سوئیس

کشور : سوئیس

شهر پایتختی : برن

مساحت : ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع

جمعیت : ۷٫۵ میلیون نفر

زبان : آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش

پول رایج : فرانک

منطقۀ جغرافیایی : زمان هماهنگ جهانی 2+

کد تلفن کشور : +۴۱

اقامت سوئیس

سوئیس : اطلاعات از مهاجرت به سوئیس ، سوئیس کشوری است دراروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین ، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است.

سوئیس دارای ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع است این کشور به صورت جمهوری فدرال  است و از ۲۶ ایالت تشکیل شده که ( کانتون( خوانده می‌شوند.

پایتخت این کشور شهر برن  میباشد و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ است.

این کشور یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰دلار برای هر نفر از بالاترین‌های درآمد جهان می باشد.

این کشور کشوری است چندزبانه که در آن چهار زبان آلمانی،فرانسوی،ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می‌شود.

این کشور دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است به طوری که سوئیس از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است.

این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ وسازمان تجارت جهانی می باشد.

یکی از دو دفتر اروپایسازمان ملل نیز در این کشور و در شهرژنو قرار دارد.

سوئیس را با شکلات، پنیر، سیستم بانکداری، ساعت سازی و کوهستان‌هایش می‌شناسند.

زبان : جمعیت این کشور بالغ بر هفت و نیم میلیون نفر است که ۶۴٪ از این جمعیت زبان آلمانی زبان اول شان محسوب می‌گردد که این زبان در قسمت ‌های شمالی و مرکزی زبان اول است و۱۹٪زبان فرانسوی زبان اول شان است که اکثراً در غرب این کشور زندگی می‌کنند. ۸٪ به زبان ایتالیایی سخن می‌گویند که غالباً در جنوب سوئیس ساکن هستند و تنها حدود یک درصد از آنها به زبان رومانش صحبت می‌کنند که در قسمت جنوب شرقی این کشور هستند.در حدود ۲۲٪ جمعیت سوئیس رامهاجران تشکیل می‌دهند. اکثراً مهاجران به خاطر شغل راهی این کشور می‌شوند.

مذهب :  دین اکثر مردم این کشورمسیحیت است که ۴۳٪ از آنان کاتولیک ۳۵٪ آنها پروتستان و ۲٪ آنها ارتودوکس هستند و دین ۴٪ مردم نیزاسلام است وبقیه نیز پیرو دین‌های دیگر یا بدون دین هستند.

اقتصاد : درآمد سالانه هر شهروند سوئیسی چیزی در حدود چهل هزار فرانک سوئیس می باشد که با توجه به روند رو به رشد و ارزش بالای فرانک سوئیس که هم اکنون تقریبا قیمت دلار آمریکاست، دور از انتظار نیست که کشور سوئیس رتبه اول اقتصاد اروپا و رتبه دوم اقتصاد جهان را دارباشد. البته پیش از این در سال 2010 کشور سوئیس عنوان بهترین اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده است. سوئیس جزو اتحادیه اروپا نیست و با وجود بی بهره بودن ازعواید شکل گیری این اتحادیه به تنهایی یکه تاز عرصه اقتصادی در اروپا است.

هزینه ها : هزینه مهاجرت به سوئیس اجاره بها برای سوئیت یک نفره ماهیانه حدود 750 فرانک و اجاره بهای آپارتمان یک خوابه 40-50 متری تقریبا 1300 فرانک است خانه با وسایل کامل معمولا حدود 100-150 فرانک گران تر است. به این مبالغ ماهیانه بطور میانگین 100 فرانک هم بابت پرداخت قبوض اضافه می شود که با صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب و انرژی میتوان تا حد زیادی هزینه ی مسکن در سوئیس را کاهش داد. همانطور که میدانید عمده نیازهای ضروری پس از مسکن یعنی خوراک و پوشاک رکن اصلی مخارج ماهانه را تشکیل میدهد. این دو عنوان هزینه کاملا به سبک و سیاق زندگی فرد بستگی دارد که ایرانیان بنا به ذائقه خاص خود و استفاده از موادی چون گوشت حلال باید هزینه بیشتری نسبت به سایر افراد پرداخت کنند.

مبلغ 200 فرانک هزینه خوراک دانشجویی درسوئیس برای یک ماه کافی است و در زمینه پوشاک با توجه به کیفیت کالاهای موجود در بازار این کشور و تناسب تنوع قیمت ها با درآمدهای مختلف میتوان با هزینه مشابه و یا کمتر از هزینه ماهانه خوراک ، گذران امور کرد.

یکی دیگر از مخارج اصلی حق بیمه ماهیانه می باشد که برای دانشجو ماهانه 80 فرانک و به ازای هر همراه مبلغی در حدود 250 تا 300 فرانک است. هزینه حمل و نقل عمومی نیز چیزی در حدود 50 فرانک در ماه است. با توجه به آنچه تا اینجا گفته شد هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در کشور سوئیس بطورمتوسط 1500 فرانک می باشد.

 

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.