فرم ویزای ایتالیا | مدارک ویزای ایتالیا

شما در صفحه مربوط به فرم ویزای ایتالیا میتوانید اطلاعاتی راجع به مدارک ویزای ایتالیا، وقت سفارت ایتالیا، آدرس سفارت ایتالیا، آدرس سایت سفارت ایتالیا و … را کسب نمایید.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

در نظر داشته باشید برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا باید بصورت آنلاین اقدام نمایید.

برای اطلاع از ویزا ایتالیا به صفحه زیر مراجعه کنید.

طریقه گرفتن وقت سفارت ایتالیا

برای تعیین وقت سفارت ایتالیا باید درخواست خود را به صورت آنلاین و از طریق یکی از دو کانال رسمی موجود ثبت نمایید. در واقع متقاضی ویزای ایتالیا نمی تواند برای تعیین وقت سفارت به صورت حضوری به سفارت ایتالیا مراجعه نماید و تمامی درخواست ‌ها برای انواع ویزای ایتالیا می بایست با استفاده از دو کانال رسمی زیر و به ‌صورت آنلاین و غیرحضوری ثبت شوند.

 • وب ‌سایت شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس
 • وب ‌سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران

  شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

  با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

هم اکنون شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس سنگاپور (CKGS) نماینده رسمی و معتبر سفارت ایتالیا در تهران است و متقاضیان وقت سفارت ایتالیا باید با مراجعه به وب ‌سایت این شرکت و ساخت یک حساب کاربری؛ نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب کرده و با وارد کردن دقیق تمامی اطلاعات لازم، اقدام به دریافت وقت سفارت این کشور کنند.گفتنی است از طریق خدمات موجود در این کانال می‌توانید برای تعیین وقت سفارت ایتالیا جهت اخذ هر ویزایی از ویزای توریستی گرفته تا تجاری، تحصیلی و یا تحقیقاتی کوتاه‌مدت درخواست دهید. بعد از گذراندن این مرحله و ثبت درخواست وقت مصاحبه، فرد متقاضی باید به همراه مدارک لازم به مرکز CKGS مراجعه کرده و برای ارائه اطلاعات بیومتریک همچون انگشت‌نگاری اقدام نماید. لازم به ذکر است در روز مراجعه به این مرکز برای انگشت‌نگاری باید حداقل ۸۵ یورو همراه خود داشته باشید.

اما علاوه بر این مرکز، سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران نیز گزینه دوم شما برای تعیین وقت سفارت ایتالیا محسوب می شود. برخی از متقاضیان ایرانی به اشتباه فکر می کنند کانال دفتر کنسولی سفارت نسبت به مرکز CKGS از اعتبار بیشتری برخوردار است. اما در حقیقت مسیر اول معرفی شده در این بخش بسیار راحت‌ تر بوده و حتی با سرعت بیشتری به نتیجه می‌رسد. اما اگر به هر دلیلی می خواهید از طریق وب ‌سایت دفتر کنسولی سفارت برای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام نمایید. باید بعد از ثبت این درخواست با در دست داشتن مدارک لازم به دفتر کنسولی سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

طریقه پر کردن فرم شینگن ایتالیا

بعد از انجام کلیه مراحل تعیین وقت سفارت، در صورتی که برای ویزای شینگن ایتالیا اقدام کرده اید، در گام بعدی باید برای پر کردن فرم شینگن این کشور اقدام نمایید.این فرم باید برای هر نفر به صورت مجزا و تایپ شده تکمیل گردد. برای مثال هر کدام از اعضای یک خانواده ۴ نفره باید به صورت جداگانه اقدام به تکمیل این فرم نمایند. از طرفی یکی از مهمترین فرم ها در پروسه اخذ ویزا فرم استاندارد ویزای شنگن است که برای هر کشور اروپایی عضو پیمان شینگن ممکن است متفاوت باشد بنابراین حتما فرم شینگن استاندارد و به روز شده کشور  ایتالیا را دانلود کنید و تمامی اطلاعات خواسته شده  در آن را کاملا دقیق پاسخ دهید. بعد از تکمیل، از فرم پرینت گرفته و در روز رفتن به سفارت مانند دیگر مدارک لازم، آن را به همراه خود داشته باشید.

هزینه و زمان لازم برای صدور ویزای ایتالیا

هزینه اقدام برای ویزای شینگن برای افراد زیر ۶ سال رایگان، برای افراد ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای افراد بالغ ۶۰ یورو می باشد. البته لازم به ذکر است، همسر، والدین و فرزندان شهروندان اتحادیه اروپا از پرداخت این هزینه معاف هستند. هزینه شرکت کارگزار ویزا نیز با توجه به نوع وقت که عادی یا VIP می باشد معادل ۸۱ یورو یا ۱۲۵ یورو می باشد. تمامی این هزینه ها در روز مصاحبه به صورت نقدی از متقاضی گرفته خواهد شد. بعد از طی کردن تمامی مراحل مربوط به اخذ ویزا، بررسی اولیه‌ مدارک معمولا از سه هفته تا یک ماه طول خواهد کشید و حتی ممکن است جواب قطعی سفارت ایتالیا نسبت به درخواست متقاضی نیز چند هفته‌ای بیشتر طول بکشد.

مدارک لازم برای صدور ویزای ایتالیا

برخی از مهم ترین مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایتالیا در این بخش آمده است اما با توجه به این که ممکن است بندهایی به فهرست این مدارک اضافه یا از آن کم شده باشد و حتی تغییر کرده باشد، باید پیش از اقدام برای جمع آوری آنها ، برای دریافت لیست به روز شده مدارک مورد نیاز ویزای ایتالیا، از سفارت همین کشور اقدام کنید. رایج ترین این مدارک عبارتند از:

 • گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماه، به همراه گذرنامه های قبلی در صورت موجود بودن
 • دو قطعه عکس تمام رخ 3.5*4.5 رنگی، دارای زمینه ی سفید
 • اصل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن.
 • اصل گواهی حساب بانکی به انضمام پرینت سه ماهه آخر حساب بانکی جاری با گردش مالی مناسب و مهر و امضای بانک
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا
 • اصل سند مالکیت به نام فرد متقاضی یا همسر وی
 • اصل مدارک شغلی
 • رضایت نامه ی رسمی و محضری همسر در صورت نیاز
 • شرح کامل کتبی از اهداف سفر
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • بیمه مسافرتی با حداقل پوشش بیمه مورد تایید
 • اسناد و مدارک اسکان نظیر رزرو هتل و یا دعوتنامه برای کل مدت ویزا

نکاتی در خصوص روز رفتن به سفارت ایتالیا

 • به جز درخواست تعیین وقت که به صورت آنلاین است، تمامی فرم ها و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا باید در وقت مصاحبه به صورت پرینت شده به متصدی باجه تحویل داده شود. بنابراین ارائه هیچ مدرکی به صورت الکترونیکی قابل قبول نخواهد بود. به یاد داشته باشید در صورتی که مدارک را به صورت کافی و جامع ارائه ندهید درخواست شما برای ویزا رد خواهد شد.
 • گفتار و رفتار شما در روز مصاحبه بسیار مهم است. باید بتوانید احساسات خود را به خوبی کنترل کنید و بدون استرس و شمرده شمره به همه سوالات افسر مربوطه صادقانه پاسخ دهید. در این صورت شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش خواهید داد.
 • برای کودکان زیر ۱۲ سال، والدین یا قیم قانونی آنها باید مدارک مربوطه را به سفارت ارائه دهد.
 • از آوردن تلفن همراه، کامپیوتر شخصی و تبلت به داخل اداره کنسولی خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید که حضور شخص متقاضی در هنگام ارائه مدارک الزامی است و ارسال مدارک به سفارتخانه به صورت غیر حضوری قبول نمی باشد.

لازم به ذکر است ترجمه تمامی مدارک ارائه شده برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا به مهر و تاییدیه دارالترجمه رسمی نیاز دارد. به همین منظور متقاضیان باید مدارک خود را به دارالترجمه ای ارائه دهند که حتما دارای مهر مترجم رسمی باشد. هزینه های دارالترجمه های رسمی طبق تعرفه های قبلی تعیین شده است.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

آدرس اداره کنسولی سفارت ایتالیا در تهران:خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵

شماره های تماس:

دفتر روادید: ۸۸۱۹۰۱۶۰
دفتر امور کنسولی: ۸۸۷۸۳۴۹۸
دفتر امور دانشجویی: ۸۸۷۹۹۸۸۵

پست الکترونیک جهت ارتباط بیشتر با سفارت:

امور کنسولی ([email protected])

امور دانشجویی ([email protected])

روادید ([email protected])

زمان کار دفتر تایید مدارک سفارت ایتالیا:  روزهای دوشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ الی ۱۱

زمان مراجعه برای اخذ جواب ویزا: یکشنبه ها ۱۲ تا ۱۳ و دوشنبه تا پنجشنبه از ۱۳ تا ۱۴

ساعات اداره کنسولی ایتالیا : یکشنبه ها از ساعت ۸ الی ۱۳ و دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ الی ۱۴ (اداره در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است.)

شرکت کارگزار سفارت ایتالیا در ایران

همانطور که گفته شد در حال حاضر مرکز CKGS به عنوان نماینده معتبر سفارت ایتالیا، مسئول دریافت مدارک و ارجاع آنها به سفارت است.

CKGS مرکز درخواست ویزا ایتالیا در ایران:

آدرس مرکز CKGS : ولنجک تهران ، خیابان ۱۳ خیابان ولنجک، ساختمان اداری گالریا ،طبقه ۴

شماره تماس : ۲۲۱۸۰۷۰۱ – ۲۲۱۸۰۷۰۲  –  ۲۲۱۸۰۷۰۳ – ۲۲۱۸۰۷۰۴

پست الکترونیک:  [email protected]

روزهای کاری این مرکز همه روزه  از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت  ۸ الی ۱۶:۳۰ است. ارسال درخواست  ویزا از ساعت ۸ الی ۱۴ و آخرین اسلات از ساعت ۱۳ تا ۱۴ می باشد. مجموعه خدمات پاسپورت نیز از ساعت ۱۴ الی ۱۵:۳۰ به متقاضیان ویزا ارائه می شود.

(زمان تماس با مرکز ۸:۳۰ صبح تا ۱:۳۰ بعد از ظهر می باشد)

آدرس ساختمان سفارت ایتالیا : خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۷۹/۶۸

شماره تماس: ۶۶۷۲۶۹۵۵-۰۲۱ و ۶۶۷۲۶۹۵۶-۰۲۱

فکس: ۶۶۷۲۶۹۶۱

سایت :سفارت ایتالیا

صندوق پستی: ۷۸۶۳-۱۱۳۶۵

سفارت ایتالیا همه ‌روزه به جز روزهای جمعه و شنبه از ساعت ۸ الی ۱۵ آمادگی رسیدگی به درخواست مراجعین را دارد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 47

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!