ویزای اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلوونی-سایت سفارت اسلوونی-مدارک و طریقه وقت سفارت اسلوونی-ویزای اسلوونی
ویزای اسلوونی
ویزای اسلوونی

با توجه به اینکه کشور اسلوونی در ایران سفارتخانه ندارد، شما برای درخواست ویزای این کشور باید به ترکیه سفر کنید. وقت سفارت اسلوونی در ترکیه توسط شرکت کارگزاری شمیران گشت تعیین می‌شود. کشور اسلوونی در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت کشور اسلوونی، شهر لیوبلیانا است. واحد پول کشور اسلوونی یورو می‎باشد. مردم اسلوونی به زبان اسلوونیایی سخن می‎گویند. اسلوونی یکی از کشورهای اروپایی محدوده بالکان در حوزه ی شینگن است که شمیران گشت در ایران، برای متقاضیان انواع ویزا کشور اسلوونی اقدام به دریافت وقت ویزای از این کشور می کند.

تعیین وقت ویزا اسلوونی در تهران

جهت درخواست ویزا برای تقریباً تمامی سفارت خانه ها نیاز به وقت قبلی می باشد و متقاضیان جهت تحویل مدارک ، انجام مصاحبه و انگشت نگاری در روز تعیین شده به سفارت مراجعه میکنند.هر سفارت خانه ای سیاست های خاص خودش را جهت اعطاء نوبت دارا میباشد و بنا به تعداد درخواست ها، روزهای مختلفی جهت درخواست ویزا به متقاضیان اعطاء میکنند.

 

 • وقت سفارت تجاری اسلوونی

اسلوونی یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا همچنین پیمان شینگن است. این ۲۸ کشور اروپایی که واحد پول آن ها یورو است، شرایط اقتصادی خود را از یکدیگر تبعیت می کنند. اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است و حتی قوانین کار در کشورهای این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشورها، همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن و تابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند. بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳ هفته آگهی گردد.

در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه، جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند. بنابراین باید گفت پیدا کردن شغل برای افراد خارج ار اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود با توجه به دشوار بودن این روند و با توجه به قوانین حال حاضر اتحادیه اروپا، بهترین روش پیش روی متقاضیان اخذ اقامت دائم اسلوونی، اقدام جهت اخذ ویزای تجاری اسلوونی و راه یافتن به خاک کشور اسلوونی و در پی آن اقدام جهت اخذ ویزای تجاری اسلوونی می باشد. لازم به ذکر است، افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری اسلوونی می شوند، پس از حدودا چهار سال کار در اسلوونی و پرداخت مالیات به دولت اسلوونی، می توانند موفق به اخذ اقامت دائم اسلوونی شوند.

 

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور اسلوونی به شرح زیر است :

کشور اسلوونی عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و شما جهت مسافرت به کشور اسلوونی نیاز به دریافت ویزا شنگن دارید .

جهت دریافت ویزا اسلوونی شخص مسافر در روز تعیین شده از طرف سفارت جهت مصاحبه و انگشت نگاری باید در محل سفارت حضور داشته باشد .

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا اسلوونی :

 1. اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ ویزا درخواستی  .
 2. فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمائید ) .
 3. کارت ملی و شناسنامه .
 4. ۲ قطعه عکس رنگی ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش .
 5. در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج .
 6. نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی .
 7. گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . ( برای کارمنداگ و کارگران ) .
 8. پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل ) .
 9. گواهی بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته ) .
 10. گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان ) .
 11. بیمه مسافرتی .
 12. سند مالکیت ( در صورت وجود ) .
 13. رزرو هتل و بلیط هواپیما .

انواع ویزای شینگن

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود :

ویزای نوع A :ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.
ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.
ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.
ویزای نوع D : ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.
توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید

بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید.

 

ویزای کاری برای کشور اسلوونی

در صورت وجود دعوت نامه کاری اسلوونی از سوی کارفرمایی در آن کشور و به منظور صدور ویزای کاری حالت های زیر به وجود خواهد آمد.

مثلا کارفرمای اسلوونیایی برای فردی که قصد گرفتن ویزای کاری در اسلوونی را دارد پیشنهاد کاری یا به عبارتی دعوت نامه اداری می فرستد. کشور اسلوونی برای بررسی موقعیت فرد مورد نظر جواب خواهد داد که این نظر برای صدور ویزای اسلوونی بسیار مهم می باشد پس در نتیجه اگر کسی احتیاج به ویزا دارد باید کارفرمایی برایش دعوت نامه بفرستد.

شرایط ارسال دعوت نامه از سوی کارفرما

برای اینکه کارفرمایی بتواند دعوت نامه ای برای کسی که مایل به همکاری با وی است و در کشوری غیر اتحاد شینگن زندگی می کند ارسال نماید باید طبق قوانین کشور اسلوونی مقررات ارسال دعوت نامه را رعایت کند و از طریق سفارت با اخذ وقت سفارت اسلوونی اقدام کند.

این مقررات از این قرار است که کارفرما قبل ارسال دعوت نامه می بایست در کشور خود در مورد موضوعی که احساس نیاز به همکاری دارد آگهی به مدت سه ماه در روزنامه های این کشور داشته باشد که از افراد اسلوونیایی استفاده کنند و در صورت عدم وجود چنین فردی و یا رد شدن وی توسط کارفرما در کشور های شینگن هم آگهی بدهد که نیاز به کارمندی با این شرایط دارد که این امر چیزی حدود شش ماه طول کشیده و در صورتی که آگهی به نتیجه نرسد آن زمان کشور اسلوونی اجازه خواهد داد که دعوت نامه ای به منظور استخدام کارمندی از کشوری که جزء شینگن نیست برای صدور ویزای اسلوونی ارسال گردد.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!