اطلاعات فوق طبق آخرین جمع آوری wisa.ir است که در این صفحه شما میتوانید فرم ویزای سفارت انگلیس ، مدارک لازم جهت اخذ انواع ویزای انگلیس ، طریقه گرفتن وقت مصاحبه، راهنمای پر کردن فرم ویزا ، ارتباط با صفحه ویزای انگلیس ، ارتباط با صفحه اطلاعات عمومی کشور انگلیس ، ارتباط با صفحه راهنمای سفر انگلیس را ببینید.

کشور انگلیس یکی از کشورهای اروپایی است که هم از نظر جاذبه‎های طبیعی و هم امکانات رفاهی حرف‎های زیادی برای گفتن دارد. این کشور همچنین در طول تاریخ نقش تاثیرگذاری روی اتفاقات تاریخی مهم داشته در جهان داشته است.

کسانی که در کشور انگلیس اقامت دارند به راحتی می‎توانند از خدمات بهداشتی و پزشکی سطح بالا استفاده کنند؛ برای فرزندان خود امکان آموزش در بالاترین سطح را فراهم کنند؛ کسب و کار موفق و پویا راه بیاندازند و… بنابراین انگلستان را می‎توان یک پکیج کاملا جذاب برای مهاجرت، سفر و حتی اقامت دائم دانست.

برای ایرانیان نیز کشور انگلیس یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت و سفر است. در گذشته اخذ ویزای این کشور برای ایرانیان آسان‌تر بود اما امروزه به‎علت عدم وجود سفارت انگلیس در ایران اخذ ویزا بسیار سخت‎تر از گذشته شده است. آنها مجبورند برخی از مراحل اخذ ویزا را در کنسولگری انگلستان در یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه یا امارات بگذرانند و این سفر اجباری برای بسیاری از متقاضیان ویزای انگلیس بسیار دشوار است.

 

انواع ویزای انگلیس

 • ویزای توریستی
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کاری
 • ویزای ازدواج
 • شهروندی انگلستان

 

مدارک اولیه برای تعیین وقت سفارت انگلیس

 1. اسکن صفحه اول پاسپورت
 2. فرم تکمیل شده درخواست وقت سفارت به زبان فارسی
 3. واچر هتل محل اقامت در انگلیس و رزرو بلیط رفت و برگشت
 4. فایل اسکن دعوتنامه انگلیس و مدارک هویتی دعوت کننده (در صورت داشتن دعوتنامه)

 

شرایط اخذ ویزای انگلیس

در ابتدا باید بدانید که بریتانیا جزو کشورهایی‌ است که کم و بیش سخت‌گیری‌هایی را برای صدور ویزا به اتباع دیگر کشورها تحمیل می‌کند. اما با اطلاع کامل از شرایط و مدارک اخذ ویزای انگلیس، می‌توانید به راحتی از آن بهرمند شوید.

نکته دوم این است که برای سفارت‌ انگلستان، گردش مالی مناسب و حساب بانکی قوی، از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در تأیید صلاحیت اتباع دیگر کشورها برای سفر به انگلیس است.

نکته سوم این است که بعد از گردش مالی مناسب مهم‎ترین مساله در اخذ ویزای انگلیس مدارکی است که به سفارت ارائه می‎دهید. این مدارک اگر نتواند مامور سفارت را قانع کند؛ نه تنها ممکن است شما ریجکت شوید بلکه حتی ممکن است تا مدتی نتوانید برای درخواست مجدد اقدام کنید.

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلستان

 • شناسنامه و کارت ملی
 • اصل گذرنامه دارای اعتبار یک‌ ساله به همراه گذرنامه قدیمی
 • اصل و کپی اسناد و اموال غیر‌منقول متقاضی و همسر وی
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری سه ماه گذشته (برای مدیران و سهامداران اصل ارائه اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی شش ماه گذشته الزامی است.)
 • دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید
 • اصل مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و…
 • گواهی سپرده یا اوراق بهادار (سهام)
 • اصل اجاره‌نامه املاکی که سند آن‌ها ارائه شده است.
 • اصل یا کپی دعوتنامه (در صورت وجود؛ در این حالت باید کلیه مدارک میزبان شامل برگه‌های مالیاتی سه ماه گذشته، کپی پاسپورت یا اقامت دائم، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی، سند محل اقامت، قبوض پرداختی نیز ارائه شوند.)
 • واچر هتل
 • اصل سند ازدواج

تمامی مدارک نیازمند ترجمه رسمی می‌باشند اما نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ندارند.

مدت زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس

به‎طور کلی برای پروژه ویزا گرفتن حدود ۳ماه زمان در نظر بگیرید. در حالت عادی حدود ۴۰ تا ۶۰روز زمان برای اخذ وقت سفارت لازم است و حدود ۲۰ تا۳۰ روز زمان لازم است تا مشخص شود سفارت انگلیس با ویزای شما موافقت کرده است یا نه. در صورتی ریجکتی ویزا، اگر در نامه سفارت به این مساله اشاره شده باشد که شما حق اعتراض دارید می‎توانید در زمان مشخص شده در نامه به رد شدن درخواست ویزای خود اعتراض کنید.

 

دلایل ریجکت شدن ویزای انگلیس

عوامل مختلفی در روند اخذ ویزای انگلیس وجود دارد که اگر این عوامل به‎درستی پیش نروند ممکن است ویزای شما ریجکت شود. دلایل ریجکت شدن ویزا بسته به مدارک شما و نوع ویزا متفاوت است.

در ویزای توریستی مهم‎ترین دلایل رد شدن عدم وجود دعوتنامه معتبر، عدم داشتن سابقه کافی در سفر و تمکن مالی نامناسب می‎باشند. جدا از این‎ها اگر آفیسر حس کند شما نمی‎خواهید به کشور بازگردید ممکن است ریجکت شوید.

در مورد ویزای تحصیلی اگر این گمان برود که شما امکان تامین هزینه‎های تحصیل و زندگی در انگلستان را ندارید، ممکن است ریجکت شوید.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 1.3 / 5. تعداد آرا: 3

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!