راهنمای سفر به لهستان

تاریخ پر تلاطم لهستان باعث شده است که آثار تاریخی زیادی از آن در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شود. پایتخت لهستان شهر ورشو به همراه شهر کراکف مقصد اکثر گردشگرانی است که به لهستان آمده اند. شمامی توانید تور لهستان را در سایت آژانس شمیران گشت رزرو کنید تا لحظات خوشی را برای شما رقم بزنیم برای بهره بردن از تور ارزان لهستان می توانید از تور لحظه آخری لهستان استفاده کنید. هم چنین شما برای اطمینان از قیمت تور لهستان ما، با کمی سرچ در گوگل متوجه میشوید ارزان ترین تور لهستان را با بهترین کیفیت ارائه می کنیم.

 

اما توجه کنید اگر به این کشور سفر می کنید، سفر خود را محدود به این دو شهر نکنید. چون کشور لهستان پهناور است هم به دلیل تاریخی و فرهنگی و هم به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد. جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. در ادامه مطلب شما را با مهم ترین آنها آشنا می کنیم.

تور لهستان ؛ شهر ورشو

ورشو پایتخت لهستان با مساحت ۵۱۶ کیلومتر مربع، بزرگترین شهر این کشور می باشد. ورشو با جمعیت ۱/۷۴۵ میلیون نفر دهمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا به شمار می آید. این شهر در طی جنگ جهانی دوم تاریخی غم انگیزی دارد. به دستور هیتلر رهبر نازی ها مورد حمله سنگین از هوا و زمین قرار گرفت که در آن زمان حدود ۲۰۰ هزار نفر در شهر کشته شدند.

تور لهستان

تور لهستان

بهترین زمان سفر به ورشو بهار و پاییز می باشد چون در این فصل ها آب و هوای معتدل و مطلوبی را شاهد هستیم. خود لهستانی ها شهر ورشو را در فصل پاییز، به دلیل طبیعت زیبا و رنگارنگ آن بیشتر دوست دارند. شاید دلیل دیگر این امر سالگرد استقلال لهستان در پاییز باشد. در فصل زمستان توصیه نمی کنیم به ورشو بروید چون زمستان های سرد و سختی دارد.

محله قدیمی ورشو

این محله قدیمی در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. الدتاون نام بخش قدیمی ورشو است. که در طی حمله نازی ها تا حد زیادی  تخریب شد. که بعدها توسط حکومت شوروی بازسازی شد. که این بازسازی از روی نقاشی هنرمند ایتالیایی درقرن ۱۸ انجام گرفته است.

دارای خیابان های سنگ فرش شده و پیچ در پیچ است خانه هایی مثلثی شکل خاصی قابل مشاهده است. کلیساهای موجود در این قسمت شهر به سبک باروک ساخته شده است. ساختمان های متعددی خواهید یافت که به همین سبک ساخته شده اند و دیواره رنگی و جذابی دارند. در مرکز محله و میدان بازار آن رستوران ها و کافه های سنتی زیادی خواهید یافت.

تور لحظه آخری لهستان (ورشو)

تور لحظه آخری لهستان (ورشو)

قدمت میدان بازار شهر قدیمی ورشو به قرن ۱۳ میلادی بر می گردد. در آن زمان محل تجمعات و سخنرانی ها و مراسمات مختلف بوده است. که اکنون هنر های خیابانی، دستفروش ها، رستوران و مغازه زیادی دور تا دور آن مشاهده می شود.

 

کاخ سلطنتی ورشو

در میدان اصلی شهر، در وسط آن یک ستون بزرگ  که تندیس برنزی پادشاه سیگیسماندس سوم روی آن قرار دارد. بزرگترین و مهم ترین بنا با آجرهای قرمز رنگ به چشم می خورد قلعه سلطنتی ورشو است. که در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده است. درقرن های ۱۸ و ۱۷ میلادی مقر حاکم و رهبران شهر ورشو بوده است. در جنگ جهانی دوم از آسیب دیدن مصون نماند. ولی بخوبی بازسازی شده است. در طبقه زیرین قلعه نمایشگاهی وجود داردکه عکس هایی از زمان تخریب تا بازسازی را به نمایش گذاشته است.

تور ارزان لهستان (قلعه سلطنتی ورشو)

تور ارزان لهستان (قلعه سلطنتی ورشو)

شما در روز یکشبه به صورت رایگان می توانید از این بنای تاریخی دیدن کنید. می توانید با کمی هزینه اضافی از تورهای صوتی و یک راهنما برای شناخت بهتر این اثر تاریخی استفاده کنید. شکل کلی ساختمان قلعه بصورت یک پنج ضلعی، که یک حیاط در وسط  و دورتا دور آن دیگر بخش های قلعه وجود دارد.

داخل ساختمان بصورت یک موزه درآمده که سعی بر آن شده است که قسمت های مختلف و وسایل و دکوراسیون آنها بخوبی حفظ شود. سالن مربوط به مجلس سنا، اتاق کنفرانس، سالن برگزاری مجالس شادی و پایکوبی ، سالن متعلق به شوالیه ها و جنگجوها، اتاق اختصاصی پادشاه برای زندگی و دعا کردن، اتاق مرمر از قسمت های مختلف داخل کاخ هستند.

کلیسای سنت آنه

این کلیسا در سال ۱۴۵۴ ساخته شده است البته در طی سالیان گذشته تا حال حاضر آسیب هایی به آن وارد شده که چند بار بازسازی شده است. کلیسای حال حاضر آخرین با در سال ۱۷۸۸ بخوبی مورد بازسازی قرار گرفت و نمای آن توسط Piotr Aigner طراحی شد. که مجسمه های چهار انجیلی که در نمای بیرونی نصب شده اند توسط معروف ترین تندیس سازان آن زمان طراحی شده اند.

ارزان ترین تور لهستان (کلیسای سنت آنه)

ارزان ترین تور لهستان (کلیسای سنت آنه)

سبک معماری این کلیسا نئو کلاسیک است اگرچه در قسمت هایی از آن سبک باروک هم دیده می شود. دیدن نقاشی های کشیده شده بر روی دیوارهای را از دست ندهید. نمای داخلی آن با رنگ های زرد، سفید و همان طور که گفتیم با نقاشی های مربوط به کتاب مقدس، بسیار زیبا و چشم نواز شده است. شما می توانید ۱۵۰ پله  را به بالای برج کلیسا طی کنید از بالای آن مناظر زیبا را تماشا کنید

کاخ علم و فرهنگ ورشو

این کاخ از جمله نقاط گردشگری شهر ورشو به حساب می آید. که در سال ۱۹۹۵ توسط ساخته شد. که یک هدیه از طرف مردم شوروی به لهستان می باشد. که در حال حاضر یکی ازمهم ترین نمادهای شهر شناخته می شود.

قیمت تور لهستان (کاخ علم و فرهنگ)

قیمت تور لهستان (کاخ علم و فرهنگ)

کاخ علم و فرهنگ ورشو دارای ۴۲ طبقه با ارتفاع ۲۳۱ متر می باشد. یکی از بلندترین ساختمان های شناخته شده در سطح شهر که دیدن برای شما جدذاب خواهد بود. این آسمان خراش میزبان چندین موزه، تعدادی سالن تئاتر و آمفی تئاتر، سینما و کافی شاپ است. که در آن همه ساله جشنواره های فرهنگی و هنری برگزار می شود.

پارک لازینکی

این پارک بزرگترین پارک ورشو است که ترکیبی از قصر های باشکوه ساخته در قرن ۱۷ ، امفی تئاتر، طبیعت زیبا، دریاچه مصنوعی و در کل ایستگاهی برای تفریح و گذرندان اوقات فراغت به دور از هیاهوی شهر می باشد. وسعت آن ۷۸ هکتار است اگر شما در شلوغ ترین زمان هم به این پارک بروید بازهم جایی برای نشستن پیدا خواهید کرد.

کاخ ها و عمارت هایی که در این پارک مشاهده می کنید به سبک باروک ساخته شده است. مهم ترین بنای آن قصر روی آب است که به دستور آخرین پادشاه لهستان ساخته شده است. این بنا محل سکونت وی در فصل های گرم سال در آن اقامت داشته است.

تور لحظه آخری لهستان (قصر روی آب پارک لازینکی)

تور لحظه آخری لهستان (قصر روی آب پارک لازینکی)

اگر در فصل تابستان به این پارک بروید حتماً طاووس هایی در کوشه و کنار آن خواهید دید که آزادانه در حال پرسه زدن هستند. همچنین سنجاب های قرمز بالای درختان قابل مشاهده هستند. آخر هفته ها کنسرت های رایگان موسیقی در آن برپا می شود. در کل این پارک همه خصوصیات یک محیط تاریخی، فرهنگی و طبیعی را در خود دارد..

موزه های شهر ورشو

موزه ورشو: در بازار و محله قدیمی قرار دارد. که دارای نمایشگاه اصلی و نمایشگاه های موقتی اخل آن است. همچنین سینما و گارگاه های هنری در آن مشاهده می شود. قسمت دیگر آن به تاریخ شهر ورشو اختصاص داده شده است. که بازدید از آن جذاب خواهد بود.

موزه ملی: این موزه دارای گالری های متعدد از هنرمندان قرون وسطی می باشد. که در آن آثار هنرهای تجسمی و بهترین نمونه های اثرهای نقاشان شاخص قابل مشاهده است. البته در این موزه نمایشگاه های موقتی هم برگزار می شود که جذابیت آن را بیشتر کرده است.

موزه تاریخی ورشو: در این موزه به فرهنگ و هنر و تاریخ شهر ورشو پرداخته شده است. که در سال ۱۹۶۳ تآسیس شد ولی با ساختمان موزه ملی یکی بود. ولی بعدها به صورت جداگانه در ۱۱ ساختمان محله قدیمی ورشو گسترش پیدا می کند.

تور ارزان لهستان (موزه ملی)

تور ارزان لهستان (موزه ملی)

موزه‌ی فردریک شوپن : اگر به موسیقی و بخصوص پیانو علاقه دارید حتماً به این مکان سری بزنید. این موزه به شخصیت فردریک شوپن می پردازد وی آهنگ ساز و نوازنده مشهور لهستانی بوده است که در این موزه با مجموعه آثار او آشنا خواهید شد. همچنین نامه های عاشقانه او را هم خواهید دید.

موزه ادبیات آدام میکیویچ: این موزه هم به معرفی شخصیت آدام میکیویچ، نویسنده و شاعر بزرگ لهستانی می پردازد. همچنین مجموعه بزرگی از آثار قدیمی و خطی در معرض عموم قرار داده شده است. این موزه در ۲ ساختمان مجزا در محله قدیمی شهر ورشو واقع شده است

موزه قیام ورشو:این موزه شما را با تاریخ قیام مهم سال ۱۹۴۴ که در اواخر جنگ جهانی دوم انجام گرفت آشنا می کند. اگر شما علاقه به تاریخ آن زمان دارید. اطلاعات خوبی را کسب خواهید کرد. ساخت این موزه الهام گرفته از موزه یادبود هولوکاست در واشنگتن ایالات متحده است.

تور لهستان ؛ شهر کراکوف

کراکوف پایتخت فرهنگی و تاریخی کشور لهستان است. موقعیت جغرافیایی آن در جنوب کشور و در کنار رودخانه ویسلا قرار دارد. که سال های زیاد و تا قبل از سال ۱۵۹۶ پایتخت لهستان بوده است. قدمت و جاذبه های تاریخی شهر کراکوف نسبت به ورشو بیشتر است. که دربین شهر های اروپایی از لحاظ فرهنگی حرفی برای گفتن دارد.

قیمت تور لهستان (شهر کراکوف)

قیمت تور لهستان (شهر کراکوف)

بیشتر آثار تاریخی آن در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. کراکوف مجموعه ای از آثار تاریخی، فرهنگی و هنری را در خود جای داده است که سفر به کراکوف را برای شما لذت بخش و بیادماندنی خواهد کرد.

گردشگران بیشتر در فصل تابستان به این شهر می روند. که باعث شده در این فصل سال قیمت های بالا باشد. بهترین زمان برای سفر به شهر کراکوف چه از لحاظ آب و هوایی و چه از لحاظ قیمت ها فصل های پاییز و بهار است.

میدان اصلی شهر کراکوف

میدان مرکزی و قدیمی شهر کراکوف، توریستی ترین منطقه شهر است. قدمت این میدان به قرن ۱۳ میلادی بر می گردد. و بزرگترین میدان مربوط به قرون وسطی در تمام دنیا می باشد. که اطراف آن کاخ ها و کلیساهای متعلق به قرن ۱۴ میلادی را مشاهده خواهید کرد. یکی از آنها کلیسای جامع گوتیک است که مقبره یکی از پادشاهان لهستان در آن قرار دارد.

ارزان ترین تور لهستان (میدان اصلی کراکوف)

ارزان ترین تور لهستان (میدان اصلی کراکوف)

در وسط میدان تندیس شاعر سرشناس لهستانی آدام میکیفس خود نمایی می کنند. پشت مجسمه میکیفس یعنی در قسمت غربی میدان بازار قدیمی شهر قرار دارد که بیشتر آنها صنایع دستی، کارهای چوبی و پارچه های رنگی میفروشند.

نمایی دیگر از میدان اصلی کراکوف

نمایی دیگر از میدان اصلی کراکوف

در مرکز میدان و نزدیک به تندیس میکیفس بنای رنسانسی کلاف هال (Sukiennice) قرار دارد که قدمت آن به سال ۱۵۵۵ میلادی برمی گردد. نور پردازی آن در طول شب بسیار زیبا است. در طبقه همکف آن غرفه های آن انواع سوغاتی ها از جمله عروسک های چوبی، تخم مرغ های رنگی، زیورآلات کهربایی و منسوجات منقش شده به فرش می رسد. در طبق بالای آن گالری هنری است که آثار مربوط به دو هنرمند لهستانی به نمایش گذاشته شده است.

کلیسای ویرجنی مری

در قسمت جنوب شرقی میدان اصلی شهر کراکوف کلیسای ویرجنی مری قرار دارد. که ویژگی بارز آن تاجهای مخروطی شکل برج های آن می باشد. این کلیسا به سبک معماری گوتیک و در قرن ۱۳ ساخت آن شروع شد که نهایتا در قرن ۱۴ تکمیل گشت. یکی از برج های آن ۸۰ متر ارتفاع دارد.

تور لهستان (کلیسای ویرجنی مری)

تور لهستان (کلیسای ویرجنی مری)

در داخل آن شمایلی ساخته شده با چوب اثر ویت اشتاوس خودنمایی می کند. نقاشی ها، مجسمه ها و محراب و رنگ آمیزی های زیبا به خوبی محیط داخلی کلیسا را باشکوه و زیبا کرده است که شما را محو تماشای آن می کند.

معدن نمک ویلیچکا

این معدن با فاصله کمی در بیرون از شهر قرار دارد. احداث آن به قرن ۱۳ بر می گردد که در آن زمان نمک استخراج شده از آن منبع درآمدی خوبی برای شهر بوده است. نمک ویلیچکا در گذشته بسیار معروف بوده در زمان به سایر کشورها صادرات داشته است. ولی امروزه یکی از دیدنی ترین جاذبه های تویستی لهستان شده است.

تور لحظه آخری لهستان (معدن نمک ویلیچکا)

تور لحظه آخری لهستان (معدن نمک ویلیچکا)

این معدن در سال در هرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. چون استخراج نمک از قرون وسطی تا چند سال پیش ادامه داشته است. این معدن را به یک شهر زیرزمینی اسرار آمیز و جالب تبدیل کرده است. این معدن دارای کیلومترها راهروهای زیرزمینی است

تور ارزان لهستان (تندیس های نمکی)

تور ارزان لهستان (تندیس های نمکی)

برای دسترسی به قسمت اول معدن ابتدا باید ۳۷۸ پله چوبی را پایین بروید تا به عمق ۶۴ متری زمین برسید. و از آنجا به بعد بازدید خود را آغاز کنید. البته هر چه جلوتر می روید به عمق پایین تر خواهید رفت که در آخر ۱۳۵ متر زیر زمین خواهید رسید!

تور لهستان (دریاچه معدن نمک)

تور لهستان (دریاچه معدن نمک)

آنچه در این معدن خواهید دید: دستگاهها  و نحوه استخراج نمک از معدن، اتاق هایی که مربوط به استحرات گارگران است، در هر اتاق یا سالنی که می روید یک مجسمه از بلورهای نمک خواهید دید که هر کدام به یکی از مشاهیر و یا پادشاهان لهستان نام گذاری شده است. در ادامه مسیر خود به دریاچه زیرزمین با آب زمردین برخورد خواهید کرد. خلاصه برای دیدن قسمت های مختلف آن ساعت ها وقت خود را آزاد بگذارید ولی حتما به این مکان سری بزنید.

راهنمای خرید در لهستان

اگر قصد خرید یادگاری یا سوغاتی مخصوص به این کشور را دارید. پس با ما همراه باشید. هنر ساخت جواهرات و زیورآلات لهستان شهرت جهانی دارد. به ویژه کهربای بالتیک لهستان در ساخت انواع زیورآلات چون دستبند، گردنبند، گوشواره و… کاربرد دارد. کهرباهای موجود در بازار درجه کیفیت متفاوت با رنگ های سبز، سفید، زرد کم رنگو  قهوه ای هستند.

راهنمای خرید لهستان ( زیورآلات کهربا)

راهنمای خرید لهستان ( زیورآلات کهربا)

یکی از بهترین سوغاتی های لهستان محصولات سرامیکی هستند. انواع ظرف های سرامیکی که با نقش های زیبا تزئین شده نظر شما را جلب خواهند کرد. لهستان سال هاست که این محصولات را با کیفیت بالا تولید کرده و به دیگر کشورهای اروپایی صادرات دارند. شما در بین آنها کاسه، بشقاب، لیوان و دیگر محصولات آشپزخانه را تهیه کنید.

در میان سوغاتی های لهستان جعبه های کوچک و بزرگ نظر شما را جلب خواهد کرد. این جعبه ها در اندازه های مختلف وجود دارند که بعضی از آنها طرح و نقش ها و نقاشی های سنتی بر روی آن وجود دارد. بعضی هم بدون رنگ آمیزی منبت کاری شده اند.

تور لهستان (ظروف سرامیکی)

تور لهستان (ظروف سرامیکی)

بیسکویت های زنجبیلی از سوغات خوشمزه لهستانی ها است. شما می توانید این بیسکویت سنتی را در بیشتر فروشگاه ها به بسته بندی شیک و زیبا تهیه کنید. هم چنین شکلات گاوی در بین مردم بسیار محبوب است. که دارای بافتی نرم و خوشمزه است. این شکلات را هم می توانید در اکثر فروشگاه های موجود تهیه کنید.

 

 

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

 

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!