ویزای شینگن اتریش | ویزای تضمینی اتریش

ویزای اتریش

ویزای شینگن اتریش-مدارک سفارت اتریش-وقت سفارت اتریش-مهاجرت به اتریش
ویزای اتریش

بنر تماس

اتریش کشوری بسیار زیبا و دیدنی در مرکز اروپا است که با قرار گرفتن در کنار کوه های آلپ به مکانی محبوب برای افرادی تبدیل شده است که به گردش در مناطق برفی و کوهستانی علاقه مندند. علاوه بر این، پایتخت این کشور نسبتا بزرگ شهر وین است که به مهد موسیقی دنیا شناخته می شود چرا که موسیقی دانان بزرگی نظیر بتهوون بیشتر عمر خود را در این شهر سپری کرده اند. دیدن جاذبه های گردشگری منحصر به فرد این شهر به تمام کسانی که اهل جهانگردی و یافتن مکان های جدید دنیا هستند توصیه می شود. این کشور از زمان پایان جنگ جهانی دوم تا به امروز به عنوان یک جمهوری فدرال عمل کرده و در حال حاضر در رتبه هشتم ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته ‌است. بنابراین کشور اتریش از وضعیت رفاهی بسیار بالایی در مقایسه با دیگر کشورهای پرجمعیت و بزرگ اروپایی قرار گرفته است. زبان رسمی این کشور آلمانی است و طبق آمار به دست آمده، ۹۸درصد از مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. اغلب جمعیت این کشور را شهروندان اتریشی و دیگر کشورهای اروپایی تشکیل می دهند و با توجه به قوانین سرسخت مهاجرتی این کشور اثر زیادی از مهاجران غیر قانونی به خصوص در شهرهای بزرگی نظیر وین و گراتس دیده نمی شود. خوشبختانه مردم اتریش اکثرا بسیار اجتماعی و مهربان هستند، به طوری که نمی توان آثاری از نژادپرستی را در معاشرت با آنها پیدا کرد. بنابراین می توان گفت این کشور مکان مناسبی برای اقامت شما به شمار می آید. گفته می شود اغلب مهاجرانی که به دلایلی همچون ادامه تحصیل و یا کار به این کشور آمده اند از اقامت خود راضی هستند. اگر به هر دلیلی قصد اقامت در کشور اتریش را دارید ابتدا باید با حضور در سفارت این کشور بنا بر درخواست خود و به شرط تکمیل بودن مدارک و تایید مسئولان کنسولگری یکی از ویزاهای توریستی، تحصیلی، تجاری و …. را دریافت نمایید. شما می توانید همواره در خصوص انواع ویزاهای اتریش و نحوه دریافت آنها  از سفارت از مشاوران با تجربه آژانس شمیران گشت کمک بگیرید. در ادامه اطلاعات ضروری در خصوص ویزای شینگن اتریش و اقامت در این کشور را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

ویزای اتریش

برای دریافت فرم ویزا اتریش به صفحه زیر مراجعه کنید.

متقاضیان ویزای اتریش باید بدانند کشور اتریش یکی از اعضای پیمان شینگن است و درصورتی که بتوانند ویزای مربوطه را اخذ نماییند در واقع ویزای شینگن اتریش را گرفته اند و میتوانند به تمام کشورهای عضو شنگن مسافرت نمایید. البته باید در نظر داشته باشند کشور اول ورود دارنده ویزا باید کشور صادر کننده ویزا باشد پس اول باید به کشور اتریش ورود کنند و بعد از آنجا هر کشوری که عضو شینگن باشد میتوانند مسافرت نماییند.

البته باید در نظر داشته باشید در بعضی موارد که البته خیلی به ندرت است سفارت اتریش ویزای ملی یا نشنال خود را صادر میکند که در این موارد متقاضی فقط میتواند به کشور اتریش مسافرت نماید و حق ورود به کشورهای عضو شینگن را ندارد.

گردآوری شده توسط wisa.ir

ویزای شینگن اتریش

با آژانس شمیران گشت میتوانید با خیالی آسوده نسبت به ویزای تضمینی اتریش فکر کنید.

در نظر داشته باشید مدارک سفارت اتریش باید به آلمانی ترجمه شوند.

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

 

میزان حقوق و درآمد مشاغل در اتریش

مدیر مالی: 7830 یورو
متخصص تغذیه: 8790 یورو
مشاور سرمایه گذاری: 7100 یورو
مهندس مکانیک: 3850 یورو
خلبان: 4490 یورو
سر آشپز: 3200 یورو
مدیر مدیریت رسیک: 6370 یورو
دندانپزشک: 9130 یورو
اقتصاد دان: 6200 یورو

مهندس برق: 3710 یورو
مدیر صندوق سرمایه گذاری: 5920 یورو
مدیر شعبه بانک: 5700 یورو
مدیر حسابداریک 5640 یورو
مدیر حسابرسی: 6090 یورو
مهندس عمران: 3630 یورو
 مدیر مالیات: 6140 یورو

ساعت کاری کارها ۱۲ساعت در روز میباشد ( اگر ۸ ساعت در روز بخواهید کار کنید یک سوم حقوق از مبلغ ذکر شده کمتر خواهد بود)

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

انواع ویزای اتریش

انواع ویزای اتریش و مدت زمان اعتبار آنها

سفر به کشور اتریش مانند هر کشور دیگری در ابتدا نیاز به اخذ ویزا دارد. ویزای اتریش با توجه به دسته بندی گسترده اهداف متقاضیان، دامنه وسیعی از نیازهای اقامتی را پوشش می دهد. در حال حاضر سفارت این کشور ویزای شینگن اتریش را برای سفرهای مختلفی از جمله توریستی، تحصیلی، کاری، پزشکی، بازدید از خانواده و… صادر می نماید. در ادامه این مطلب می خواهیم با انواع ویزاهای اتریش آشنا شویم. بعد از مطالعه این مطلب می توانید مطابق با نیاز و علاقه خود برای بهترین و مناسب ترین ویزای اتریش اقدام نمایید.

ویزای ترانزیت اتریش (ویزای نوع A)

ویزای ترانزیت اتریش در واقع نوعی ویزای واسطه بین کشور اتریش و دیگر کشورهای غیر از محدوده شینگن است. به عبارت دیگر شما با داشتن ویزای نوع A اتریش اجازه خواهید داشت تا در فرودگاه این کشور برای رسیدن به مقصد مورد نظر خود تعویض خط پرواز داشته باشید. البته لازم به ذکر است این ویزا تنها به شما این امکان را می دهد که در محوطه فرودگاهی کشور اتریش حضور داشته باشید و خروج از فرودگاه برای شما غیر ممکن است. بنابراین باید در فرودگاه بمانید و مسیر سفر خود را به کشور مقصد اصلی تغییر دهید.

ویزای اتریش نوع B

ویزای نوع B اتریش نیز نوعی ویزای ترانزیت محسوب می شود. این ویزا برای شما این امکان را فراهم می کند تا تنها به صورت زمینی از کشور اتریش به دیگر کشورها سفر کنید. لازم است بدانید با این نوع ویزا اجازه توقف و یا اقامت در کشور اتریش را نخواهید داشت بلکه باید سریعا این کشور را به سمت مقصد اصلی خود ترک نمایید.

ویزای توریستی اتریش (شینگن نوع C)

همانطور که گفته شد اتریش به عنوان یک مقصد توریستی جذاب در جهان شناخته می شود. اگر شما هم قصد دارید به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور زیبا برای ویزا اقدام نمایید خوب است ویزای کوتاه مدت شینگن نوع C را تهیه نمایید. با توجه به این که اتریش عضو پیمان شینگن است بنابراین شما با داشتن این ویزا علاوه بر استفاده از امکانات توریستی کشور اتریش می توانید به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کنید. این نوع ویزا در واقع ویزای توریستی معمولی است که اعتبار ۹۰ روزه دارد. از این ویزا برای بازدید از خانواده و دوستان در اتریش نیز استفاده می شود و در صورتی که از جانب آنها دعوت نامه داشته باشید می تواند در روند درخواست ویزای شما تاثیر مثبتی ایجاد نماید. اما اگر دعوت نامه هم ندارید باید مدارکی دال بر رزو هتل در کشور اتریش به سفارت ارائه نمایید. گفتنی است مدت زمان رزرو هتل باید با مدت زمان تعیین شده برای سفرتان یکسان باشد در غیر این صورت مسئول کنسولگری را دچار شک خواهد کرد. ویزای شینگن نوع C خود انواع گوناگی دارد که شامل سینگل ( یک بار ورود)، دابل (دو بار ورود) و مولتیپل ( چندبار ورود) می شود. اگر ویزای توریستی اتریش شما از نوع یک بار ورود باشد بر اساس قوانین مربوط به آن فقط یک ‌بار می‌توانید وارد این کشور شوید و تا کمتر از ۳ ماه در اتریش اقامت داشته باشید. اغلب ویزاهای یک ‌بار ورود اتریش که با هدف گردشگری صادر می‌شوند مدت اعتباری ۱۵ الی۳۰ روزه دارند و فرد را ملزم می سازند تا قبل از پایان مدت اعتبار ویزای اتریش این کشور را ترک کند. ویزای شینگن اتریش چند بار ورود یا مولتیپل به مسافران اجازه می دهد تا در طول ۵ سال به دفعات متعدد وارد این کشور شوند. بنابراین والدین افرادی که دارای اقامت این کشور هستند خوب است از این ویزا استفاده نمایند.

ویزای ملی اتریش ( ویزای نوع D)

ویزای ملی اتریش به منظور چندین بار ورود به کشور اتریش صادر می‌شود، برای مثال تجاری که قصد تجارت در کشور اتریش را دارند می توانند با استفاده از این ویزا به طور مکرر به این کشور سفر کنند.

ویزای کاری اتریش

اگر به منظور کار و انجام فعالیت های تجاری قصد اقامت در کشور اتریش را دارید باید در ابتدا کاری را بیابید که شخص دیگری برای آن درخواست نداده باشد و در زمینه رشته تحصیلی و مرتبط با سابقه کاری شما باشد. سپس باید مهارت های خود را به اثبات برسانید تا کارفرمای مورد نظر در اتریش برای شما دعوت نامه کاری ارسال نماید. با دریافت این دعوت نامه می توانید به راحتی روند اخذ ویزای کاری اتریش را طی نمایید. در این صورت کارفرمای شما نیز موظف خواهد شد تا قسمتی از مسئولیت زندگی و کار شما را در کشور اتریش تضمین نماید تا مسئول سفارت اتریش نیز برای صدور ویزای کاری متقاعد شود. مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری اتریش عبارتند از:

مدارکی برای اثبات اعتبار شرکت اتریشی دعوت کننده
مدارکی برای اثبات سوابق تحصیلی،کاری و اجرایی فرد متقاضی
ارائه آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی
مشخص کردن محل اقامت فرد متقاضی

ویزای تحصیلی اتریش

سطح علمی دانشگاه های اتریش بسیار بالاست و این دانشگاه ها از امکانات زیادی برخوردار هستند. علاوه بر این اقامت در کشور اتریش مزایای زیادی خواهد داشت که موجب می شود سالیانه دانشجویان خارجی زیادی برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب نمایند. بنابراین در صورتی که اتریش را به عنوان مقصد تحصیلی مورد نظرتان برگزیده اید در اولین گام باید برای دانشگاه مد نظرتان درخواست پذیرش ارسال نمایید. در صورتی که دانشگاه با درخواست شما موافقت کند دعوت نامه ای را برای شما ارسال خواهد کرد که برای سرعت بخشیدن به روند درخواست ویزای تحصیلی در سفارت اتریش بسیار لازم و موثر خواهد بود. البته لازم به ذکر افراد تنها یا داشتن مدارک خاص می توانند برای پذیرش در دانشگاه های اتریش اقدام نمایند. برخی از این مدارک عبارتند از:

ارائه کلیه مدارک تحصیلی متقاضی
ارئه سوابق تحصیلی و مهارتی شخص
ارائه ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی
توانایی در پرداخت شهریه دانشگاه ( شهریه ترم اول باید در ابتدا پرداخت شود)

آژانس مسافرتی شمیران گشت

021-26206357021-26206479

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

ویزای پزشکی اتریش

بیمارانی که می خواهند مراحل درمانی و جراحی خود را در کشور اتریش بگذرانند باید برای ویزای پزشکی این کشور اقدام نمایند. به همین منظور بیمار موظف خواهد بود تا با ارائه مدارکی اثبات نماید که برای درمان خود نیازمند به تجهیزات و علم لازم در اتریش است و در حال حاضر این امکانات در کشور خودش وجود ندارد و تنها با بهره گیری از تجربه و تخصص پزشکان اتریشی می تواند سلامتی خود را به دست آورد. مدارک دیگری که برای اخذ این نوع ویزای فوری اتریش لازم است عبارتند از:

مدارکی برای اثبات مبتلا بودن متقاضی به بیماری ذکر شده
پزشک و بیمارستان واقع در کشور اتریش که مسئولیت درمان بیمار را پذیرفته است باید تاییدیه ای برای متقاضی ارسال نماید تا متقاضی این تاییدیه را برای اخذ ویزای پزشکی به سفارت اتریش ارائه دهد.
متقاضی باید دعوت نامه ارسال شده از طرف بیمارستان مربوطه در اتریش را به سفارت ارائه دهد.
اثبات داشتن توانایی مالی لازم برای پرداخت هزینه های بیمارستان کشور اتریش

ویزای ازدواج اتریش

ویزای ازدواج اتریش یکی از انواع ویزای اتریش است که برای زوجین ارائه می شود. این ویزا در صورتی قابل دریافت خواهد بود که یکی از زوجین دارای اقامت دائم کشور اتریش باشد و همچنین از شرایط کافی برای حمایت مالی دیگر زوجه برخوردار باشد. به این ترتیب این شرایط برای فرد دیگر مهیا خواهد شد تا برای ویزای ازدواج اتریش و دریافت اقامت این کشور اقدام نماید و به همسر خود در این کشور بپیوندد. به منظور اخذ این ویزا باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهید.

ارائه مدارکی بر اثبات تجرد متقاضی مدارک رسمی که نشان دهنده ثبت ازدواج است
زوجین باید اثبات نمایند که چندین مرتبه قبل از ازدواج با یکدیگر ملاقات داشته و یا در ارتباط بوده اند چرا که سفارت اتریش باید از سوری نبودن ازدواج مطمئن گردد. سفارت باید از شرایط مناسب برای اقامت زوجین در کشور اتریش مطمئن شود به همین منظور به عنوان محل اقامت زوجین باید سند ملک خریداری شده و یا اجاره نامه به مسئولان سفارت اتریش ارائه گردد. (در صورت ارائه  اجاره نامه باید تاریخ به طور کاملا دقیق در متون تحویلی به سفارت درج گردد).
زوجین موظف به انجام تمامی مراحل رسمی ازدواج هستند. به منظور اثبات توانایی مالی فرد مقیم اتریش باید مدارک مالی وی به سفارت نشان داده شود.

ویزای اتریش برای افراد زیر 18 سال

افرادی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند اما می خواهند برای اخذ ویزای شینگن اتریش اقدام نمایند موظف خواهند بود تا مراحل مربوطه را با همراهی و رضایت والدین خود طی نمایند. یکی از مدارک ضروری در این شرایط داشتن رضایت نامه محضری والدین است که در واقع به عنوان مدرکی برای اجازه خروج فرزندشان از کشور به حساب می آید. همچنین اثبات توانایی مالی یکی از والدین نیز لازم خواهد بود تا بتواند حمایت مالی از فرزندش در اتریش را بر عهده بگیرد. با فراهم شدن این دو گزینه دیگر مراحل اخذ ویزای اتریش مانند بقیه ویزاها خواهد بود و مشکلی به وجود نخواهد آمد.

مدارک مورد نیاز ویزای اتریش

برای اخذ ویزای اتریش می بایست تعدادی مدارک را تهیه نموده و به کارگزاری سفارت اتریش ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی گواهی اشتغال به تحصیل
رزرو بلیط رفت و برگشت فرم درخواست ویزای اتریش
اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی ووچر هتل
پاسپورت فعلی متقاضی به همراه کلیه پاسپورتهای قبلی نامه اشتغال به کار
ارائه دعوت نامه (در صورت وجود) رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

هزینه ویزای اتریش

گرفتن ویزای شینگن اتریش هزینه هایی دارد. هزینه هایی شامل گرفتن وقت سفارت، درخواست ویزا، انگشت نگاری بیومتریک، ترجمه مدارک، بیمه مسافرتی، ووچر هتل و بلیط هواپیما. به عنوان مثال هزینه گرفتن وقت سفارت که می بایست به ازای هر نفر متقاضی بالای 12سال به کارگزاری سفارت اتریش در تهران بپردازید برابر با 60 یورو و برای افراد 6 تا 12 سال 35 یورو می باشد.

وقت سفارت اتریش

سفارت اتریش در ایران در تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان زمانی، کوچه میرولی، پلاک 6 قرار دارد ولی از آنجایی که سفارت اتریش کلیه امور ویزای خود را به کارگزاری vfsglobal برون سپاری کرده است، جهت گرفتن وقت سفارت می بایست به وبسایت این کارگزاری مراجعه نمایید و با پرداخت هزینه نسبت به گرفتن تایم تحویل مدارک اقدام نمایید. تحویل مدارک مراجعین نیز به صورت حضوری در کارگزاری وی اف اس به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم امکان پذیر است.

ریجکتی ویزای اتریش و نحوه رفع ریجکتی

شاید باورش برای شما سخت باشد ولی کشور اتریش هیچ درخواست ویزایی را ریجکت نمی کند، بلکه تنها در صورت کافی نبودن مدارک متقاضی به وی 5 روز فرصت می دهد تا مدارک خود را تکمیل نموده و ارسال نماید. در غیر این صورت ویزایی برای متقاضی صادر نمی شود و همچنین هیچ نامه ریجکتی و محدودیت اقدام دوباره برای ویزای شینگن اتریش نیز وجود نخواهد داشت.

واکسن های مورد تایید سفارت اتریش

کلیه افرادی که قصد گرفتن ویزای شینگن اتریش را دارند می باست دو دوز از یکی از واکسن های مورد تایید کشور اتریش را زده باشند تا بتوانند ویزای اتریش را درخواست و اخذ نمایند. برای اطلاع از واکسن های مورد تایید می توانید به سایت سفارت اتریش و یا سایت IATA مراجعه نمایید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 73

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!