ویزای شینگن سوئیس | ویزای تضمینی سوئیس

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

سوئیس یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که به خاطر دارا بودن جاذبه های طبیعی بکر و زیبا و جامعه ای آرام و در عین حال پیشرفته به یکی از بهترین کشورهای جهان برای گردش، زندگی، کار و یا ادامه تحصیل تبدیل شده است. این کشور در غرب اروپا قرار دارد و با کشورهایی نظیر ایتالیا، فرانسه، آلمان و اتریش همسایه است. جمعیت سوئیس در حدود هفت و نیم میلیون نفر و مساحت آن نیز برابر با ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع می باشد. شهر دیدنی برن پایتخت این کشور است و شهرهای ژنو و زوریخ نیز از جمله قطب ‌های مهم اقتصادی آن به حساب می آیند. جالب است بدانید در کشور سوئیس چندین زبان به طور رسمی شناخته شده اند که عبارتند از: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش. حضور این کشور اروپایی ثروتمند در جمع دیگر کشورهای اروپایی عضو پیمان شینگن موجب شده است تا سالانه میلیون ها گردشگر خارجی بتوانند به راحتی برای سفر به این کشور زیبا و بازدید از تمامی اماکن تاریخی و جاذبه های شگفت انگیزش برنامه ریزی کنند. البته اخذ ویزای این کشور همانند کشورهای دیگر اروپایی ناحیه شینگن دارای شرایط، مراحل و مدارک مشخصی است و در نهایت تصمیم گیری نهایی درباره صدور ویزای سوئیس نیز به عهده سفارت این کشور خواهد بود. آژانس شمیران گشت در این مقاله راهنمای کاملی از ویزا و سفارت کشور سوئیس را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس به دو قسمت ویزای شینگن سوئیس و ویزای نشنال سوئیس تقسیم میشود. البته همانطور که میدانید سوئیس کشوری در قلب اروپا است ولی جز اتحادیه اروپا نیست ولی یکی از اعضای معاهده شینگن است. پس هر فردی که ویزای شینگن سوئیس را داشته باشد می تواند به کشورهای دیگر شینگن هم مسافرت بکند و یا برعکس هر فردی که ویزای یکی دیگر از کشورهای عضو شینگن را داشته باشد میتواند به سوئیس مسافرت نماید.

ویزای سوئیس

با آژآنس شمیران گشت میتوانید نسبت به اخذ ویزای شینگن سوئیس بصورت تضمینی و فوری با خیالی آسوده اقدام نمایید.

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

انواع ویزاهای سوئیس و مدت زمان اعتبار آنها

اولین قدم برای دریافت مجوز ورود به هر کشوری، درخواست برای ویزای آن کشور است. به طور کلی سفارت کشورها با توجه به نوع اهداف متقاضیان انواع مختلفی از ویزا را صادر می نمایند. انواع ویزای کشور سوئیس نیز دامنه وسیعی از اهداف افراد خواهان مهاجرت به این کشور را پوشش می دهد. در ادامه به مهم ترین ویزاهای سوئیس می پردازیم.

 • ویزای ترانزیت سوئیس

شما با در دست داشتن ویزای ترانزیت سوئیس فقط قادر خواهید بود تا در یکی از فرودگاه های عضو پیمان شینگن توقف کرده و به منظور رسیدن به مقصد اصلی، خط هواپیمایی خود را عوض نمایید. دقت نمایید این ویزا به شما اجازه خروج از محوطه فرودگاه را نخواهد داد.

 • ویزای توریستی سوئیس

یکی از ویزاهایی که مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته است، ویزای توریستی سوئیس می باشد. اگر با هدف تفریح و بازدید از دیدنی های سوئیس و یا ملاقات با خانواده و بستگان می خواهید به این کشور سفر کنید باید برای دریافت ویزای توریستی سوئیس اقدام نمایید. این نوع از ویزا این امکان را به شما خواهد داد تا به راحتی در تور سوئیس و کشورهای دیگر عضو شینگن سفر کنید، اصولا مدت زمان اعتبار ویزای شینگن کوتاه مدت، ۹۰ روز  است و  به صورت هر شش ماه یک بار قابل تمدید می باشد.

 • ویزای ملی سوئیس (national visas)

اگر به منظور ادامه تحصیل و یا کار، قصد سفر به کشور سوئیس را دارید به شما پیشنهاد می شود برای ویزای ملی این کشور درخواست نمایید. National visas یا همان ویزای ملی درواقع ویزای نوع D سوئیس است. این ویزا برای افرادی مناسب است که می خواهند در یک مدت زمان مشخص و محدود با هدفی خاص در کشور سوئیس حضور یابند. این ویزا می تواند از سوی سفارت به صورت یک بار ورود و یا چند بار ورود صادر گردد. اغلب متقاضیانی که خواستار دریافت ویزای ملی سوئیس هستند عبارتند از:

 • دانشجویان بین‌المللی که به منظور انجام پروژه ‌های تحقیقاتی با مدت زمانی مشخص(کمتر از یک سال)، به این کشور می آیند.
 • آن دسته از هنرمندان و ورزشکارانی که برای شرکت در مسابقه و یا جشنواره های بین المللی و ارائه مهارت و تخصص خود، نیازمند اقامت در کشور سوئیس هستند.
 • چنانچه گردشگری به علت شرایط اضطراری وضعیت پزشکی خود توانایی ترک سوئیس را نداشته باشد می تواند برای ویزای ملی اقدام نماید
 • دانشجویان بین‌المللی که با هدف تحصیل در محدوده زمانی یک ساله به کشور سوئیس و یا دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن سفر می کنند. این ویزا قابلیت تمدید دارد.
 • افرادی که با هدف کار کردن و یا انجام پژوهش علمی و آموزشی در مؤسسه های علمی تحقیقاتی معتبر کشور سوئیس و اتحادیه شینگن، برای ویزای کاری سوئیس اقدام می کنند.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

انواع ویزای کشور سوئیس از لحاظ تعداد ورود و خروج

ویزاهای کوتاه مدت کشور سوئیس از لحاظ تعداد ورود و خروج می تواند به سه دسته جداگانه تقسیم بندی شود:
اخذ-ویزای-تحصیلی

ویزای یک بار ورود سوئیس

ویزای یک بار ورود (سینگل) به شما این امکان را می دهد که فقط یک بار، به کشور سوئیس (و یا یکی از مناطق شینگن) سفر نمایید و جدا از این که مدت اعتبار ویزای شما چقدر است در صورت ترک کشور مذکور ویزای شما باطل خواهد شد و دیگر قابل تمدید نمی باشد.
اخذ-ویزای-تحصیلی

ویزای دو بار ورود سوئیس

شرایط اخذ ویزای سوئیس از نوع دابل نیز همانند ویزای سینگل است اما به گردشگران اجازه خواهد داد تا در یک بازه زمانی تعیین شده، تا دو بار به کشور سوئیس سفر کنند.
اخذ-ویزای-تحصیلی

ویزای چند بار ورود سوئیس

یکی از بهترین و در واقع کاربردی ترین ویزاهای سوئیس ویزای چند بار ورود (مولتیپل) است، شما با اخذ این ویزا اجازه خواهید داشت که علاوه بر سوئیس که مقصد اصلی سفر شماست بین کشورهای دیگر عضو پیمان شینگن نیز به راحتی گردش و اقامت داشته باشید. البته این نوع ویزای کشور سوئیس نیز دارای مدت اعتبار ۹۰ روزه است و می توانید هر ۶ ماه از سال آن را تمدید نمایید.

برای دریافت فرم ویزا سوئیس به صفحه زیر مراجعه کنید.

 • ویزای تحصیلی سوئیس

اگر به قصد تحصیل می خواهید راهی کشور زیبای سوئیس شوید در ابتدا لازم است تا از سفارت این کشور درخواست ویزای تحصیلی نمایید. سفارت سوئیس جهت بررسی درخواست ویزای تحصیلی شما حداقل به دو ماه زمان نیاز خواهد داشت. یکی از شرایط مهم و  پایه برای درخواست ویزای تحصیلی نیز گرفتن پذیرش از یک دانشگاه معتبر سوئیسی و ثبت نام در آن دانشگاه است. سپس با ارائه گواهی ثبت نام به سفارت می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید. شایان ذکر است یکی از مزایای تحصیل در سوئیس اجازه کار ۱۵ ساعت در هفته به منظور تامین برخی از مخارج زندگی و تحصیل است. همچنین والدین فرزندانی که در کشور سوئیس به تحصیل مشغول هستند می توانند با دریافت ویزای توریستی سوئیس برای ملاقات فرزندان خود به این کشور سفر نمایند.

 • ویزای کاری سوئیس

برای اخذ ویزای کاری سوئیس و اقامت در این کشور در اولین قدم نیازمند پیداکردن یک شرکت و کارفرمای مطمئن در این کشور هستید تا برای شما یک دعوت‌نامه کاری مورد تائید اداره فدرال مهاجرت (FOM) کشور سوئیس را ارسال نماید. در ادامه باید اصل و فکس شده دعوت ‌نامه را به سفارت سوئیس تحویل دهید. بعد از اخذ ویزای کاری سوئیس، به شما به مدت یک سال اجازه اقامت در این کشور داده می شود. لازم به ذکر است با ادامه فعالیت در این کشور، ویزای شما تا ۳ یا ۵ سال دیگر قابل تمدید خواهد بود. همچنین بعد از سپری شدن یک دوره ۱۰ ساله می توانید درخواست اقامت دائم نیز داشته باشید.

جهت یافتن مشاغل مختلف در کشور سوئیس می توانید از طریق تماس مستقیم با کارفرما، تبلیغات شرکت های سوئیسی، روزنامه ها، موسسات کاریابی و سایت های اینترنتی اقدام نمایید. راه های برقراری ارتباطات با شرکت ها و موسسات سوئیسی (Swiss Firms) از طریق مراجعه به وب سایت های مربوطه و یا تماس مستقیم برای کاریابی است. برخی از سایت های مرتبط با جستجوی کار در کشور سوئیس عبارتند از:

www.datacareer.ch
www.futurewatch.ch
www.efinancialcareers.ch
www.jobserve.com
www.gecareers.com
www.jobscout24.ch

www.dicomgroup.com
www.randstad.ch
www.jobwinner.ch
www.stellenzug.ch
www.tyco-healthcare.ch
www.expatica.com

برخی شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری سوئیس

 • گواهی یا مدرکی که ثابت کند شغل مورد نظر ابتدا در کشور سوئیس و کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی شده و برای آن متقاضی وجود نداشته است.
 • متقاضیان کار در سوئیس می بایست از مدیران، متخصصان و یا کارگران حرفه ای باشند.
 • داشتن تجربه کافی، مدرک زبان و ارائه رزومه شخصی لازم است.
 • محدوده سنی متقاضیان ویزای کاری سوئیس باید بین ۲۲ تا ۳۹ سال باشد.
 • کپی از مدارک تحصیلی متقاضی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و یا دکترا و ترجمه آن (لازم به ذکر است حداقل مدرک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری، لیسانس مرتبط با رشته کاری در سوئیس است.)
 • قرارداد کار بین کارفرما و متقاضی باید رسمی و معتبر بوده و همچنین مورد تأیید قراردادهای صنفی در کشور سوئیس باشد.
 • فرم تکمیل شده تقاضای ویزای کار در کشور سوئیس که بر اساس کانتون یا منطقه متفاوت می باشد،

انواع مجوز کار در کشور سوئیس به چهار گروه تقسیم می شود که عبارتند از:

مجوز L: یک اجازه اقامت کوتاه مدت است که اجازه می دهد تا شما در مدت یکسال در کشور سوئیس بمانید. این مجوز به شرایط قرارداد کار مرتبط است و ممکن است در موارد استثنایی برای  یک سال دیگر نیز تمدید شود.

مجوز B: یک مجوز اقامت کوتاه مدت یا موقت است که برای یک سال معتبر است، اما می تواند سالانه افزایش یابد.این مجوزها به صورت سهمیه ای صادر می شود و به یک کارفرمای مربوط هستند. مجوزها اغلب مشخص می کنند که شما در کانتون یا منطقه ای که مجوز برایتان صادر شده است، زندگی می کنید و نمی توانید از آن کانتون یا منطقه خارج شوید.

مجوز C: یک مجوز اقامت برای کسانی است که طی ۱۰ سال مداوم در کشور سوئیس زندگی کرده اند؛ در خصوص شهروندان ایالات متحده و کانادا فقط باید زندگی برای پنج سال مداوم در کشور سوئیس باشد.

مجوز G: این نوع مجوز اقامت برای متقاضیان خارجی که در منطقه مرزی زندگی می کنند و در منطقه مرزی دیگری در کشور سوئیس کار می کنند، می باشد، اگرچه برای اکثر کشورهای اروپایی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا EFTAA دیگر لازم به صدور این مجوز نیست. (همه مسافران مرزی باید حداقل یک بار در هفته به محل اصلی اقامت خود بروند.)

شرایط ارائه دعوتنامه به سفارت سوئیس برای انواع ویزای کاری، تحصیلی و توریستی

در صورتی که برای دریافت راحت تر ویزا از سوی اقوام خود و یا موسسه و شرکت خاصی موفق به دریافت دعوتنامه شده اید باید در زمان مراجعه به سفارت حتما آن را به کنسولگری ارائه نمایید. لازم به ذکر است این دعوتنامه باید از شرایط خاصی برخوردار باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • ارائه اصل دعوتنامه به سفارت برای اخذ ویزای سوئیس
 • اثبات ارتباط میان فرد متقاضی و شخص دعوت کننده
 • ارائه جزئیات کاملی از شخص دعوت کننده شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، تاریخ تولد و تابعیت.
 • درج تاریخ تنظیم دعوتنامه
 • در دعوتنامه کاری امضای مدیر کمپانی لازم خواهد بود.
 • در صورتی که فرد میزبان جهت اسکان متقاضی محلی را در نظر گرفته است باید حتما وجود خارجی این محل را اثبات نماید.
 • اگر میزبان می خواهد از فرد متقاضی ویزا، بعد از ورود به کشور سوئیس حمایت مالی نماید، باید مدارک لازم در زمان وقت مصاحبه ارائه شود.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

021-26206357021-26206479

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

ویزای تجاری سوئیس

با توجه به اقتصاد فوق‌العاده قوی کشور سوئیس، تقاضا برای اخذ ویزای تجاری این کشور بسیار بالاست. ویزای تجاری بسیار به ویزای سرمایه‌گذاری شباهت دارد. شرایط اخذ این ویزا نیز دائما در حال تغییر است و دولت سوئیس در حال درنظر گرفتن تدابیر ویژه ای برای آن می باشد. به طور مثال تاسیس یک شرکت تجاری و محیط کسب و کار ‌که حداقل بتواند برای ۱۰ نفر ایجاد شغل نماید، یکی از راه های دریافت این ویزا خواهد بود. به بیان دیگر کارآفرینی در این کشور می تواند شما را به اقامت دائم سوئیس برساند. لازم به ذکر است شما باید قادر به پرداخت حقوق ماهیانه حداقل ۳۵۰۰ فرانک برای هر کدام از کارگرها باشید. متقاضیان با این روش می توانند در ابتدا ویزای اقامتی ۱ساله‌ سوئیس را دریافت نمایند. بعد از گذشت این یک سال در صورتی که فعالیت اقتصادی شما مورد قبول دولت سوئیس واقع شود، به طوری که سود خالص فعالیت شرکت شما به بالای ۱۰۰۰۰۰ فرانک برسد می‌توانید از سفارت سوئیس  برای دریافت کارت اقامت سالیانه که به ویزای نوع b  نیز معروف است اقدام نمایید.

ویزای ازدواج سوئیس

از راه های دیگر به دست آوردن اقامت و تابعیت کشور سوئیس، ازدواج با شهروند این کشور است. برای دریافت این نوع اقامت باید از شرایط خاصی برخوردار باشید. برخی از این شرایط عبارتند از:

 • سن فرد متقاضی ازدواج حتما باید بالای ۱۸ سال باشد.
 • اثبات مجرد بودن هر دو فرد متقاضی ازدواج ضروری است و در صورتی که قبلا متاهل بوده اند ارائه گواهی طلاق موثق و یا گواهی فوت همسر سابق نیاز خواهد بود.
 • ازدواج با یک شخص سوئیسی باید در حضور افسر اداره ثبت احوال این کشور انجام شود که به همین منظور بهتر است شهرداری و اداره مهاجرت محل سکونت شما در جریان این امر قرار بگیرند. مراسم دین نیز باید بعداز ازدواج مدنی شود.
 • به منظور ازدواج با یک شخص سوئیسی، طرف دوم نیز حتما باید اجازه اقامت در سوئیس را داشته باشید.

ویزای اعتباری منطقه محدوده سوئیس (LTV)

ویزای اعتباری منطقه محدوده سوئیس یا Limited Territorial Validity Visas که به اختصار (LTV) گفته می شود، یک ویزای خاصی است که به شما اجازه می دهد تا در مدت زمان اعتبار ویزا فقط به سوئیس و محدوده خاصی از اتحادیه شینگن سفر نمایید. در واقع این ویزای کشور سوئیس تنها در قسمت های تعیین شده دارای اعتبار خواهد بود و خارج از آن به شما اجازه ورود و اقامت در کشور های دیگر را نمی دهد. این ویزا اغلب برای افرادی با شرایط خاص مانند پناهندگان در نظر گرفته می شود.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 93

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!