فرم ویزای کانادا | مدارک ویزای کانادا

در صفحه فرم ویزای کانادا توضیحاتی مربوط به وقت سفارت کانادا، مدارک ویزای کانادا، آدرس سفارت کانادا و آدرس سایت سفارت کانادا به شما توضیحاتی داده می شود.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای تحصیلی کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

نکات مهم:
تمام مراحل ویزای کانادا به صورت آنلاین است. بدین صورت که شما برای گرفتن وقت سفارت کانادا به سایت اداه مهاجرت کانادا مراجعه میکنید و در آنجا بصورت آنلاین فرم ویزای کانادا را پر میکنید و مدارک مورد نیاز را بعد از اینکه ترجمه کرده اید آپلود میکنید. و در مرحله آخر باید پرداخت از طریق کارتهای بانکی ببین المللی مثل مستر کارت یا ویزا کارت انجام شود و در نهایت برگه کانفرم که به شما اجازه میدهد به دفاتر نمایندگی کانادا بروید و اطلاعات بیومتریک مثل اثر انگشت یا عکس از شما  ثبت شود مراجعه کرده. در نهایت منتظر جواب سفارت باشید.
در نظر داشته باشید سفارت کانادا هیچ متقاضی را نمی پذیرد و تمام روند ثبت اطلاعات بیومتریک شما توسط دفاتر vfs که اصطلاحا وک به آنها گفته می شود انجام می شود. این دفاتر در بعضی از کشورهایی که توسط سفارت کانادا انتخاب شده است وجود دارد. ایرانیان میتوانند به این دفاتر در کشورهای ترکیه یا دبی مراجعه کنند.

طریقه گرفتن وقت سفارت کانادا

به منظور انجام مراحل لازم جهت اخذ ویزای کانادا می توان به دو روش حضوری و با مراجعه به سفارت این کشور و یا آنلاین و از طریق مراجعه به سایت سفارت اقدام کرد. با توجه به این که در حال حاضر سفارت کانادا در ایران تعطیل است. شهروندان ایرانی برای تهیه ویزای کانادا باید شخصاً و یا از طریق نماینده قانونی به سفارت کانادا، مستقر در یکی از کشور های همسایه مراجعه نموده و تقاضای ویزا کنند. با توجه به این که مراجعه به کشورهای همسایه برای دریافت ویزا نیازمند هزینه و زمان زیادی خواهد بود. بنابراین روش آنلاین به عنوان معقول ترین و کم هزینه ترین راه برای دریافت ویزا محسوب می شود. علاوه بر این در این روش امکان پیگیری راحت پرونده به صورت آنلاین نیز وجود دارد. البته برخی از مشاوران مهاجرتی عقیده دارند که با مراجعه حضوری برای اخذ ویزای کانادا امکان موافقت با درخواست ویزا بیشتر خواهد بود. در هر صورت ما در این بخش به هر دو روش خواهیم پرداخت.

مدارک کلی مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

همانطور که می دانید مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا با توجه به نوع ویزای مورد نظر متفاوت خواهد بود. اما برخی از موارد مشترک در میان همه آنها وجود دارد که در این اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • اصل پاسپورت های جدید ( حداقل با ۹ ماه اعتبار) و پاسپورت قدیمی: صفحه اول و کپی تمام صفحات دارای مهر ویزا
 • شناسنامه ترجمه شده فرد متقاضی و همراهان
 • در صورتی که زن و شوهر هر دو باهم اقدام به درخواست ویزای کانادا می کنند ترجمه سند ازدواجشان لازم خواهد بود.
 • دو قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی، جدی با پس زمینه سفید
 • تکمیل شده فرم درخواست ویزا (application form)
 • تکمیل شده فرم اطلاعات خانوادگی (family infomation)
 • سند ملکی ترجمه شده در صورت موجود بودن
 • ترجمه مدارک شغلی: برای صاحبان مشاغل جواز کسب، روزنامه رسمی و آخرین آگهی تغییرات و تصمیم ها، پروانه نظام مهندسی، پروانه طبابت یا پروانه بهره برداری و  برای کارمندان  نامه اشتغال به کار، سه فیش آخر حقوقی، حکم کارگزینی یا حکم بازنشستگی نیاز است.
 • گردش حساب 4 ماه گذشته برای نشان دادن درآمد ماهیانه و نامه تمکن bank statement به زبان انگلیسی و مهر شده از طریق امور بین الملل بانک
 • دعوتنامه (در صورت موجود بودن): این مدرک باید به همراه کارت شناسایی و مدارک مالی دعوت کننده باشد. مدارکی برای اثبات رابطه خویشاوندی نیز لازم خواهد بود.
 • رزرو هتل و بلیت هواپیما (اختیاری)

لازم به ذکر است برای دریافت سوپر ویزای کانادا باید مدارک اقامت دائم یا موقت فرد مقیم کشور کانادا ارائه گردد. همچنین تمامی مدارک باید ترجمه شده با مهر دارالترجمه رسمی و تأیید شده دادگستری باشند. دقت شود که تمامی فرم های درخواست ویزای کانادا کد دارند که در صورت اختلاف کد این صفحات با یک دیگر درخواست ویزای شما ریجکت می شود.

روش دوم) درخواست آنلاین ویزای کانادا (مراجعه به سایت سفارت)

برای گرفتن وقت سفارت کانادا در روش آنلاین می بایست به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و با ثبت اطلاعات خود، یک حساب کاربری ایجاد نمایید. سپس مدارک اسکن شده را در اکانت خود آپلود کنید و هزینه مرتبط با ویزای کانادا و انگشت نگاری را آنلاین بپردازید. پس از انجام کلیه این مراحل، نامه انگشت نگاری، برگه تأیید ثبت نام و شماره درخواست به ایمیل شما ارسال خواهد شد. به منظور انجام اقدامات مربوط به انگشت نگاری شما باید به visa application center مراجعه کنید. لازم به ذکر است حضور فرد متقاضی برای انگشت نگاری الزامی خواهد بود و فقط به مدت ۳۰ روز برای این کار فرصت خواهید داشت. چنانچه پس از گذشت ۱ ماه از درخواست برای انجام انگشت نگاری مراجعه نکنید، درخواست شما لغو می شود و هیچ هزینه ای قابل استرداد نیست. پس حتما لازم است با برنامه ریزی پیش بروید. با انجام انگشت نگاری درخواست شما ثبت شده و سفارت به مدت ۴ تا ۶ هفته شروع به رسیدگی به پرونده شما می کند. بعد از پایان این پروسه متقاضی می تواند با شماره پیگیری خود وارد سایت VAC شده و وضعیت پرونده خود را پیگیری نماید. پس از اعلام صادر شدن ویزا نیز متقاضی یا موکل قانونی وی با مراجعه به  مکان انجام انگشت نگاری و ارائه پاسپورت خود، ویزای کانادا را دریافت می نماید.

روش اول) درخواست حضوری ویزای کانادا (مراجعه به سفارت در کشورهای مجاور)

در روش ثبت نام حضوری برای ویزای کادانا که اصطلاحا به آن Draft یا Paper گفته می شود متقاضی می تواند بدون احتیاج  به گرفتن وقت قبلی به یکی از دفاترکارگزار سفارت کانادا (VAK) مراجعه کرده و ضمن ارائه دستی مدارک ترجمه شده و همچنین پر کردن فرم ‌های مربوطه، برای انگشت نگاری اقدام کرده و بعد از پایان کار به کشور ایران باز ‌گردد. در این روش آدرس ایمیل فرد متقاضی در هنگام پر کردن فرم ‌های ثبت نام ویزا، پل ارتباطی متقاضی و سفارت کانادا خواهد بود.

طریقه پر کردن فرم های درخواست ویزای کانادا

از هر روشی که برای درخواست ویزای کانادا اقدام کرده باشید، فرم ‌های مشخصی وجود دارند که باید با دقت و شفافیت کامل اقدام به پر کردن آنها کنید. برخی از این فرم‌ها عبارتند از:

 • فرم اطلاعات خانوادگی سفارت کانادا (Family Information) موسوم به فرم شماره IMM5645
 • فرم همراه برای اعضا خانواده سفارت کانادا یا (Use of a family member representative for online applications) موسوم به فرم شماره IMM5713
 • فرم پرسونال سفارت کانادا یا (Application form) موسوم به فرم شماره IMM5257e
 • فرم اِسکِجِل وان سفارت کانادا (Schedule 1) موسوم به فرم شماره IMM5257 B

فرم های بسیاری دیگری نیز وجود دارند که در شرایط و زمان های خاصی باید توسط فرد متقاضی تکمیل و تحویل داده شوند. شاید این فرم ها در ظاهر ساده به نظر برسند ولی باید دقت داشته باشید که پر کردن درست، دقیق و شفاف هر یک از این فرم‌های تعیین شده آن هم بدون غلط املایی و یا تاپیی، می تواند بسیار در سرنوشت درخواست ویزای کانادا موثر باشد. لازم است بدانید کوچکترین مغایرت و یا اشکالی در هر کدام از این فرم‌ها به سادگی منجر به ریجکت ویزای کانادای شما خواهد شد. بنابراین توصیه می شود برای تکمیل درست این فرم ها حتما از موسسات مهاجرتی با تجربه کمک بگیرید.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

نکاتی در خصوص روز رفتن به سفارت کانادا

لازم است بدانید گرفتن وقت این سفارت به منظور انجام مصاحبه نخواهد بود بلکه تنها به جهت انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک متقاضی است. بنابراین مهمترین عامل در به دست آوردن ویزای کانادا، کامل و بی نقص بودن مدارک است. به بیان دیگر ملاک اصلی برای پذیرفته شدن یا رد شدن درخواست ویزای شما مدارک ارائه شده شما به سفارت خواهد بود. در ادامه به نکات مهمی در خصوص مدارک ویزای کانادا اشاره خواهیم کرد.

نکات مهم درباره ی تکمیل مدارک :

 • برای متقاعد شدن افسر ویزا جهت صدور ویزای کانادا، مدارک باید کامل، دقیق، جدید و گویای وضیعت فعلی شما باشد. ( به طور کلی هرچه مدارک شما کامل تر و دقیق تر، شانس پذیرش ویزای شما بیشتر )
 • شما با ارائه این مدارک باید افسر مربوطه را متقاعد کنید که بعد از اتمام سفر به ایران باز خواهید گشت.
 • نشان دادن توان مالی لازم برای پرداخت هزینه های مربوط به سفر و مدت زمان اقامت در کانادا مهم است.
 • باید نشان دهید فرد قانون مندی هستید و سوابق جنایی ندارید.
 • انجام دادن معاینات پزشکی در صورت نیاز لازم خواهد بود.

هزینه های ویزای کانادا

هزینه ای که از سوی شرکت های مهاجرتی برای اخذ ویزای کانادا دریافت می شود، به عامل های زیادی بستگی دارد. مثلا با توجه به آپشن هایی نظیر اضافه کردن دعوت نامه، برنامه سفری، ارائه رزرو بلیط و واچر هتل و همچنین وقت انگشت نگاری، هزینه ها تغییر خواهند کرد. البته بعضی از این عملیات ها نظیر واچر هتل و تعیین وقت انگشت نگاری به صورت رایگان توسط برخی از شرکت های مهاجرتی صورت می گیرد. گفتنی است هزینه های ویزای کانادا به دلار آمریکا دریافت می شود. علاوه براین خوب است بدانید هزینه اصلی ویزای توریستی کانادا، ۱۸۵ دلار کانادا است که از این مبلغ ۱۰۰ دلار به منظور بررسی مدارک و ۸۵ دلار دیگر نیز برای انگشت‌نگاری و عکس‌برداری در نظر گرفته شده است. بنابراین هر مبلغی بیشتر از این به واسطه کارگزاران از متقاضیان دریافت شود، می بایست به عنوان هزینه دعوت‌نامه معتبر و همچنین حق‌العمل کارگزار باشد.

آدرس سفارت و شرکت کارگزار کانادا

همانطور که قبلا هم اشاره شد به علت تعطیلی سفارت کانادا در تهران و اطلاعیه کنسولگری این کشور، متقاضیان ایرانی به جهت دریافت ویزای کانادا باید از طریق ثبت نام آنلاین و انگشت نگاری در کارگزاری کنسولی دولت کانادا (VAC) در یکی از کشورهای مجاور اقدام نمایند. دقت کنید در زمان تکمیل فرم، حتما سفارت مد نظر خود جهت انگشت نگاری را قید کرده باشید. در این بخش آدرس و اطلاعات تماس این کارگزاری ها در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار خواهد گرفت.

 اگر میخواهید در باره ویزای کانادا و موارد و نکات ویزای کانادا در زمان مصاحبه بیشتر بدانید کلیک کنید.

برای اطلاع از ویزا کانادا به صفحه زیر مراجعه کنید.

آدرس سفارت کانادا در آنکارا  ترکیه:

Cinnah Caddesi No: 58 – ۰۶۶۹۰, Cankaya – Ankara, Turkey

ساعات کاری سفارت کانادا در آنکارا از دوشنبه تا پنج‌شنبه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۱۶:۴۵ است و روزهای جمعه نیز از ۸:۰۰ صبح تا ۱۲:۳۰ است.

آدرس سفارت کانادا در استانبول ترکیه:

Consulate General of Canada – ۲۰۹ Buyukdere Caddesi – Tekfen Tower – Levent 4, Istanbul – ۳۴۳۹۴ Turkey

خدمات کنسولگری استانبول خود را از دوشنبه تا جمعه به جز روزهای تعطیل از ساعت از ۹:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ می باشد.

آدرس سفارت کانادا در تفلیس گرجستان:

Canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM), International Organization for Migration (IOM) –Georgia, 12 Abuladze street 1st lane, (Dead End) 0162, Ground Floor, Tbilisi, Georgia

ساعات کاری سفارت کانادا در تفلیس از روز دوشنبه تا جمعه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۹:۰۰ صبح الی۱۶:۰۰ بعداز ظهر خواهد ‌بود.

آدرس سفارت کانادا در دبی امارات :

Consulate General of Canada – ۱۹th Floor Jumeirah Emirates Towers ( Business Tower) – Sheikh Zayed Road.Dubai, United Arab Emirates

سفارت کانادا در ابوظبی امارات:

Abu Dhabi Trade Towers – Abu Dhabi Mall – West Tower – ۹th & 10th Floors – Abu Dhabi – United Arab Emirates

ساعات کاری سفارت کانادا در دبی و ابوظبی یکسان است. از یکشنبه تا پنج شنبه به جز روزهای تعطیل، ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۱۶:۰۰ ( در ماه رمضان از ۹:۰۰ تا ۱۵:۰۰)،

سفارت کانادا در ایروان ارمنستان:

Canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM), International Organization for Migration (IOM) – Yerevan, 10 Vazgen Sargsyan, Yerevan, Armenia

ساعات کاری سفارت کانادا در ایروان از روز دوشنبه تا جمعه  به جز روزهای تعطیل از ساعت ۸:۳۰ صبح الی۱۷:۰۰ بعداز ظهر خواهد ‌بود.

آدرس سفارت کانادا در باکو آذربایجان:

Canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM), International Organization for Migration (IOM) – Azerbaijan, 18, Yashar Husseynov Street, AZ-1069, Baku, Azerbaijan

ساعات کاری سفارت کانادا در باکو روزهای دوشنبه تا جمعه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۰۹:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ بعد از ظهر است.

شمیران گشت

وقت سفارت فوری کانادا 

با کارشناسان ما تماس بگیرید : 

 ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷   – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد آرا: 132

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!