فرم ویزای پرتغال | مدارک ویزای پرتغال

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

اولین گام برای اخذ ویزای پرتغال انتخاب نوع ویزای درخواستی است. سپس با توجه به آن می بایست فرم درخواست ویزا را به صورت کامل و دقیق پرکرده و همچنین یک قطعه عکس (مطابق با مشخصات اعلام شده) بر روی فرم منظور نمایید. در مراحل بعدی باید برای جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزا طبق چک لیست مدارک و همچنین گرفتن وقت سفارت پرتغال اقدام کرد. لازم به ذکر است سفارت پرتغال در حال حاضر تمامی امور مرتبط با صدور ویزا‌ی کوتاه مدت (یعنی هر نوع ویزا به غیر از ویزای تحصیلی و اقامت دائم) را که شامل تحویل مدارک، ثبت اطلاعات بیومتریک و… می شود، به مرکز وی اف اس  واگذار کرده است. بنابراین، متقاضیان برای تعیین وقت سفارت این کشور باید جزئیات شخصی نظیر نام و نام خانوادگی، تاریخ انقضای پاسپورت، ملیت، جنس، تاریخ تولد، شماره تماس، تاریخ سفر، تاریخ مصاحبه و نوع ویزای درخواستی را به آدرس ایمیل مرکز وی اف اس پرتغال [email protected] ارسال نمایید. در صورت تایید  شدن درخواست شما، ایمیلی حاوی تاریخ مراجعه به مرکز برایتان ارسال خواهد شد. در این صورت باید نسبت به پرداخت هزینه های مربوط به ویزا ( به یورو) و تکمیل مراحل ثبت ‌نام خود در تاریخ مذکور در مرکز وی اف اس حضور یابید. در این مرکز اطلاعات بیومتریک به همراه مدارک مورد نیاز  برای ویزا از متقاضی اخذ می شود. البته کودکان زیر ۱۲ سال و مقامات دولتی نیازی به ثبت اطلاعات بیومتریک ندارند. افسر دریافت کننده مدارک یک کد ارجاع منحصر به شما تخصیص خواهد داد و  شما با داشتن آن کد و مراجعه به سایت سفارت پرتغال می توانید از مراحل انجام کار و تاریخ روز مصاحبه در سفارت آگاه شوید. شایان ذکر است ایرانیان خواهان ویزای توریستی پرتغال حتماً باید مصاحبه ویزا را در سفارت این کشور در تهران انجام دهند. با تعیین شدن نتیجه درخواست ویزای شما، ایمیل و یا پیامکی حاوی اطلاعات مربوطه برای شما ارسال می گردد و شما می توانید با در دست داشتن اصل رسید پرداختی که افسر سفارت به شما داده بود و همچنین اصل کارت شناسایی به این مرکز مراجعه کرده و پاسپورت تان را تحویل بگیرید و یا این که در صورت انتخاب خدمات پست، پاسپورت به درب منزل شما ارسال خواهد شد.

برای اطلاع از ویزا پرتغال به صفحه زیر مراجعه کنید.

مدت زمان و هزینه مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای پرتغال

هزینه دریافت ویزای پرتغال برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای متقاضیان بالای ۱۲ سال، ۶۰ یورو به ازای هر متقاضی می باشد. هزینه خدمات ارائه شده در مرکز وی اف اس نیز به صورت جداگانه و یه یورو دریافت می شود. این هزینه ها را می توانید در سایت مرکز وی اف اس پرتغال مشاهده نمایید. لازم به ذکر است هزینه دریافت ویزا در صورت رد درخواستتان قابل بازگشت نخواهد بود.

زمان رسیدگی به هر یک از تقاضاها در سفارت کشور پرتغال حداقل ۲۰ روز تقویمی اعلام شده است و از آنجایی که وقت ملاقات پرتغال از تقاضای بالایی برخوردار است به متقاضیان گرامی توصیه می شود که با توجه به تاریخ مورد نظر برای سفر خود، به منظور تعیین وقت سفارت خیلی زودتر و حداقل با یک فاصلۀ زمانی ۲۰ روزه بین تاریخ تقاضا و تاریخ سفر خود اقدام نمایند تا از هرگونه مشکل و تاخیر در اخذ ویزا اجتناب شود. نتیجه ویزای شما نیز بعد از ۱۵ روز اعلام خواهد شد. اما در صورتی که بعد از گذشت این زمان نتیجه ویزایتان اعلام نشده بود، می توانید از طریق ایمیل [email protected] روند اخذ ویزا را پیگیری نمایید.

فرم ویزای پرتغال
فرم ویزای پرتغال

طریقه پر کردن فرم شینگن پرتغال

ابتدا باید از سایت سفارت پرتغال، فرم شینگن این کشور را دانلود نمایید. دقت نمایید که این فرم را باید به انگلیسی و بدون غلط تایپی و املایی پر کنید. همچنین توجه نمایید اطلاعات بخش سفر مثل( تاریخ ورود و خروج به محدوده شینگن و زمان سفر ) در فرم باید کاملا مطابق با بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی و هتل شما باشد. اطلاعات مربوط به شناسنامه و پاسپورت را نیز کاملا دقیق پر نمایید. در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد.

جهت دانلود مدارک مورد نیاز ویزای توریستی یا تجاری پرتغال کلیک کنید

جهت دانلود فرم ویزای شینگن پرتغال کلیک کنید

مدارک لازم برای دریافت ویزای پرتغال

در این قسمت رایج ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی پرتغال را مرور خواهیم کرد. البته لازم به ذکر است متقاضیان گرامی باید با توجه به نوع ویزای خود مدارک مرتبط با همان ویزا را تهیه نمایند.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای پرتغال
 • اصل پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه دو سری کپی از صفحه اول گذرنامه)
 • ۴ قطعه عکس ۳ * ۴ (ویژگی های عکس: جدید، رنگی، تمام رخ، با زمینه روشن)
 • کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • سند مالکیت به نام فرد متقاضی و کپی آن
 • گواهی تمکن مالی معتبر
 • ریز پرینت سه ماه آخر برای دارندگان حساب های جاری به انضمام کپی از قراردادهای سپرده های کوتاه مدت یا بلند مدت
 • حداقل مانده موجودی حساب بابت هر نفر ۵۰ میلیون تومان می باشد.
 • گواهی اشتغال به کار معتبر ( برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش مدارک ویزای شینگن رجوع کنید)
 • کپی از گذرنامه فعلی و ویزاهای قبلی(آمریکا، کانادا، شینگن، سوئیس، انگلیس، استرالیا) در صورت موجود بودن
 • رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت پرواز
 • بیمه مسافرتی

(تمامی مدارک باید دارای ترجمه انگلیسی توسط دارالترجمه رسمی بوده و همچنین مورد تایید دادگستری و وزارت امورخارجه قرار گرفته باشند)

فرم ویزای پرتغال
فرم ویزای پرتغال

نکاتی در خصوص روز رفتن به سفارت پرتغال

 • برای روز مصاحبه در سفارت پرتغال حتما پرینت معرفی ‌نامه‎‌ روز مصاحبه و اصل اسنادی که در زمان ارسال تقاضانامه ارائه نکرده‌اید و هرگونه اسناد دیگری که سفارت پرتغال در ایران درخواست می کند را به همراه داشته باشید.
 • متقاضی باید مدارکی را برای اثبات اهداف سفر خود به مسئول سفارت نشان دهد.
 • هر متقاضی باید برای دریافت وقت سفارت پرتغال شخصا اقدام نماید.
 • یک کپی از تمامی مدارک ترجمه شده را در روز سفارت به همراه خود داشته باشید همچنین در صورت دارا بودن دعوتنامه حتما اصل آن را به مسئول سفارت ارائه نمایید.

(طبق آخرین اخبار دریافتی از سوی سفارت پرتغال در تهران که در سایت مرکز وی اف اس نیز منتشر گردیده است، در حال حاضر درخواست ویزای پرتغال برای ایرانیان متوقف شده است. به محض دریافت اطلاعات جدید از سوی سفارت مبنی بر فعال شدن مجدد پروسه درخواست ویزا، حتما این موضوع را به اطلاع شما متقاضیان گرامی خواهیم رساند.  بنابراین تا اطلاع ثانوی به مرکز درخواست ویزا مراجعه ننمایید.)

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

آدرس سفارت و شرکت کارگزارپرتغال در ایران

آدرس مرکز VFS پرتغال: تهران، خیابان موسوی (گلستان ۵)، میدان هروی، مرکز خرید هروی، طبقه چهارم

سایت مرکز VFS پرتغال : https://www.vfsglobal.com/Portugal/Iran/farsi/

ایمیل مرکز VFS پرتغال: [email protected]

شماره تماس مرکز وی اف اس:  ۲۱۸۲۸۰۵۹۰۴ (۰۲۱)

زمان ارائه مدارک: ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

زمان تحویل گرفتن گذرنامه: ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

زمان پاسخگویی به سوالات: ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

آدرس سفارت پرتغال در تهران: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶

تلفن: ۲۲۵۸۲۷۶۰ (۰۲۱)

نمابر: ۲۲۵۵۲۶۶۸ (۰۲۱)

پست الکترونیک سفارت برای تعیین وقت ویزای تحصیلی و اقامت: [email protected]

وب سایت سفارت پرتغال: www.portugueseembassy.ir

ساعات کاری سفارت پرتغال : روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۵

ساعت دریافت و تحویل مدارک جهت ترجمه و تایید: پنج شنبه ها از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۱۲:۳۰

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا: 20

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!