قوانین مهاجرتی آمریکا

قوانین مهاجرتی آمریکا

قوانین مهاجرت آمریکا ضوابط ورود به این کشور را تعیین می‌کند. بر اساس این قوانین است که مشخص می‌شود چه کسانی می‌توانند وارد خاک ایالات متحده شوند و چه افرادی چنین اجازه ای ندارند. مقررات کسب شهروندی یا اخراج اتباع متخلف کشورهای دیگر در چهارچوب قوانین مهاجرت وضع می‌شود.

درخواست تمدید ویزا امریکا

– شهروندان خارجی که با ویزای موقت (ویزای غیر مهاجرتی) وارد آمریکا می‌شوند فقط برای دوره زمانی معین می‌توانند در ایالات متحده باقی بمانند. این احتمال وجود دارد که فرد نتواند در موعد مقرر به تمام امور مورد نظرش رسیدگی کند. در چنین مواردی او می‌تواند که برای تمدید ویزا تقاضا بدهد. باید در نظر داشت که شرایط تمدید ویزا معمولاً دشوار است و شخص نباید که تا لحظه آخر برای این کار صبر کند.

– شهروندان خارجی پس از پنج سال اقامت قانونی دائم در آمریکا اجازه دارند که برای کسب شهروندی ایالات متحده درخواست بدهند. این روند مراحل متعددی دارد. معمولاً متقاضی باید نشان دهد که قادر است به زبان انگلیسی بخواند، بنویسد و صحبت کند و نیز باید یک آزمون تاریخ و امور مدنی آمریکا را پشت سر بگذارد. متقاضی باید طی پنج سال اقامت، بدون وقفه در آمریکا زندگی کند و “شخصیت اخلاقی خوب” خود را ثابت نماید. به همین خاطر است که ارتکاب برخی جرائم مانع از کسب شهروندی می‌شود. بسیار مهم است که متقاضی برای این پروسه قانونی آماده باشد و فرم‌های مربوطه را با صداقت کامل تکمیل کند. عدم صداقت و اشتباه در این روند می‌تواند نتیجه معکوس در پی داشته باشد.

اخراج

اگر شهروندان خارجی مرتکب تخلفات مهاجرتی یا جرایم مشخص دیگری شوند دولت آمریکا این اجازه را دارد که آن‌ها را اخراج کند. کسانی که اقامت دائم آمریکا را دارند یا از ویزاهای غیر مهاجرتی برخوردارند و نیز اشخاصی که به طور غیرقانونی در ایالات متحده به سر می‌برند، در صورت اثبات تخلفات مشخص از سوی آنان، در معرض اخراج قرار می‌گیرند. تحت شرایط خاصی، این‌گونه افراد می‌توانند از موقعیت خود دفاع کنند و در ایالات متحده به زندگی خود ادامه دهند. ما توصیه می‌کنیم که در چنین موقعیتی حتماً با یک وکیل امور مهاجرت تماس بگیرید.

 با wisa.ir با خیالی آسوده به اخذ اقامت و مهاجرت به اروپا فکر کنید.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 6

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!