا و زندگی در آن پایین تر است. آرهوس شهری آرام و خلوت است که می توانید بدون دغدغه و با آرامش کامل از جاذبه های توریستی شهر دیدن کنید. پارک های متعدد، کلیساها و موزه ها از مکان های تفریحی و تاریخی شهر هستند.

قیمت تور دانمارک (شهر آرهوس)

قیمت تور دانمارک (شهر آرهوس)

جاذبه های گردشگری آرهوس

کلیسای بانوی ما(Our Lady Church): در گذشته این کلیسا با نام سنت نیکولاس در بین مردم معروف بوده است. کلیسای بانوی من یک کلیسای سنگی است که در حوزه اسکاندیناوی قدمت در بین کلیساهای سنگی از همه بیشتر است. در بین کلیساهای شهر یکی از بزرگترین آنهاست که دارای اتاق و راه روهای فراوان می باشد.

موزه موسگارد:در این موزه با آداب و رسوم قومیت های مختلف و طرز لباس پوشیدن دانماری کی ها آشنا خواهید شد. همچنین ظروف قدیمی به جا مانده از دوران گذشته به نمایش درآمده است. سبک معماری این موزه در نوع خودش جالب است شما براحتی می توانید به پشت بام موزه که به صورت یک سطح شیبدار هست بروید و از آنجا سواحل دریا را تماشا کنید.

بهترین تور دانمارک (موزه موسگارد)

بهترین تور دانمارک (موزه موسگارد)

موزه تاریخی دن گامل: در قسمت قدیمی شهر این موزه تاریخی را می توانید پیدا کنید. یکی از جذابیت های این موزه این است که به صورت روباز می باشد. خانه ها، رستوران ها، مغازه ها بصورت یک دهکده در این موزه کنار هم قرار گرفته اند.

جزایر فارو

این جزایر شامل ۱۸ جزیره کوچک و بزرگ است که ۱۷ جزیره آن مسکونی می باشد. موقعیت مجمع الجزایر در بین نروژ و ایسلند و در اقیانوس آتلانتیک شمالی قرار دارد. این جزایر به صورت خودگردان و زیر نظر دولت دانمارک اداره می شود. جزایر فارو چشم انداز و طبیعتی زیبا دارد و سفر به آن خاطرات و تجربیات متفاوتی را برای شما رقم خواهد زد.

تور دانمارک (جزایر فارو)

تور دانمارک (جزایر فارو)

به دلیل اینکه اراضی این جزایر قابل کشت نیست و فقط سیفی جات به عمل می آید شغل اغلب اهالی آن دامداری و ماهیگیری می باشد. زمستان های آن معتدل و تابستان های خیلی خنک دارد. در اغلب روزهای سال بارانی است. پس حتما با توجه به دما و آب و هوای این جزایر قبل سفر به این مکان لباس گرم و پالتوی بارانی همراه داشته باشید.

تور ارزان دانمارک (جزایر فارو)

تور ارزان دانمارک (جزایر فارو)

این جزایر گونه های جانوری و گیاهی مختص خود را دارد. پنگوئن فارویی از گونه های جانوری ساکن در این منطقه است. چیزی که در طبیعت آن قابل توجه است نبود درخت می باشد. سخره های سرسبز و شیبدار این جزایر از ویژگی منحصر به فرد آن می باشد. بخصوص این سرسبزی در فصل تابستان خیلی بیشتر می شود.

راهنمای خرید در دانمارک

در زمان مسافرت همیشه به فکر خرید سوغاتی بوده ایم و همیشه یک دغدغه در طول مسافرت است. مخصوصاً اگر سفر خارج از کشور داشته باشیم. خوب ما در اینجا قصد داریم بخشی از نگرانی شما را حل کنیم. و با توضیحات در ادامه برای شما ارائه می دهیم در انتخاب بهترین گزینه برای خرید به شما کمک کرده باشیم. در اینجا می خواهیم بهترین سوغاتی های کشور دانمارک را معرفی کنیم. پس همراه ما باشید.

ظروف چینی رویال گپنهاگن (Royal Copenhagen): رویال کپنهاگن در زیمنه ظروف چینی یک برند معروف جهانی است که محصولات آن ظریف و اغلب سفید و آبی هستند. قدمت کارخانه آن به سال ۱۷۷۵ میلادی برمی گردد. این ظروف از جمله بشقاب، کاسه، قوری و… در اکثر شهرها و فروشگاه های دانمارک یافت می شود.

تور لحظه آخری دانمارک (ظروف چینی رویال گپنهاگن)

تور لحظه آخری دانمارک (ظروف چینی رویال گپنهاگن)

جواهرات و زیورآلات وایکینک ها: در طول سفر به دانمارک حتماً اگر سری موزه های آن زده باشید. با تاریخ وایکینگ ها آشنا خواهید شد. جواهرات بخشی از فرهنگ وایکینگ ها بوده که شما نمونه واقعی آنها را موزه ها مشاهده خواهید کرد. فروشگاه های جواهر فروشی از روی اصل این جواهرات کپی برداری کرده اند و به فروش می رسانند. پس اگر دوست دارید یادگاری از وایکینگ ها با خود ببرید این گزینه مناسبی است.

قیمت تور دانمارک (جواهرات و زیورآلات وایکینک ها)

قیمت تور دانمارک (جواهرات و زیورآلات وایکینک ها)

پری دریایی: یکی از شخصیت های داستانی و تخیلی دانمارک پری دریایی می باشد. مجموعه لوگوی پری دریایی را می توانید به عنوانسوغاتی تهیه کنید. این لوگوها تا جایی که اطلاع داریم فقط در فرودگاه بیلوند عرضه می شود.

الف های دانمارکی: بر اساس باورهای مردم دانمارک الف ها روح هایی هستند که بیشتر در زمان کریسمس وجود دارند. به الف کریسمس نیسه می گویند که بازیگوش است و از خراب کاری خوشش می آید. نیسه مردی کوچک با لباس پشمی با ریش بلند و جوراب های ساق بلند و یک کلاه بر سر دارد که عروسک آن در اغلب فروشگاهها وجود دارد.

 

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!