ویزای استرالیا

ویزای استرالیا-ویزای توریستی استرالیا-مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص-روش های پیدا کردن کار در استرالیا-اخذ اقامت استرالیا-اخذ تابعیت استرالیا
ویزای استرالیا
ویزای استرالیا

ویزای استرالیا

 

در صفحه ویزای استرالیا سعی میکنیم اطلاعات جامعی درباره ویزای استرالیا و مهاجرت به استرالیا ارائه داده شود.

ویزای توریستی استرالیا دارندگان این ویزا، مجاز به کار و شرکت در دوره های آموزشی بیشتر از ۳ ماه نیستند. همچنین، امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و یا سایر ویزاها نیز وجود ندارد.

با wisa.ir با خیالی آسوده به مهاجرت به استرالیا فکر کنید

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

ویزای توریستی شماره ۶۰۰ استرالیا

 

ویزای توریستی شماره ۶۰۰ استرالیا به چند زیرشاخه تقسیم می شود که مهم ترین آنها عبارتند از:

ویزای توریستی استرالیا:

اگر قصد سفر به استرالیا به عنوان توریست را دارید. همچنین اگر پدرو مادر یا فرزندان شما در استرالیا هستند و می خواهید به ملاقات آنها بروید این شاخه بهترین انتخاب برای شما می باشد. ویزای توریستی استرالیا را می توانید از ایران و به صورت آنلاین دریافت کنید. هزینه این ویزا ۱۳۵ دلار استرالیا می باشد.
اگر از استرالیا اقدام کردید هزینه ویزا ۳۴۰ دلار استرالیا می باشد.
با دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا شما اجازه کار ندارید و فقط تا ۳ ماه می توانید تحصیل کنید.

معمولا پلیس چک و آزمایشات پزشکی مورد نیاز است که تا یک سال اعتبار دارند.
مدت اعتبار این ویزا بین ۳، ۶ و ۱۲ ماه است.

ویزای توریستی فامیلی استرالیا:

اگر خواهر و برادر یا اقوام یا دوستان شما در استرالیا هستند و شما قصد دیدار آنها را با دعوت نامه دارید معمولا این مسیر برای دریافت ویزای توریستی استرالیا از همه بهتر می باشد. در این روش معمولا شخصی که در استرالیا است و دعوت نامه ارسال می کند بین ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار استرالیا به عنوان امانت نزد دولت استرالیا می گذارد و بعد از اینکه شما به استرالیا رفتید و بازگشتید مبلغ خود را پس می گیرد.

برای دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا می توانید از ایران و به صورت آنلاین اقدام کنید. هزینه ویزای توریستی فامیلی ۱۳۵ دلار استرالیا می باشد.
با دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا شما اجازه کار ندارید و فقط تا ۳ ماه می توانید تحصیل کنید.

معمولا پلیس چک و آزمایشات پزشکی مورد نیاز است که تا یک سال اعتبار دارند.

مدت اعتبار این ویزا بین ۳، ۶ و ۱۲ ماه است.

 

ویزای توریستی بیزینسی استرالیا

اگر قصد سفر به استرالیا برای شرکت در کنفرانس، مصاحبه شغلی، قرارداد کاری و از این قبیل موارد را دارید، می بایستی از شاخه ی ویزای توریستی بیزینسی استرالیا اقدام کنید.
ویزای توریستی بیزینسی استرالیا را می توانید به صورت آنلاین اقدام و دریافت نمائید. هزینه این ویزا ۱۳۵ دلار استرالیا می باشد.

مدت اعتبار این ویزا معمولا ۳، ۶ یا ۱۲ ماه است.

آزمایشات پزشکی و پلیس چک موردنیاز است.

با دریافت این ویزا شما اجازه کار در استرالیا را ندارید و می توانید حداکثر به مدت ۳ ماه تحصیل کنید.

برای دریافت ویزای بیزینسی سمینارها می توانید از سابکلاس ۴۵۹ و ۴۵۶ هم استفاده نمائید.

هزینه ی ویزای توریستی استرالیا:

هزینه بررسی پرونده متقاضی توسط سفارت، از جولای ۲۰۱۵، ۱۳۵ دلار استرالیا می باشد. این هزینه در صورت رد پرونده توسط سفارت، مسترد نمی شود.

زمان رسیدگی ویزای توریستی استرالیا:

مدت زمان رسیدگی به پرونده ی ویزای توریستی ۱ ماه است. اما تجربه نشان داده است که استفاده از سیستم آنلاین این زمان را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد.

 

اگر میخواهید درباره مدارک ویزای استرالیا ، طریقه ارسال مدارک و وقت سفارت استرالیا بیشتر بدانید کلیک کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص

از جمله راه های مهاجرت به استرالیا، مهاجرت از طریق کار و تخصص می باشد. متقاضیان مهاجرت از این روش، میتوانند از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا، ویزای ۱۹۰ استرالیا یا ویزای ۴۸۹ استرالیا اقدام نمایند. این سه روش برای متقاضیانی است که به دنبال اخذ اقامت دائم استرالیا برای خود و خانواده خود از طریق مهارت و تخصص هستند.
ویزای ۱۸۹ استرالیا و ویزای ۱۹۰ استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که قصد از طریق نیروی کار و تخصص و به همراه خانواده به استرالیا مهاجرت کرده و با اخذ اقامت دائم استرالیا، در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند. با دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا، شخص از مزایای مدیکر استرالیا (طرح درمان ملی) بهره مند می گردند.همچنین می توانند با کسب شرایط لازم، درخواست شهروندی استرالیا بدهند.

ویزای ۴۸۹، برای متقاضیانی است که نتوانستند از طریق دو ویزای فوق امتیاز لازم را به دست آورند.
در ویزای ۴۸۹، دولت استرالیا یک ویزای موقت ۴ ساله به متقاضی اعطا می نماید که برای تبدیل آن به اقامت دائم، فرد باید طبق تعهدش، مدت ۲ سال در یک استان کم جمعیت تعیین شده زندگی کند و یکسال از این زمان را به صورت تمام وقت در آنجا کار کند.
در ویزای ۱۸۹ و ویزای ۱۹۰ فرد متقاضی، اقامت دائم استرالیا یا همان اقامت دائم کاری ( مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص) را کسب می نماید اما ویزای ۴۸۹، یک ویزای موقت است که در صورت رعایت شرایط، تبدیل به اقامت دائم می گردد.

در هر سه دسته بندی امتیاز لازم برای واجد شرایط بودن ۶۰ امتیاز می باشد

در ویزای ۱۹۰ ویزای کار به همراه یک اسپانسر ایالتی است ۵ امتیاز بابت این اسپانسر به متقاضی داده می گردند. پس متقاضیان با داشتن ۵۵ امتیاز و برخورداری از ۵ امتیاز اسپانسرشیپ، می توانند برای این ویزا اقدام کنند.

در ویزای ۴۸۹، اسپانسر ایالتی ۱۰ امتیاز به متقاضی میدهد، بنابراین متقاضی با داشتن ۵۰ امتیاز در سیستم امتیاز دهی میتواند درخواست دهد.

این در حالی است که در ویزای ۱۸۹ تامین هر ۶۰ امتیاز بر عهده خود متقاضی است

شیوه های مهاجرت از طریق تخصص 

مراحل دریافت ویزای اقامت کاری استرالیا (نیروی متخصص استرالیا)

 

  1.  ارزیابی مدارک (۱ تا ۴ماه)
  2.  تکمیل مراحلExpress of Interest EOI
  3.  دریتفن دعوتنامه و اقدام برای ویزای اقامت (۳ ماه)

مرسوم ترین راه مهاجرت به استرالیا ویزای تخصص و مهاجرت کاری به استرالیا می باشد. به این معنا که این راه نسبتا سهل می باشد، زیرا استرالیا به دنبال مهاجرانی است که بتوانند در گسترش این کشور نقش مفید و موثری را اجرا نمایند. همچنین اداره مهاجرت به استرالیا هر سال لیستی از مشاغل لازم در استرالیا را ابلاغ می نماید (لیست کشوری و ایالتی) تا در بازار کار تعادل برقرار نماید. به طور مختصر، اگرچه استرالیا به طور مستمر در حال پذیرش مهاجر است، لیکن وجود علاقمندان زیاد، امر مهاجرت به استرالیا را سختتر و زمانبرتر کرده است. چنانچه مایلید به استرالیا مهاجرت کاری داشته باشید اطمینان حاصل نمایید که اطلاعات کاملی در خصوص با چالش های مهاجرت به استرالیا دریافت کرده اید و از مشاوره مهاجرتی مناسب استفاده نمایید.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار ویا ویزای تخصص استرالیا:

سن بیشتر از ۱۸ سال و کمتر از ۴۵ سال.

رشته باید در لیست مهارت های لازم استرالیا موجود باشد.

کسب امتیاز لازم در امتحان IELTS

حداقل۱ سال سابقه کار در رابطه با رشته از ۲۴ ماه قبل از اقدام برای مهاجرت

مهاجرت افراد متخصص مستقل (ویزای ۱۸۹) : این ویزا، ویزای اقامت دائم می باشد.

مهاجرت اشخاصی که از حمایت ایالتی برخوردارند (ویزای ۱۹۰) :این ویزا نیز ویزای اقامت دائم می باشد

مهاجرت به روش حمایت مناطق خاص (ویزای ۴۸۹): این ویزا، ویزای مشروط سه ساله می باشد.

con type=”icon-alert”] نکته حائز اهمیت این است که د شرایط ویزای کار استرالیا بسیار در حال تغییر است و اگر بخواهیم واقع بینانه در مورد ویزای کار استرالیا سخن بگویم بایستی به این نکته اشاره کنیم که اساسا ویزای استرالیا در سالهای گذشته مدام سخت گیرانه تر شده و شرایط ورود هر روز برای سیل اشخاصی که در حال مهاجرت هستند مشکل تر می گردد.

در بین ویزاهایskilled worker در استرالیا زیر گروه های متفاوتی وجود دارد:

ویزای زیر گروه ۱۸۹
بهترین حالت ویزا برای کسانی است که اقامت دائم بگیرند زیرا شخص می تواند انتخاب کند کدام ایالت را برود و از ابتدا برای اقامت دائم اقدام میکند ، در واقع اگر امتیاز شما برای مهاجرت به استرالیا از طریق این ویزا صورت گیرد خود میتواند نقطه مثبتی باشد زیرا این ویزا یکی از بهترین انواع ویزا برای کسانی است که میخواهند جهت استرالیا و مهاجرت کاری و اقامت آن اقدام نمایند.

ویزای زیر گروه ۱۹۰
که فقط استانی که اسپانسر شما شده ، شما به آنجا میتوانید مهاجرت کنید و وقتی ویزا را گرفتید باید به همان ایالت بروید البته در اینجا شما امکان انتخاب بین چند ایالت و نه همه ایالات را دارید .در ساب کلاس ویزای ۱۹۰ از دو سال ویزایی که به شخص اعطا میشود اگر شخص یک سال کار کند ، به وی اقامت دائم اعطا میشود. بنابراین این ویزا مانند ویزای قبل از ابتدا ویزای اقامت محسوب نمی گردند. در این حالت در دوسال اول باید در ایالتی که شما را اسپانسر کرده اقامت کنید. البته در آن ایالتی که اسپانسر شما شده ، هر جایی که بخواهید میتوانید اقامت کنید و از نظر محدوده هیچ محدودیتی نخواهید داشت. بعد از زیر گروه ۱۸۹که بهترین زیر گروه در مهاجرت کاری به استرالیا است ، این زیر گروه یعنی ۱۹۰ بهترین زیر گروه به جهت مهاجرت می باشد.

ویزای زیر گروه ۴۸۹

این ویزایی است که یک ایالت باید اسپانسر شما شود و این ایالت انتخابی نیست و داخل این ایالت شما باید در منطقه ای خاص اقامت کنید . در ویزای قبلی شما چند گزینه برای اسپانسر شدن دارید اما در این زیر گروه شما فقط یک ایالت را میتوانید انتخاب کنید و در ضمن بعضی موارد و برای امتیاز بیشتر حتی منطقه اقامت شما با انتخاب دولت است و شما نمیتوانید هر محدوده ای را انتخاب کنید. این ویزا ۴ ساله است و یک لیستی وجود دارد که شما در کدام منطقه باید کار کنید .در این نوع ویزا هم شما باید از چهار سال ۲ سال را کار کنید تا ویزای اقامت دائم شما تمدید شود.

 

فرق اساسی ۱۹۰ با ۴۸۹ در این است که شما در اولی قدرت انتخاب دارید بین چند ایالت اما در ۴۸۹ شما قدرت انتخاب بین چند ایالت را ندارید.

ضمنما دقت نمایید برای سابقه کار لازم نیست حتما شما بیمه داشته باشید بلکه باید ثابت کنید که این مدت را کار کرده اید و یکی از طرق اثبات اینکه کار کردید این است که برای این مدت بیمه بیاورید.
برای کسانی که در واقع مدرک تحصیلی آنها جدای از کارشان باشد یا مدرک نداشته باشد اما در زمینه دیگری کار کرده باید سابقه کار خود را اعلام کند و مدارک مثبت سابق کارش را ابراز کند به یک سازمانی که در استرالیا است و آن را ارزیابی می کنند و به او اعلام میکنند که سابقه کار شما معادل چه مدرکی محسوب میشود.

روش های پیدا کردن کار در استرالیا

شاید یکی از مهم ترین کارهایی که باید بکنید این است که رزومه یا CV خود را به سبک یا استایل استرالیایی تنظیم کنید و نامه ای مختصر و کوتاه بنویسید و ضمیمه آن کنید که در آن به وضعیت ویزای خود به روشنی اشاره کرده باشید.

در هنگام اقدام برای کار شرایط مورد نیاز کارفرما را به دقت مرور کنید. در بسیاری از موارد افرادی که برای آن کار اقدام می کنند باید حداقل دارای اقامت دائم استرالیا باشند.

به «همه» کارفرمایانی که فکر می کنید می توانند به صورت بالقوه فرصتی شغلی را در اختیار شما قرار دهند یک تقاضا نامه بفرستید. این گونه نامه ها که معمولا از آنها با عبارت cold letter of application نیز نام می برند باید به همراه رزومه شما برای آنها ارسال شود و در واقع در این نامه شما در دسترس بودن خود را برای انجام آن کار به کارفرمای مذکور اطلاع می دهید. برای این کار حتی می توانید از وبسایت www.yellowpages.com.au  برای پیدا کردن نشانی کارفرمایان نیز استفاده کنید.

به یاد داشته باشید در تمامی مکاتبات خود و حتی در رزومه خود در صورت امکان یک نشانی پستی در داخل استرالیا را به همراه یک شماره موبایل استرالیایی یا یک آدرس ایمیل برای هر گونه ارتباط کارفرما با خود درج کنید.

در صورت امکان به کارفرمایان بگویید که حتی برای شرکت در مصاحبه های شغلی از طریق skype یا به صورت حضوری آمادگی دارید.

هیچگاه انتظار نداشته باشید در همان سطح یا بالاتر از سطحی که در خارج از استرالیا به کار مشغول بوده اید، در استرالیا به کار مشغول شوید. تجربه بسیاری از مهاجران به استرالیا ثابت کرده است که به دلیل نداشتن تجربه کاری در استرالیا آنها مجبور شده اند تا چند قدم به عقب بروند و به زبان ساده تر از کارهایی شروع کنند که در مقایسه با کار قبلی آنها در ایران از سطح پایین تری برخوردار بوده است.

 

در هنگام جستجو برای یافتن کار استمرار و ممارستی به مراتب بیشتر به خرج دهید.

 

هیچگاه در هفته نخستی که به دنبال کار می گردید انتظار نداشته باشید پیشنهاد شغلی به شما ارائه شود. برای آن دسته از افرادی که مقیم دائم کشور استرالیا هستند، به طور متوسط، این زمان می تواند بین یک تا هشت هفته و گاها بیشتر از آن طول بکشد.

سبک جستجوی شما بسته به نوع شرایطی که دارید یا تخصصی که از آن بهره مند هستید یا تجربه کاری که دارید و در نهایت نوع کاری که به دنبال آن می گردید می تواند گوناگون باشد

بررسی وب سایت های کاریابی

ثبت رزومه در بهترین وب سایت های کاریابی و پیگیری فرصت های شغلی آن وب سایت ها یکی از رایج ترین و موثرترین روش ها برای پیدا کردن کار در کشور استرالیا می باشد.

  • seek.com
  • jobsearch.gov.au
  • adzuna.com.au
  • bluecollar.com.au
  • jobnet.com.au

جستجوی کار در روزنامه های استرالیایی

در همه روزنامه های استرالیا معمولاً بخشی به نام position vacant وجود دارد. نسخه روز شنبه برای جستجوی کار بهترین گزینه می باشد. برای جستجو لازم نیست این روزنامه ها را بخرید، معمولاً بسیاری از کتابخانه های ملی، روزنامه های معتبر را برای بازدیدکنندگان در محلی مخصوص قرار می دهند. با رفتن به کتابخانه نزدیک محل سکونت خود می توانید از این روزنامه ها و همچنین خدمات اینترنتی آنها به صورت رایگان استفاده کنید.

networking یا معاشرت و گفت و گو با افراد همفکر

اگر چه ممکن است این روش برای تازه واردین استرالیا مناسب نباشد اما معمولاً برای مدیران و سطوح اجرایی و حرفه ای مناسب می باشد.

سفارش چاپ آگهی در روزنامه های معروف استرالیایی

با این کار تخصص خود را در بخش مربوطه روزنامه، آگهی نمائید.

پیدا کردن کار به صورت شخصی

بسیاری از کمپانی ها برای جذب نیروی کار آگهی چاپ نمی کنند و فرصت های شغلی به واسطه کارمندان آن مجموعه به اطلاع افرادی که جویای کار هستند می رسد. برخی حتی بر این باور اند که وقتی به دنبال کاری می گردید که نیاز به تجربه یا مدرک خاصی ندارد، مهم نیست که چه می دانید اما مهم است که چه کسانی را می شناسید.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

021-26206357021-26206479

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

اخذ اقامت استرالیا از طریق تولد

تولد فرزند در استرالیا :

تولد فرزند در استرالیا و کشورهایی نظیر برزیل، کانادا و ایالات متحده آمریکا که در دادن تابعیت، از قانون خاک پیروی می کنند، یکی از راه های مهاجرت است. قاره اقیانوسیه وکشور استرالیا بر اساس سیستم حقوقی کامن لا(حقوق عرفی) که تحت نظارت مستقیم ملکه بریتانیا اداره می شود و سیاست های مهاجرتی آنها برگرفته از قانون مهاجرت انگلستان می باشد قرار دارد و تولد فرزند در استرالیا را یکی از علل و عوامل اعطاء تابعیت استرالیا تعیین نموده اند.

تا قبل از ژانویه ۱۹۴۹، در قانون مهاجرت استرالیا مقرر شده بود که متقاضیانی که تبعه کشورهای تحت استعمار بریتانیا بودند می‌توانستند به تابعیت در استرالیا درآیند اما بعد از ژانویه ۱۹۴۹ تا آگوست ۱۹۸۶ که قانون تغییر یافت مقرر شده بود، چنانچه شخصی در خاک استرالیا متولد شود به‌طور اتوماتیک تابعیت استرالیا را اخذ خواهد نمود اما بعد از ۲۰ آگوست ۱۹۸۶ چنانچه شخصی در قلمرو استرالیا متولد گردد و یکی از والدین وی تبعه استرالیا و یا مقیم دایم این کشور باشد می‌تواند به تابعیت یا شهروندی درآید. پس این روش بسیار زیاد به تاریخ تولد شخص بستگی دارد.

قانون خون و خاک در استرالیا

دادن تابعیت براساس حقوق بین الملل خصوصی، از یکی از راههای تولد فرزند در کشور محل اعطا تابعیت، یا تولد فرزند درهر نقطه دنیا از والدین اهل کشوری که سیستم خون را پذیرفته است، صورت می گیرد. هیچ کشوری حق ندارد که اتباع خود را ازتابعیت آن کشور خارج نماید. . تولد فرزند دراسترالیا، با توجه به اینکه کشور استرالیا برای اعطاء تابعیت اصلی، سیستم خاک را پذیرفته است، تحت شرایطی که در ذیل ارائه شده، باعث اخذ تابعیت فرزند متولد شده در استرالیا می شود.

اخذ پاسپورت استرالیا با تولد فرزند در استرالیا

با توجه به قانون استرالیا مبنی بر اعطاء تابعیت از سیستم خون، تولد فرزند در استرالیا، قطعا باعث گرفتن پاسپورت و شناسنامه استرالیایی برای فرزند متولد شده در استرالیا می شود. با توجه به قوانین مهاجرتی استرالیا مبنی بر امکان تحصیل کودکان بالای ۸ سال در استرالیا به همراه والدین، نتیجه منطقی حاصل از این ماده قانونی، این است که تولد فرزند در استرالیا، و اخذ تابعیت استرالیایی فرزند متولد شده در استرالیا، حق اقامت دائم به والدین او داده می شود. چرا که در صورت تمایل والدین به زندگی و اقامت در استرالیا، پس از تولد فرزند در استرالیا، در این کشور، قطعا به همراه والدین خواهد بود. قوانین استرالیا، اهمیت ویژه ای برای خانواده قائل شده است و رکن خانواده و حفظ آن بسیار مهم  ضروری است.

هزینه های تولد فرزند در استرالیا

یکی از امکانات رفاهی در استرالیا این است که استرالیا هی چگونه هزینه ای برای تولد نوزاد از والدین او دریافت نمی کنند و به کودک امکانات قابل توجهی می دهند. استرالیا از قبل بارداری و از زمان بارداری تا زمان تولد بچه هیچ گونه هزینه ای از والدین نوزاد دریافت نمی کند ولی البته اینکه فرد کدام بیمارستان برود هم دست خود فرد نیست و به منطقه محل زندگی فرد بستگی دارد. البته این نکته شایان ذکر است که استرالیا در سال ۲۰۱۵ هفتمین کشور در سطح جهان است که از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار است. استرالیا از آنجا که به خانواده اهمیت زیادی می دهد احتمال بسیار بالایی وجود دارد که به والدین به واسطه بچه اقامت دهند و یا شاید بتوان گفت که این احتمال به ۹۹ درصد نیز برسد، پس می توان گفت یکی از بهترین کشورها برای تولد فرزند و به واسطه آن کسب اقامت و تابعیت برای والدین به واسطه تولد فرزند، استرالیا می باشد.

کودک به محض تولد در استرالیا، شهروند استرالیا محسوب میشود و همه قوانین شهروندی درباره او اجرا می شود. درصورتی که شخص با ویزای توریستی وارد استرالیا شود و در استرالیا فرزندی به دنیا آورد، تولد فرزند در استرالیا، برای خود نوزاد تابعیت استرالیایی را به دنبال دارد. ولی پدرو مادر وی فقط حق اقامت در استرالیا را دارند. در صورت سه سال اقامت در استرالیا و گذرانذن آزمون شهروندی بر اساس فرهنگ و تاریخ استرالیا به زبان انگلیسی، امکان اخذ پاسپورت استرالیا را دارند. بنابراین در صورت نداشتن اقامت دایم استرالیا برای والدین، پس از تولد فرزند در استرالیا، این موضوع توسط اداره مهاجرت استرالیا بررسی شده و معمولا اجازه اقامت وکار برای والدین فرزند متولد شده در استرالیا، داده می شود. فرزند متولد شده در استرالیا، این مزیت را دارد که از تحصیل رایگان در استرالیا بهره مند شود. تولد فرزند در استرالیا به والدین امکان تحصیل رایگان در استرالیا را نمی دهد و باید شهریه متعلقه، توسط آنها پرداخت شود.

اخذ تابعیت استرالیا

اخذ تابعیت استرالیا برای والدین و خواهر برادران از طریق تولد فرزند در استرالیا

همان طور که به عرض رسید، تولد فرزند در استرالیا، به پدر و مادر او، امکان اقامت در استرالیا را خواهد داد. تحت شرایطی که گفته شد، پدر و مادر فرزند متولد شده در استرالیا امکان اخذ اقامت دایم و پاسپورت استرالیا را دارند. خواهران و برادران فرزند متولد شده در استرالیا با تولد فرزند در استرالیا، درصورتی که به همراه پدر و مادر وارد استرالیا شده باشند و کمتر از۱۸ سال سن داشته باشند، امکان اقامت در استرالیا و پس از گذراندن شرایط فوق، امکان اخذ پاسپورت استرالیا را دارند. اما با تولد فرزند در استرالیا، بدون حضور در خاک استرالیا، این حق برای آنها قابل اجرا نیست.

اخذ تابعیت از طریق تولد در استرالیا

برای درک بهتر شرایط اقامت فرزندان و همچنین وضعیت اقامت والدین آنها و محل تولد فرزند، لطفا تک تک شرایط زیر را در نظر بگیرید:

در صورتی که هر یک از والدین دارای تابعیت کشور استرالیا باشد، فرزند متولد شده، صرفنظر از محل تولد، تابعیت کشور استرالیا را اخذ خواهد کرد.

در صورتی که هر یک از والدین دارای ویزای اقامت دائم استرالیا باشند، فرزند متولد شده در کشور استرالیا، تابعیت کشور استرالیا را دریافت خواهد کرد.

در صورتی که هر یک از والدین دارای ویزای اقامت دایم استرالیا باشند، فرزند متولد شده در خارج از کشور استرالیا، حق برخورداری از تابعیت کشور استرالیا را نخواهد داشت و صرفا میتواند از طریق والدین، از مزایای ویزای دایم استرالیا بهره مند شود.

شرایط ذکر شده در بالا، صرفا مربوط به خانواده هایی است که حداقل یکی از والدین، دارای ویزای دایم و یا تابعیت استرالیا هستند.

حالا اگر هیچ کدام از والدین فرزند حق اقامت دایم این کشور را نداشته باشند آیا امکان اخذ اقامت دایم و یا تابعیت استرالیا برای نوزادانی که در خاک استرالیا متولد میشود وجود دارد؟

بله افرادی که در استرالیا متولد می شوند و والدین آنها در بدو تولد یا بعد از زمان تولد، ویزای دایم استرالیا یا تابعیت این کشور را نداشته اند، تنها در صورتی میتوانند تابعیت این کشور را اخذ کنند که ده سال پس از تولد در این کشور اقامت داشته باشند.

این بدین معنی است که والدینی که در استرالیا دارای ویزای موقت هستند، امکان اخذ آنی ویزای دایم استرالیا را برای فرزندان خود صرفا از طریق تولد آنها در کشور استرالیا نخواهند داشت.

کودکانی که در خارج از خاک استرالیا متولد می شوند و پدر و مادر آنها مجوز اقامت دائم استرالیا را دارند برای اینکه بتوانند به کشور استرالیا وارد شوند و به طور دائم در استرالیا بمانند به ویزای اقامت دائم نیاز دارند بنابراین برای کودک نیز باید در خواست ویزای اقامت دائم نمود. اکثر کودکانی که در خارج از استرالیا متولد می شوند و پدر و مادر آنها اقامت دائم استرالیا را دارند برای فرزند باید ویزای کودک (subclass 101 ) صادر شود که این ویزا اجازه می دهد که بتوان کودک را وارد استرالیا نمود و بتواند با پدر و مادر خود در استرالیا زندگی کند.

ویزای کودک این اجازه را به والدین واجد شرایطی که فرزند خود را حمایت مالی می نمایند می دهد که با این ویزا، فرزندشان در استرالیا به طور نامحدود زندگی کند. در این ویزا والدین می توانند از جانب فرزندان زیر ۱۸ سال درخواست ویزا نمایند اما باید دارای یکی از شرایط زیر باشند :

تابعیت استرالیا را داشته باشند.

اقمت دائم استرالیا را داشته باشند.

شهروند واجد شرایط نیوزیلند باشند.

نکته قابل توجه در این ویزا child visa subclass101 این است  که هنگامی که برای این ویزا در خواست می شود کودک باید در خارج از خاک استرالیا باشد.

اخذ تابعیت از طریق فرزند خواندگی

یکی از روش هایی که باعث می شود به شخص تابعیت استرالیا داده شود علاوه بر تولد، فرزند خواندگی است. در این حالت شخص شهروند استرالیا محسوب می شود. شخص باید به موجب قانون لازم الاجرا به فرزند خواندگی گرفته شود و اینکه حداقل یکی از زن و مردی که کودک را به عنوان فرزند خوانده می پذیرند تابعیت استرالیا را داشته باشند و در استرالیا به عنوان مقیم دائم حضور داشته باشند.

همچنین در صورتی که یک کودک در خاک استرالیا به عنوان کسی که پدر و مادر او را رها کرده باشند یافت شود، تابعیت استرالیا به او داده می شود مگر اینکه تابعیت کشور دیگر او ثابت شود .

تولد در استرالیا با شرایط خاص

اگر نوزاد در کشتی دولتی کشور استرالیا متولد شود حتی اگر فرزند در آب های آزاد متولد شود در کشور استرالیا جزء تبعه کشور استرالیا محسوب می شود و شرایط خاصی به آن تعلق می گیرد .

برای دریافت پاسپورت استرالیایی از راه تولد چه مدارکی نیاز است؟

شما برای دریافت گذرنامه خود را اثبات کنید که یک شهروند استرالیایی هستید .

اگر شما در استرالیا یا پس از ۲۰ اوت ۱۹۸۶ متولد شده اید و یکی از والدین شما استرالیایی بود شما می توانید با ارایه این مدارک درخواست پاسپورت بدهید.

گذرنامه استرالیایی پدر و مادر خود قبل از ۲۰ اوت ۱۹۸۶

گواهی شهروندی استرالیا پدر و مادر خود در مورد جزییات کسب شهروندی در قبل از تولد خود .

اگر شما در خارج از استرالیا به دنیا آمده اید، شما باید یکی از مدارک زیر را با اعلام شهروندی خود ارایه دهید

گواهی شهروندی استرالیا

فرزند خواندگی مطابق با تصویب کنوانسیون لاهه در نسب دو جانبه

نسب با هبوط شهروندی

 

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد آرا: 90

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!