ویزای آلمان | ویزای شینگن آلمان

ویزای آلمان

ویزای آلمان ، ویزای شینگن آلمان ، ویزای تضمینی آلمان ، ویزای فوری آلمان ، ویزای جستجوی کار آلمان ، هزینه ویزای آلمان چقدر است، ویزای المان ، قیمت ویزای آلمان ، هزینه ویزا آلمان

بدون شک کشور آلمان یکی از ایده آل ترین کشورهای اروپایی عضو پیمان شینگن برای مسافرت کوتاه مدت و یا بلند مدت است. آلمان در سراسر جهان از لحاظ جذب توریست کشور موفقی محسوب می شود و تنوع مکان های دیدنی آن از مناظر طبیعی شگفت انگیز تا موسیقی و هنر در شهرهای معروفی همچون برلین برای گردشگران خارجی زیادی خاطرات به یادماندنی رقم زده است. از طرفی این کشور در حوزه های دانش، صنعت و اقتصاد نیز کشوری پیشتاز به شمار می آید. عوامل زیادی برای سفر به این کشور وجود دارد اما با هر هدفی که قصد سفر به این کشور را داشته باشید، حتما نیازمند دریافت ویزا از سفارت این کشور در ایران خواهید بود. به بیان دیگر یکی از اقدامات اولیه و بسیار مهم برای سفر به آلمان دریافت ویزای آلمان است.

بنر تماس 2

ویزای آلمان به دو دسته ویزای شینگن آلمان و ویزای نشنال آلمان تقسیم می شود. افرادی که ویزای آلمان را اخذ میکنند اگر ویزای شینگن باشد می توانند به تمام کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنند ولی اگر ویزای نشنال داشته باشند فقط می توانند به کشور کشور آلمان سفر کنند و این به صلاحدید کنسول است که به چه افرادی ویزای شینگن بدهد به چه کسانی ویزای نشنال.

 بنابراین اگر در حال برنامه‌ریزی برای بازدید و گردش، ادامه تحصیل، کسب‌وکار و یا اقامت همیشگی در آلمان هستید، باید برای ویزای این کشور درخواست دهید. نظر به این که آلمان از کشورهای عضو پیمان شینگن است، به منظور روان سازی فرآیند اخد ویزا برای متقاضیان، مراحل اولیه همچون جمع‌آوری سند و مدرک، ثبت اطلاعات و مصاحبه را به سفارت کشور خود در کشورهای مبدا سپرده است. مسلما تصمیم‌ نهایی در مورد تایید یا عدم تایید درخواست شما برای ویزای شینگن آلمان از جانب سفارت این کشور اخذ خواهد شد.

ویزای آلمان

برای دریافت فرم ویزا آلمان به صفحه زیر مراجعه کنید.

انواع ویزاهای آلمان

برای اخذ ویزای آلمان چند نوع درخواست قابل ثبت است و به همین خاطر نمی توان دسته بندی مشخص و ثابتی را برای انواع ویزاها در نظر گرفت چرا که از معیارهای مختلفی برای دسته بندی آنها استفاده می شود. برای مثال یک نوع دسته بندی ویزاها بر اساس بازه زمانی اعتبار ویزاست که به بخش های ترانزیتی، کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم بندی می شود. اما در طرف دیگر می توان انواع ویزاها را با توجه به هدف سفر که می تواند تحصیل، بازدید از بستگان، گردش و تفریح، ماموریت کاری، حضور در کنگره و سمینار، شرکت در مسابقه ‌های ورزشی و غیره باشد تقسیم بندی کرد. نوع سوم این دسته بندی نیز مربوط به تعداد ورود و خروج از کشور خواهد بود که بر مبنای آن انواع ویزاها به سه دسته یک بار ورود(سینگل)، دو بار ورود(دابل) و چند بار ورود(مولتیپل) تقسیم می شوند. هر یک از دسته بندی های ذکر شده در بالا، جزئیات مربوط به خود را دارند که در ادامه به بررسی این جزئیات می پردازیم و همچنین در رابطه با اقامت دائم در آلمان نیز توضیحاتی خواهیم داد.

نکاتی مهم درباره ویزای آلمان:

همانطور که میدانید مدارک مورد نیاز برای سفارت آلمان ترجمه نمیخواهد و باید سند و مدرک ها بصورت فارسی به سفارت ارائه شود. بنابراین سعی کنید هر چه سند و مدرک ها تکمیل تر باشد برای توجیح کنسول مبنی بر اینکه شما در ایران وابستگی دارید بهتر است. اسناد شغلی بیمه تامین اجتماعی گردش سه ماه لاتین بانکی و تمکن بانکی و … جز موارد بسیار مهم برای سفارت است.

نکات اخذ ویزای آلمان از زبان مدیریت موسسه شمیران گشت

آژانس مسافرتی شمیران گشت

021-26206357021-26206479

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

انواع ویزای آلمان بر اساس مدت اعتبار ویزا

ویزای کاری آلمان

همانطور که قبلا نیز به آن اشاره شد کشور آلمان با کمبود نیروی کار مواجه است و به همین دلیل در جذب متخصصان غیر تابعه آلمان بسیار فعال است و برای محقق کردن اهداف خود از صدور ویزای کاری استفاده می کند. اما اخیرا افزایش مهاجرت های غیر قانونی به این کشور منجر شده است تا سند و مدرک های مربوط به ویزای کاری متقاضیان را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهد. بنابراین اگر قصد دریافت این نوع از مجوز اقامت آلمان را دارید، باید توانایی ارائه سند محکم و معتبری از تایید شما توسط یک کارفرمای ساکن در آلمان را داشته باشید. در واقع در این سند، کارفرما کلیه ضمانت های لازم در مورد متقاضی ویزای کاری آلمان را ضمانت خواهد کرد.

ویزای توریستی آلمان

درخواست صدور ویزای توریستی آلمان به علت جاذبه های طبیعی و فرهنگی بی شمار آن زیاد است، همچنین این کشور یکی از برگزار کنندگان اصلی انواع مسابقات ورزشی و نمایشگاه های مختلف در جهان محسوب می شود. به منظور اخد ویزای توریستی آلمان کافی است سند و مدرک های معمولی مورد نیاز برای ویزای شینگن آلمان را به سفارت ارائه دهید. اما اگر هدفتان بازدید از نمایشگاه و یا شرکت در یک فعالیت اقتصادی و تجاری است لازم است سندهای مربوط به این اهداف را نیز در اختیار سفارت آلمان قرار دهید. همچنین والدین دانشجویان غیر تابعه آلمانی ساکن این کشور، برای بازدید از فرزندشان می بایست مدارک کامل شناسایی خانواده، محل اقامت و دیگر موارد مورد نیاز را تهیه نمایند.

ویزای تحصیلی آلمان

آلمان یکی از کشورهای پیشرفته دنیا در زمینه های مختلف علمی و مهندسی است و هر سال بیش از۲۰۰ هزار متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام می کنند و از این حیث می توان گفت یکی از بیشترین صدور ویزای آلمان مربوط به ادامه تحصیل در این کشور می شود. دانشجویان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هرساله تعداد زیادی از آنها به منظور ادامه تحصیل درخواست صدور ویزای تحصیلی این کشور را در سامانه مربوطه به ثبت می رسانند. بیشترین درخواست این نوع ویزا در آلمان نیز مربوط به دانشگاه های برلین و مونیخ در رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی معماری می باشد. برای ادامه تحصیل دانشجویان علوم پایه به ویژه در رشته های فیزیک و اپتیک نیز ویزای تحصیلی موسسه ماکس پلانک آمان معروف است.اما برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اولین و مهم ترین گام، در دست داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور در هنگام وقت مصاحبه سفارت است. از دیگر سند و مدرک های مهم لازم نیز ارائه سند و مدرک برای اثبات توان مالی دانشجوی متقاضی است.  همچنین برای ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی کشور آلمان تسلط به زبان آلمانی و داشتن مدرکی دال بر قبولی در کنکور و یا فارغ‌التحصیلی از دانشگاه ‌های ایران لازم خواهد بود. پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی آلمان تقریبا حدود یک سال طول خواهد کشید بنابراین اقدامات مربوط به آن را حتماً به ‌موقع انجام دهید.

ویزای پزشکی آلمان

هر ساله هزاران بیمار در سراسر جهان به خاطر وجود متخصصان پزشکی توانمند، بیمارستان های مجهز و آزمایشگاه های پیشرفته در کشور آلمان برای دریافت ویزای پزشکی و درمان در این کشور درخواست می دهند. قوانین تصویب شده در جهت سرعت بخشیدن به صدور ویزای پزشکی آلمان، به بیماران کمک کرده است تا این نوع ویزا را ظرف مدت پنج روز دریافت نمایند. از ملزومات صدور ویزای پزشکی آلمان می توان به ارائه اسناد پزشکی بیمار و همچنین نامه پذیرش مرکز پزشکی مستقر در آلمان اشاره کرد.

ویزای ازدواج آلمان

یکی از انواع روش های صدور ویزای آلمان درخواست ویزای ازدواج به سفارت این کشور است، فرد متقاضی غیر آلمانی می تواند با ارائه سندهای معتبر و مرتبط با رابطه واقعی اش با فرد ساکن کشور آلمان برای صدور این ویزا اقدام نماید. به بیان دیگر یک تبعه غیر آلمانی نمی تواند با ویزای توریستی وارد آلمان شود و بعد در آنجا ازدواج نماید. از جمله نیازهای دیگر این درخواست مدرکی معتبر برای اثبات توانایی مالی فرد متقاضی است.

ازدواج آلمان

اخذ کارت آبی (Blue card) کشور آلمان

مراحل مشخصی برای دریافت کارت آبی کشور آلمان وجود دارد و یکی از الزامات دریافت این کارت نیز مربوط یه مدرک تحصیلی شماست. در واقع شما به مدرک تحصیلی معتبری نیاز خواهید داشت تا بعد از ارزشیابی توسط کشور آلمان مورد تائید قرار گیرد. علاوه بر داشتن یک مدرک تحصیلی معتبر شما به یک قرارداد کاری با حداقل دستمزد سالیانه تعیین ‌شده در حدود ۴۷۰۰۰ یورو نیاز خواهید داشت. شایان ذکر است برای مشاغل و حرفه های خاص که با بحران نیروی کار بیشتری رو به رو هستند، سخت گیری های اعمال شده در قوانین صدور بلوکارت کاهش یافته و حداقل درآمد برای یک سال ۳۸۰۰۰ یورو اعلام شده است. برخی از زمینه‌ های کاری موجود در این لیست به حوزه های علوم پزشکی، رشته‌های مهندسی گوناگون، دانش‌آموختگان رشته ریاضی و علوم رایانه مربوط می شود. به این ترتیب متقاضیان واجد شرایط می توانند ویزای آلمان را برای مدت‌زمان شش ماهه درخواست داده و در این مدت به دنبال حرفه ای مناسب با حداقل ‌های ذکر شده در بالا باشند. لازم به ذکر است برای دریافت کارت آبی تسلط کافی به زبان انگلیسی و یا آلمانی نیاز خواهد بود، همچنین گرچه شرایط سنی خاصی تعیین نشده است ولی با این وجود بهتر است سن شما کمتر از ۴۰ سال باشد. سوابق کاری خوب در زمینه‌ کاریتان نیز در دریافت هر چه راحت تر بلوکارت آلمان موثر خواهد بود.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

انواع ویزای آلمان بر اساس اهداف سفر

ویزای کاری آلمان

همانطور که قبلا نیز به آن اشاره شد کشور آلمان با کمبود نیروی کار مواجه است و به همین دلیل در جذب متخصصان غیر تابعه آلمان بسیار فعال است و برای محقق کردن اهداف خود از صدور ویزای کاری استفاده می کند. اما اخیرا افزایش مهاجرت های غیر قانونی به این کشور منجر شده است تا سند و مدرک های مربوط به ویزای کاری متقاضیان را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهد. بنابراین اگر قصد دریافت این نوع از مجوز اقامت آلمان را دارید، باید توانایی ارائه سند محکم و معتبری از تایید شما توسط یک کارفرمای ساکن در آلمان را داشته باشید. در واقع در این سند، کارفرما کلیه ضمانت های لازم در مورد متقاضی ویزای کاری آلمان را ضمانت خواهد کرد.

ویزای توریستی آلمان

درخواست صدور ویزای توریستی آلمان به علت جاذبه های طبیعی و فرهنگی بی شمار آن زیاد است، همچنین این کشور یکی از برگزار کنندگان اصلی انواع مسابقات ورزشی و نمایشگاه های مختلف در جهان محسوب می شود. به منظور اخد ویزای توریستی آلمان کافی است سند و مدرک های معمولی مورد نیاز برای ویزای شینگن آلمان را به سفارت ارائه دهید. اما اگر هدفتان بازدید از نمایشگاه و یا شرکت در یک فعالیت اقتصادی و تجاری است لازم است سندهای مربوط به این اهداف را نیز در اختیار سفارت آلمان قرار دهید. همچنین والدین دانشجویان غیر تابعه آلمانی ساکن این کشور، برای بازدید از فرزندشان می بایست مدارک کامل شناسایی خانواده، محل اقامت و دیگر موارد مورد نیاز را تهیه نمایند.

ویزای ازدواج آلمان

یکی از انواع روش های صدور ویزای آلمان درخواست ویزای ازدواج به سفارت این کشور است، فرد متقاضی غیر آلمانی می تواند با ارائه سندهای معتبر و مرتبط با رابطه واقعی اش با فرد ساکن کشور آلمان برای صدور این ویزا اقدام نماید. به بیان دیگر یک تبعه غیر آلمانی نمی تواند با ویزای توریستی وارد آلمان شود و بعد در آنجا ازدواج نماید. از جمله نیازهای دیگر این درخواست مدرکی معتبر برای اثبات توانایی مالی فرد متقاضی است.

ویزای پزشکی آلمان

هر ساله هزاران بیمار در سراسر جهان به خاطر وجود متخصصان پزشکی توانمند، بیمارستان های مجهز و آزمایشگاه های پیشرفته در کشور آلمان برای دریافت ویزای پزشکی و درمان در این کشور درخواست می دهند. قوانین تصویب شده در جهت سرعت بخشیدن به صدور ویزای پزشکی آلمان، به بیماران کمک کرده است تا این نوع ویزا را ظرف مدت پنج روز دریافت نمایند. از ملزومات صدور ویزای پزشکی آلمان می توان به ارائه اسناد پزشکی بیمار و همچنین نامه پذیرش مرکز پزشکی مستقر در آلمان اشاره کرد.

ویزای تحصیلی آلمان

آلمان یکی از کشورهای پیشرفته دنیا در زمینه های مختلف علمی و مهندسی است و هر سال بیش از۲۰۰ هزار متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام می کنند و از این حیث می توان گفت یکی از بیشترین صدور ویزای آلمان مربوط به ادامه تحصیل در این کشور می شود. دانشجویان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هرساله تعداد زیادی از آنها به منظور ادامه تحصیل درخواست صدور ویزای تحصیلی این کشور را در سامانه مربوطه به ثبت می رسانند. بیشترین درخواست این نوع ویزا در آلمان نیز مربوط به دانشگاه های برلین و مونیخ در رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی معماری می باشد. برای ادامه تحصیل دانشجویان علوم پایه به ویژه در رشته های فیزیک و اپتیک نیز ویزای تحصیلی موسسه ماکس پلانک آمان معروف است.اما برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اولین و مهم ترین گام، در دست داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور در هنگام وقت مصاحبه سفارت است. از دیگر سند و مدرک های مهم لازم نیز ارائه سند و مدرک برای اثبات توان مالی دانشجوی متقاضی است.  همچنین برای ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی کشور آلمان تسلط به زبان آلمانی و داشتن مدرکی دال بر قبولی در کنکور و یا فارغ‌التحصیلی از دانشگاه ‌های ایران لازم خواهد بود. پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی آلمان تقریبا حدود یک سال طول خواهد کشید بنابراین اقدامات مربوط به آن را حتماً به ‌موقع انجام دهی

اقامت دائم کشور آلمان

آمارهای مهاجرتی کشور آلمان نشان می دهد مسیر گرفتن ویزای شینگن آلمان برای شش ماه و سپس دریافت بلو کارت این کشور، یکی از بهترین راه های صدور مجوز اقامت دائم برای افراد است. چرا که بر همین اساس یک متقاضی ویزای آلمان که دارنده کارت آبی نیز می باشد می‌تواند بعد از گذراندن ۳۳ ماه در این کشور و یا در شرایط بهتر با داشتن مدرک زبان سطح B1 بعد از ۲۱ ماه، اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نماید. مجوز اقامت دائم کشور آلمان به شما این اجازه را خواهد داد تا به طور نامحدود در این کشور بمانید اما با این وجود برخی از حقوق شهروندان آلمانی نظیر حق رای را نخواهید داشت. برای یکسان شدن حقوق و وضعیت قانونی شما با یک شهروند آلمانی باید بعد از سپری شدن ۸ سال از اقامتتان برای دریافت تابعیت این کشور درخواست دهید.

انواع ویزای آلمان بر اساس تعداد ورود و خروج

طبق قانون و مقررات تصویب شده در آلمان سفارت این کشور بر مبنای تعداد مراجعات متقاضیان ویزا و ورودشان به خاک آلمان ویزا صادر می کند. بر این اساس ۳ نوع ویزا  با نام های ویزای یک بار ورود (سینگل)، ویزای دو بار ورود (دابل) و ویزای چندبار ورود برای سفر به آلمان صادر خواهد شد. در واقع هر کدام از این ویزاها مشخص کننده وضعیت کنونی فرد برای ورود به خاک کشور آلمان هستند. به عنوان مثال به فردی با ویزای سینگل تنها یک بار اجازه ورود به کشور آلمان از محدوده ی فرودگاه ها یا ایستگاه های قطار بین المللی داده می شود. ویزاهای دابل و مولتیپل را نیز می توان با استفاده از همین تعریف قبلی تفسیر نمود. این دسته بندی به تنهایی می تواند بر روی مدت زمان اقامت افراد در این کشور نیز تاثیرگذار باشد. مثلا یک تاجر و یا فعال اقتصادی که با هدف اقامت طولانی مدت وارد کشور آلمان می شود قطعا نمی خواهد از لحاظ تردد به این کشور و دیگر کشورهای اروپایی با مشکل روبه رو شود بنابراین ویزای سینگل و دابل گزینه مناسبی برای وی به شمار نمی آید. بلکه باید برای ویزای مولتیپل این کشور اقدام نماید.

ویزای آلمان | ویزای شینگن آلمان

 

چطور در آلمان حساب بانکی باز کنیم ؟

تبادلات بانکی SEPA

جیروکارت (Girocard)

شوفا (Schufa)

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای آلمان

در این بخش از مقاله قصد داریم تا سند و مدرک هایی را که برای گرفتن ویزای آلمان (بالاخص ویزای توریستی آلمان) مورد نیاز است را برای شما ذکر کنیم. بدیهی است تهیه و چیدمان درست مدارک یکی از مهم ترین موارد تاثیرگذار بر نظر افسر صادر کننده ویزای آلمان می باشد.

فرم درخواست ویزا گواهی اشتغال به کار
گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه‌ های قبلی گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
رسید پرداخت هزینه ویزا پرینت گردش حساب ۳ ماهه گذشته همراه با پرینت تمکن مالی
سند ازدواج (در صورت تاهل) رزرو بلیط رفت و برگشت به همراه ووچر هتل
کلیه سند و مدرک های ملکی دعوت نامه معتبر (در صورت وجود)
دو قطعه عکس 3/5 در 4/5 با پس زمینه سفید

هزینه ویزای آلمان

برای گرفتن ویزای آلمان نیازمند است متقاضی هزینه هایی را متقبل شده و پرداخت نماید. هزینه ترجمه مدارک، هزینه گرفتن وقت سفارت، هزینه بیمه مسافرتی، هزینه بلیط رفت و برگشت هواپیما، هزینه انگشت نگاری بیومتریک، هزینه ووچر هتل از جمله این هزینه ها می باشند. عنوان مثال هزینه درخواست وقت سفارت آلمان که از کارگزاری ویزا متریک (Visametric) قابل درخواست می باشد معادل 80 یورو برای افراد بزرگسال و نصف آن برای افراد 6 تا 12 سال می باشد. لازم به ذکر است موسسات توریستی و آژانس های مسافرتی هزینه جداگانه ای را برای گرفتن وقت سفارت از متقاضی دریافت می نمایند (سوای هزینه ای که به ویزا متریک می پردازید).

لازم به ذکر است که شرکت ویزامتریک visametric برای دادن وقت سفارت مبلغ 600 هزار تومان از شما به صورت جداگانه دریافت خواهد نمود.

وقت سفارت آلمان

سفارت آلمان در تهران به آدرس: تهران، خیابان فردوسی، نبش کوچه برلن می باشد ولی شما برای گرفتن وقت سفارت آلمان به هیچ عنوان نیازی به مراجعه حضوری به سفارت آلمان در ایران ندارید، چرا که کلیه خدمات کنسولگری سفارت آلمان به کارگزاری ویزامتریک برون سپاری شده است و شما برای گرفتن وقت سفارت آلمان می بایست به وبسایت این کارگزاری مراجعه نمایید.  ساعات کاری این دفتر جهت مراجعه حضوری و تحویل مدارک از شنبه تا جمعه ساعت 8 تا 16:30 است. آدرس کارگزاری ویزامتریک در ایران خیابان خالد اسلامبولی، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز می باشد.

ریجکتی ویزای آلمان و اعتراض به ریجکتی

درخواست ویزای آلمان می تواند به دلایل مختلفی رد شود. دلایلی از جمله کافی نبودن تمکن مالی برای سفر به آلمان و تامین هزینه های سفر، کافی نبودن سند و مدرک های مورد نیاز، اتمام اعتبار آنها (گذرنامه، گواهی سوء پیشینه، مدرک زبان، …)، جعلی بودن و نادرست بودن اطلاعات ارائه شده در حین تکمیل فرم درخواست ویزا، قانع نشدن افسر صادر کتنده ویزا به بازگشت شما به کشور پس از اتمام مدت ویزا و دلایلی دیگر. توصیه ما به شما این است که با توجه به حساس بودن روند درخواست ویزای آلمان از یک موسسه توریستی معتبر کمک بگیرید. شمیران گشت می تواند شما را در گرفتن ویزای آلمان و همچنین اعتراض به ریجکتی ویزا یاری نماید. کافیست به این منظور با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

دعوتنامه ویزای توریستی

ویزای آلمان با دعوتنامه

بی شک یکی از مهم ترین عوامل افزایش شانس گرفتن ویزای آلمان، داشتن دعوتنامه می باشد. دعوتنامه ویزای آلمان نامه ای است که اقوام یا دوستان شما در کشور آلمان که دارای اقامت این کشور می باشند برای شما به منظور دیدار از آنها و دیدن کشور آلمان به مسئولین آلمانی تقدیم کرده و کپی از آن نیز به فرد متقاضی ارسال می شود که با ارائه آن به سفارت می تواند شانس خود را برای اخذ ویزای شینگن آلمان افزایش دهد. در تصویر روبرو می توانید یک نمونه دعوتنامه ویزای آلمان را مشاهده نمایید.

نکات مهم اخذ ویزای آلمان

کشور آلمان در وبسایت خود در زمینه درخواست اخذ گرفتن ویزای این کشور اطلاعیه زیر را صادر نموده است:

  • از تاریخ 15 فروردین 1401 امکان رزرو وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی این کشور از طریق کارگذاری ویزا متریک وجود خواهد داشت.
  • دارندگان ویزای آلمان برای سفر به این کشور باید حداقل دو دوز از واکسن‌های مورد تأیید این کشور شامل فایزر و بیون‌تک، مدرنا، آسترازنکا، نواوکس و جانسون اند جانسون را تزریق کرده باشند.

چطور در آلمان حساب بانکی باز کنیم؟

حساب بانکی در آلمان

برخی بانک‌های آلمان کاملاً آنلاین هستند؛ یعنی هیچ شعبه فیزیکی ندارند. بیشتر این بانک ها خدماتی که ارائه میدهند رایگان هست و یک سری مزایای خاص هم گاهی میدن. برای واریز کردن پول نقد به این حساب ها باید به یکی از بانک ها مراجعه کنید و اونجا درخواست SEPA بزنید که اون بانک کارمزدی دریافت میکنه.

ضمناً ثبت نام این بانک ها هم پس از پر کردن یک فرم آنلاین، معمولاً به اینصورت هست که شما چند برگه رو پرینت میکنن و همراه با مدرک شناسایی باید به دفاتر پستی که سرویس PostIdent انجام میدن. اونجا پاسپورت و امضای شمارو تطابق میدن و بعد اون برگه هارو پست میکنن به بانک و بعد از چند روز به مرور کارت و اطلاعات حساب و … به دستتون میرسه.

توضیح SEPA

تبادلات بانکی SEPA با استفاده از شماره IBAN یا همون شبا خودمون صورت میگیره

حساب بانکی اصلی که شما در آلمان نیاز دارید، Girokonto گفته میشه درواقع همون حساب جاری خودمون در ایران هست. در اروپا هم سود بانکها صفر هست! (بجز برخی موارد خاص و اونم خیلی اندک) یعنی به پول شما در حساب سودی تعلق نمیگیره.

جیروکارت (Girocard)

بطور خلاصه همون EC-karte یا Geldkarte یا Maestro (نه Master) هست. یکسری از فروشگاه‌ها ممکنه Visa یا Master قبول نکنن و از شما این رو بخوان.

ضمناً کارت‌های اعتباری بیشتر دوحالت هستن، پیش‌پرداخت و پس‌پرداخت. پیش‌پرداخت یعنی اون کارت از پولی که در حساب بانکی تون هست برمیداره و پس‌پرداخت هم یعنی اعتبار، یعنی بعداً از طرف موسسه بانکی/مالی برای شما صورتحساب میاد و شما پرداخت میکنید.

تقریباً همه بانکها سرویسی دارن که بهش Overdraft گفته میشه. یعنی طی یک توافق با بانک، شما میتونین تا یه حدی اگر توی حسابتون پول نباشه، برداشت کنین. حالا هربانکی شرایط و سود و مدت زمان بازپرداخت خاص خودش رو داره. این رو در طول مطلب اشاره نکردم اما میتونین در صفحات هر بانک مطالعه کنید.

برخی فروشگاه ها کلاً یا کارت قبول نمیکنن، یا میگن خرید با کارت از حداقل ایکس یورو به بالا، یا اینکه یه کارمزدی برای خرید با کارت میگیرن.

تبادلات اروپا که SEPA نامیده میشه معمولاً بین چندساعت تا ۴۸ ساعت ممکنه طول بکشه. اگر اشتباه نکنم یکشنبه ها هم کلاً هیچ تبادل مالی انجام نمیشه.

سیستم خودپردازها هم اینجوری نیست که مثل ایران از هر دستگاهی بتونید بردارید. اول از همه که نوع کارت مهمه و دوم اینکه چون سیستم‌ها و شبکه‌های بانکی مختلفی وجود دارن ممکنه دستگاه کارمزد کم کنه.

شوفا (Schufa)

دقت کنین که هر فرمی که برای حساب بانکی در آلمان بصورت آنلاین پر کنین در ۹۰ درصد اوقات یک پیام به سیستم Schufa ارسال میشه که این ممکنه در اعتبار مالی شما در اون سیستم تاثیر منفی داشته باشه. معمولاً طبق قانون هر فرم آنلاینی به قبلاً از ارسال اطلاعات به شما میگه که این اطلاعات برای شوفا ارسال میشه. اغلب صاحبخانه ها از شما گزارش شوفا میخوان که ببینن ریسک کار کردن با شما چی هست. کلاً اغلب شرکت‌هایی که سرویس های قراردادی به شما میدن، با شوفا در ارتباط هستن، پس خیلی دقت کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 128

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!