راهنمای سفر به یونان

یونان در بین کشورهای اروپایی یکی از ۱۰ مقصد برتر در بین گردشگران می باشد. این امر به خاطر وجود تاریخی کهن با بناهای باستانی که قدمت آنها به چند هزار سال قبل برمی گردد. که مهم ترین آنها مجموعه تاریخی آکروپلیس شهر آتن می باشد. شمامی توانید تور یونان را در سایت آژانس شمیران گشت رزرو کنید تا لحظات خوشی را برای شما رقم بزنیم برای بهره بردن از تور ارزان یونان می توانید از تور لحظه آخری یونان استفاده کنید. هم چنین برای مراجعه به سایت ما می توانید در گوگل تور یونان شمیران گشت را جست و جو کنید.

تور یونان شمیران گشت

تور یونان شمیران گشت

علاقه توریست ها برای سفر به یونان فقط دیدن آثار باستانی و موزه ها نیست. وجود سواحل بی نظیر با آب درخشان و فیروزه ای، داشتن جزایر با ویژگی های خاص و وجود مکان ها کمتر شناخته شده  و به طور کلی چشم اندازهای طبیعی یونان بسیار زیاد است که بهترین مکان برای عکسان طبیعت است. در ادامه مطلب به صورت جزئی به بیان مهم ترین مکان های توریستی یونان می پردازیم:

تور یونان ؛ جاذبه های گردشگری شهر آتن

آتن سرزمینی با آثار باستانی بی نظیر و دارای فرهنگی غنی می باشد. با بازدید از مجموعه تاریخی آکروپولیس به دوران باشکوه تاریخ یونان سفر خواهید کرد. آتن بهشت تاریخ شناسان است و از قدم زدن در این شهر لذت می برند. در کنار این جاذبه های تاریخی، جاذبه های مدرن، مراکز خرید، رستوران و کافه هاو دیدن گالری های هنری سفر به آتن بسیار لذت بخش تر خواهد کرد.

تور لحظه آخری یونان (مجموعه آکروپلیس)

تور لحظه آخری یونان (مجموعه آکروپلیس)

آکروپولیس

این مجموعه تاریخی از مهم ترین بناهای میراث فرهنگی جهان می باشد. که تاریچه ساخت آن به قرن ۵ پیش از میلاد مسیح باز می گردد. آکروپلیس به معنای شهری در بالادست هست که نماد شهر آتن است که بروی تپه ای سنگی در مرکز شهر قرار گرفته است. این مکان مجموعه ای از پیکره‌ها، تندیس‌ها، برج‌ها، ستون‌ها، پرستشگاه‌ها و محوطه‌های تئاتر است که هر قسمت شاهکار هنری معماری یونان قدیم را نشان می دهد.

تور ارزان یونان (معبد پارتنون)

تور ارزان یونان (معبد پارتنون)

تعداد سه معبد باستانی در داخل آکروپلیس قرار دارد. که معروف ترین آن معبد پارتنون است که در نقطه مرکزی شهر باستانی واقع شده است. معبد پارتنون با با ۵۸ ستون، سنگفرش زیبا و و مجسمه های بزرگ نشان دهنده اوج هنر یونانی و تمدن پیشرفته آنها در آن زمان است. این معبد  پرستشگاه یکی از الهه های یونان به نام آتناست که در قرن۵ پیش از میلاد مردم آتن اعتقاد داشتند که الهه آتنا حافظ آنهاست.

موزه آکروپولیس

مجموعه آکروپولیس در طول قرن های گذشته در برابر آسیب ها خود را حفظ کرده بود. در قرن ۱۷ میلادی بازدید از آن شروع و موجب آسیب هایی به آن شد. در همان قرن بخشی از بنای آن که به عنوان انبار باروت استفاده شده بود منفجر شد. بدترین تخریب آکروپلیس به سال ۱۶۸۷ بر می گردد که یک بمب به مکان روانه شد که موجب تخریب قسمتی از سقف معبد پارتنون و تعدادی از مجسمه ها شد.

این تخریب ها باعث شد تعدادی افراد آثار باقی مانده از تخریب ها را به کشور خود برده و به فروش گذاشتند. و همین امر باعث شده امروزه بیش از نیمی از مجسمه های معبد پارتنون را موزه بریتانیا مشاهده کنیم. البته مذکراتی انجام شده است تا این آثار را به مکان اصلی خود برگردانند.

تور یونان (ورودی موزه آکروپلیس)

تور یونان (ورودی موزه آکروپلیس)

همه این عوامل باعث شد در سال ۱۸۶۳ تصمیم به ساخت موزه آکروپولیس در قسمت جنوب شرقی پارتنون گرفتند. در ابتدا ساختمان موزه ۸۰۰ متر مربع زیر بنا داشت ولی پاسخگوی تعداد زیاد آثار تاریخی به جا مانده نبود. در کنار آن یک موزه کوچک دیگر افتتاح کردند ولی بعد ها آن را تخریب و موزه اول را گسترش دادند.

در سال۲۰۰۰ هزار میلادی استارت ساخت موزه جدید آکروپولیس زده شد که توسط برنارد چومی معمار سوئیسی و همکارانش تا ۲۰۰۷ به اتمام رسید. ساختمان جدید طراحی شیشه و فولاد است. این موزه در مجموع ۲۵ هزار مترمربع مساحت دارد.

محیط داخلی موزه آکروپولیس

وقتی وارد موزه می شوید از یک گذرگاه شیشه ای عبور می کنید در عین حال در زیر پای خود آثار باستانی کشف شده در طی ساخت موزه قابل مشاهده است. در سمت راست و چپ خود آثار کشف شده مربوط به ۳۰۰۰ هزار پیش را می توانید ببینید. و در پایان مسیر خود Hekatompedon اولین معبد بزرگ الهه آتن در آکروپولیس را مشاهده خواهید کرد.

تور یونان شمیران گشت (موزه آکروپلیس)

تور یونان شمیران گشت (موزه آکروپلیس)

در طبقه دوم آن گالری از مجسمه های قدیمی و کلاسیک وجود دارد. مهم ترین قسمت آن مربوط به ۵ ستون زن پیکر (Caryatids) که ششمین ستون آن در موزه لندن جای گرفته است. یکی از این پنج ستون کمی تخریب شده و بقیه سالم هستند. این پیکره های زن در آن زمان به عنوان ستون ساختمان های مهم استفاده می شدند. در طبق آخر موزه کافه و رستورانی وجود دارد که نمای خوبی از مجموعه آکروپلیس قابل مشاهده است.

 

آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس

این سالن تئاتر در فضای باز قرار دارد در سال ۱۶۱ بعد از میلاد مسیح توسط هردوس آتیکوسیکی به یاد همسر خود بنا کرده است. در ابتدا این سالن، یک سالن آمفی تئاتر شیبدار با سه طبقه سنگی و یک سقف چوبی بوده است که در حال حاضر قسمتی از آن تخریب شده است. این مجموعه دیدنی در قسمت جنوب غربی شهر باستانی آکروپولیس واقع شده است.

آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس

آمفی تئاتر اودئون هردوس آتیکوس

این سالن تئاتر باستانی و ساخته‌ شده از سنگ، در طول ۶۰ سال اخیر و در روزگار معاصر نیز میزبان برخی از مشهورترین و بهترین رویدادهای موسیقی بوده و برخی از هنرمندان مشهور جهانی در این مکان اجرا داشته اند که به اذعان خوانندگان و نوازندگان یکی از بهترین صحنه های نمایش و اجرای اپرا در سطح جهان می باشد.

این سالن آمفی تئاتر دارای ۳۵ ردیف، نیم دایره به شعاع ۸۰ متر  که محل نشستن تماشاگران می باشد در مجموع ظرفیت این سالن روباز چیزی بیش از ۴ هزار نفر است. به صورت سالیانه فستیوال های موسیقی، رقص باله و تئاترهای مختلف در آن برگزار می شود.

تور ارزان یونان (برگزاری فستیوال ها در آمفی تئاتر)

تور ارزان یونان (برگزاری فستیوال ها در آمفی تئاتر)

اگر روزی مسافر شهر آتن شدید و خواستید در یکی از مراسم برگزار شده در این آمفی تئاتر شرکت کنید توجه داشته باشید به دلیل اینکه پله های شیب تندی دارند کفش راحتی بپوشید تا در بالا رفتن از سکوها دچار مشکل نشوید. اگر فردی سالمند و یا ناتوان همراه شماست می توانید بلیط سکوهای نزدیک محل نمایش را بخرید.

 

معبد زئوس(Olympeion)

معبد زئوس یا المپیون یزرگترین معبد جهان باستان به شمار می آید. معبد زئوس روی سکوئی مستطیلی و مرتفع از سطح زمین بنا شده است که دارای ۱۰۴ ستون با ۱۷ متر ارتفاع که ۴۸ ستون در ردیف های ۳ تایی و ۵۶ ستون در ردیف های ۲ تایی بنا شده بودند. ۱۳ ستون بزرگ از دو طرف و شش ستون از دو انتها، سقف آن را نگه می‌داشتندکه امروزه فقط ۱۵ ستون آن باقی مانده است.

ساخت این معبد در قرن ۶ قبل از میلاد شروع شد به زئوس پادشاه خدایان اختصاص داده شد. ساخت آن به دلیل جنگ و دیگر مشکلات موجود ۶۳۸ سال تا زمان امپراطوری هادریان به طول انجامید.

مردم زمان باستان برای که این معبد در خور زئوس پادشاه خدایان باشد تندیسی از زئوس که لایق پادشاه خدایان باشد را ساختند و در داخل معبد قرار دادند که این تندیس بزرگ و زیبا یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان شد. مجسمه ساز معروف آن زمان فیدیاس که مجسمه های بیرونی و درونی معبد پارتنون کا او بود. ساخت این تندیس زئوس را آغاز کرد که ساخت آن ۱۲ سال به طول انجامید!

جاذبه های گردشکری یونان (معبد زئوس)

جاذبه های گردشکری یونان (معبد زئوس)

متأسفانه در حال حاضر این تندیس بزرگ از بین رفته است. ولی یک تاریخ نویس در ۹۷ سال بعد از میلاد مسیح زیست است می نوسید که: در دست راست او الهه پیروزی و دست چپ او عصایی تزئین شده با جواهرات که در بالای آن تندیسی از عقاب طراحی شده است. از طراحی زیبا و با دقت خود تندیس زئوس بگذریم شاید تختی که زئوس بر آن تکیه زده با شکوه تر بود تختی ساخته شده از طلای آبنوس و عاج و پوشانده شده از سنگ های قیمتی، که روی صندلی آن تصاویر از خدایان یونان و حیوانات افسانه ای تراشیده شده بود.

صومعه های متئورا

منطقه در کشور یونان است که به دلیل صومعه های ساخته شده بر فراز سخره های سنگی بلند شهرت جهانی یافته است که همه ساله تعداد زیادی از گردشگران را جذب خودش می کند. متئورا Meteora به معنی صخره های معلق در هوا است. در گذشته راهبان برای عبادت و دوری از بشر  و زندگی عابدانه دست به ساخت این صومعه ها بر روی سخره مرتفع زدند و آن را به یک مکان زیارتی و مقدس برای خود تبدیل کردند.

تور یونان (صومعه های متئورا)

تور یونان (صومعه های متئورا)

این صومعه ها به دلیل ساختار منحصر به فرد و عجیب و داشتن جایگاه ویژه در بین مسیحیت اکثر آنها در آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. در ابتدا تعداد این صومعه ها بیش از ۲۰ عدد بوده ولی در اثر عوامل مختلف طبیعی و انسانی، ۶ عدد از آنها باقی مانده است.

راهبه ها برای ساختن آن سختی زیادی را تحمل کرده اند. و هر روز برای عبادت باید این مسیر سخت تا رسیدن به بالای سخره ها را طی می کردند. حتی در سال های اخیر  این صومعه ها دارای برق و آب شده اند. برای بازدید گردشگران پله های سنگی ایجاد شده است که دسترسی را آسان تر کرده است. دیدن این بناهای مذهبی را حتماً جزء برنامه سفر به یونان قرار دهید. چون هرگز از بازدید آنها پشیمان نخواهید شد.

صومعه های متئورا از جاذبه های گردشگری یونان

صومعه های متئورا از جاذبه های گردشگری یونان

مهم ترین جزایر گردشگری یونان

جزیره کرت: با سفر به این جزیره گزینه های فراوانی پیش روی شماست. کرت تاریخی بسیار کهن دارد که با بازدید از کلیساهای قرن۱۴، کاخ های سلطنتی و موزههای باستان شناسی به آن پی خواهید برد. شما انواع رستوران ها، مراکز خرید و باشگاه های شبانه را در آن خواهید یافت. غذاهای این جزیره به دلیل استفاده از مواد اولیه تازه به خصوص سبزیجات کوهی در آن بسیار لذیذ هستند.

تور ارزان یونان (جزیره کرت)

تور ارزان یونان (جزیره کرت)

علاوه برجاذبه های تاریخی موجود در آن شما می توانید در سواحل زیبای آن شنا کنید، در کوه ها و دره های آن به طبیعت گردی بروید و اسب سواری کنید به طور کلی می توانید هم توانید آثار تاریخی و هم از طبیعت زیبای آن لذت ببرید. آب و هوای این جزیره در زمستان معتدل و تابستان های گرم دارد که بهترین زمان سفر پاییز و بهار می تواند باشد.

جزیره سانتورینی: مناظر زیبا و دیدنی این جزیره بسیار دراماتیک است به ویژه صحنه غروب خورشید آن بی نظیر است. جالب است بدانید که جزیره سانتورینی طی فعالیت های آتش فشانی عظیم به وجود آمده است. و شکل آن به صورت هلال ماه می باشد.

تور یونان شمیران گشت (جزیره سانتورینی)

تور یونان شمیران گشت (جزیره سانتورینی)

از جاذبه های این جزیره میشه به این موارد اشاره کرد: برگزاری مراسم های مختلف عروسی، خانه‌های سفید با گنبدهایی آبی رنگ، قدم زدن بر روی شیار های آتش فشانی، سواحل زیبا با ماسه های سیاه و قرمز، کلیساها و قلعه های قدیمی و انواع رستوران ها و هتل های بین المللی

ناحیه آتش فشانی (جزیره سانتورینی)

ناحیه آتش فشانی (جزیره سانتورینی)

جزیره میکونوس: از ویژگی های این جزیره های شبانه روزی در آن، زندگی شبانه  و شب زنده داری است پس این شهر هیچ وقت نمیخوابد. این جزیره محیطی زیبا و سواحلی مناسب برای ورزش های آبی دارد. خیابان ها، کوچه ها و مغازه ها هنوز همان سبک سنتی معماری خود را حفظ کرده اند.

تور یونان (جزیره میکونوس)

تور یونان (جزیره میکونوس)

آسیاب های بادی متعلق به قرن ۱۶، موزه دریایی اژه، موزه کشاورزی، خانه لنا، ونیز کوچک، ساحل الیا، کلیسای پاراپورتیانی (Panagia Paraportiani) از مهم ترین جاذبه های گردشگری جزیره میکونوس هستند.

راهنمای خرید در یونان

پایتخت یونان آتن مراکز خرید و بازارچه های محلی زیادی در خود جای داده است. تنوع مراکز خرید آن بسیار زیاد است که چندین روز وقت می برد که از همه آنها دیدن کنید. شما در مراکز خرید مدرن آن می توانید بهترین برندهای دنیا را براحتی پیدا کنید.

مراکز خرید آتن

مراکز خرید آتن

به یاد داشته باشید یکشنبه ها اکثر بازارها تعطیل هستند. ولی بیشتر بازارهای محلی از صبح تا شب حتی روزهای تعطیل باز هستند. ما پیشنهاد می کنیم حتماً سری به این بازارچه های محلی بزنید که با فرهنگ و زندگی روزمره مردم محلی آشنا شوید.

کافه هایی دنج برای استراحت

کافه هایی دنج برای استراحت

مراکز خرید در آنتن در فاصله ی کمی از هم قرار دارند و در بین آنها رستوران های و غذاهای خیابانی زیادی می توانید ببینید. بعضی از فروشگاه ها که برای خرید سوغاتی و صنایع دستی مناسب هستند به دلیل اینکه ویترین ندارند ممکن است در دید شما نباشد که با مراجعه به این نوع مغازه ها می توانید خریدهایی با قیمت های مناسب داشته باشید.

معروف ترین و مشهور ترین خیابان شهر آتن خیابان ارمو است که به میدان سینتاگما ختم می شود فروشگاه های این خیابان بسیار مدرن هستند و برند های برتر دنیا از جمله کیف و کفش در آن قرار دارد. این خیابان مرکز اصلی خرید آتن می باشد و همین موضوع باعث شده جزو گرانترین خیابان های اروپا به شمار آید. که کنار آن رستوران ها و کافه های بین المللی و مدرنی خواهید یافت.

خیابان ارمو آتن

خیابان ارمو آتن

جزیره سانتورینی چون یک مقصد گردشگری محبوب در یونان است اگر شما به جزیره سفری داشتید. می توانید در بازارچه های آن می توانید سوغاتی های سنتی خوبی در میان انواع زیاد آنها پیدا کنید. طعم دهنده های گیاهی غذاها، محصولات بهداشتی و آرایشی با کیفیت گیاهی، زیتون، عسل، چای کوهی مخصوص یونان و هم چنین تندیس های برنزی از حیوانات و شخصیت های معروف یونانی می توانید به عنوان سوغاتی تهیه کنید.

بازارچه های جزیره سانتورینی

بازارچه های جزیره سانتورینی

در خیابان های شلوغ جزیره میکونوس فروشگاه های کوچک و بزرگی وجو دارد تماشای ویترین آنها بسیار شگفت انگیز خواهد بود

فروشگاه های جزیره میکونوس

فروشگاه های جزیره میکونوس

با ماجراجویی صرف زمان، در میان مغازه ها و بوتیک هایی که در معرض دید نیستند می توانید سوغاتی مناسب و خاص باقیمت خوب پیدا کنید. شما می توانید بین گالری های هنری هنرمندان بومی آثار خوبی برای خرید پیدا کنید.

 

 

 

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!