فنلاند

کشور: فنلاند

شهر پایتختی: هلسینکی

مساحت:338145 کیلومتر مربع

جمعیت: 5 میلیون نفر

زبان: فنلاندی

پول رایج: یورو

منطقۀ جغرافیایی: زمان هماهنگ جهانی 2+

کد تلفن کشور:358+

اقامت فنلاند

این کشور ۵٫۴میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن هلسینکی است. حدود یک میلیون نفر از جمعیت کشور در منطقه کلان‌شهری هلسینکی زندگی می‌کنند. واحد پول این کشور یورو است. دو زبان فنلاندی و سوئدی در این کشور رسمیت دارند. ۹۰درصد از مردم کشور فنلاندی‌ زبان هستند و سوئدی در چند منطقه ساحلی در غرب، جنوب، و منطقه خودگردان اُلند صحبت می‌شود. حدود ۷۸درصد از مردم این کشور پیرو آیین لوتری از دین مسیحیت هستند و ۲۰درصد نیز مذهبی ندارند. کشور فنلاند در زبان فنلاندی سوئومی (Suomi) نامیده می‌شود. واژه فنلاند که در فارسی به‌کار می‌رود از نام فرانسوی آن کشور گرفته شده‌است. از نظر بزرگی مساحت فنلاند هشتمین کشور در اروپا و پس از جمهوری کنگو شصت و پنجمین کشور در جهان است. فنلاند از نظر جمعیت کم‌تراکم‌ ترین کشور در اتحادیه اروپا به‌شمار می‌آید. فنلاند از سده دوازدهم تا آغاز سده نوزدهم جزئی از سوئد بود و پس از آن در دوره‌ای تبدیل به یک دوک‌نشین بزرگ خودگردان درامپراتوری روسیه شد و این وضعیت تا انقلاب روسیه ادامه یافت. فنلاند هرساله به عنوان یکی از کشورها در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار دارد.

در کشورهای عضو پیمان شنگن و از جمله فنلاند، قانون شنگن حاکم است و بر این اساس صدور روادید خصوصا برای اتباع کشورهای آسیائی با تاخیر و حساسیت بیشتری انجام می پذیرد.

صدور وتحصیل روادید به دو صورت انجام می شود:

الف: دریافت دعوت نامه از سوی اقوام فرد متقاضی روادید که به صورت قانونی در این کشور اقامت دارند و در صورت لزوم وی را از نظر مالی پشتیبانی خواهند نمود.

ب: فرد تقاضای خود را شخصا یا از طریق آژانس های مسافرتی به نمایندگی این کشور در تهران ارائه کرده و نمایندگی فنلاند پس از احراز شرایط عمومی، تمکن مالی و عدم سوء پیشینه متقاضی در بانک اطلاعات اتحادیه اروپا در این زمینه و با اخذ گرو (سند منزل و…) برای فرد روادید مورد درخواست را صادر خواهد نمود. هموطنان در صورت تحصیل روادید شنگن می توانند به تمام کشورهای عضو اتحادیه مسافرت نمایند و در این خصوص با مشکل مواجه نخواهند شد. لازم به ذکر است چنانچه دولت فنلاند با صدور روادید شنگن فردی مخالفت نماید یا فرد را پس از ورود به این کشور به دلایلی اخراج نماید، فرد مذکور با توجه به همکاری های اطلاعاتی دول عضو اتحادیه اروپا در قالب سیستم Euro Doc از سفر به دیگر کشورهای عضو این پیمان محروم خواهد بود. صدور روادید جعلی برای سفر به اتحادیه اروپا از جمله مواردی است که در حال حاضر رایج می باشد و بر این اساس ضروری است حتما در انتخاب شرکت مسافرتی با سفارت این کشور در تهران مشورت نمائید.  حداقل زمان لازم برای تحصیل روادید دو ماه می باشد که ضروری است مدت تعیین شده در برنامه ریزی مورد توجه قرار گیرد.

 

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.