فرم ویزای آلمان | مدارک ویزای آلمان

برای درخواست ویزای سفارت آلمان شما باید مدارکی را همراه داشته باشید. در این صفحه شما میتوانید مطالب مرتبط با فرم ویزای آلمان ، طریقه گرفتن وقت سفارت آلمان،‌ مدارک مورد نیاز سفارت آلمان و … را مطالعه نمایید.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای تحصیلی آلمان

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

نکات مهم:
در نظر داشته باشید همه تمام موارد فوق بصورت مقطعی است و امکان تغییر از طرف سفارت همیشه وجود دارد پس بعتر است همیشه نسبت به اطلاعات فوق آپدیت باشید و این فقط با بازدید های مستمر از سایت امکان پذیر است زیرا ما تلاش داریم همیشه آخرین اطلاعات لازم و بروز درباره آلمان را  قرار بدهیم.

در نظر داشته باشید فرم ویزای آلمان را باید با خودکار آبی و انگلیسی بصورت خوانا بنویسید جهت دانلود فرم سفارت آلمان کلیک کنید.

برای اطلاع از ویزا آلمان به صفحه زیر مراجعه کنید.

مدارک ویزای آلمان شامل تمام مدارک شغلی ملکی بانکی شناسنامه ای و … میباشد. برای مطالعه جزئیات بیشتر کلیک کنید.
جهت گرفتن وقت سفارت آلمان باید از طریق سایت ثبت نام کنید البته توجه داشته باشید وقت سفارت آلمان به دلیل تقاضای بسیار بالا توسط ایرانیان وقت با بازه های بسیار بالا می دهد پس حداقل سه تا چهار ماه زودتر باید نسبت به اخذ وقت اقدام نمایید. بدین صورت که وارد سایت شده و صفحه مورد نظر را تکمیل میکنید و منتظر اعلام وقت از طرف سفارت می شوید برای ورود به صفحه مربوطه  کلیک کنید.

در نظر داشته باشید قبل از اقدام به اخذ ویزا در مورد مدارک مورد نیاز سفارت آلمان آگاهی کامل داشته باشید

اگر میخواهید درباره ویزای آلمان بیشتر بدانید و نکات مهم درباره اخذ ویزای آلمان را بدانید کلیک کنید.

صفحه ورود به ویدکس کلیک کنید

ویدکس videx چیست؟

در فرآیند جدید سفارت آلمان متقاضی باید از طریق سیستم ویدکس videx نسبت به پر کردن فرم ویزای آلمان اقدام نماید. ویدکس برای این طراحی شده است تا متقاضی از طریق اینترنت و با سیستم خود فرم را پر کرده و در نهایت سیستم بصورت خودکار تمام اطلاعات شما را در فرم ویزا نوشته و شما فقط پرینت میگیرید.دقت کنید شما نمیتوانید درخواست خود را آنلاین ارسال کنید فقط میتوانید فیلدهای مربوطه را پر کنید و در نهایت یک فایل پرینت شده منظم در خروجی داشته باشید.شما وقتی زبان فارسی را نتخاب میکنید صفحه مربوط به زبان فارسی برای شما باز میشود البته باید در نظر داشته باشید تمام اطلاعاتی که وارد میکنید باید به زبان انگلیسی یا آلمانی باشد. اطلاعات بصورت آنلاین قابل ارائه و ارسال نیستند بلکه شما باید فرم مربوطه را چاپ نموده و همراه با سایر مدارک درخواستی، در زمان مصاحبه خود، به بخش ویزا تحویل دهید. حتی اگر برای پر کردن فرم درخواست‌ زبان فارسی را انتخاب کرده باشید، نسخه‌ایی را که در زمان چاپ دریافت می‌کنید، به زبان آلمانی/انگلیسی خواهد بود. با استفاده از پرسشنامه‌ی ویدکس، زمان رسیدگی به درخواست‌تان در باجه‌های ویزا به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت. از این گذشته می‌توانید درخواستی را که با ویدکس تنظیم کرده‌اید، در کامپیوتر شخصی خود برای موارد مشابه آتی ذخیره نمایید.

 هزینه و مدت زمان لازم جهت اخذ ویزای آلمان  هزینه ویزای شینگن آلمان (ویزای کوتاه مدت شینگن) برای افراد زیر ۶ سال رایگان، برای افراد بین ۶ تا ۱۲ سال، ۳۵ یورو و برای افراد بالاتر از ۱۲ سال نیز ۶۰ یورو می باشد. لازم به ذکر است علاوه بر هزینه‌ گفته شده در بالا باید مبلغی به اندازه ۱۹ یورو را نیز به عنوان کارمزد به کارگزار مربوطه بپردازید. برای درخواست ویزاهای بلند مدت کشور آلمان نیز لازم است برای افراد زیر ۱۸ سال مبلغ ۳۰یورو و بالای ۱۸ سال مبلغ شصت یورو پرداخت گردد. مبلغ ذکر شده باید به صورت نقدی فقط یورو پرداخت شود. برای صدور ویزای آلمان به طور میانگین سه ماه زمان لازم است و بنابراین بهتر است حداقل سه ماه قبل از  برنامه سفرخود، درخواست ویزا را در سامانه سفارت آلمان ثبت نمایید.

ویزا متریک چیست: شرکت کارگزار سفارت آلمان جهت تسریع در فرآیند خدمت رسانی به متقاضیان

همانطور که در مباحث قبلی ویزاها نیز به آن اشاره شد در کنار تکمیل فرم درخواست و آماده‌سازی مدارک، بخش اصلی و مهم در مراحل اخذ ویزای شینگن آلمان تعیین وقت مصاحبه در سفارت است. به همین منظور سفارت آلمان نیز در تسریع روند صدور ویزا از طریق شرکت ویزا متریک فرآیند تعیین وقت مصاحبه را به طور آنلاین به متقاضیان ارائه کرده است.فرآیند بدین صورت است که ابتدا مبلغ ۱۹۰ هزار تومان را به حساب ویزا متریک واریز میکنید و بعد از گذشت ۲۴ ساعت از طریق سایت ویزامتریک میتوانید نسبت به اخذ وقت اقدام نمایید. در نظر داشته باشید مبلغ فوق زمانی که به ویزا متریک مراجعه میکنید به شما عودت داده می شود.

تمدید ویزای آلمان

اگر می خواهید بیشتر از مدت اعتبار ویزای خود در کشور آلمان اقامت داشته باشید، لازم است بعد از پایان اعتبار آن، مجددا ویزای خود را تمدید نمایید. فرآیند تمدید ویزا به سادگی امکان پذیر است و فقط کافی است مدارک لازم جهت توجیه کنسولگری برای ماندن خود در آلمان را به مسئولین مربوطه ارائه دهید. در مراحل بعدی تمدید هر یک از ویزاهای آلمان به جز درخواست اولیه، آپلود مدارک و پرداخت هزینه ی تمدید ویزا لازم خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آلمان

به منظور اخذ ویزای آلمان پیش از مراجعه حضوری به سفارت ابتدا لازم است لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا به دقت بررسی شود و تمامی نواقص احتمالی آن برطرف گردد. به طور کلی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن آلمان عبارتند از: مدارک کامل شناسایی، پاسپورت با اعتبار کافی، ۳ عدد عکس پرسنلی جدید با سایز ۶ در ۴، اطلاعات تماس دقیق از محل زندگی و کار، به همراه داشتن هزینه صدور ویزا به صورت نقدی، مدارک اثبات کننده موقعیت شغلی و منابع مالی، مشخص کردن درآمد از طریق گردش حساب بانکی، بلیط رفت و برگشت به آلمان، آدرس و مدارک یک هتل معتبر رزرو شده در آلمان و بیمه مسافرتی معتبر. در صورت داشتن یک دعوتنامه معتبر نیز باید آن را به سفارت آلمان ارائه دهید. لازم به ذکر است سفارت آلمان این مدارک را از متقاضیان ایرانی به زبان فارسی تحویل خواهد گرفت و نیازی به ترجمه آنها نیست.

نکاتی در خصوص روز رفتن به سفارت آلمان

  • وقت مصاحبه‌ تعیین شده توسط سفارت، به هیچ عنوان قابل لغو و یا تغییر نیست، بنابراین در انتخاب زمان درخواست برای وقت مصاحبه نهایت دقت را داشته باشید.
  • مراجعه حضوری فرد متقاضی در وقت مصاحبه سفارت الزامی است و یکی از مهمترین دلایل آن نیز تهیه بانک اثر انگشت از فرد درخواست دهنده ویزا می باشد.
  • وقت مصاحبه ویژه با زمان انتظار کمتر، تنها در شرایط خاص و برای موارد اضطراری پزشکی امکان پذیر است.
  • در روز مصاحبه در سفارت به موقع حضور داشته باشید و در هنگام صحبت با مسئولین کنسولگری نیز با ارائه مدارک واقعی و بدون نقص صداقت گفتار خود را به آنها اثبات نمایید.
  • تنها در صورتی که حدود ۵۹ ماه قبل از درخواست ویزای آلمان مراحل دریافت اثر انگشت را انجام داده باشید، می توانید در صورت عدم امکان حضور در روز مصاحبه از یک وکیل جهت انجام مصاحبه کمک بگیرید.

طریقه پر کردن فرم شینگن آلمان

در ابتدا باید فرم شینگن را از شرکت کارگزار و یا سفارت‌ آلمان به شکل اینترنتی یا حضوری دریافت نمایید. دقت کنید که فرم شینگن هر کدام از کشورهای عضو این پیمان ممکن است با هم متفاوت باشد و شما حتما باید فرم شینگن آلمان را تهیه نمایید.پس از تهیه فرم معتبر شینگن قسمت های مختلف آن که شامل مشخصات شخصی شما، اطلاعات دقیق پاسپورت، وضعیت تحصیل و اشتغال، تلفن و آدرس محل سکونت، هدفتان از سفر و بسیاری از موارد دیگر می شود را به درستی تکمیل نمایید. لازم به ذکر است با توجه به این که وب‌سایت رسمی سفارت آلمان از تاریخ ۲۲ مرداد ۹۷ پاسخگوی هیچ درخواست ثبت‌ نامی برای ویزای شینگن آلمان نیست شما می توانید از طریق یکی از شرکت های معتبر کارگزار آلمان در ایران نظیر ویزا متریک برای ویزای شینگن درخواست نمایید. این شرکت تنها درخواست‌ های ویزای شینگن کوتاه مدت یعنی کمتر از ۹۰ روز را مورد بررسی قرار می دهد.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

آدرس سفارت و شرکت کارگزار آلمان در ایران

آدرس سفارت : به منظور دریافت وقت سفارت آلمان لازم است به خیابان فردوسی تهران و پلاک ۳۲۰ تا ۳۲۴ مراجعه نمایید.

سایت سفارت آلمان : جهت اخذ ویزای شینگن آلمان در تهران کلیک کنید

ساعات اداری باجه های کنسولگری سفارتخانه آلمان برای انجام امور ویزا روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۷ تا  ۱۴:۳۰ می باشد

تلفن سفارت: ۳۹۹۹۰۰۰ نیز می باشد.

جهت ارسال نامه می توان از صندوق پستی سفارت آلمان با کد پستی ۱۷۹-۱۱۳۶۵ استفاده نکرد. پیشنهاد می کنیم پیش از مراجعه به این مرکز، حتما قوانین مربوط به صدور ویزای آلمان که در سایت سفارت آلمان موجود است به دقت مطالعه نمایید.

سفارت آلمان برای تسهیل ارائه درخواست ویزا برای متقاضیان، با شرکت های معتبر کارگزار ویزا نیز همکاری می کند. به همین منظور کارگزار درخواست‌های متقاضیان را بعد از دریافت به سفارت منتقل خواهد کرد. این درخواست ها در سفارت بررسی و مورد تصمیم‌گیری قرار می گیرد و نتیجه آن به کارگزار مربوطه ابلاغ خواهد شد. پس از آن متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای خود به دفتر کارگزار مراجعه نماید. به همین منظور و برای انجام درخواست خود می توانید از طریق دفتر کارگزار ویزامتریک(شرکت رهیاب گذر آرتا) اقدام نمایید، شما باید از قبل یک قرار ملاقات در وب سایت این شرکت تنظیم نمایید.

شمیران گشت

مجری تخصصی اخذ ویزای شینگن

مشاوره رایگان ، با کارشناسان ما تماس بگیرید : 

 ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷   – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 146

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!