ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه های تحصیل در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی (مجردی) در استرالیا سالانه 18000$ (دلار استرالیا) می باشد. این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه است و مسلما این هزینه بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود. دانشجویان متاهل باید سالانه 7000$ به ازای همسر و 4000$ به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه کنند. در استرالیا در ازای پولی که می پردازید، بیشترین بهره را می برید.

ارزش پول در استرالیا به مراتب بالاتر از خیلی دیگر از نقاط جهان است و مردم استرالیا از یکی از بالاترین استانداردهای جهانی زندگی برخوردار هستند.

یک دانشجوی خارجی سطح متوسط حدود 360$ در هفته می پردازد. این مبلغ شامل موارد زیر است

خوابگاه

غذا

پوشاک

تفریحات

حمل و نقل

تلفن

به خاطر داشته باشید که این مبلغ بسته به محل زندگی، شیوه زندگی و حتی رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. بهتر است بدانید یکی از بهترین راه های کسب اطلاعات در مورد هزینه های زندگی ، صحبت کردن با مشاوران دانشگاه مورد نظر است.

شهریه دانشگاه ها، مدارس و دیگر مراکز آموزشی

به عنوان یک دانشجوی خارجی، شهریه دانشگاه خود را باید پیش از شروع هر ترم بپردازید. آگاه باشید که برخی موسسات آموزشی علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز دارند، مانند: کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات ورزشی و گردشگری. برخی هزینه ها نیز مانند تجهیزات معماری یا عکاسی، خاص رشته انتخابی شما هستند و برخی هزینه ها نیز مانند خرید کتاب و نوشت افزار عمومی می باشند. بیشترین اطلاعات را در این زمینه می توانید از موسسه آموزشی خود دریافت کنید.

هزینه های تحصیلی

مدارس دولتی بین 5000 تا 18000 دلار در سال

مدارس خصوصی بین 17000 تا 60000 دلار در سال

پیش دانشگاهی (طول دوره یک تا دو سال) 14000 تا 30000 دلار در سال

دانشگاه (غیر پزشكی) شامل کارشناسی (طول دوره از 3 تا 5 سال)، كارشناسی ارشد (طول دوره از 1 تا 3 سال) و دکتری (طول دوره از 3 تا 5 سال ) و غیره بین 14000 تا 35000 دلار در سال

دانشگاه (پزشكی) شامل دوره عمومی و دندانپزشکی (طول دوره از 4 تا 7 سال) بین 35000 تا 60000 دلار در سال

دوره های زبان از 300 دلار در هفته

تقریبا تمامی دانشگاه های استرالیا از خوابگاه های مناسب برخوردار هستند

به خاطر داشته باشید که دانشجویان می توانند تا 20 ساعت در هفته و به صورت نامحدود در تعطیلات، کار دانشجویی داشته باشند

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.