فرم ویزای لهستان | مدارک ویزای لهستان

ویزای لهستان

در صفحه فرم ویزای لهستان شما میتوانید اطلاعاتی درباره فرم ویزای لهستان ، مدارک ویزای لهستان، وقت سفارت لهستان، آدرس سفارت لهستان، آدرس سایت سفارت لهستان و … کسب نمایید.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

نکات مهم:

در نظر داشته باشید در فرآیند اخذ ویزای شینگن لهستان، وقت سفارت و حتی پر کردن فرم ویزای لهستان بصورت آنلاین میباشد. لذا شما باید اول وارد سایت مورد نظر شده  و بعد مرحله به مرحله نسبت وقت سفارت لهستان و پر کردن فرم اقدام نمایید.

در حال حاضر شمیران گشت ارائه خدمات درباره کشور لهستان ندارد ، لطفا تماس نگیرید .

طریقه گرفتن وقت سفارت لهستان

اولین گام جهت تقاضای ویزای لهستان، دریافت وقت مصاحبه از سفارت این کشور است. به همین منظور باید جهت تکمیل فرم های اخذ ویزای لهستان، به سایت سفارت لهستان مراجعه نمایید. دقت کنید در پروسه دریافت ویزای شینگن لهستان، انجام اموری همچون درخواست وقت سفارت و حتی پر کردن کلیه فرم های ویزای لهستان باید حتما به صورت آنلاین انجام پذیرد. با ثبت نام در سایت سفارت و دریافت نام کاربری شخصی می توانید برای پر کردن فرم ها اقدام نمایید و همچنین برای تعیین وقت مصاحبه ایمیلی را به سفارت ارسال نمایید. چنانچه ایمیل شما مورد تایید سفارت قرار گرفت، این موضوع با یک ایمیل به شما اطلاع داده می شود و در واقع لیستی از وقت های آزاد سفارت به شما ارائه می شود تا بتوانید طبق برنامه زمانی خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید. اما به طور کلی بهتر است هنگامی که به فکر اخذ ویزای توریستی لهستان هستید زمان کافی برای انجام مراحل اخذ ویزا را داشته باشید تا مشکلی با زمان های اعلام شده از سوی سفارت نداشته باشید. پس از تایید آن باید مدارک خود را پوشه بندی کرده و پرینت آن را تهیه نمایید. همچنین توصیه می شود به علت تاخیر احتمالی در تعیین وقت سفارت و یا صدور ویزا دو تا سه ماه قبل از موعد سفر برای درخواست ویزای شینگن لهستان اقدام نمایید. در وقت تعیین شده باید به بخش امور کنسولی سفارت مراجعه کنید و تمامی مدارک و فرم ‌های لازم و مرتبط با نوع ویزای درخواستی را به صورت تکمیل شده، پر شده و در صورت نیاز پرینت شده به همراه داشته باشید.

طریقه پر کردن فرم ویزای شینگن لهستان

با توجه به آمار بالای مهاجرت و درخواست پناهندگی در کشورهای اروپایی اخیرا شرایط اخذ ویزای شینگن بسیار سخت تر شده است و گاهی اوقات حتی با کامل بودن مدارک و داشتن تمکن مالی مناسب نیز درخواست ویزای افراد زیادی رد می شود. اما برای جلوگیری از رد شدن درخواست ویزای شینگن لهستان بهتر است فرم های مربوطه نظیر فرم ویزای شینگن را بسیار دقیق و بدون غلط تایپی و یا املایی پر نمایید. دقت داشته باشید تمامی اطلاعات باید به زبان انگلیسی وارد فرم شینگن شوند. فرم ویزای شینگن لهستان حاوی تعدادی سوال در مورد شما و سفرتان است که باید به طور کاملا واضح به آنها پاسخ دهید. در نهایت از فرم پرینت گرفته و به همراه کدی که در مرحله آخر به شما داده می‌ شود با سایر مدارک درخواستی دیگر، در روز تعیین شده برای مصاحبه، به مسئولان سفارت تحویل دهید. تکمیل این فرم باید با دقت و صداقت همراه باشد چرا که ثبت اطلاعات غلط و یا دروغین قطعا منجر به رد شدن درخواست شما خواهد شد و در صورت رد شدن درخواست نیز، دیگر تا سه ماه امکان گرفتن وقت سفارت لهستان میسر نمی شود. توصیه می شود حتما فرم جدید شینگن درج شده در سایت سفارت لهستان را تکمیل نمایید زیرا وجود فرم ‌های متعدد گاها این تصور اشتباه را برای متقاضیان ایجاد می‌نماید که کامل کردن فرم ‌های گذشته نیز مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای لهستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لهستان شامل موارد زیر است. البته توصیه می شود در هنگام اقدام برای اخذ ویزا حتما جدیدترین چک لیست مدارک را از سایت سفارت مشاهده نمایید.

همه مدارک ذکر شده، باید به زبان انگلیسی توسط دارالترجمه های معتبر ترجمه شوند. همچنین شناسنامه و کارت ملی باید دارای مهر دادگستری و تأییدیه وزارت امور خارجه ایران نیز باشد. نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید تهیه کپی از همه مدارک و به همراه داشتن آن در طول سفر است. چون این احتمال وجود دارد که در مرزهای ورودی این کشورها، مأموران از شما مدارکی را درخواست کنند؛ بنابراین داشتن کپی از مدارک ارائه شده برای دریافت ویزای شینگن، لازم خواهد بود.

 • تمامی فرم ‌های درخواست ویزای لهستان که باید به طور کامل تکمیل و امضا شده باشند.
 • یک قطعه عکس جدید رنگی، تمام رخ، زمینه سفید، اندازه ۳/۵ در ۴/۵ (عکس باید از روبرو و مشخص بوده، از زمان آن بیشتر از ۶ ماه نگذشته باشد و روی کاغذ با کیفیت بالا چاپ شده باشد)
 • پاسپورت معتبر (کپی صفحه ۱ تا ۵ پاسپورت جدید و ۱ تا ۱۰ پاسپورت قدیمی لازم است)
 • کپی ویزاهای قبلی سایر کشورها در طول سه سال گذشته
 • کپی کارت شناسایی و شناسنامه (همه صفحات)

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لهستان شامل موارد زیر است. البته توصیه می شود در هنگام اقدام برای اخذ ویزا حتما جدیدترین چک لیست مدارک را از سایت سفارت مشاهده نمایید.

 • بلیط رفت و برگشت (کپی رزرو بلیط به همراه شماره رزرو لازم خواهد بود. همچنین در هنگام قطعی شدن صدور ویزای لهستان، حتما باید اصل بلیط را ارائه کنید. بلیط شما نباید از ۹۰ روز اقامت در محدوده شینگن تجاوز کند.)
 • دعوتنامه خانوادگی و یا کاری ( در صورت موجود بودن)
 • تأییدیه رزرو هتل
 • دارا بودن یکی از انواع گواهی اشتغال همچون گواهی شغلی، کارت بازنشستگی، جواز کسب و کار و یا گواهی تحصیلی
 • مدارک مالی برای اثبات تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حساب بانکی
 • بیمه مسافرتی از حداقل مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو یا ۵۰۰۰۰ دلار آمریکایی
 • مشخص کردن اهداف سفر

برای اطلاع از ویزا لهستان به صفحه زیر مراجعه کنید.

نکاتی در خصوص روز رفتن به سفارت لهستان

 متقاضیان ویزا می بایست در تاریخ تعیین شده جهت انگشت نگاری در سفارت حضور یابند و به هیچ وجه تغییر تاریخ وقت سفارت امکان پذیر نمی باشد.

 • توجه نمایید ظاهر نامناسب می تواند شانس اخذ ویزا را به شدت کاهش دهد پس در آراستگی و انتخاب لباس مناسب برای روز مصاحبه دقت نمایید. همچنین همراه نداشتن مدارک لازم برای نشان دادن صداقت اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا نیز دلیل دیگر برای ریجکت شدن ویزا است.
 • داشتن ظاهری عصبی و بحث کردن در مدت جلسه مصاحبه، دلیل دیگری است که می تواند حتی در صورت کامل بودن مدارک نیز، نظر مسئولان را برای تایید ویزا تغییر دهد.
 • به خاطر داشته باشید هدف از مصاحبه اخذ ویزای شنگن، ملاقات مسئولان دیپلماتیک سفارت با متقاضیان ، به جهت

درک بیشتر و تشخیص درستی اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست اخذ ویزای شنگن است.

هزینه ها و زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای لهستان

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که بر اساس آن هزینه نهایی ویزا مشخص می شود شرایط سنی متقاضیان است. هزینه اخذ ویزای لهستان برای کودکان زیر ۶ سال، رایگان، برای کودکان بین رده سنی ۶ تا ۱۲ سال، ۳۵ یورو و برای افراد بالغ ۶۰ یورو خواهد بود. مبلغ ذکر شده باید صرفا به صورت وجه نقد و با ارز یورو درمحل سفارت لهستان در تهران پرداخت شود. لازم به ذکر است مدت زمان لازم برای صدور ویزا بستگی به نوع ویزا دارد و معمولا بین ۳ تا ۶ هفته زمان خواهد برد.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

آدرس سفارت لهستان : سفارت جمهوری لهستان در تهران، بلوار آفریقا، خیابان پیروز، پلاک ۲ قرار دارد.

تلفن: ۴-۸۸۷۸۷۲۶۲

فکس: ۸۸۷۸۸۷۷۴

آدرس سایت سفارت جمهوری لهستان: https://teheran.msz.gov.pl/en/

ساعات کاری سفارت لهستان : سفارت جمهوری لهستان روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۵:۰۰ آماده ارائه خدمات به مراجعین است.

بخش کنسولی سفارت جمهوری لهستان

 بخش کنسولی از یکشنبه‌ها تا پنج‌شنبه‌ها، از ساعت ۰۹:۰۰ صبح تا ساعت ۱۳:۰۰ بعدازظهر باز است. برای تحویل مدارک روادید از ساعت ۱۰:۰۰ صبح مراجعه کنید و برای مصاحبه از پیش تعیین شده نیز  از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ساعت ۱۲:۰۰ ظهر، مراجعه نمایید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 3.2 / 5. تعداد آرا: 43

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!