ویزای شینگن ایتالیا | ویزای تضمینی ایتالیا

ویزای ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا-گرفتن وقت سفارت ایتالیا-فرم ویزای شینگن ایتالیا-مدارک ویزای ایتالیا توریستی یا تجاری
ویزای ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا قرار دارد و به خاطر آب و هوای معتدلش به یک کشور پرجمعیت تبدیل شده است. پایتخت این کشور شهر رم است و کمتر کسی در جهان وجود دارد که نام پرآوازه این شهر بزرگ تاریخی را نشنیده باشد.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

چرا که رم برای سال ها مقر پادشاهی رومیان بوده است و داستان های زیادی از تاریخ باشکوه این سرزمین و پادشاهانش در قالب کتاب ها و یا فیلم های سینمایی روایت شده اند. گردش در ایتالیا هرگز خسته کننده نیست. این کشور به غذاهای خوشمزه در دنیا مشهور است و تقریبا تمام غذاهای خوشمزه جهان از اینجا نشات می گیرند. به عنوان مثال خوشمزه ترین پیتزاهای جهان را می توانید در ایتالیا پیدا کنید. به این ترتیب گردشگران زیادی برای لذت بردن از این همه جاذبه های تفریحی بی نظیر سالیانه وارد خاک این کشور می شوند. همچنین ایتالیا چهارمین اقتصاد بزرگ اروپاست و از لحاظ تولید ناخالص داخلی نیز جایگاه خوبی را در جهان کسب کرده است. از این رو این کشور به عنوان یکی از مقصدهای مناسب برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود. اما ایتالیا به جز میراث تمدن رومی، جاذبه های توریستی و غذاهای خوشمزه، در علم و نوآوری نیز تاریخ بلند بالایی دارد و برخی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های شناخته شده در جهان نظیر دانشگاه بولونیا در این کشور قرار دارند. به هر جهت با هر هدفی که قصد سفر به این کشور را دارید باید قبل از هر چیزی به فکر درخواست ویزای آن باشید. این کشور نیز با توجه به قوانین خاص مهاجرتی خود انواع مختلفی از ویزا را تعیین کرده است که برخی از آنها همانند ویزای شینگن از همه رایج ترند و تقریبا در بین تمام کشورهای اروپایی حوزه شینگن از قوانین مشابهی برخوردارند. در ادامه این مطلب می خواهیم به انواع ویزای ایتالیا و شرایط و مراحل دریافت هر یک از آنها بپردازیم.

ویزای ایتالیا

برای دریافت فرم ویزا ایتالیا به صفحه زیر مراجعه کنید.

انواع ویزاهای ایتالیا و مدت زمان اعتبار آنها

همانطور که گفته شد کشور ایتالیا با داشتن جاذبه های توریستی بی شمار، اقتصاد قوی و دانشگاه هایی با سطح علمی بالا، اغلب مقصد بسیاری از مهاجران در سراسر دنیا قرار می گیرد بنابراین با توجه به اهداف مهاجرت هزینه ها، شرایط و مراحل اقدام برای هر ویزایی متفاوت خواهد بود. اگر شما  هم قصد سفر به ایتالیا را دارید در اولین گام باید از انواع ویزاهای این کشور اطلاع داشته باشید تا بتوانید متناسب با اهدافتان بهترین آن را انتخاب کرده و برای اخذ ویزای مربوطه از طریق سفارت ایتالیا اقدام نمایید. در یک دسته بندی کلی تر می توان ویزاهای ایتالیا را به دو نوع توریستی و غیر توریستی تقسیم بندی کرد. ویزای توریستی که همان ویزای شینگن کوتاه مدت نوع C است و ویزاهای غیر توریستی با توجه به اهداف تحصیلی، پزشکی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و غیره متفاوت خواهند بود. توجه داشته باشید اغلب ویزاها از تاریخ شروع، تاریخ پایان و مدت زمانی مشخص جهت اقامت برخوردارند که فرد باید در برنامه ریزی سفر خود آنها را لحاظ کند. در ادامه به معرفی هرکدام از ویزاهای ایتالیا می پردازیم.

ویزای توریستی ایتالیا

اگر برای گردش و بازدید از جاذبه ‌های بی نظیر ایتالیا قصد اقامت چند هفته ای در این کشور را دارید باید برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام نمایید. ویزای توریستی یا همان ویزای شینگن نوع C از جمله ویزاهایی است که همواره از بیشترین متقاضی برخوردار بوده است.

با دریافت ویزای شینگن کشور ایتالیا، می توانید در مدت زمان اعتبار ویزا وارد خاک این کشور شوید و از آن جا به کل کشورهای حوزه شینگن سفر کرده و از مکان های تفریحی تمامی این کشورها دیدن نمایید. لازم به ذکر است اگر از ویزای کوتاه مدت و Single برخوردار باشید، تنها می توانید یک بار به حوزه شنگن وارد شوید و بعد از خروج، دوباره نمی توانید به یک کشور حوزه شینگن و یا حتی خود ایتالیا برگردید. اما ویزای شینگن چند بار ورود Multiple این امکان را فراهم می کند تا در مدت زمان ویزا، چندین بار به کشورهای شینگن ورود داشته باشید.

توجه کنید در ویزای مولتیپل ایتالیا، باید مرتبه اول از کشور صادر کننده ویزا یعنی ایتالیا وارد حوزه شینگن شوید اما برای دفعات بعدی ورود از کشوری به غیر از کشور صادرکننده ویزا نیز بلامانع است. اما همانطور که در بخش ویزای شینگن به آن پرداخته شد، ویزاهای شینگن انواع مختلفی دارند در اینجا به انواع ویزاهای شینگن ایتالیا اشاره شده است:

  • ویزای ترانزیت ایتالیا ( شینگن نوع A )

چنانچه مقصد اصلی سفر شما کشوری به غیر از ایتالیا است، و شما در طول سفر مجبور هستید که در یکی از فرودگاه های بین المللی این کشور تعویض پرواز داشته باشید باید این ویزا را تهیه نمایید. لازم به ذکر است در این نوع ویزا، به مسافر اجازه خروج از محوطه فرودگاه داده نخواهد شد.

  • ویزای ترانزیت ایتالیا (شینگن نوع B)

این نوع ویزا برای مسافری است که قصد اقامت در شهرهای ایتالیا را ندارد ولی باید از طریق خاک این کشور راهی کشور مقصد شود.

  • ویزای توریستی ایتالیا (شینگن نوع C)

همانطور که در مقدمه هم به آن اشاره شد، مسافر دارنده این ویزا در مدت حداکثر ۳ ماه می تواند به عنوان یک توریست  وارد ایتالیا شود و یا حتی از اقوام و خانواده خود که ساکن این کشور هستند دیدن نماید. همچنین در صورتی که یکی از اقوام درجه یک شما در ایتالیا باشد و برایتان دعوت نامه ارسال کند، در دریافت ویزای توریستی شانس بیشتری خواهید داشت.

  • ویزای ملی ایتالیا (شینگن نوع D)

با دریافت ویزای ملی ایتالیا می توانید در یک بازه مشخص شده که  اصولا از ویزای شینگن نوع  C طولانی تر است در ایتالیا اقامت داشته باشید. این ویزا مناسب افرادی است که می خواهند با هدفی خاص وارد ایتالیا شوند. لازم به ذکر است این ویزا به شما اجازه ورود به دیگر کشورهای حوزه شینگن را نخواهد داد.

ویزاهای غیر توریستی ایتالیا

ویزاهای غیر توریستی اصولا با اهدافی خاص و مشخص همچون کار و یا ادامه تحصیل صادر می شوند. بنابراین اعتبار این ویزاها نیز نسبت به ویزای شینگن توریستی طولانی تر است. در ادامه در مورد رایج ترین ویزاهای غیر توریستی ایتالیا توضیح خواهیم داد.  

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

ویزای طلایی ایتالیا (Golden Visa)

در سال ۲۰۱۴ ویزای طلایی ایتالیا با هدف جذب بیشتر سرمایه گذاران خارجی و غیر اتحادیه ی اروپا برای سرمایه گذاری در این کشور به تصویب رسید. اعتبار این ویزا در ابتدا ۱ سال است و پس آن ۵ سال دیگر تمدید خواهد شد. چنانچه مدارک شما کامل باشد و موفق به گرفتن وقت سفارت ایتالیا نیز شده باشید، دیگر مراحل دریافت این ویزا فقط به مدت ۷ تا ۱۰ روز کاری طول خواهد کشید. البته نداشتن سوء سابقه کیفری از شرایط اصلی اخذ ویزای طلایی کشور ایتالیا می باشد.

انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا عبارتند از:

ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی ایتالیا (Elective residence visa )

اشخاصی از کشورهای ثالث و غیر اتحادیه اروپا که دارای سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در این کشور هستند می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی ایتالیا در کشور ایتالیا به سرمایه گذاری بپردازند. میزان سرمایه مورد نیاز برای این ویزا، باید به قدری باشد که فرد بدون نیاز به کار کردن تمامی هزینه زندگی و مخارجش تامین گردد. بعد از گذشت ۵ سال در صورت اثبات حسن عمل و پرداخت به موقع مالیات ها، می توان  برای اقامت دائم اقدام کرد. همچنین با این ویزا افراد می توانند همسر و فرزندان خود را به کشور ایتالیا ببرند.

ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی ایتالیا (self-employment visa )

مهمترین موضوع در اخذ این نوع از ویزا، تحویل دادن گواهی نامه از طرف اتاق بازرگانی محلی است و همچنین بودجه ای که دولت برای فعالیت فرد می پردازد باید در دسترس باشد. میزان سرمایه در این ویزا به طور دقیق تعیین نشده است و مقدار آن به تصمیمات نهایی اتاق بازرگانی محلی (ICC) این کشور بستگی دارد. در این ویزا نیز افراد می توانند همسر و فرزندان خود را به محل اقامت خود ببرند.

  • ویزای پزشکی ایتالیا

همانطور که در مطالب دیگر بیان شد برخی دیگر از کشورهای اروپایی همچون آلمان، انگلیس و سوئد، متقاضیان بیشتری برای اخذ ویزای پزشکی دارند و معمولا ویزای پزشکی ایتالیا چندان مورد استقبال قرار نگرفته است. اما چنانچه متقاضی دریافت این ویزا هستید، قوانین این کشور برای صدور آن تقریباً مانند دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن است. به این ترتیب که فرد بیمار با ارائه برخی مدارک پزشکی باید اثبات کند درمانش در کشور ایران به طور کامل میسر نمی باشد و نیازمند درمان در کشور ایتالیاست. دریافت این ویزا نیازمند نامه پذیرش از طرف بیمارستان و پزشک معالج مورد نظر در ایتالیا است که باید در آن، تاریخ آغاز و طول درمان به طور واضح مشخص شده باشد و همچنین ضرورت معالجه در ایتالیا را نشان دهد. علاوه بر این بیمار در طول مدت درمان خود باید، تحت پوشش بیمه درمانی مسافرتی با حداقل مبلغ پوشش مورد نیاز باشد.

 

  • ویزای ازدواج ایتالیا

به منظور دریافت ویزای ازدواج ایتالیا، شخص باید با یک ایتالیایی ازدواج کند و بعد از آن برای گرفتن تابعیت ایتالیا اقدام نماید.در واقع بعد از گرفتن ویزای ازدواج و ورود به خاک کشور ایتالیا، فرد بعد از گذشت دو یا سه سال می تواند برای گرفتن پاسپورت و تابعیت ایتالیا درخواست دهد. شهادت بستگان زن و شوهر مبنی بر سوری نبودن ازدواج و واقعی بودن روابط از دیگر شرایط لازم برای اخذ ویزای ازدواج ایتالیا است. به بیان دیگر سوری نبودن ازدواج باید به هر صورتی اثبات گردد. اعلان و انجام مراسم ازدواج نیز باید در کلیسا باشد تا ازدواج حالت رسمی پیدا نماید. دارندگان این ویزا بعد از یک سال زندگی مشترک می توانند از  برخی مزایای مختص به شهروندان ایتالیایی مانند بیمه و مجوز کار برخوردار شوند.

شرایط مالی لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

به منظور دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا در ابتدا می بایست یک نامه از طرف بانک به نام شخص دانشجو و یا یکی از والدینش با موجودی حداقل ۷۵۰۰ یورو  به ازای هر یک سال تحصیلی در ایتالیا تهیه شود. در ادامه این نامه به انضمام پرینت سه ماه اخیر حساب بانکی و مبلغ ۵۰ یورو هم به صورت نقدی برای دریافت ویزا لازم خواهد بود. همچنین تمامی این نامه ها و مدارک بانکی باید لاتین باشند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ایتالیا در زمینه رشد و پرورش هنرمند شهرت زیادی دارد. این کشور در طول تاریخ همواره مرکز توجه دانشجویان و هنرمندان زیادی در سراسر دنیا بوده است. سطح علمی بالای دانشگاه های ایتالیا در کنار هزینه های نه چندان زیاد باعث شده است تا این کشور در میان کشورهای اروپایی راحت ترین قوانین را از لحاظ پذیرش دانشجوی بین المللی داشته باشد. همچنین در بسیاری از رشته ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و همه چیز به زبان ایتالیایی منحصر نمی شود. به همین خاطر متقاضیان زیادی سالیانه برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام می کنند.اما برای دریافت این ویزا فرد متقاضی، نیازمند دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های ایتالیا و همچنین ارائه مدارک معتبر تحصیلی است و بعد از اخذ دعوتنامه از دانشگاه مربوطه می تواند برای انجام ادامه روال درخواست ویزا اقدام نماید. سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا در صورت نیاز بودن، B2 یا مدرک دانشگاهی تحصیل به مدت حداقل دو سال در یکی از مقاطع تحصیلی در رشته های زبان انگلیسی است. اگر هم به مدرک زبان نیاز نباشد، ارائه نامه ای از دانشگاه که نشان دهنده عدم الزام مدرک زبان انگلیسی است کافی خواهد بود. مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی بر اساس رشته و دانشگاه متفاوت است. اعتبار ویزای تحصیلی ایتالیا در ابتدا یک سال است و بعد از آن نیز تمدید خواهد شد. علاوه بر این امکان تردد دانشجو به سایر کشورهای شینگن بدون ویزا فراهم شده است. با شروع سال تحصیلی و تعیین شدن دانشگاه و محل سکونت، دانشجویان می توانند برای خانواده خود دعوت نامه ارسال نمایند. به این ترتیب اعضای خانواده به مدت یک ماه فرصت دارند درخواست ویزای خود را به همراه دعوت نامه به سفارت ایتالیا ببرند و از این طریق برای ویزای فوری و کوتاه مدت ایتالیا اقدام نمایند. البته به یاد داشته باشید دانشجویان متأهل در طول مدت تحصیل نمی توانند همسر خود را به ایتالیا ببرند. ویزای تحصیلی ایتالیا از نوع چندبار ورود یا مولتیپل است و به همین خاطر به دانشجو اجازه خواهد داد تا به هر میزانی ورود و خروج داشته باشد. علاوه براین با داشتن این ویزا، دانشجو در کنار تحصیل مجوز کار هم خواهد داشت.

ویزای کاری ایتالیا

رکود اقتصادی برخی از کشورهای اروپایی باعث شده است تا دریافت ویزای کاری کمی دشوار شود، چرا که برای هر پیشنهاد کاری اولویت در ابتدا با افرادی است که در کشورهای اتحادیه اروپا هستند و در صورتی که از میان آنها شخص لازم پیدا نشد، شانس دریافت مجوز کاری امکان پذیر می شود. برای تقاضای یک کار تمام وقت در کشور ایتالیا و اخذ ویزای کاری این کشور، نخست باید از طرف یک کارفرمای معتبر در ایتالیا پیشنهاد شغلی دریافت نمایید که این پیشنهاد باید به صورت یک دعوت نامه رسمی از سوی کارفرما برای شما ارسال گردد. در حال حاضر پایین ترین مدرک برای گرفتن ویزای کاری ایتالیا، مدرک کارشناسی است. اگر خواهان کار در ایتالیا هستید به شما توصیه می شود از راه ویزای تحصیلی اقدام نمایید. زیرا افراد فارغ التحصیل از دانشگاه های این کشور یا دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی برای استخدام شدن در شرکت های آگهی دهنده در اولویت هستند. اما اگر به هر صورتی موفق به دریافت ویزای کاری ایتالیا شدید با گذشت ۴ تا ۵ سال در ایتالیا می توانید اقامت خود را به دائم تبدیل نمایید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا: 35

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!