راهنمای سفر به پرتغال

پرتغال از کشورهای اروپای غربی است که با توجه به مناظق گردشگری فراوان و هزینه های کمتر سفر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی می تواند گزینه خوبی برای سفر باشد. شما می توانید تور پرتغال را در سایت آژانس شمیران گشت رزرو کنید تا لحظات خوشی را برای شما رقم بزنیم برای بهره بردن از تور ارزان پرتغال می توانید از تور لحظه آخری پرتغال استفاده کنید. قیمت تور پرتغال با توجه به خدمات ارائه دهنده به شما بهترین تور پرتغال خواهد بود.

تور پرتغال

تور پرتغال

کشور پرتغال تاریخچه ای غنی دارد. که جاذبه های تاریخی فراوانی در این کشور به جا مانده است. هم چنین به دلیل آب و هوای معتدل می توانید از دیدن مناظر طبیعی زیبا و آب و هوای مطبوع لذت ببرید. مطمئناً سفر به پرتغال تجربیات متفاوت و جذابی را برای شما رقم خواهد زد. در فصل تابستان دمای هوا به ۳۵ تا ۴۰ درج می رسد و سواحل و اقامتگاه ها در شلوغ ترین حالت ممکن هستند. پیشنهاد ما سفر به پرتغال در فصل بهار است هم از لحاظ آب و هوایی و هم از لحاظ هزینه بسیار مناسب است.

تور پرتغال ؛ شهر لیسبون

لیسبون پایتخت پرتغال و بزرگترین شهر این کشور می باشد. جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعددی در پایتخت پرتغال وجود دارد. هم چنین این شهر در سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد. و دلیل داشتن آب و هوای مطبوع و گرم در تابستان یکی از شلوغ ترین سواحل کشور را دارد.

تور ارزان پرتغال

تور ارزان پرتغال

لیسبون در گذر زمان زیاد گسترش نیافته است که سبب شده است در حومه آن شهرهای کوچکی به وجود آیند. فضای سبز شهری و پارک های متعدد در آن فرصت های خوبی برای تفریحات متعدد به وجود آورده است. کافه های شلوغ،رستوران ها و فروشگاهای متعدد،موزه های و کلیساهای فراوان، محله های قدیمی شهر از دیگر جاذبه های شهر می باشد.

صومعه‌ جرونیموس

این ساختمان زیبا و باشکوه از قرن ۱۶ میلادی به یادگار مانده است که دلیل ساخت آن سفر جهانگرد آن زمان دا گاما به کشور هند بوده است. که نقش های دریایی روی ساختمان این امر نشان می دهد. این بنا به سبک معماری مانوئلینی طراحی شده است. محل دفن در این صومعه زمانی محل زندگی کشیش هایی بوده است که برای پادشاه و دریانوردان به دعا می پرداختند.

تور لحظه آخری پرتغال (صومعه‌ جرونیموس)

تور لحظه آخری پرتغال (صومعه‌ جرونیموس)

قلعه سنت جورج لیسبون

یکی از شاخص ترین مناطق گردشگری شهر لیسبون قلعه سنت جورج می باشد که بر روی یک تپه واقع شده است. در واقع این قلعه در یک مکان استراتژیک ساخته شده است که تسلط کامل به رودخانه تاگوس و شهر لیسبون دارد. که در زمان گذشته یک سازه دفاعی شهر به شمار می رفته است. در صورت بازدید از این قلعه شما چشم انداز فوق العاده ای از شهر را خواهید دید.

قیمت تور پرتغال (قلعه سنت جورج از نمای دور)

قیمت تور پرتغال (قلعه سنت جورج از نمای دور)

زمان ساخت این قلعه کاملاً مشخص نیست ولی احتمال اینکه رومیان بر این کشور مسلط بوده اند اولین قلعه در این تپه ساخته شده است. بعدها توسط موروها این قلعه توسعه یافت و بزرگتر شد. این قلعه سالیان درازی محل حکومت پادشاهان پرتغال بوده است. این قلعه از گذشته تا اکنون چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته است. در سفر به لیسبون بازدید از این مکان تاریخی را به شما پیشنهاد می کنیم.

بهترین تور پرتغال (قلعه سنت جورج لیسبون)

بهترین تور پرتغال (قلعه سنت جورج لیسبون)

برج بلم (Belem Tower)

این برج در ۶ کیلومتری غرب شهر لیسبون، کنار رودخانه تاگوس و در محله ای بنام بلم قرار دارد. این برج در سال ۱۵۲۱ به دستور مانوئل اول پادشاه آن زمان به منظور حفاظت از بندر شهر از هجوم دشمنان ساخته شد. در این بنا از معماری مراکشی و شمال آفریقا استفاده شده است. که گنبدهای پیازی شکل آن را تأیید می کند. البته تا حدی از معماری ایتالیا در آن استفاده شده است.

تور پرتغال (برج بلم)

تور پرتغال (برج بلم)

این برج یکی از نمادهای شهر لیسبون است که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. اگر به ظاهر آن دقت کنیم متوجه می شویم که این برج به صورت شش ضلعی و دارای ۴ طبقه است. ایوان سپوشیده در قسمت جنوب آن، مناظر زیبایی را دیدگان شما فراهم کرده است. در  طبقه اول چندین توپ جنگی قدیمی می بینید. راه پله های منتهی به هر طبقه باریک و حلزونی شکل می باشد.

تور پرتغال (برج بلم از نمای دیگر)

تور پرتغال (برج بلم از نمای دیگر)

پارک ادوارد هفتم لیسبون

نام این پارک در ابتدا پارک آزادی بوده است ولی در سال ۱۹۰۳ برای ایجاد روابط بیشتر و تقویت اتحاد بین پرتغال و بریتانیا به احترام پادشاه ادوارد هفتم نام پارک آزادی را به پارک ادوارد هفتم تغییر دادند. این پارک با وسعت ۲۶ هکتار، منطقه وسیعی و بزرگی را در بر دارد. در کل باغ دارای سه قسمت است. قسمت مرکزی پارک سرسبز که پرچین ها با اشکال هندسی کنار هم دیده می شوند.

تو ارزان پرتغال (پارک ادوارد هفتم)

تو ارزان پرتغال (پارک ادوارد هفتم)

و در دو طرف پارک ۲ باغ بزرگ قرار دارد. در قسمت شمال شرقی پارک باغچه کوچک و گلهای رنگارنگ خواهید دید که در کنار آن مجسمه هایی را مشاهده می کنید. در نزدیکی آن قصر کارلوس لوپز قرار دارد. این قصر بمناسبت صدمین سال استقلال برزیل ساخته شد. که بعدها به افتخار اولین مدال آور پرتغال (کارلوس لوپز) بنام وی نام گذاری شد.

تور لحظه آخری پرتغال (پارک ادوارد هفتم)

تور لحظه آخری پرتغال (پارک ادوارد هفتم)

در غرب پارک ادوارد هفتم یک تالاب و چند گلخانه بزرگ وجود دارد. یک گلخانه شامل درختان بزرگ با آب و هوای سرد است. یک گلخانه گیاهان و درختان گرمسیری در آن قرار دارد. و در گلخانه دیگر انواع کاکتوس ها و گیاهان آبدار و هم خانواده در آن وجود دارد.

باغ وحش لیسبون

باغ وحش شهر لیسبون در مرکز شهر قرار دارد که دسترسی به آن آسان خواهد بود. در بازدید از باغ وحش لیسبون لحظات خوبی  در انتظار شما می باشد. در این مجموعه ۳۶۰ گونه جانوری را خواهید دید. این باغ وحش دارای فضای سرسبز زیبایی است که در کنار دیدن حیوانات از طبیعت اطراف هم لذت خواهید برد. حتما به تماشای نمایش دلفین ها بروید. این باغ وحش نزدیک به ۱۲۰ سال است فعالیت می کند.

قیمت تور پرتغال (باغ وحش لیسبون)

قیمت تور پرتغال (باغ وحش لیسبون)

آکواریوم بزرگ لیسبون

اگر می خواهید زیر دریا و کف اقیانوس را از نزدیک ببینید حتماً به دیدن آکواریوم بزرگ لیسبون بروید. این آکواریوم بزرگترین آکواریوم آب شور در جهان می باشد که سالانه تعداد زیادی از گردشگران از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند. اصلی ترین بخش آن یک مخزن بزرگ ۱۰۰۰ متر مربعی باعمق ۷ متر است که توسط ۴ مخزن ۴۹ متر مربعی احاطه شده است.

بهترین تور پرتغال (آکواریوم لیسبون)

بهترین تور پرتغال (آکواریوم لیسبون)

در مخزن اصلی در حدود ۱۰۰ گونه آبزی شامل نهنگ، سفره ماهی، مار ماهی و… وجود دارد. در ۴ مخزن دیگر مختص به اقیانوس هاس هند، اطلس، آرام و منجمد جنوبی است که در هر کدام از آنها آبزیان متعلق به اقیانوس مورد نظر در آن قرار دارند. که شما در اینجا تفاوت های جانوران آبی اقیانوس های جهان را متوجه خواهید شد. به طور کلی ۱۶ هزار موجود دریایی از ۴۵۰ گونه در این مجموعه نگهداری می شوند.

 

تور پرتغال ؛ شهر پورتو

بعد از لیسبون دومین شهر بزرگ پرتغال شهر پورتو است. پورتو شهری بندری در شمال پرتغال و در کنار رودخانه دورو (Douro) قرار دارد. که سبب داشتن صادرات و واردات پرتغال در بندر پورتو از لحاظ اقتصادی و بازرگانی از اهمیت زیادی برخوردار است. قدمت این شهر بسیار زیاد است که به همین علت آثار تاریخی فراوانی در آن مشاهده خواهید کرد. که در ادامه با مهم ترین جاذبه های شهر پرتو همراه شما هستیم.

تور پرتغال (شهر پورتو)

تور پرتغال (شهر پورتو)

برج کلریگوس

این برج با استفاده از سنگ گرانیت در قرن ۱۸ میلادی به ارتفاع ۷۵ متر ساخته شده است.جالب است که این برج از همه جای شهر دیده می شود و شما براحتی آن را پیدا خواهید کرد. با بالا رفتن از ۲۴۰ پله به بالای آن خواهید رسید. در آنجا کل شهر زیر پای شماست. کل شهر و مناطق اطراف آن، رودخانه و خط ساحلی را مشاهده خواهید کرد. این برج یکی از نماد های اصلی شهر به حساب می آید.

تور ارزان پرتغال (برج کلریگوس)

تور ارزان پرتغال (برج کلریگوس)

کلیسای جامع پورتو (Porto Cathedral)

یکی دیگر از جاذبه های توریستی شهر پورتو کلیسای جامع پورتو است. این کلیسا در زمان دم آفونسو هنریکس اولین پادشاه پرتغال در قرن ۱۲ میلادی ساخته شد. به سبب بازسازی در طول قرن های گذشته در آن تغییراتی انجام شده است اما هنوز سبک گوتیک را در پنجره های آن که با گل های رز و مجسمه ها تزیین شده اند می توان دید. همچنین صومعه آن و محراب نقره ای با نقاشی های آن به سبک باروک می باشد.

تور لحظه آخری پرتغال (کلیسای جامع پورتو)

تور لحظه آخری پرتغال (کلیسای جامع پورتو)

کلیسای سائو فرانسیسکو

قدمت کلیسای سائو فرانسیسکو به قرن ۱۴ برمی گردد. در بازدید از این کلیسا  اولین چیزی جلب توجه خواهد کرد طلاکاری هایی در ستون ها و محراب و حکاکی های انجام شده با طلا می باشد. برای تزئینات انجام در این کلیسا چیزی حدود ۱۰۰ کیلوگرم طلا استفاده شده است. محراب ها، ستون ها، شمایل طراحی شده از فرشتگان و راهبان بسیار دیدنی است.

قیمت تور پرتغال (کلیسای سائو فرانسیسکو)

قیمت تور پرتغال (کلیسای سائو فرانسیسکو)

قطعاً درخت ژسی،توجه شما را جلب خواهد کرد. شجره نامه است که با طلاکاری و نقاشی هایی کشیده شده بر روی چوب از مسیح، مریم مقدس،یوسف، سلیمان با جزئیات فراوان از دیدنی ترین جاذبه های کلیسای سائو فرانسیسکو  می باشد.

پل عظیم لوئیس اول پورتو

این پل بر روی رودخانه دورو در سال ۱۸۸۶ ساخته شد. پل لوئیس اول از معروف ترین پل ها بر روی این رودخانه است که در آن زمان(سال ۱۸۸۶) با ۱۷۲ متر طول یکی از طولانی ترین پل های جهان بوده است. این پل دارای دو عرشه فوقانی و تحتانی می باشد. پیاده روی در روی عرشه فوقانی و تحتانی را حتماً تجربه کنید چون مناظر بیادماندی در ذهن شما نقش خواهد بست.

بهترین تور پرتغال (پل لوئیس اول)

بهترین تور پرتغال (پل لوئیس اول)

اونیدا داز آلیادوس پورتو

منطقه و خیابانی در شهر است که بیشتر محل تجمع مردم شهر به جهت مناسبت های مختلف است برای مثال زمانی تیم فوتبال پورتو و یا تیم ملی پرتغال به پیروزی می رسد مردم در این مکان به شادی می پردازند. و به طور کلی جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی و هنری در سراسر سال در این خیابان برگذار می شود.

تور پرتغال (اونیدا داز آلیادوس پورتو)

تور پرتغال (اونیدا داز آلیادوس پورتو)

تالار شهر پورتو نزدیک همین مکان قرار دارد. در این منطقه و خیابان ساختمان ها و بناهای با معماری های زیبا دیده می شود. همچنین کافه های زیادی دراطراف خواهید دید که افراد کنار میزها نشته اند و ضمن نوشیدن چای و قهوه از مناظر اطراف خود لذت می برند. در این خیابان مجسمه پدروی چهارم حتماً خواهید دید که در بین مردم پورتو این مجسمه سنبل شجاعت و محبت است.

شهر سینترا پرتغال

در سفر به شهر لیسبون پرتغال حتماً سری به دهکده تفریحی سینترا بزنید. شما می توانید با ماشین یا قطار از لیسبون به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به این مکان برسید.علاقه پرتغالی به این شهر از زمان مورها آغاز شد که در بالای تپه های آن شروع به ساخت کاخ و قلعه کردند. و کم کم با گذشت زمان این شهر به اقامتگاه تابستانی اقوام سلطنتی پرتغال تبدیل شد که ویلاهای و کاخ های زیبا و مجللی در سینترا ساختند.

تور لحظه آخری پرتغال (شهر سینترا )

تور لحظه آخری پرتغال (شهر سینترا )

در معماری ساختمان ها و کاخ های مجلل سلطنتی شهر سینترا هنرمندان بسیار زبردست دست داشته اند که با دیدن آنها انسان را به تحسین سازندگان آن وادار می کند. این بناها بر روی تپه ها و در میان انبوه درختان و طبیعت زیبای سینترا ساخته شده اند. بدون شک دیدن وبلاها و کاخ های مجلل در کنار مناظر زیبای طبیعی این شهر به یکی از مهم ترین مقصدهای گردشگری پرتغال تبدیل کرده است.

در میدان اصلی شهر کاخ ملی را خواهید دید که قدمت آن به قرن ۱۴ میلادی برمی گردد. شاخه اصلی این کاخ ۲ دودکش بزرگ مرخروطی شکل بر فراز آن می باشد. از دیگر کاخ ها و قصرهای مشهور سینترا که در اروپا بسیار مشهور می باشد کاخ پنا (pena)  است.

قیمت تور پرتغال (کاخ پنا)

قیمت تور پرتغال (کاخ پنا)

کاخ پنا بر فراز تپه سرسبز در قرن۱۸ میلادی به دستور پادشاه فرناندو دوم ساخته شد. این بنا جزو آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در ساخت این کاخ رنگارنگ از معماری های مختلفی استفاده شده است. ستون ها، سقف ها و گچ بری های با طرح هایی زیبا این کاخ را مزین کرده است. کاخ پنا دارای بخش های مختلف دیدنی است که اگر به تراس ملکه بروید بی شک محو تماشای فضای اطراف خواهید شد.

مکانی اسرار آمیز بنام چاه های مارپیچی

یکی از بناهای جالب و عجیب پرتغال است که در نزدیکی سینترا قرار دارد. در این بنا دو چاه بزرگ قرار دارد. می توان این بنا را به برجی در داخل زمین تشبیه کرد. پلکان آن به صورت مارپیج است و ستون های آن با نقش و نگاری زیبا تزیین شده اند. تاریچه ساخت آن هنوز معلوم نیست ولی قدمت آن به چند صد سال قبل بر می گردد. شما در هیج جای دیگر دنیا همچین مکانی را نخواهید دید. پس حتماً در برنامه سفر به پرتغال اگر در توان شما بود از این مکان عجیب دیدن کنید.

بهترین تور پرتغال (چاه های مارپیچی)

بهترین تور پرتغال (چاه های مارپیچی)

راهنمای خرید در پرتغال

در سفر به کشور پرتغال هنگام برگشت حتماً به فکر خرید سوغاتی و یادگاری برای عزیزان خود خواهید بود. در ادامه این مطلب به شما کمک خواهیم کرد بهترین تصمیم را در خرید سوغاتی برای دوستان و آشنایان خود بگیرید. ما چندین مورد از سوغاتی های مخصوص پرتغال برای شما معرفی می کنیم که از بین آنها انتخاب کنید.

تور پرتغال (سوغات)

تور پرتغال (سوغات)

خروس یکی از نمادهای خوش شانسی در پرتغال می باشد. شما می توانید تندیس های فلزی، سفالی و چوبی در بیشتر فروشگاه ها تهیه کنید.

در کشور پرتغال و در اکثر شهرها کاشی کاری های زیادی مشاهده خواهید کرد. که رنگ اکثر آنها آبی با پس زمینه سفید می باشد. از صنایع دستی بی نظیر پرتغال نقاشی بر روی کاشی های متعدد است که با قرار دادن چندین کاشی یک نقاشی زیبا درست می شود. مانند یک پازل شما هم می توانید با دیدن طرح های مختلف نقش مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را سفارش دهید.

راهنمای خرید در پرتغال (کاشی های زیبا)

راهنمای خرید در پرتغال (کاشی های زیبا)

ظروف سفالی و سرامیکی با نقوش خاص و منحصر به فرد از دیگر صنایع دستی پرتغال می باشد. آلنتجو شهری در پرتغال است که مهد تولید ظروف سفالی در این کشور می باشد. که در آنجا ظروف سفالی با خاک رس قرمز درست کرده و با سنگ کوارتز زینت می دهند.

راهنمای خرید در پرتغال (محصولات تولیدی چوب پنبه)

راهنمای خرید در پرتغال (محصولات تولیدی چوب پنبه)

پرتغال یکی از بزرگترین و مهم ترین تولید کننده های چوب پنبه در سطح جهان است. و همین امر باعث شده است که در این کشور از این ماده در ساخت انواع وسایل و تجهیزات استفاده شود. محصولاتی نظیر کیف پول، کفش، چتر، کراوات، کیف‌های سبک ضد آب، کوله پشتی، کلاه و… از چوب پنبه ساخته می شوند که در سراسر کشور پرتغال براحتی قابل تهیه هستند.

 

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

درخواست شما ثبت و کارشناس شمیران گشت با شما تماس خواهند گرفت . 

  • بعد از ثبت درخواست کارشناس شمیران گشت با شما تماس می گیرد
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .