فرم ویزای لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری کوچک است که در شمال اروپا قرار گرفته و با زیبایی‌های دلربای خود هر گردشگری شیفته‌ی سفر به آن است. برای سفر به این کشور نیازمند ویزای لوکزامبورگ هستید تا بتوانید به راحتی وارد این سرزمین جذاب شوید. لازم است بدانید که کشور خوش آب و هوای لوکزامبورگ به دلیل قرار گرفتن در اتحادیه اروپا، سفر به آن تنها با ویزای شینگن امکان پذیر است و شما قبل از ورود به آن ملزم به دریافت ویزای شینگن هستید. برای دریافت ویزای لوکزامبورگ در ابتدا باید فرم آن را از سایت سفارت برداشته و پر نمایید. نکته‌ی مهم اینکه هدف شما از سفر به این کشور باید واضح و شفاف باشد تا براساس آن مدارک لازم را تهیه کنید. ویزای تحصیلی، توریستی، کاری، ازدواج، درمانی و… از جمله ویزاهایی است که مورد توجه عموم قرار می‌گیرد.

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا لوکزامبورگ :

 1. اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ ویزا درخواستی  .
 2. فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمائید ) .
 3. کارت ملی و شناسنامه .
 4. ۲ قطعه عکس رنگی ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش .
 5. در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج .
 6. نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی .
 7. گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . ( برای کارمنداگ و کارگران ) .
 8. پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل ) .
 9. گواهی بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته ) .
 10. گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان ) .
 11. بیمه مسافرتی .
 12. سند مالکیت ( در صورت وجود ) .
 13. رزرو هتل و بلیط هواپیما .

 

ویزای لوگزامبورک شامل ۴ نوع است که در زیر شرح داده می‌شود:

به ویزای ترانزیت ( نوع A ) : ویزایی که فقط برای وارد شدن افراد به فرودگاه کشورهای عضو شینگن صادر می‌شود. با این نوع ویزا مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و تنها باید پرواز خود را انجام داده و از کشور خارج شود.
ویزای عبوری ( نوع B ) : این نوع از ویزا به مسافر این امکان را می‌دهد تا اجازه‌ی خروج از فرودگاه را داشته باشد و از این منطقه عبور کند. در واقع می‌تواند از طریق زمینی از کشور بیرون رفته و از منطقه شینگن خارج شود.
ویزای شینگن ( نوع C ) : این ویزای پر طرفدار دارای اعتبار ۹۰ روزه در طول ۶ ماه است. با استفاده از آن می‌توانید به ملاقات بستگان و یا ماموریت کاری بروید و در تمام کشورهای منطقه شینگن گردش کنید. همچنین برای سفرهای درمانی، شرکت در مسابقات ورزشی، کنفرانس‌ها و تجارت نیز از آن استفاده می‌شود و در بین ایرانیان متداول‌ترین نوع ویزا شناخته می‌شود.
ویزای ملی ( نوع D ) : این مجوز که به ویزای بلند مدت مشهور است، مختص اقامت بیش از ۹۰ روز است که بیشتر تاجران از آن استفاده می‌کنند. از طریق ویزای ملی می‌توان در طول سال چندین بار به منطقه شینگن تردد کرد.

 

برای اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ مراحل زیر باید طی شود:

قدم اول

لطفاً قبل از درخواست برای ویزا ، هدف بازدید خود از این کشور را مشخص نمایید. کارمندان سفارت در ترکیه در کل مراحل درخواست ویزا به شما کمک کرده اما مجاز به مشاوره یا راهنمایی در انتخاب دسته ویزا نیستند. از آنجا که این پروسه در درجه اول ماهیت اداری دارد، اینکه پردازش آن چه مدت طول می کشد، قابل پیش بینی نیست، زیرا این امر کاملاً حق سفارت لوکزامبورگ در ترکیه است.

قدم دوم

درخواست های ویزا و اجازه اقامت لوکزامبورگ در مرکز درخواست ویزا در استانبول پذیرفته می شود. لطفاً قبل از بازدید از مرکز درخواست ویزا ، قوانین امنیتی را مطالعه کنید.

قدم سوم

ارسال درخواست: به مرکز درخواست ویزا مراجعه کنید و فرم تکمیل درخواست ویزا را همراه با مدارک لازم ارائه دهید.

قدم چهارم

پرداخت هزینه: افسر صدور ویزا مبلغ قابل پرداخت به لیر ترکیه ( هزینه ویزا + هزینه خدمات به صورت نقدی ) را برای شما مشخص می کند.

 

کشور لوکزامبورگ عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و برای سفر به لوکزامبورگ نیاز به ویزا شنگن دارید . کشور لوکزامبورگ در ایران سفارت ندارد و نزدیکترین سفارت به ایران در شهر آنکارا کشور ترکیه می باشد .

 

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود :

ویزای نوع A :ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.
ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.
ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.
ویزای نوع D : ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.
توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کنید.

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از ایتالیا گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!