قوانین مهاجرتی کانادا

قوانین مهاجرتی تغییرات قانون شهروندی کانادا از ۱۱ژوئن ۲۰۱۵

طبق اعلام اداره مهاجرت و شهروندی کانادا تغییراتی که از مدتها پیش در مورد قوانین شهروندی کانادا منتظر آنها بوداز روز پنجشنبه ۱۱ژوئن مصادف با ۲۱خرداد به مرحله اجرا درخواهد آمد. دولت کانادا معتقد است که این تغییرات مانع ورود شهروندانی که فقط به خاطرداشتن پاسپورت کانادایی و استفاده از مزایای شهروندی  قصد مهاجرت و اخذ اقامت کانادا را دارند، خواهد شد.

– متقاضیان بزرگسال می بایست حداقل ۱۴۶۰روز (۴سال) در طول ۶سال قبل از اقدام به ارسال درخواست نامه شهروندی در کانادا حضور فیزیکی داشته باشند، مضافا اینکه که در هر یک از این ۴سال فرد موظف است ۱۸۳روز در کانادا حضور فیزیکی داشته باشند.

– متقاضیان بزرگسال موظفند که قصد خود به اقامت در کانادا را در زمان شهروندی با پرکردن یک شهادتنامه ثبت نمایندو همچنین موظفند ثابت نمایند که در طول این مدت تعهدات مالیاتی خود را به طور کامل اجرا نموده اند.

– مجازاتهای مالی سنگینتری برای افرادی که جهت اخذ شهروندی به راه های نا متعارف و جعلی متوسل می شوند تعیین شده است. جریمه نقدی تا حداکثر ۱۰۰٫۰۰۰دلار کانادا و۵  سال زندانی برای متقلبین درنظرگرفته شده است

– سازمان ناظر برمشاوران مهاجرتی کانادا به عنوان سازمان نظارتی تعیین شده و تنها مشاوران عضو این سازمان، وکلا و محضرداران مجوز خواهند داشت که در قبال دریافت حق الوکاله نسبت به ارایه مشاوره به متقاضیان و یا نمایندگی آنها جهت ارسال درخواست نامه شهروندی  اقدام نمایند.

– فرم های جدید شهروندی از روز ۱۱ژوئن روی وب سایت سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا قابل دسترسی خواهد بود. از این تاریخ و به اعلام اداره مهاجرت وشهروندی کانادا، در صورت دریافت هرگونه درخواست نامه که در فرم های قدیمی پر شده باشد، درخواست نامه به متقاضی بازگردانده خواهد شد.

– با توجه به تمامی مواردی که توسط اداره شهروندی کانادا ذکر شده است،  تمامی پرونده هایی که تا پایان روز کاری ۱۰ژوئن به دست این اداره برسند شامل تغییر قوانین نبوده و طبق قانون شهروندی قبلی بررسی خواهند شد. نتیجتا به تمامی عزیزانی که در حال حاضر در حال اقدام برای شهروندی و یا جمع آوری مدارک هستند توصیه می کنیم که هرچه سریعتر نسبت به این مهم اقدام نمایند.

ویزای کانادا

– هزینه بررسی پرونده متقاضیان شهروندی به مبلغ ۳۰۰ دلار افزایش یافت و ۱۰۰ دلار نیز بابت اخذ شهروندی دریافت خواهد شد.

– ارائه اطلاعات نادرست ، عضویت در سازمانهای تروریستی و زندانی شدن بیش از ۵ سال ، منجر به از دست دادن شهروندی می گردد.

– با تغییر شیوه بررسی پرونده ها ، زمان انتظار به کمتر از یکسال از سال ۲۰۱۵ به بعد کاهش خواهد یافت.

– متقاضیان شهروندی می بایستی حداقل  ۴ سال (۱۴۶۰ روز) از ۶ سال قبل از ارائه تقاضانامه خود ، بصورت فیزیکی در کانادا حضور داشته باشند.

– متقاضیان می بایستی حداقل ۱۸۳ روز در هر سال در کانادا حضور فیزیکی داشته تا واجد شرایط باشند.

– حضور متقاضیان شهروندی در کانادا قبل از اخذ اقامتدائم که پیش از این به ازای هر روز ، نیم روز و تا سقف یکسال محاسبه می گردید ، منبعد محاسبه نمی گردد.

– متقاضیان شهروندی می بایستی مدارکی مبنی بر قصد اقامت در کانادا ارائه نمایند.

– متقاضیان بین سنین ۱۴و ۶۴سال می بایست در حد ابتدایی تسلط به یکی از زبانهای رسمی کانادا (انگلیسی و یا فرانسه) داشته باشند.

– متقاضیان مجاز به استفاده از مترجم در هنگام آزمون و یا مصاحبه نمی باشند.

– استفاده از خدمات مشاوران مهاجرتی جهت متقاضیان شهروندی مجاز اعلام گردید.

– در صورت مشاهده موارد خلاف ، متقاضی تا سقف ۱۰۰ هزار دلار و یا ۵ سال زندان ، جریمه خواهد شد.

متقاضیان شهروندی ملزم به ارائه برگه مالیاتی که در آن درآمد نشان داده اند ، می باشند.

 با wisa.ir با خیالی آسوده به اخذ اقامت و مهاجرت به اروپا فکر کنید.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 9

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!