فرم ویزای یونان | مدارک ویزای یونان

در صفحه فرم ویزای یونان ، شما میتوانید درباره مدارک ویزای شینگن یونان ، طریقه گرفتن وقت سفارت یونان، آدرس سایت و سفارت یونان و vfs را مطالعه نمایید.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

نکات مهم:
در نظر داشته باشید در سیستم جدید ویزای یونان متقاضی باید از طریق دفتر vfs نسبت به اخذ وقت ویزای شینگن یونان و اخذ ویزای یونان اقدام نماید. لذا متقاضی باید اول از طریق vfs درخواست وقت سفارت بدهد.
طربقه گرفتن وقت سفارت یونان: در سایت کارگزاری وی اف اس برای وقت سفارت درخواست آنلاین پر می کنید و منتظر جواب vfs می مانید.

ویزای یونان

طریقه گرفتن وفت سفارت یونان

از مهم ترین مراحل اخذ ویزای یونان، گرفتن وقت سفارت است و به همین منظور توصیه می شود متقاضیان حداقل تا سه ماه قبل از تاریخ سفر برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایند. لازم است بدانید به منظور اخذ ویزای گردشگری یونان، احتیاج نیست مستقیما به سفارت یونان در تهران مراجعه کنید، چرا که مراحل اولیه کنسولی آن توسط کارگزار سفارت یعنی مرکز VFS انجام خواهد شد. فعالیت های مرکز VFS در خصوص صدور ویزای کشور یونان عبارتند از: دریافت مدارک، بررسی آن، دریافت هزینه درخواست ویزا، عکس‌ برداری، انگشت‌نگاری و دریافت اطلاعات هویتی و بیومتریک. تمامی این مراحل مقدماتی برای اخذ ویزای شینگن یونان توسط مسئولان این مرکز، تنها در مدت زمان ۳۰ دقیقه انجام خواهد شد. سپس رسیدی برای شما صادر می شود تا بعدا به جهت دریافت نتیجه ویزا به این شرکت مراجعه نمایید. لازم به ذکر است این کارگزاری در خصوص اخذ ویزا فقط به عنوان یک رابط ایفای نقش می کند و به متقاضیان مشاوره ای نخواهد داد و یا بابت صدور یا عدم صدور ویزا توسط سفارت مسئولیتی نخواهد داشت.

 

ویزای شینگن یونان

مرکز وی اف اس گلوبال برای ویزای گردشگری، تجاری و دیداری یونان به صورت آنلاین و اینترنتی برای متقاضیان وقت مصاحبه رزرو می کند. به این ترتیب برای گرفتن وقت سفارت یونان باید در وبسایت vfs global به نشانی https://visa.vfsglobal.com/irn/fa/grc ارسال نمایید و منتظر پاسخ این مرکز بمانید.

برای اطلاع از ویزا یونان به صفحه زیر مراجعه کنید.

پس از تایید درخواست شما ظرف ۷۲ ساعت کاری از طرف این مرکز ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که حاوی یک فایل PDF‌ است و این فایل در بردارنده وقت ملاقات (appointment time‌)، زمان و مکان تحویل مدارک و نوع مدارکی است که باید به سفارت ارائه دهید.  لازم به ذکر است در هنگام دریافت وقت سفارت، حتما باید مشخص نمایید که منظورتان از ویزای کوتاه‌مدت شینگن چیست؛ مثلا ویزای کاری (BUSINESS)، گردشگری (TOURISM)، بازدید از آشنایان (private visit) و یا علمی (CONFERENCE/SCIENTIFIC). چرا که باید برای هر کدام از این ویزاها، مدارک مستند و مستدلی ارائه کنید تا سفارت یونان در تهران قانع شود.

در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص خدمات و امکانات مربوط به سایت VFS سفارت یونان به شما ارائه خواهد شد.

 

عکس مقابل از صفحه اصلی بخش GREECE وی اف اس گلوبال گرفته شده است. امکانات موجود در منوی بالایی این صفحه وب عبارتند از:

TYPES VISA‌ : این قسمت متقاضیان را با انواع ویزای گردشگری مانند ویزاهای توریستی، ورزشی، بازدید از دوستان و تجاری آشنا می‌کند و مدارک لازم برای هر کدام از آنها را به شما یادآوری خواهد کرد.

SCHEDULE AN APPOINTMENT :در این بخش در خصوص وقت‌های خالی و همچنین ملاحظاتی که باید در زمان مراجعه به وی اف اس گلوبال رعایت کنید، توضیحاتی ارائه خواهد داد.

BIO METRIC DATA COLLECTION : این بخش در خصوص چگونگی ارائه اطلاعات بیومتریک توسط شما در مرکز وی اف اس گلوبال بر اساس قانون و روش های مربوطه توضیح می دهد.

TRACK YOUR APPLICATION : به شما امکان می‌دهد تا با توجه به شماره رسید گذرنامه و تحویل مدارک، به بررسی آخرین وضعیت درخواست خود را بپردازید.

GENERAL INFORMATION : اطلاعات لازم در خصوص چگونگی درخواست ویزای شنگن و همچنین خدمات عادی و ویژه (VIP) وی اف اس گلوبال را در اختیارتان قرار می‌دهد.

اما ONLINE VISA APPLICATION FORM، همان قسمتی است که باید به منظور دریافت وقت مصاحبه از مرکز VFS سفارت یونان در ایران آن را پر نمایید. بدون انجام این کار و تعیین وقت مصاحبه، امکان ارائه مدارک و اخذ ویزا  وجود نخواهد داشت.

نکته : اگر بعد دریافت وقت مصاحبه  آن را کنسل نمایید، دیگر به مدت ۱ ماه حق دریافت وقت جدید را نخواهید داشت.  همچنین شما می توانید برای تعیین وقت سفارت یونان، وقت طلایی (GOLDEN TIME) بگیرید. به همین منظور، باید اطلاعات هویتی را که در این بخش به آنها اشاره شد، به نشانی [email protected]  ارسال نمایید.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

طریقه پر کردن فرم شینگن یونان

جدا از اینکه برای چه نوع ویزای شینگنی درخواست داده اید، باید در ابتدای کار  فرم مربوط به آن را کامل نمایید. به بیان دیگر اولین گام برای دریافت ویزای شینگن تکمیل کردن فرم آن است. متاسفانه باید گفت اغلب دوستانی که قصد دریافت ویزای شینگن را دارند به دلیل نداشتن دانش کافی برای پر کردن درست فرم های مربوط به آن، حتی اگر تمامی شرایط لازم برای دریافت این ویزا را داشته باشد و مدارک خود را نیز به طور کامل به سفارت تحویل داده باشند، باز هم ممکن است درخواستشان ریجکت شود. بنابراین توصیه می شود قبل از هر اقدامی برای پر کردن این فرم ها حتما اطلاعات کافی در خصوص آن را کسب نمایید. همچنین پیشنهاد می کنیم به جای پر کردن دستی فرم شینگن، آن را در کامپیوتر تایپ کرده و سپس پرینت آن را تهیه نمایید. برای راحت تر شدن این کار می توانید از نرم افزار Nitro Pro استفاده نمایید.

هزینه و زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای یونان

هزینه ‌های درخواست ویزای یونان با توجه به سن متقاضی و همچنین نوع ویزا متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال هزینه درخواست ویزای یونان برای کودکان زیر ۶ سال رایگان، برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال، ۳۵ یورو و برای افراد بالای ۱۲ سال انواع ویزای توریستی، بیزینش و بازدید از خانواده و دوستان ۶۰ یورو می باشد. خدماتی هم که توسط شرکت هندی وی اف اس گلوبال سفارت یونان به متقاضیان گرامی ارائه می شود دارای کارمزد ۲۸ یورو می باشد و همچنین در صورتی که در هنگام تحویل مدارک نیازی به کپی برداری از آنها باشد نیم یورو هم به ازای هر کپی و ۲ یورو به ازای هر عکس از شخص متقاضی دریافت می گردد. در رابطه با زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن یونان نیز باید گفت بررسی مدارک در سفارت یونان به حداقل ۳ هفته کاری زمان احتیاج دارد و ممکن است در برخی مواقع نیز سفارت از شما مدارک تکمیلی بیشتری درخواست کند. بنابراین توصیه می شود حداقل دو تا سه ماه زودتر از موعد سفرتان برای درخواست ویزا اقدام نمایید.

نکاتی در خصوص روز رفتن به سفارت یونان

 • فرد متقاضی ویزا در روز مصاحبه باید شخصا برای انجام دادن مراحل اخذ ویزا به کارگزار مراجعه نماید. همچنین کودکانی که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند لازم است تا به همراه والدین خود برای ویزا اقدام نمایند.
 • در روز مصاحبه حتما از کامل بودن مدارک خود  مطمئن باشید و پرینت تمامی آنها به همراه داشته باشید.
 • هر نفر از اعضای خانواده باید به ‌صورت جداگانه اقدام به دریافت وقت سفارت کند.
 • هزینه درخواست وقت ملاقات صرفا به صورت نقدی و فقط یورو در روز مصاحبه دریافت خواهد شد.
 • بیان صادقانه ای از اهداف سفر که در واقع نشان دهنده حسن نیت شما برای اقامت کوتاه مدت در کشور یونان است، نقش موثری در تسهیل روند صدور ویزای شما خواهد داشت.

مدارک لازم برای اخذ ویزای یونان

در زیر به برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا اشاره خواهیم کرد اما دقت داشته باشید در زمان اقدام برای ویزا، حتما فهرست به روز شده این مدارک را تهیه فرمایید.

 • اصل شناسنامه به همراه کپی از تمامی صفحات آن
 • دو قطعه عکس رنگی ۴*۳ جدید با زمینه سفید و تمام رخ
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار به انضمام کپی از کلیه صفحات
 • گذرنامه قدیمی (درصورت موجود بودن)
 • گواهی کارکرد حساب بانکی
 • گواهی اشتغال به کار
 • ارائه اصل سند ملکی (درصورت داشتن سند مالکیت فرد متقاضی)

( لازم به ذکر است کلیه مدارک باید با ترجمه انگلیسی و به همراه تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه باشد )

طربقه گرفتن وقت سفارت یونان: در وبسایت وی اف اس گلوبال برای گرفتن وقت سفارت و قرار ملاقات درخواست آنلاین پر کنید و منتظر جواب vfs می مانید.

Contact Number

Full Name

Passport Number

Passport Expiry Date DD/MM/YYYY

Nationality

Gender

Date Of Birth DD/MM/YYYY

Date Of Travel DD/MM/YYYY

تاریخی که خودتان ترجیح میدهید برای وقت مصاحبه Preferred Date of Appointment* DD/MM/YYYY

نوع ویزایی که میخواهید درخواست بدهد که غالبا باید درخواست تایپ سی بدهید Category Of Visa

VISA TYPE C = TOURISM, UP TO 90 DAYS WITHIN 6 MONTHS

VISA TYPE D = SPECIFIC PURPOSES LIMITED TO GREECE ONLY

در صورتی که میخواهید درباره ویزای شینگن یونان اطلاعات کسب نمایید کلیک کنید.

جهت راهنمای پر کردن فرم سفارت یونان کلیک کنید

آدرس سفارت یونان: تهران، خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار، پلاک ۴۳

 تلفن: ۲۲۰۵۰۵۳۳ و ۲۲۰۵۶۷۸۴ (۰۲۱)

 تماس‌های ضروری: ۰۹۱۹۸۲۹۸۶۲۷

 نمابر: ۲۲۰۵۷۴۳۱

سایت سفارت یونان

وب‌سایت: www.mfa.gr/tehran

 پست الکترونیک: [email protected]

کدپستی: ۱۹۶۷۹۱۵۶۸۱

آدرس دفتر vfs مربوط به سفارت یونان : میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، مرکز تجاری هروی سنتر، طبقه ۴

سایت vfs مربوط به سفارت یونان 

تلفن: ۸۲۸۰۵۹۱۳ -۰۲۱     

ایمیل: [email protected]

روز و ساعت کاری :  (همه روزه به جز روزهای جمعه، شنبه و تعطیلات مشخص شده از سوی سفارت یونان در ایران)

زمان تحویل مدارک: ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

 زمان تحویل دادن گذرنامه: ۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

زمان پاسخگویی به سوالات: ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

با توجه به این که در برنامه جدید ویزای یونان متقاضی می بایست از طریق مرکز VFS نسبت به اخذ ویزای یونان و همچنین تعیین وقت مصاحبه اقدام نماید. لذا متقاضی باید اول از طریق vfs درخواست وقت سفارت بدهد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا: 27

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!