فرم ویزای فرانسه | مدارک ویزای فرانسه

اطلاعات زیر طبق آخرین جمع آوری wisa.ir است که در  این صفحه شما میتوانید فرم ویزای فرانسه، طریقه گرفتن وقت سفارت فرانسه، مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرانسه ، راهنمای اخذ ویزای فرانسه ، اطلاعات عمومی فرانسه ، راهنمای سفر به فرانسه و … را ببینید.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

نکات مهم: در سیستم جدید روادید فرانسه متقاضی باید به دفتر vfs مراجعه کند.

گرفتن وقت سفارت فرانسه

همانطور که می دانید اولین گام برای اخذ ویزای هر کشوری گرفتن وقت سفارت آن کشور است. مرکز VFS Global در حال حاضر، وظیفه دریافت مدارک و ارجاع آن به سفارت فرانسه را خواهد داشت. برای گرفتن وقت سفارت فرانسه باید به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت France-Visas اقدام نمایید. برای شروع باید یک حساب کاربری توسط گزینه My account برای خود ایجاد کنید. بعد از ورود با نام کاربریتان در صفحه اصلی وب‌سایت با ۴ گزینه مجزا مواجه می شوید. این گزینه ها عبارتند از

 • Do you need a visa? به معنی اطمینان از نیاز داشتن به گرفتن ویزا
 • Start your visa application به معنی ساختن حساب کاربری و پر کردن فرم درخواست ویزا
 • Submit your application به معنی تقاضای تعیین وقت سفارت فرانسه
 • Track your application به معنی پیگیری وضعیت پرونده و انجام مراحل نهایی

اگر میخواهید نکات مهم و کاربردی برای ویزای فرانسه را بدانید کلیک کنید.

اگر میخواهید ویزای خود را رهگیری کنید و ببینید در چه مرحله ای است به صفحه ویزای فرانسه مراجعه کنید.

قبل از ارائه توضیحات در خصوص گزینه تقاضای تعیین وقت سفارت فرانسه، لازم است بدانید که با کلیک بر روی گزینه اول، شما وارد ابزار Visa Wizard خواهید شد. این ابزار در راقع نوعی پرسشنامه است که بعد از پر کردن آن فهرستی از مدارک و هزینه ‌ها به همراه مشخصات شما به نمایش گذاشته می شود و شما به عنوان فرد متقاضی تعیین وقت سفارت فرانسه باید پرینت این صفحه را نیز در پرونده خود داشته باشید. در اینجا گزینه Submit your application را جهت تعیین وقت سفارت فرانسه کلیک کرده و در مرحله بعد با انتخاب بخش قاره‌ای ( Middle East ) و سپس انتخاب کشور ایران در قسمت ( localization ) به صفحه بعدی که متناسب با اطلاعات متقاضیان ایرانی تنظیم شده است وارد شوید.در ادامه این پروسه باید بر روی گزینه Whom should I contact کلیک نمایید و با ورود به صفحه بعدی با کلیک بر روی گزینه Book An Appointment نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه در مرکز Vfs Global اقدام نمایید.لازم به ذکر است گزینه مشابه دیگری به منظور تعیین وقت از سفارت اصلی فرانسه در نظر گرفته شده است اما توصیه می شود برای گرفتن هر چه سریع‌تر وقت سفارت فرانسه از طریق مرکز VFS Global اقدام کنید. در ادامه برای تعیین وقت سفارت فرانسه از طریق سامانه VFS Global، باید اطلاعاتی همچون: نام کامل (نام و نام خانوادگی)، شماره پاسپورت، تاریخ تولد (روز/ ماه/ سال)، تاریخ اعتبار پاسپورت (روز/ ماه/ سال)، ملیت، جنسیت، تاریخ عزیمت-سفر (روز/ ماه/ سال)، شماره تماس(شماره موبایل) را به زبان انگلیسی به ایمیل [email protected]  ارسال نمایید. متقاضیان گرامی به خاطر داشته باشند فقط در صورتی که اطلاعات گفته شده را به صورت کاملا صحیح و بدون نقص ارسال نمایید، می توانید ایمیلی به نام appointment confirmation letter را از طرف VfsGlobal دریافت نمایید که نشان دهنده تایید درخواست شماست و باید پرینت آن را در هنگام حضور در این مرکز داشته باشید در غیر این صورت درخواست شما ریجکت خواهد شد.

لذا برای گرفتن وقت، برای ارائه مدارک باید به ایمیل زیر مشخصات خود به زبان انگلیسی مطابق با پاسپورت طبق ترتیب زیر ارسال کنید و منتظر جواب از vfs باشید

[email protected]

 

 • Passport Number
 • Date of Birth (DD/MM/YYYY)
 • Passport Expiry Date (DD/MM/YYYY)
 • Nationality
 • Gender
 • Date of Departure (DD/MM/YYYY)
 • Contact Number (Mobile Number)

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

مدت زمان و هزینه مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای فرانسه

مانند دیگر ویزاهای شینگن هزینه صدور ویزای شینگن فرانسه برای کودکان زیر ۶ سال رایگان و برای گروه سنی ۶ تا ۱۲ سال هم پرداخت ۳۵ یورو  است. افراد بالغ بالای ۱۲ سال نیز برای صدور ویزای کوتاه مدت شینگن فرانسه باید مبلغ ۶۰ یورو و برای ویزای بلند مدت شینگن فرانسه مبلغ ۹۹ یورو بپردازند. علاوه براین در ابتدای کار و به منظور بررسی مدارک از هر نفر مبلغی حدود ۲۵ یورو  توسط شرکت کارگزار سفارت دریافت می شود. گفتنی است این مبلغ در هیچ صورتی قابل استرداد نخواهد بود. با توجه به توضیحات سایت رسمی سفارت فرانسه، تنها شرکت VFS به عنوان کارگزار سفارت، صلاحیت رسیدگی به امور متقاضیان ویزا و تعیین وقت فرانسه را دارد. این شرکت با دریافت هزینه ثابت ۲۵ یورو به عنوان کارمزد، به پرونده‌ی متقاضیان ویزا رسیدگی می کند. مبلغ ۶۰ یورو نیز هزینه صدور ویزا برای هر فرد بالغ است. بنابراین برای اخذ ویزای شینگن فرانسه باید مبلغ ۸۵ یورو  (۶۰ یورو + ۲۵ یورو کارمزد شرکت واسط ) را در روز مصاحبه نقدا بپردازید. رسیدگی اولیه به پرونده شما حداقل در حدود دو هفته زمان می برد. حتی ممکن است تا تکمیل مدارک و صدور قطعی ویزا، چند هفته‌ای به این زمان اضافه شود. بنابراین بهتر است برای برنامه ریزی زمان سفرتان حداقل ۲۱ روز تا ۱ ماه بعد از زمان مصاحبه را در نظر بگیرید تا خیالتان از تاخیر احتمالی سفارت در تایید و صدور ویزا نیز راحت باشد.

طریقه پر کردن فرم شینگن فرانسه

به طور کلی فرم‌ های ویزای شینگن کشورهای اروپایی، اطلاعات کاملی از متقاضیان این ویزا را مانند هویت، وضعیت تأهل، آدرس، سابقه سفر و غیره در اختیار مسئولان رسیدگی به پرونده قرار می‌دهد. برای تکمیل این فرم به مدارکی همچون شناسنامه، پاسپورت و عکس بیومتریک نیاز خواهد بود. لازم به ذکر است اطلاعات درج شده در این فرم ‌ها باید کاملا با پاسپورت شما منطبق باشد و در صورت وجود هرگونه تناقض و اشتباه در اطلاعات هویتی و فردی درج شده در این فرم‌ ها، امکان ریجکت ویزای شینگن شما وجود خواهد داشت.

همچنین در انتخاب عکس بیومتریک برای درخواست ویزا دقت نمایید. این عکس باید دارای ویژگی های مشخصی باشد. شما باید توانایی شفاف سازی برنامه و هدفتان از سفر به اروپا را در قسمت کاور لتر فرم شینگن داشته باشید. توصیه می شود برای درخواست ویزای شینگن فرانسه در دانلود فرم درست و به روز شینگن این کشور دقت نمایید و آن را به صورت تایپ شده تهیه نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای فرانسه

شما در زمان حضور در مرکز VFS و یا سفارت فرانسه باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید. لازم به ذکر است برای جلوگیری از ریجکت شدن احتمالی درخواست ویزایتان باید قبل از حضور در وقت مصاحبه، از تکمیل بودن و دقیق بودن کلیه مدارک خود مطمئن باشید.علاوه بر این تمامی مدارک لازم برای درخواست ویزا به جز مدارک بانکی لاتین و  اطلاعات مربوط به رزرو هتل و پرواز و بیمه مسافری باید از ترجمه رسمی برخوردار باشند.

 • پرینت نامه تایید تعیین وقت سفارت
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا (اپلیکیشن فرم) به همراه تاریخ و امضا
 • ۲ عدد عکس بیومتریک قطع گذرنامه
 • پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار از زمان برگشت از فرانسه و حداقل دو صفحه خالی
 • شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات
 • شرح کامل کتبی از اهداف سفر
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • بیمه مسافرتی با حداقل ۳۰۰۰۰ یورو خدمات برای مدت زمان درخواست ویزا
 • اسناد و مدارک اسکان نظیر رزرو هتل و یا دعوتنامه برای کل مدت ویزا
 • پرینت بانکی، حساب پس انداز، فیش حقوقی، جواز، رسید مالیاتی، سند ملکی و دیگر اسناد تمکن مالی
 • دارا بودن نوعی از گواهی همچون گواهی شغلی، کارت بازنشستگی، جواز کسب و کار و یا گواهی تحصیلی
 • رسید اصلی پرداخت هزینه خدمات سفارت فرانسه
 • به همراه داشتن رضایت نامه محضری از همسر در صورت نیاز
 • کپی ویزاهای قبلی و همچنین پاسپورت قبلی در صورت موجود بودن
 • اگر بیمه تامین اجتماعی دارید حتما آن را ترجمه کنید. بیمه تامین اجتماعی نشانه سابقه شما در ایران است و می تواند برای اثبات وابستگی شما به کشور زادگاهتان کمک کند.

برای اطلاع از ویزا فرانسه به صفحه زیر مراجعه کنید.

نکاتی در خصوص روز رفتن به سفارت فرانسه

 • در روز مصاحبه ارائه پرینت نامه تایید وقت سفارت به بخش پذیرش مرکز VFS Global تهران و یا سفارت فرانسه لازم خواهد بود.
 • حضور در محل سفارت و یا مرکز VFS فرانسه در حدود یک ساعت قبل از وقت مصاحبه توصیه می شود. چرا که در این صورت می توانید تمامی مراحل روند پذیرش همچون انگشت‌ نگاری، ارائه مدارک ویزا، اطلاعات بیومتریک و همچنین مصاحبه را به خوبی و با خونسردی کامل به انجام برسانید.
 • در روز رفتن به سفارت فرانسه از به همراه داشتن دوربین عکاسی و یا فیلم برداری خودداری نمایید.
 • حضور شخص متقاضی ویزا در روز مصاحبه الزامی است و با مشخص شدن وقت سفارت فرانسه توسط مرکز کارگزار، دیگر امکان کنسل کردن و تغییر زمان آن وجود نخواهد داشت زیرا در این صورت باید از ابتدا برای ویزا اقدام نمود. البته کودکان زیر ۱۲ سال نیازی به حضور در سفارت نخواهند داشت.
 • صداقت در گفتار و اثبات واقعی بودن تمامی مدارک ارائه شده برای اخذ ویزا بر روی تصمیم گیری نهایی مسئولان کنسولگری تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

فیلم های آموزشی

چطور وقت سفارت فرانسه را بگیریم

مدارک لازم ویزا برای سفارت فرانسه

مدارک لازم ویزا برای سفارت فرانسه

نکات مهم برای گرفتن وقت سفارت فرانسه :

– اگر شما بیشتر از یک نفر باشید همه درخواستهای وقت را در یک ایمیل پشت سر هم به vfs ارسال کنید.

– بعد از ارسال ایمیل باید منتظر جواب از طریق ایمیل باشید و این زمان شاید تا ۱۵ روز طول بکشد ولی اگر بیشتر از این زمان بود حتما روی ایمیلی که فرستادید دوباره یک ایمیل بفرستید (بصورت ریپلای از داخل ایمیلی که فرستاده بودید) و یادآوری کنید که هنوز وقت مصاحبه به شما اعلام نشده است.

– تمام مکاتبات ایمیلی با vfs باید بصورت انگلیسی باشد و از ارسال ایمیل بصورت فارسی خودداری کنید.

– در نظر داشته باشید در سیستم جدید متقاضی باید ۲۸ یورو بیشتر از قبل پرداخت کند. یعنی ۶۰ یورو + ۲۸ یورو جمعا ۸۸ یورو پرداخت میکنید.

– همچنین در نظر داشته باشید تمام مدارک دریافتی باید ترجمه به زبان فرانسه یا انگلیسی و نیازی به تاییدات دادگستری و وزارت خارجه نمی باشد.

مدارک شامل:

شناسنامه ، مدارک شغلی ، رزرو هتل و هواپیما ، مدارک بانکی (تمکن بانکی معادل یورو ، گردش سه ماهه لاتین) ، بیمه نامه مسافرتی ، فرم شینگن پر شده ، ۸۸ یورو ، دو قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ که ۸۰ درصد عکس صورت متقاضی باشد.

آدرس سفارت و شرکت کارگزار فرانسه

با توجه به اطلاعات درج شده در سایت سفارت فرانسه، افراد متقاضی می‌توانند در صورت عدم موفقیت در استفاده از خدمات کارگزاری سفارت فرانسه (مرکز  VFS فرانسه) و  یا در صورت تمایل درخواست خود را  به طور مستقیم در روزهای دوشنبه از ساعت ۸٫۳۰ تا ۱۱:۳۰ به بخش ویزای شنگن سفارت ارائه دهند. به همین منظور تعیین وقت سفارت فرانسه توسط آدرس ایمیل [email protected] قبل از حضور در محل سفارت، الزامی خواهد بود.

آدرس سفارت فرانسه: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۶-۶۴

سایت سفارت فرانسه

تلفن سفارت : ۶۴۰۹۴۰۰۰ ۔ (۰۲۱)

نمابر سفارت : ۳-۶۴۰۹۴۰۹۲

آدرس ایمیل : [email protected]

این سفارت از ساعت ۷:۳۰ تا ۲۰:۰۰ به امور متقاضیان مهاجرت رسیدگی می‌کند. علاوه براین متقاضیان ایرانی می‌توانند در روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ برای دریافت ویزای خود اقدام کنند.

آدرس و اطلاعات مربوط به شرکت کارگزار سفارت فرانسه (VFS global)

 درحال حاضر کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای فرانسه مانند تعیین وقت سفارت فرانسه، خدمات مهاجرت و ویزای فرانسه در مرکز Vfs Global که به عنوان شرکت کارگزاری معتبر و تایید شده سفارت فرانسه برگزیده شده است به متقاضیان گرامی ارائه می شود.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال سفارت فرانسه:  تهران، خیابان موسوی(گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر تهران

سایت : سایت vfs  مربوط به فرانسه

آدرس ایمیل: [email protected]

تلفن‌ پشتیبانی:۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰   

ساعات کاری این مرکز  به استثنای روزهای جمعه و شنبه همه روزه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ می باشد. بعد از مشخص شدن آنلاین وقت سفارت فرانسه ، متقاضیان خدمات گوناگون سفارت می‌توانند برای انجام اموری نظیر مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه مدارک از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۵:۰۰ و همچنین  به منظور تحویل پاسپورت نیز از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰ به این مرکز مراجعه نمایند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 107

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!