راهنمای سفر به هلند

در این مطلب قصد داریم شما را با زیباترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری هلند آشنا کنیم. این کشور به سبب داشتن گل و گیاه مختلف یکی از محبوب ترین کشورها در این زمینه است. و همه ساله مقصد تعداد زیادی از گردشگران می باشد. شمامی توانید تور هلند را در سایت آژانس شمیران گشت رزرو کنید تا لحظات خوشی را برای شما رقم بزنیم برای بهره بردن از تور ارزان هلند می توانید از تور لحظه آخری هلند استفاده کنید. قیمت تور هلند با توجه به خدمات ارائه دهنده به شما بهترین تور هلند خواهد بود.

تور هلند

تور هلند

هلند لقب پایتخت گل جهان را به خود اختصاص داده است. از اواسط مارس تا اواسط ماه مه به هلند سفر کنید که از مشاهده مزرعه گلها بخصوص گل های لاله لذت ببرید. البته کانال ها، آبراه ها، دریاچه ها، کاخ ها و کلیساهای آن هم از دیگر جاذبه های توریستی هلند می باشد. آب و هوای هلند در تابستان ملایم و خنک و زمستان آن نسبتاً سرد است.

تور هلند ؛ شهر آمستردام

شهر آمستردام پایتخت کشور هلند است جاذبه های گردشگری گسترده آمستردام را به یکی جذاب ترین پایتخت های اروپا تبدیل کرده است. بیشترین شهرت این شهر به داشتن کانال های آبی و کافی شاپ های آن است. در این شهر ۱۶۰ کانال وجود دارد که پل های متعددی در گذشته بر روی آن ساخته شده است که همگی دست ساز هستند.

تور ارزان هلند (شهر آمستردام)

تور ارزان هلند (شهر آمستردام)

آمستردام طبیعت زیبا و مناظر زیبای شهری زیادی دارد. که حتی ساعت ها پیاده روی در خیابان های شهر شما را خسته نمی کند و از دیدن آنها لذت خواهید برد. شما ساختمان های زیادی مربوط به قرن ۱۷ میلادی در این شهر خواهید یافت. بندر ون گوگ در قسمت غربی شهر در گذشته از لحاظ بازرگانی یکی از شلوغ ترین بنادر اروپایی بوده است. البته امروز هم هم لحاظ توریستی و حمل و نقل بسیار پر رفت و آمد است.

کانال های آمستردام

در گذشته شهر آمستردام برای مدیریت منابع آبی فراوان و به منظور دفاع از شهر حفر کانال ها را شروع کردند و به محلی برای رفت و آمدهای تجار محلی تبدیل گشت و به تدریج تعداد کانال ها از شرق به غرب شهر گسترش یافت که ساخت آنها از سال ۱۶۱۳ شروع و تا سال ۱۶۶۴ ادامه داشت و هم اکنون هم بیش از ۱۰۰ کیلومتر آبراه در این شهر وجود دارد.

تور لحظه آخری هلند (کانال های آمستردام)

تور لحظه آخری هلند (کانال های آمستردام)

این آبراه ها و پل های ساخته شده بر روی آنها بخشی از غنای فرهنگی این شهر نشان می دهد. امروزه این کانال ها نماد و یکی از توریستی ترین جاذبه های این شهر شده است. در سال ۲۰۱۰ سازمان یونسکو کانال های داخلی آمستردام جزو آثار جهانی به ثبت رسید.

قیمت تور هلند (کانال های آمستردام)

قیمت تور هلند (کانال های آمستردام)

در همین راستا طبق قوانین بین المللی تحت مراقبت های ویژه ای قرار دارد. برای مثال در سال حدود ۱۰ هزار دوچرخه از داخل کانال ها بیرون کشیده می شود. چون مردم بیشتر ترجیح می دهند دوچرخه خراب خود را به داخل کانال بیندازند.

بهترین تور هلند (کانال های آمستردام)

بهترین تور هلند (کانال های آمستردام)

 

کانال ها یکی از منابع درآمد اصلی شهر هستند. چوت تعداد قایق ها و کشتی ها زیادی برای کرایه دادن به مسافران وجود دارند. با پرداخت مبلغی بیشتر می توانید سوار کشتی های کروز شوید و از دیدن مکان های دیدنی اطراف کانال ها بخوبی لذت ببرید. قدم  زدن در کنار کانال ها و نشستن در کافه های مجاور آن تجربه متفاوتی خواهد بود.

کاخ سلطنتی آمستردام

این کاخ در دوران طلایی شهر آمستردام در سال ۱۶۵۵ میلادی به دستور شهردار وقت آن زمان ساخته شد. کاخ سلطنتی آمستردام یکی از ۳ کاخ مشهور هلند است که در مرکز شهر  و در میدان دام (Dam) واقع شده است. این کاخ در ابتدا به عنوان تالار شهر ساخته شد ولی بعد ها به محل استقرار پادشاه لوئی بناپارت (برادر ناپلئون) و خاندان سلطنتی تبدیل شد.

تور هلند (کاخ سلطنتی آمستردام)

تور هلند (کاخ سلطنتی آمستردام)

درب های این کاخ برای عموم باز است. شما با بازدید از این کاخ سلطنتی با فرهنگ و تاریخ غنی شهر آمستردام بیشتر آشنا خواهید شد. جاکوب ون کامپان معمار اصلی کاخ این ساختمان را با الهام از کاخ های ادارای رم ساخته است. زیبا ترین مکان آن سالن مرکزی کاخ با ۱۸ متر عرض و با طول ۳۷ متری و ارتفاع ۲۷ متری است. که دیواره و سقف های با نقش های زیبا شما را محو تماشای آن خواهد کرد.

موزه ملی آمستردام

در ابتدا این موزه در شهر لاهه در سال ۱۸۰۰ میلادی ساخته شد ولی به دستور لوئی بناپارت به شهر آمستردام منتقل شد. ساختمان این موز در سال ۱۸۸۵ توسط معمار معروف پیر کایپرز به سبک رنسانس و گوتیک ساخته شد. اکنون بیش از ۱۳۰سال عمر ساختمان موزه می گذرد که خود ساختمان یک اثر هنری محسوب می شود.

تور ارزان هلند (موزه ملی آمستردام)

تور ارزان هلند (موزه ملی آمستردام)

شما در این موزه آثار تاریخی مربوط به دوران قرون وسطی، قرن۱۷ تا قرن بیستم به نمایش گذاشته شده است. انواع مجسمه های سنگی و چوبی، ظروف باقی مانده باستانی، وسایل و ابزارهای مختلف قدیمی، آلات موسیقی خواهید دید. البته بیشترین آثاری که به چشم شما می خورد تابلوهای نقاشی است که بیشتر متعلق به قرن ۱۷ می باشند.

در یک گالری مجزا آثاری مربوط هنر کشورهای آسیایی دیده می شود. در داخل این موزه  قدیمی ترین کتابخانه های هنر و تاریخ هلند، کتابخانه کایپرز  قرار دارد. که دارای فضای آرام و زیبا است که بازدیدکنندگان می توانند از آی پدهای موجود استفاده و کتاب های مورد نظر خود را پیدا کنند.

موزه‌ی فضای باز Zaanse Schans

در مجموعه آسیاب های بادی، معماری های مربوط به عصر طلایی هلند(قرن ۱۷) و گارگاه های مربوط به صنایع دستی و پنیرسازی هلند را مشاهده خواهید کرد. در کل در یک فضای زیبای روستایی هستید که با فرهنگ و هنر مردم هلند بیشتر آشنا خواهید شد. این موزه در اطراف و نزدیکی شهر آمستردام قرار دارد.

تور لحظه آخری هلند (موزه‌ی فضای باز Zaanse Schans)

تور لحظه آخری هلند (موزه‌ی فضای باز Zaanse Schans)

 

موزه آنه فرانک

آنه فرانک یک نویسنده مشهور یهودی بوده که روزهای جنگ جهانی دوم با خانواده اش در این خانه که هم اکنون موزه شده است را سپری کرده اند. شهرت او به خاطر دفترچه خاطراتش بوده است که خاطرات روزانه را یادداشت کرده که هم اکنون به چاپ رسیده است. خاطرات او در همین خانه به نمایش درآمده است. که بیانگر قسمتی از تاریخ است.

قیمت تور هلند (موزه آنه فرانک)

قیمت تور هلند (موزه آنه فرانک)

موزه ون گوگ

از بین موزه ها و گالری هنری در سفر هلند دیدن این موزه را از دست ندهید. ون گوگ یک هنرمند مشهور هلندی است. که  نقاش معروف بوده هلندی است که که مجموعه بزرگی از طرح و نقاشی های وی در این موزه به معرض نمایش قرار گرفته است. در این موزه از دیگر هنرمندان معاصر آثاری وجود دارد.

بهترین تور هلند (موزه ون گوگ)

بهترین تور هلند (موزه ون گوگ)

دهکده کیندردیک

آسیاب های بادی یکی از نمادهای کشور هلند است. این کشور بیشتر اراضی آن زیر سطح دریا قرار دارد. مردم از گذشته درگیر این مسئله بوده اند و برای پیشروی اراضی خود و در امان ماندن زمین هایشان راهکارهایی از جمله زدن کانال های موازی در اراضی و ایجاد یک آسیاب بادی ایجاد کردند. که پمپاژ کردن آب سطح آب را یکسان نگه می دارد.

و باعث شده این کشور در گذشته بیش از هر کشوری آسیاب بادی داشته باشد. که در آن دوران بیش از ۱۰ هزار آسیاب بادی در هلند وجود داشته است. اما اکنون از آن تعداد چیزی حدود ۱۰۰۰ آسیاب بادی باقی مانده است.

تور هلند (دهکده کیندردیک)

تور هلند (دهکده کیندردیک)

اما مشهورترین آسیاب های بادی مربوط به دهکده کیندردیک می باشد که آسیاب های بادی به جا مانده از قرن ۱۸ است که تعداد ۱۹ عدد آن در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این آسیاب های موجود در دهکده کیندریک بزرگترین آسیاب های کشور هلند می باشد. این دهکده در ۱۶ کیلومتری روتردام واقع شده است.

 

باغ های شهر کوکنهوف

هلند پایتخت گل جهان است که در پروش گل و پیاز گل ها در رتبه اول دنیا قرار دارد. هر ساله جشنواره هایی در فصل بهار مخصوص گل و گیاه برگزار می شود. شما برای دیدن گل و گیاهان معروف این کشور حتماً باید به دیدن بزرگترین باغ گل هلند یعنی باغ کوکنهوف بروید. گل های لاله این باغ شهرت جهانی دارند که بیش از ۷۰۰ نوع گل لاله در آن وجود دارد. البته دیگر انواع گل ها هم مشاهده می شود.

تور ارزان هلند (باغ کوکنهوف)

تور ارزان هلند (باغ کوکنهوف)

در مساحت ۳۲ هکتاری این باغ زیبا که به باغ اروپا شهرت دارد تمامی گل ها و گیاهان بدون ماشین آلات کشاورزی و به صورت دستی کاشته و چدیمان آن هنرمندانه صورت گرفته است. گل های لاله رنگارنگ، گل های میخک و زنبق، ارکیده، گل های سوسن و گل های نیلوفر به صورت ردیف هایی بی انتها کنار هم چیده شده اند.

تور لحظه آخری هلند (باغ کوکنهوف )

تور لحظه آخری هلند (باغ کوکنهوف )

در این باغ بزرگ حدود ۱۵ کیلومتر مسیر پیاده روی وجود دارد. البته برای دیدن تمامی باغ می توانید از دوچرخه هایی که داخل باغ وجود دارد استفاده نمایید. در میان این گل ها برکه های آبی وجود دارد که زیبایی آنها را دوچندان کرده است. درب های این باغ معمولاً در اوایل فروردین کشوده می شود و تا خرداد ماه ادامه دارد.

شهر روتردام هلند

این شهر در غرب هلند و مجاور دریای شمال قرار گرفته است. تاریخ این شهر به قرون وسطی برمی گردد. ولی در جنگ جهانی دوم توسط حملات هوایی نازی ها به صورت جدی آسیب دید. ولی بعد از بازسازی یکی از مدرترین شهرهای اروپا شده است. بندر روتردام بزرگترین بندر اروپاست که نیمی از مساحت شهر را دربرگرفته است. بندر روتردام مهم ترین بندر صادرات واردات اروپاست.

قیمت تور هلند (شهر روتردام)

قیمت تور هلند (شهر روتردام)

بند ها و سد های و کانال های زیادی در اطراف شهر برای برای کنترل و مهار آب به وجود آمده است. در بعضی کانال های آن به دلیل عبور و مرور کشتی ها جاده ها از زیر کانال عبور می کنند. اطراف شهر پالایشگاه و پتروشیمی دارد ولی نفت خام مصرفی را وارد می کنند.

بهترین تور هلند (جاذبه های گردشگری)

بهترین تور هلند (جاذبه های گردشگری)

به مختصری از دیدنی های شهر اشاره می کنیم: برج یوروماست با ۱۸۵ متر ارتفاع نماد شهر روتردام می باشد. در این برج رستوران ها و هتل های مجللی وجود دارد. که لحظات خوبی را بریتان رقم می زند. باغ وحش سلطنتی روتردام بدون شک برترین جاذبه این شهر است شما در آن حیوانات جنگل های استوایی، آسیایی، انواع پرندگان بومی و غیر بومی هر کدام دریک محیط شبیه سازی شده منطقه بومی خودشان نگه داری می شوند. در بخش دیگر انواع آکواریوم عظیمی وجود دارد که انواع موجودات اقیانوسی در آن نگه داری می کنند. خلاصه مکان هایی از قبیل چندین کلیسای قدیمی و موزه های دیدنی و مراکز خرید مدرن در شهر وجود دارد.

 

شهر لاهه هلند

بعد از آمستردام و روتردام شهر لاهه سومین شهر بزرگ هلند به شمار می آید. شهرت شهر بیشتر به سبب وجود دادگاه و دیوان بین المللی سازمان ملل متحد در کاخ صلح در قسمت شمالی شهر می باشد. لاهه یکی از مراکز مهم برای کنفرانس های بین المللی است. در هلند لاهه از لحاظ اداری و سیاسی در رتبه اول قرار دارد. که شرکت تجاری و بانکی و بین المللی بزرگی در آن فعالیت می کنند.

تور لحظه آخری هلند (لاهه)

تور لحظه آخری هلند (لاهه)

لاهه در بین مردم جهان از آن به عنوان شهر صلح و آرامش یاد می شود. بخش قدیمی شهر لاهه بینهوف است که قدمت آن به سال ۱۲۵۰ میلادی بر می گردد ساختمان هایی وجود دارد که به یک قلعه متصل شده اند.  اتاق های پارلمان در این مجموعه قرار دارد. مهم ترین بخش آن تالار شوالیه با نقاشی های زیبا می باشد.

کاخ صلح در سال ۱۹۱۳ به سبک گوتیک و نئو کلاسیک ساخته شده است که دیوان بین المللی، آکادمی حقوق بین الملل و کتابخانه حقوق بین المللی در آن قرار دارد. ساز های استفاده شده در ساختمان از کشورهای چون ایتالیا، برزیل و آمریکا و آلمان آورده شد ه است. شما با تورهایی می توانید از اطراف و داخل کاخ دیدن کنید.

راهنمای خرید هلند

حتما شما در جریان سفر به هلند به مراکز خرید و مغازه های زیادی سر خواهید زد و به دنبال تهیه سوغاتی مناسب هستید. ما در اینجا چند سوغاتی مخصوص کشور هلند را معرفی می کنیم که براحتی در همه فروشگاه ها ومغازه های این کشور یافت می شود.

راهنمای خرید هلند (گل)

راهنمای خرید هلند (گل)

همان طور که گفتیم که هلند مرکز پرورش گل جهان است. شما می توانید به بازارهای گل گسترده مخصوصاً بازار گل شناور شهر آمستردام مراجعه کنید. و سبدی از گل های لاله تهیه کنید. اما توصیه می کنیم بذر و یا پیاز گل لاله را تهیه کنید. و در منزل بکارید.

کلومپن، کفش چوبی هلندی است که تاریچه استفاده از آن قرن ۱۳ میلادی برمی گردد. کشاورزان برای کار در مزارع و باغ ها برای راه رفتن از روی گل و برف از این کفش چوبی استفاده می کردند. در حال حاضر هم عده ای از آنها هنوز از این کفش ها استفاده می کنند و معتقدند که برای سلامت پا مفید است. شما در اکثر فروشگاه ها و در اندازه های مختلف کلومپن می توانید تهیه کنید.

راهنمای خرید هلند (کلومپن)

راهنمای خرید هلند (کلومپن)

اگر می خواهید برای سوغاتی خوراکی بخرید از پنیر غافل نشوید. پنیر های معروف آن پنیر لایدسه کاس، پنیر ارگانیک شیر گوسفند با رازیانه آبی، پنیر گودا و ادام می باشد. ویفر کوکی که با طعمی خوشمزه و لذیذ در همه شهرهای هلند یافت می شود و یک خوراکی بی نظیر برای تهیه سوغاتی هست.

یکی از سوغاتی های کلاسیک هلند دلفت ور است که آثار آن از جنس سرامیک و چینی است که توسط دست رنگ آمیزی می شود و اکثراً به رنگ آبی و سفید هستند. که انواع بشقاب ها و ظروف تزئینی، مجسمه های دکوری از حیوانات و انسان در میان آنها یافت می شود. البته در هنگام بازگشت از سفر در جایی مناسب قرار دهید که آسیب نبیند.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!