ویزای تحصیلی آمریکا 2022

آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد؟

بسیاری افراد بر این باورند که آمریکا به ایرانیان دیگر ویزای تحصیلی نمی دهد. اینچنین نیست و صدور ویزای تحصیلی آمریکا ممکن می باشد، هرچند دشوار شده است. ویزای تحصیلی آمریکا با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا در دسترس ترمی باشد. در این مقاله،این موضوع به صورت جزئی بررسی خواهد شد و سعی بر این است تا در طول مقاله پاسخ سوالات ذیل در خصوص ویزای تحصیلی آمریکا داده شود.

 اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در سال 2022

داشتن برخی از پارامترها باعث می شود تا صدور ویزای تحصیلی برای ایرانیان ساده تر شود. برای مثال هر چه اعتبار دانشگاهی که از آن اخذ پذیرش شده بالاتر باشد می توان گفت که شانس صدور ویزا بیشتر است. شرط سن نیز در سال 2022 یکی دیگر از موارد مهم و حساس است. یعنی هر چه تناسب سن فرد با مقطعی که پذیرش شده هم خوانی داشته باشد باز هم شانس صدور ویزا بیشتر است. برای مثال فردی که ۱۹ سال سن دارد و برای مقطع لیسانس اخذ پذیرش کرده شانس بالاتری برخوردار است.مورد بعدی هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه می باشد، هر چه مبلغ پرداختی  شهریه دانشگاهی بیشتر باشد و متقاضی هزینه بیشتری را به آنجا پرداخت کرده باشد باز هم شانس صدور ویزا بالاتر می رود.

مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با اعتبار شش ماه بیشتر از دوره تحصیل
 • تکمیل فرم DS-160
 • رسید پرداخت حق صدور ویزا
 • یک قطعه عکس مطابق ضوابط
 • گواهی معتبر تسلط به زبان انگلیسی
 • ترجمه کلیه مدارک و سوابق تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • انگیزه نامه متقاضی از تحصیل در کشور آمریکا

 

ویزای تحصیلی آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه اقامت تحصیلی در آمریکا و شهریه دانشگاههای آمریکا ، از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است، به طور مثال هزینه زندگی دانشجوئی در کالیفرنیا گران تر از شهر هایی مانند تگزاس است و این تفاوت به دلیل نوع دانشگاه و طول دوره مطالعه دانشجو و رشته تحصیلی وی متفاوت می باشد. به طور مثال هزینه تحصیل پزشکی در آمریکا با هزینه تحصیل مهندسی در آمریکا متفاوت است. به طور میانگین هزینه های تحصیل در آمریکا از ۵ هزار تا ۵۰ هزار دلار در سال متغیر می باشد.

تحصیل در امریکا در مقطع کارشناسی ارشد 

در زیر خلاصه ای از بعضی مدارج کارشناسی ارشد درج شده است که برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا می توانید در این رشته ها تحصیل کنید:

مدرک لیسانس ( BA )

مدرک لیسانس (کارشناسی) معمولا پس از گذراندن ۸ ترم بعد از دریافت دیپلم در دانشگاه ها اخذ خواهد شد مدرک لیسانس به همراه ، فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) و دکتری از درجات بالای علمی محسوب می شوند این مدرک در دو نوع عرضه می گردد BA (Bachelor of Art) و BS (Bachelor of Science) در این قسمت توضیحاتی را راجب به اخذ مدارک BA و BS خواهیم داد.

BA یا Bachelor of Art (در زبان لاتین baccalaureus) یا مدرک کارشناسی (لیسانس) در رشته ها و برنامه های آزاد ، علوم یا هر دو تعلق می گیرد این مدرک کارشناسی با سپری کردن معمولا ۴ سال تحصیل پس از دریافت مدرک دیپلم در دانشگاه دریافت می گردد که معمولا ممهور به مهر و امضای رئیس جمهور ، ریاست دانشگاه و یا رئیس سازمان عالی آموزش می باشد.

در ایالات متحده مقطع کارشناسی BA در بسیاری از موسسات آموزشی با نام AB ( Atrium Baccalaureus ) نیز اطلاق گردد که یکی از پایه ای ترین مدارک و درجات علمی دانشگاهی است شرایط دریافت مدرک BA یا BS ( Bachelor of Science ) یکسان هستند و پس از گذراندن ۱۲۰ ساعت آموزشی اخذ می گردند دریافت مدرک کارشناسی ( BA ) نیازمند گذراندن دروس عمومی متفاوتی درکنار دروس تخصصی می باشد این دروس عمومی مانند ادبیات ، علوم انسانی ، ریاضیات ، تاریخ ، علوم فیزیکی و علوم اجتماعی است به طور مثال در دانشگاه ایسترن میشیگان ۷۵ واحد از ۱۲۴ واحد قابل گذراندن به این دروس اختصاص دارد همچنین دانشجویان می بایست فارغ از همه این رشته ها یک زبان خارجی را نیز در دستور کار آموزشی خود قرار داده و آنرا نیز سپری کنند.

رایج ترین رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در امریکا 

دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و کانادا انتخاب های متعددی را از دوره های کارشناسی ارشد ارائه می دهند اما برخی از رایج ترین رشته های تحصیلی برای دانشجویان خارجی عبارتند از:

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA

کارشناسی ارشد  رشته های مهندسی

کارشناسی ارشد مدیریت

کارشناسی ارشد گردشگری و هتلداری

کارشناسی ارشد حسابداری

کارشناسی ارشد مدیریت عمومی MPA 

 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA)

MBA یک انتخاب عمومی در مقطع کارشناسی ارشد است دوره های MBA‌ بطور معمول ۲ سال طول می کشد این دوره ها استانداردهای طلایی و برجسته ای از آموزش بازرگانی (کسب وکار) هستند که مزایایی قابل توجهی به کسانی که آن را بدست می آورند می دهد با اخذ مدرک MBA فرصت ها را گسترش داده و بطور قابل ملاحظه ای درآمد بالایی را به صورت طولانی مدت رقم میزنید گرفتن مدرک MBA نشانه ی روشنی از تحرک و پویایی، تعهد حرفه ای و توانمندی در مدیریت موفق در طیف گسترده ای از ظرفیت های مدیریتی سطح بالا می باشد فارغ التحصیلان MBA بطور متوسط ۲۵٫۰۰۰ دلار بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی کسب درآمد می کنند یک کارشناس ارشد MBA می تواند اصول و استانداردهای کامل مدیریت بازرگانی را به شما آموزش دهد.

 • کارشناسی ارشد مهندسی

مدارج کارشناسی ارشد مهندسی معمولا روی نوع خاصی از مهندسی از قبیل مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران و مهندسی شیمی تمرکز می کند، مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی می تواند به فرصت های شغلی حرفه ای با درآمد بالا منتهی شود.

 • کارشناسی ارشد مدیریت

 یک مدرک کارشناسی ارشد مدیریت ممکن است به فرصت های شغلی در کسب و کار بین المللی، یا در صنایع از جمله مهندسی، حرفه های حوزه ی بهداشت، و امور عمومی منتهی شود ، مدارک کارشناسی ارشد مدیریت به نسبت مدارک MBA کم هزینه تر می باشند.

 • کارشناسی ارشد گردشگری و هتلداری

مدرک مدیریت جهانگردی و مدیریت هتلداری برای آمادگی و ارائه خدمات در مشاغل هتلداری و صنعت گردشگری جهانی، شامل مدیریت هتل ها، رستورانها، کشت های کروز، سازمان های بازاریابی مقصد، مراکز برگزاری اجلاسیه ها، country clubs، و غیره طراحی می شوند ،در پاسخ به تقاضای جهانی برای گردشگری و هتلداری، این دوره کارشناسی ارشد دانشجویان خارجی با کاراموزی برجسته و فرصت های شغلی present میکند ،تحصیلات دانشگاهی مدیریت گردشگری و هتلداری موضوعات مشابهی با مدرک بازرگانی را دنبال می کند.

 • کارشناسی ارشد کامپیوتر

هدف از دوره های کارشناسی ارشد علوم در زمینه محاسبات کامپیوتری، آماده سازی و تربیت یک کارشناس حرفه ای بسیار مجرب با تخصص پیشرفته در ایجاد و حفظ سیستم های محاسباتی ایمن و قابل اعتماد و با رابط کار مناسب می باشد علوم کامپیوتر روشهای اصلی محاسبات از نقطه نظر علمی هستند سیستم های اطلاعاتی، نتیجه ی ادغام فن آوری محاسبات کامپیوتری در فرآیند کسب و کار و استرات‍ژی آن می باشند دانش و مهارت هایی که با کسب مدرک کارشناسی ارشد محاسبات کامپیوتری بدست خواهید آورد انتخاب های شغلی در طیف گسترده ای از صنایع و برنامه های کاربردی را برای شما به ارمغان خواهد آورد

 • کارشناسی ارشد حسابداری

کارشناسی ارشد علوم حسابداری یا مدرک حسابداری شما را برای شغل حسابداری حرفه ای در حسابداری عمومی، صنعتی یا شرکت های دولتی آماده می کند این دوره ها مهارت های فنی را تقویت و فهم افراد در مسئولیت های حرفه ای بالا می برد تمرکز این دوره ها روی سیستم های اطلاعاتی حسابداری ، مالیات و حسابداری حرفه ای می باشد

 • کارشناسی ارشد مدیریت عمومی MPA

یک MPA یک مدرک امور عمومی حرفه ایست که شما را برای طیف گسترده ای از مشاغل دولتی، مدیریت بخش عمومی، سیاست های حوزه ی بهداشت، قانون، و سازمان های غیر انتفاعی آماده میکند

تماس wisa.ir

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 10

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!