زمان بازگشایی سفارت خانه ها در ایران

زمان بازگشایی سفارت ها در دوران کرونا

در شرایط کنونی که تمام دنیا با ویروس کووید ۱۹ درگیر هستند ، سوالات زیادی در رابطه با زمان بازگشایی سفارت خانه ها پرسیده میشود، باید گفت سفارت خانه ها کاملا تعطیل نبوده و امکان ارائه خدمات به متقاضیان ویزا را دارند.
این خدمات رسانی ممکن است روند طولانی گرفته باشد اما کاملا قطع نشده است.
مثلا اکثر سفارت های حوزه شینگن معمولا ویزاهای تحصیلی و کار خود را به متقاضیان ارائه می دهند و اندکی از آنها نیز درخواست صدور ویزای توریستی نموده و دفاتر خدمات کنسولی این کشورها در برخی روزها و ساعات خاص آماده ارائه خدمات به مسافرین است.
ناگفته نماند، کشورهایی هم هستند که در شرایط کرونا، مراکز ارائه دهنده خدمات ویزای خود را به صورت کامل تعطیل کرده و تا اطلاع ثانوی هیچ درخواست جدیدی را نخواهند پذیرفت.
سفارت خانه های انگلیس و کانادا ارائه هر سه مورد ویزاهای مهمی همچون : تحصیلی ، کار و توریستی را، از سر گرفته اند.
برای اطلاع از پذیرش درخواست ویزا و گرفتن وقت سفارت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای شینگن

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

زمان بازگشایی سفارت خانه ها

تاثیر ویروس کرونا بر ویزای شینگن

همان طور که می دانید با داشتن ویزای شینگن می توان به تمامی کشور های عضو پیمان اروپا سفر کرد. منطقه شینگن شامل کشورهای آلمان، نروژ، اتریش، فرانسه، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، اسپانیا، دانمارک، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، یونان و هلند است. تاکنون اغلب کشورهای شینگن به دلیل تعطیلی ناشی از کرونا، تاریخ مشخصی را برای بازگشایی سفارت خود در ایران اعلام نکرده اند.

اگر وقت سفارت خود را رزرو کرده اید ولی به دلیل شیوع بالای کرونا وقت شما کنسل شده است، بعد از بازگشایی سفارت های شینگن، از طرف سفارت با شما تماس گرفته خواهد شد تا وقت مصاحبه ی جدید برای شما رزرو شود و لازم نیست نگران زمان بازگشایی سفارت ها در دوران کرونا باشید.

اما طی اطلاعیه ای در خصوص موارد اضطراری در زمان وجود کرونا، پرونده های مهم که در اولویت بررسی قرار خواهند گرفت ازجمله:

– پیوست به خانواده اعضای خانواده شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن

– دارندگان اقامت بلند مدت یا ویزای ملی (ویزای تحصیلی و یا کاری)

– کادر بهداشت و درمان (محققین بهداشت و در مان و مشاغل پرستاری)

– ساکنین مناطق مرزی که در کشور دیگری شاغل هستند

– دیپلمات ها، اعضای سازمان های بین المللی و بشر دوستانه

– مسافرین ترانزیت

– مسافرینی که به دلیل اضطراری خانوادگی سفر می کنند.

 سفارت انگلیس 

با بازگشایی دفتر vfs انگلستان در تهران در مردادماه ۱۳۹۹، طی اعلامیه ای افرادی که قبلا ثبت نام ویزا انجام داده اند و انگشت نگاری نکرده اند میبایست مجدد از طریق وب سایت ثبت نام خود را انجام دهند و درخواست ویزای جدید را ارسال نمایند.

 

سفارت آلمان 

با توجه به شیوع ویروس کرونا روند اعطای روادید شنگن (براساس ماده ۱۴، بند ۶ آیین‌نامه مرزی شنگن) تا اطلاع ثانوی متوقف خواهند ماند و در نتیجه آن مرکز اخذ مدارک شرکت خدماتی ویزامتریک تا زمانی که قوانین مربوط به ممنوعیت ورود برقرار باشد، تعطیل هستند. همچنین بازگشایی سفارت این است که تغییرات احتمالی و ناگهانی از طریق وب‌سایت سفارت اعلام خواهد شد.

 سایت سفارت آلمان نیز مجدداً روزهای پنجشنبه به درخواست‌های مربوط به ویزای ملی (که شامل محدودیت‌های ورود نیستند (ویزای تحصیلی)) در قالب نوبت ویژه، پاسخگو خواهد بود که البته به دلیل مسائل بهداشتی و جلوگیری از ازدیاد گسترش ویروس کرونا، نوبت‌دهی تنها به صورت محدود انجام می‌شود. اولویت نوبت‌دهی نیز با کسانی است که مشمول محدودیت‌های ورود نبوده و نوبت مصاحبه‌شان نیز در خلال این همه‌گیری لغو شده باشد.

بعد از بررسی شرایط خود (درصورت مشمول بودن) به آدرس ایمیل [email protected] پیام داده و تصویر اسکن شده و سایر مدارک موردنیاز را برای بررسی درخواست روادید ضمیمه کنید. سفارت نیز بعد از بررسی مدارک فوق درباره اعطا وقت و یا عدم نوبت‌دهی تصمیم می‌گیرد. درصورتیکه داوطلبین بعد از ۵ روز کاری پاسخی دریافت نکنند امکان تعیین وقت ویژه برای آنها وجود نداشته است.

همچنین تحویل گذرنامه‌هایی که شامل محدودیت‌های موجود برای سفرهای ورودی نمی‌شود (پس از تعیین وقت) در روزهای سه‌شنبه صورت می‌پذیرد. به دلیل شرایط موجود نیز تعداد وقت‌ها بسیار محدود است و پذیرش خارج از وقت تعیین شده به هیچ عنوان امکان‌پذیر نمی‌باشد.

زمان بازگشایی سفارت خانه ها 

 

وقت فوری سفارت جهت اخذ ویزا

مشاوره رایگان ویزای تحصیلی 

  ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!