ویزای انگلیس

سرمایه گذاری در انگلیس-اجازۀ تحصیل در انگلیس-اجازۀ کار در انگلیس-اجازۀ اقامت در انگلیس-اعطای شهروندی انگلیس

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

انگلیس با حدود هزار کیلومتر مرز ساحلی، بزرگ ترین کشور بریتانیا بحساب می آید که سالانه افراد زیادی را از شهروندان کشورهای دیگر برای مهاجرت یا تحصیل در انگلیس به سوی خود جذب میکند. لندن، پایتخت انگلیس هم با حدود ۸ میلیون نفر جمعیت، بزرگ ترین شهر اروپاست. جمعیت کل بریتانیا کمی بیش از ۶۰ میلیون نفر است که بیش از ۵۰ میلیون نفر از این جمعیت در انگلیس زندگی می کنند. علاوه بر گویش های مختلف که در نقاط مختلف بریتانیا صحبت می کنند، انگلیسی زبان اصلی کشور انگلستان است. برای مسافرت و زندگی در انگلستان عموماً باید یکی از انواع ویزای انگلیس را اخذ کرد. برای این منظور، دولت بریتانیا انواع ویزای کاری و تحصیلی، و همچنین مهاجرت و پناهندگی را برای افراد متقاضی واجد شرایط صادر می کند، درحالیکه ادارۀ هویت و گذرنامۀ بریتانیا (The Identity and Passport Service) مسئول صدور گذرنامه برای متقاضیان است، آژانس مرزبانی بریتانیا (UK Border Agency) کار بررسی تقاضای پناهندگی و مهاجرت به انگلیس را به عهده دارد. انواع تقاضا برای اخذ ویزا یا مهاجرت و پناهندگی عبارتند از : سرمایه گذاری در انگلیس – اجازۀ تحصیل در انگلیس – اجازۀ کار در انگلیس – اجازۀ اقامت در انگلیس – اعطای شهروندی انگلیس

در حال حاضر شمیران گشت ارائه خدمات درباره کشور انگلیس ندارد ، لطفا تماس نگیرید .

ویزای انگلیس

اتباع کشورهای اتحادیه اروپا باید ظرف سه ماه از ورود خود به بریتانیا تقاضای مجوز اقامت نمایند, اتباع غیر اتحادیه اروپا باید قبل از ورود به این کشور از سفارت یا کنسولگری بریتانیا در کشور خود برای گرفتن مجوز ورود اقدام نمایند. شرایط صدور ویزای انگلیس برای اتباع غیر اروپایی که میخواهند در بریتانیا زندگی و کار کنند نسبتا سخت است و قوانین مربوط به مهاجرت در معرض تغییر است، قوانین مربوط به مهاجرت، تحصیل در انگلیس و پناهندگی به تفصیل در وب سایت وزارت کشور بریتانیا آمده، اما از آنجایی که این قوانین در بعضی موارد کمی پیچیده هستند و همچنین پیدا کردن آن دسته از قوانین و اطلاعات که به شرایط شما بخورد، کمی سخت است و تماماً هم به زبان انگلیسی است، خلاصۀ مفیدی از این قوانین را به زبان فارسی گردآوری شده کرده ایم تا با مطالعۀ آن بتوانید شرایط خود را ارزیابی کنید.

بطور کلی در سیستم جدید ویزای انگلیس موسوم به point-based system به دسته های زیر تقسیم می شود :

TIER 1

سرمایه گذاری (Investor)

تاسیس شرکت (Entre prenear)

سابقه تحصیل در انگلیس (Post study work)

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری
سرمایه گذاری در انگلیس به این که شکل است که شما می بایست یک میلیون پوند که ۷۵۰ هزار پوند آن در یکی از موسسات یا شرکت های سهامی انگلستان سرمایه گذاری شده است و ۵۰ هزار پوند آن در هر زمینه ای که خود شما خواستار آن هستید نقدینگی داشته باشد. همچنین می بایست ۵۰% زمان خود را در کشور انگلیس سپری کنید. این نوع ویزای انگلیس هیچ نیازی به داشتن مدارک دانشگاهی نداشته و همه متعلقات شما ( فرزند،همسر و …) می توانند بواسطه ویزای شما به انگلیس سفر کنند. این ویزا به مدت ۳ سال در ابتدا ( و ۲ سال تمدید آن ) توسط دولت انگلیس داده می شود و بعد از آن می توانید برای اقامت دایم درانگلیس اقدام نمایید. برای دریافت ویزا سرمایه گذاری می بایست در آزمون آیلتس نمره ۶٫۵ را در همه مواد کسب کنید. با داشتن این ویزای انگلیس تمامی حقوق و مزایای شما همانند یک شهروند انگلیسی خواهد بود ( از قبیل : خدمات پزشکی و آموزشی و … ) و شما قادر هستید برای اقامت دایم در انگیس تمامی شرایط را احراز کنید

تاسیس شرکت

نحوه ارزیابی صلاحیت متقاضیان گرفتن این ویزا در کشور انگلیس بوسیله پر کردن فرم تقاضای شما و اطلاعات شخصی شما صورت می گیرد. برای گرفتن این ویزا می بایست ۲۰۰ هزار پوند را برای شروع یک فعالیت اقتصادی در انگلستان در یکی از شرکت های تحت نظارت financial service authority در گردش داشته باشید.دانستن زبان انگلیسی می تواند تا ۱۰ امتیاز شانس شما را در مهاجرت به انگلستان افزایش دهد. ( کسب نمره ۶٫۵ آزمون IELTSدر این قسمت مورد نیاز است).

سابقه تحصیلی

برای گرفتن این ویزا جهت ورود و اقامت به انگلستان سابقه گرفتن مدرک تحصیلی از انگلستان ضروری است.

 

  • (skiled worker)   ویزای مهارت شغلیTIER 2

برای دریافت این داشتن ویزای انگلیس پیشنهاد کاری از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه یا بلند مدت در این دوره الزامیست.همچنین شرکت های چند ملیتی واقع در انگلیس می توانند برای کارمندان خود تحت این پوشش ویزای کاری دریافت کنند. این دسته همچنین شامل رهبران مذهبی و ورزشکاران حرفه ای نیز می باشد که می توانند برای اقامت در انگلیس اقدام کنند، که در این ویزا شما به یک اسپانسر یا تامین کننده منابع مالی در ضمن اقامت شما در انگلیس نیاز دارید که این مقدار برابر ۸۰۰۰۰۰ پوند برای درخواست کننده ویزا و ۵۳۰۰ پوند دیگر برای هر یک از همراهان وی می باشد که باید ۹۰ روز قبل از درخواست در حساب قرار بگیرد.بیشتر امتیازات ویزای کاری در انگلیس مربوط به پیشنهاد شغلی شما در انگلیس است که تا ۵۰ امتیاز شما را پوشش می دهد و حداقل ساعت کاری ۳۰ ساعت در هفته است. درآمد آینده شما و مدارک تحصیلی و مدارک زبان انگلیسی نیز در گرفتن  این نوع ویزا موثر می باشد.

  • TIER 3  مربوط به علاقمندان به کارهای موقت در انگلستان می باشد.
  • TIER 4ویزای دانشجویی انگلیس

این ویزا به دو دسته از دانش آموزان تعلق میگیرد:  (بالای ۱۷ سال) و ( از ۴ تا ۱۷ سال)

شرط اولیه گرفتن این ویزا داشتن پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در انگلیس می باشد. در ویزا دانشجویی ۱۰ امتیاز مربوط به داشتن یک اسپانسر جهت پرداخت پرداخت هزینه های هتل در انگلیس اختصاص داده شده است که شخص یا یک بورسیه از دانشگاههای انگلیس نماید. همچنین ۳۰ امتیاز این ویزا به نوع پذیرش دانشجویی یا دانش آموزی شما از یک موسسه آموزشی در انگلیس بستگی دارد.گرفتن نمره مناسب در آزمون IELTS نیز در این ویزا کاملاٌ موثر است. مدت این ویزاها از ۶ تا ۱۸ ماه می باشد و فقط به مقاطع دکترا و یا دندان پزشکان ویزای ۳ ساله داده می شود.

  • TIER 5  ویزای موقت کار در انگلیس

مربوط به متقاضیان کار در انگلیس به صورت موقت و طی یک دوره کوتاه می باشد.

نکات مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس
در گرفتن ویزا جهت مهاجرت تحصیلی داشتن نامه CAS قابل از اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی الزامی است، این نامه ها صرفا ۶ماه اعتبار دارند و شما فقط در این ۶ماه قادر به اقدام جهت مهاجرت تحصیلی به انگلیس هستید. به علاوه داشتن هزینه های کافی جهت زندگی در انگلیس بصورت ماهانه نیز در مهاجرت تحصیلی به انگلیس ضروری می باشد.نامه CAS می بایست از کالج ها و دانشگاه های معتبر در انگلیس صادر شوند تا اقدام برای گرفتن ویزا تحصیلی با مشکل روبرو نشود.

افراد از ۴تا ۱۷سال شامل این ویزای تحصیلی می باشند:
در مورد استطاعت مالی جهت گرفتن ویزای تحصیلی، فرد متقاضی می بایست ماهانه قادر به پرداخت ۸۰۰ پوند و ۶۰۰ پوند به ازای هر یک از متعلقات (همسر، فرزند، …) باشد.
مدت اقامت در انگلیس به وسیله ی ویزای تحصیلی از ۶ماه تا ۱۶ماه می باشد و فقط برای پزشکان و دندانپزشکان مدت اقامت در انگلیس تا ۳سال قابل تمدید است.
لازم به ذکر است در صورت داشتن پذیرش تحصیلی از این کشور می توانید به صورت پاره وقت کار کنید. اجازه کار در انگلیس در این شرایط هفته ای ۲۰ساعت می باشد.
در صورتی که ویزای تحصیلی شما مدتی بیشتر از ۶ماه داشته باشد شما می توانید همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشید در غیر این صورت همراهی خانواده ی فرد جهت اقامت در انگلیس مقدور نمی باشد.
اگر سن شما بالای ۱۸ سال باشد و ۵ سال گذشته را هم در بریتانیا زندگی کرده باشید (اگر همسر شما شهروند بریتانیا است، این مدت می تواند ۳ سال باشد) می توانید برای اخذ شهروندی بریتانیا اقدام کنید.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 27

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!