فرم ویزای فرانسه | مدارک ویزای فرانسه

اطلاعات زیر طبق آخرین جمع آوری wisa.ir است که در  این صفحه شما میتوانید فرم ویزای فرانسه، طریقه گرفتن وقت سفارت فرانسه، مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرانسه ، راهنمای اخذ ویزای کشور فرانسه ، اطلاعات عمومی درباره فرانسه ، راهنمای سفر به فرانسه و … را ببینید.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

نکات مهم: در سیستم جدید روادید فرانسه متقاضی باید به دفتر vfs مراجعه کند.

گرفتن وقت سفارت فرانسه

همانطور که می دانید اولین گام برای اخذ ویزای هر کشوری گرفتن وقت سفارت آن کشور است. مرکز VFS Global در حال حاضر، وظیفه دریافت مدارک و ارجاع آن به سفارت فرانسه را خواهد داشت. برای گرفتن وقت سفارت فرانسه باید به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت France-Visas اقدام نمایید. برای شروع باید یک حساب کاربری توسط گزینه My account برای خود ایجاد کنید. بعد از ورود با نام کاربریتان در صفحه اصلی وب‌سایت با ۴ گزینه مجزا مواجه می شوید. این گزینه ها عبارتند از

 • Do you need a visa? به معنی اطمینان از نیاز داشتن به گرفتن ویزا
 • Start your visa application به معنی ساختن حساب کاربری و پر کردن فرم درخواست ویزا
 • Submit your application به معنی تقاضای تعیین وقت سفارت فرانسه
 • Track your application به معنی پیگیری وضعیت پرونده و انجام مراحل نهایی

روی گزینه Start your visa application کلیک نمایید در پایین صفحه روی گزینه Access the visa application کلیک نمایید تا وارد ضفحه درست کردن اکانت بشوید. در آنجا اکانتی را درست کرده و لاگین نمایید و شروع به پر کردن فرم کنید که حدود ۴ صفحه است و اطلاعات شما از قبلی مشخصات شخصی و سفری شما را میخواهد. در نهایت یک فایل pdf که شامل یک رفرنس نامبر است به شما داده میشود

رهگیری وضعیت پاسپورت در vfs سفارت فرانسه

چند صباحی است که جهت رهگیری پاسپورت با لینکی که فیلتر است مواجه میشوید. در لینک روبرو ما راهکار اینکه چطور وضعیت پاسپورت خودتان را بررسی نمایید قرارداده ایم. کلیک کنید

قبل از ارائه توضیحات در خصوص گزینه تقاضای تعیین وقت سفارت فرانسه، لازم است بدانید که جهت تعیین وقت سفارت فرانسه باید میلغ دویست هزار تومان را به دفتر کارگزاری پرداخت نمایید لذا کارت بانکی دارای رمز دوم را همراه خودتان داشته باشید. بعد از اینکه رفرنس نامبر را گرفتید باید از طریق این لینک (ورود) وارد صفحه وی اف اس بوشید و قسمت شماره دو (اگر فرم درخواست ویزا را آنلاین در وبسایت France-Visas پر کردید) را بزنید و در پایین صفحه روی (شرایط را میپذیرم – درخواست وقت سفارت) کلیک نمایید تا وارد صفحه وی اف اس بشوید مجددا اینجا باید اکانت درست کنید و بعد از وارد شدن به صفحه مربوطه از طریق جدول وقت نسبت به تعیین وقت اقدام نمایید.

فرآیند نسبتا پیچیده و زمانبری است لذا توصیه میشود از طریق دفاتر مسافرتی که نسبتا به این کار تسلط دارند اقدام نمایید.

 

مدت زمان و هزینه مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای فرانسه

مانند دیگر انواع ویزای شینگن هزینه صدور ویزای شینگن فرانسه برای کودکان زیر ۶ سال رایگان و برای گروه سنی ۶ تا ۱۲ سال هم پرداخت 40 یورو  است. افراد بالغ بالای ۱۲ سال نیز برای صدور ویزای کوتاه مدت شینگن فرانسه باید مبلغ 80 یورو و برای ویزای بلند مدت شینگن فرانسه مبلغ 120 یورو بپردازند. علاوه براین در ابتدای کار و به منظور بررسی مدارک از هر نفر مبلغی توسط شرکت کارگزار سفارت دریافت می شود. گفتنی است این مبلغ در هیچ صورتی قابل استرداد نخواهد بود. با توجه به توضیحات سایت رسمی سفارت فرانسه، تنها شرکت VFS به عنوان کارگزار سفارت، صلاحیت رسیدگی به امور متقاضیان ویزا و تعیین وقت فرانسه را دارد. این شرکت با دریافت هزینه ثابت 30 یورو به عنوان کارمزد، به پرونده‌ی متقاضیان ویزا رسیدگی می کند. مبلغ 80 یورو نیز هزینه صدور ویزا برای هر فرد بالغ است. بنابراین برای اخذ ویزای فرانسه باید مبلغ 110 یورو  (80 یورو + 30 یورو کارمزد شرکت واسط ) را در روز مصاحبه نقدا بپردازید. رسیدگی اولیه به پرونده شما حداقل در حدود دو هفته زمان می برد. حتی ممکن است تا تکمیل مدارک و صدور قطعی ویزا، چند هفته‌ای به این زمان اضافه شود. بنابراین بهتر است برای برنامه ریزی زمان سفرتان حداقل ۲۱ روز تا ۱ ماه بعد از زمان مصاحبه را در نظر بگیرید تا خیالتان از تاخیر احتمالی سفارت در تایید و صدور ویزا نیز راحت باشد.

طریقه پر کردن فرم شینگن فرانسه

به طور کلی فرم‌ های ویزای شینگن کشورهای اروپایی، اطلاعات کاملی از متقاضیان این ویزا را مانند هویت، وضعیت تأهل، آدرس، سابقه سفر و غیره در اختیار مسئولان رسیدگی به پرونده قرار می‌دهد. برای تکمیل این فرم به مدارکی همچون شناسنامه، پاسپورت و عکس بیومتریک نیاز خواهد بود. لازم به ذکر است اطلاعات درج شده در این فرم ‌ها باید کاملا با پاسپورت شما منطبق باشد و در صورت وجود هرگونه تناقض و اشتباه در اطلاعات هویتی و فردی درج شده در این فرم‌ ها، امکان ریجکت ویزای شینگن شما وجود خواهد داشت.

همچنین در انتخاب عکس بیومتریک برای درخواست ویزا دقت نمایید. این عکس باید دارای ویژگی های مشخصی باشد. شما باید توانایی شفاف سازی برنامه و هدفتان از سفر به اروپا را در قسمت کاور لتر فرم شینگن داشته باشید. توصیه می شود برای درخواست ویزای شینگن فرانسه در دانلود فرم درست و به روز شینگن این کشور دقت نمایید و آن را به صورت تایپ شده تهیه نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای فرانسه

شما در زمان حضور در مرکز VFS و یا سفارت فرانسه باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید. لازم به ذکر است برای جلوگیری از ریجکت شدن احتمالی درخواست ویزایتان باید قبل از حضور در وقت مصاحبه، از تکمیل بودن و دقیق بودن کلیه مدارک خود مطمئن باشید.علاوه بر این تمامی مدارک لازم برای درخواست ویزا به جز مدارک بانکی لاتین و  اطلاعات مربوط به رزرو هتل و پرواز و بیمه مسافری باید از ترجمه رسمی برخوردار باشند.

 • پرینت نامه تایید تعیین وقت سفارت
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا (اپلیکیشن فرم) به همراه تاریخ و امضا
 • ۲ عدد عکس بیومتریک قطع گذرنامه
 • پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار از زمان برگشت از فرانسه و حداقل دو صفحه خالی
 • شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات
 • شرح کامل کتبی از اهداف سفر
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • بیمه مسافرتی با حداقل ۳۰۰۰۰ یورو خدمات برای مدت زمان درخواست ویزا
 • اسناد و مدارک اسکان نظیر رزرو هتل و یا دعوتنامه برای کل مدت ویزا
 • پرینت بانکی، حساب پس انداز، فیش حقوقی، جواز، رسید مالیاتی، سند ملکی و دیگر اسناد تمکن مالی
 • دارا بودن نوعی از گواهی همچون گواهی شغلی، کارت بازنشستگی، جواز کسب و کار و یا گواهی تحصیلی
 • رسید اصلی پرداخت هزینه خدمات سفارت فرانسه
 • به همراه داشتن رضایت نامه محضری از همسر در صورت نیاز
 • کپی ویزاهای قبلی و همچنین پاسپورت قبلی در صورت موجود بودن
 • اگر بیمه تامین اجتماعی دارید حتما آن را ترجمه کنید. بیمه تامین اجتماعی نشانه سابقه شما در ایران است و می تواند برای اثبات وابستگی شما به کشور زادگاهتان کمک کند.

برای اطلاع از ویزا فرانسه به صفحه زیر مراجعه کنید.

نکاتی در خصوص روز رفتن به سفارت فرانسه

 • در روز مصاحبه ارائه پرینت نامه تایید وقت سفارت به بخش پذیرش مرکز VFS Global تهران و یا سفارت فرانسه لازم خواهد بود.
 • حضور در محل سفارت و یا مرکز VFS فرانسه در حدود یک ساعت قبل از وقت مصاحبه توصیه می شود. چرا که در این صورت می توانید تمامی مراحل روند پذیرش همچون انگشت‌ نگاری، ارائه مدارک ویزا، اطلاعات بیومتریک و همچنین مصاحبه را به خوبی و با خونسردی کامل به انجام برسانید.
 • در روز رفتن به سفارت فرانسه از به همراه داشتن دوربین عکاسی و یا فیلم برداری خودداری نمایید.
 • حضور شخص متقاضی ویزا در روز مصاحبه الزامی است و با مشخص شدن وقت سفارت فرانسه توسط مرکز کارگزار، دیگر امکان کنسل کردن و تغییر زمان آن وجود نخواهد داشت زیرا در این صورت باید از ابتدا برای ویزا اقدام نمود. البته کودکان زیر ۱۲ سال نیازی به حضور در سفارت نخواهند داشت.
 • صداقت در گفتار و اثبات واقعی بودن تمامی مدارک ارائه شده برای اخذ ویزا بر روی تصمیم گیری نهایی مسئولان کنسولگری تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

فرم وکالت تحویل مدارک ویزای فرانسه

اگر شما به هر دلیلی شخصاً امکان تحویل مدارک به کارگزاری سفارت فرانسه vfs را ندارید، می توانید با پر کردن فرم زیر که وکالتنامه برای شخص ثالث نان دارد، برای تحویل مدارک ویزای فرانسه به vfs از طریق شخص ثالث اقدام نمایید.

فیلم های آموزشی

چطور وقت سفارت فرانسه را بگیریم

مدارک لازم ویزا برای سفارت فرانسه

آدرس سفارت و شرکت کارگزار فرانسه

با توجه به اطلاعات درج شده در سایت سفارت فرانسه، افراد متقاضی می‌توانند در صورت عدم موفقیت در استفاده از خدمات کارگزاری سفارت فرانسه (مرکز  VFS فرانسه) و  یا در صورت تمایل درخواست خود را  به طور مستقیم در روزهای دوشنبه از ساعت ۸٫۳۰ تا ۱۱:۳۰ به بخش ویزای شنگن سفارت ارائه دهند. به همین منظور تعیین وقت سفارت فرانسه توسط آدرس ایمیل visas.tehera[email protected] قبل از حضور در محل سفارت، الزامی خواهد بود.

آدرس سفارت فرانسه: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۶-۶۴

سایت سفارت فرانسه

تلفن سفارت : ۶۴۰۹۴۰۰۰ ۔ (۰۲۱)

نمابر سفارت : ۳-۶۴۰۹۴۰۹۲

آدرس ایمیل : [email protected]

این سفارت از ساعت ۷:۳۰ تا ۲۰:۰۰ به امور متقاضیان مهاجرت رسیدگی می‌کند. علاوه براین متقاضیان ایرانی می‌توانند در روزهای چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ برای دریافت ویزای خود اقدام کنند.

آدرس و اطلاعات مربوط به شرکت کارگزار سفارت فرانسه (VFS global)

 درحال حاضر کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای کشور فرانسه مانند تعیین وقت سفارت فرانسه، خدمات مهاجرت و ویزای کشور فرانسه در مرکز Vfs Global که به عنوان شرکت کارگزاری معتبر و تایید شده سفارت فرانسه برگزیده شده است به متقاضیان گرامی ارائه می شود.

آدرس مرکز وی اف اس گلوبال سفارت فرانسه:  تهران، خیابان موسوی(گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر تهران

سایت : سایت vfs  مربوط به فرانسه

آدرس ایمیل: [email protected]

تلفن‌ پشتیبانی:۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰   

ساعات کاری این مرکز  به استثنای روزهای جمعه و شنبه همه روزه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ می باشد. بعد از مشخص شدن آنلاین وقت سفارت فرانسه ، متقاضیان خدمات گوناگون سفارت می‌توانند برای انجام اموری نظیر مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه مدارک از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۵:۰۰ و همچنین  به منظور تحویل پاسپورت نیز از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰ به این مرکز مراجعه نمایند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 139

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!