ویزای سوئیس

ویزای سوئیس به دو قسمت ویزای شینگن سوئیس و ویزای نشنال سوئیس تقسیم میشود. البته همانطور که میدانید سوئیس کشوری در قلب اروپا است ولی جز اتحادیه اروپا نیست ولی یکی از اعضای معاهده شینگن است. پس هر فردی که ویزای شینگن سوئیس را داشته باشد می تواند به کشورهای دیگر شینگن هم مسافرت بکند و یا برعکس هر فردی که ویزای یکی دیگر از کشورهای عضو شینگن را داشته باشد میتواند به سوئیس مسافرت نماید.

ویزای سوئیس

 

با wisa.ir میتوانید نسبت به اخذ ویزای شینگن سوئیس بصورت تضمینی و فوری با خیالی آسوده اقدام نمایید.

در ادامه 

مهاجرت به کشور سوئیس از طریق ویزای کار – اخذ ویزای کاری کشور سوئیس:

بطور کلی اتباع خارجی در کشورهایی بغیر از اتحادیه اروپا، جهت کار در کشور سوئیس، نیاز به اجازه کار رسمی از کارفرمایی معتبر دارند. مشاغل متعددی برای کارگران و متخصصان مستعد و ماهر از سرتاسر جهان در بخش های مهندسی، فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی، حسابداری، بانکی، بیمه، توریسم، دارو، تحلیل سیستم و غیره … در کشور سوئیس وجود دارند. برای مهاجرت به کشور سوئیس از طریق اخذ ویزای کار ، در ابتدا شهروندان اتحادیه اروپا می توانند برای مدت ۹۰ روز درآنجا  اقامت داشته و در جستجوی کار یا مشغول به کار باشند، ولی در همین مدت بایستی در کنسولگری محلی به صورت آنلاین ثبت نام داشته باشند. متقاضیان خارجی برای اخذ ویزای کاری کشور سوئیس نیاز به داشتن نامه تمکن مالی دارند و با اخذ مجوز اقامت از طریق کنسولگری دولت کشور سوئیس، امکان کار و زندگی برایشان فراهم می شود. قبل از اقدام برای مهاجرت کاری به کشور سوئیس و اخذ اقامت کشور سوئیس از طریق اخذ ویزای کاری کشور سوئیس باید کاری به متقاضی  خارجی پیشنهاد شود.

فردی که متقاضی اخذ ویزای کاری کشور سوئیس می باشد، می بایست از سوی یک کارفرمای معتبر در کشور سوئیس پیشنهاد استخدامی داشته باشد. یافتن مشاغل مختلف برای اخذ ویزای کاری کشور سوئیس از طریق تماس مستقیم با کارفرما، تبلیغات شرکتهای سوییسی، روزنامه ها، موسسات  کاریابی و سایتهای اینترنتی صورت خواهد گرفت.

راه های برقراری ارتباطات با شرکتها و موسسات سوئیسی (Swiss Firms) از طریق مراجعه به وب سایت های مربوطه یا تماس مستقیم برای کاریابی وجود دارد.

ویزای کار کشور سوئیس

سایتهای مرتبط با جستجوی کار در کشور سوئیس:

www.expatica.com

www.datacareer.ch

www.randstad.ch

www.jobwinner.ch

www.stellenzug.ch

www.tyco-healthcare.ch

www.gecareers.com

www.dicomgroup.com

www.futurewatch.ch

www.efinancialcareers.ch

www.jobserve.com

www.glassdoor.com

www.jobscout24.ch

متقاضیان کار بایستی از مدیران، متخصصان یا کارگران ماهر باشند و سابقه رابطه تجاری با کشور سوئیس را نداشته باشند. متقاضیان خارجی بایستی از سهمیه شغل مربوطه اطمینان حاصل داشته  باشند و همچنین دارای سابقه مرتبط شغلی و حداقل مدرک لیسانس مرتبط با شغل مورد نظر باشند.

انواع مجوز کار در کشور سوئیس به چهار گروه تقسیم می شود که عبارتند از:

مجوز L: یک اجازه اقامت کوتاه مدت است که اجازه می دهد تا شما در مدت یکسال در کشور سوئیس بمانید. این مجوز به شرایط قرارداد کار مرتبط است و ممکن است در موارد استثنایی برای  یک سال دیگر نیز تمدید شود.

مجوز B: یک مجوز اقامت کوتاه مدت یا موقت است که برای یک سال معتبر است، اما می تواند سالانه افزایش یابد.این مجوزها به صورت سهمیه ای صادر می شود و به یک کارفرمای مربوط هستند.مجوزها اغلب مشخص می کنند که شما در کانتون یا منطقه ای که مجوز برایتان صادر شده است، زندگی می کنید و نمی توانید از آن کانتون یا منطقه خارج شوید.

مجوز C: یک مجوز اقامت برای کسانی است که طی ۱۰ سال مداوم در کشور سوئیس زندگی کرده اند؛ در خصوص شهروندان ایالات متحده و کانادا فقط باید زندگی برای پنج سال مداوم در کشور سوئیس باشد.

مجوز G: این نوع مجوز اقامت برای متقاضیان خارجی که در منطقه مرزی زندگی می کنند و در منطقه مرزی دیگری در کشور سوئیس کار می کنند، می باشد، اگرچه برای اکثر کشورهای اروپایی عضو انجمن تجارت آزاد اروپا EFTAA دیگر لازم به صدور این مجوز نیست. (همه مسافران مرزی باید حداقل یک بار در هفته به محل اصلی اقامت خود بروند.)

برای اخذ مجوز کار در کشور سوئیس، موارد زیر مورد نیاز است:

پاسپورت یا گذرنامه معتبر از متقاضی،

عکس پرسنلی از متقاضی،

رزومه شخصی از متقاضی،

فرم تکمیل شده تقاضای ویزای کار در کشور سوئیس که بر اساس کانتون یا منطقه متفاوت می  باشد،

قرارداد برای استخدام کاری بین متقاضی و کارفرما که بایستی در سطح و مورد تأیید قراردادهای صنفی در کشور سوئیس باشد،

گواهی یا مدرکی که ثابت کند که شغل مورد نظر در کشور سوئیس و کشورهای عضو اتحادیه اروپا  آگهی شده است و برای آن متقاضی وجود نداشته است،

کپی از مدارک تحصیلی متقاضی در مقاطع لیسانس و در صورت وجود فوق لیسانس یا دکترا و ترجمه آن،

کپی از مدارک مرتبط با مهارتهای شغلی متقاضی،

برای اخذ ویزای کاری کشور سوئیس، کارفرمایی معتبر باید تقاضانامه ای را برای استخدام برای کار در اداره مهاجرت کار ایالتی کشور سوئیس ثبت کند، سپس این تقاضانامه به اداره فدرال مهاجرت (FOM) کشور سوئیس برای صدور مجوز کار فرستاده می شود. برای اخذ ویزای کاری کشور سوئیس، مقامات مهاجرتی ایالتی گواهی تأیید صلاحیت متقاضی خارجی را برای اخذ ویزا به کنسولگری یا سفارت کشور سوئیس می فرستند، تا بعد از آن شخص متقاضی برای اخذ ویزای کاری کشور سوئیس درخواست خود را ارائه دهد. در صورت تأیید درخواست و اخذ ویزای کاری کشور سوئیس، متقاضی پس از گذشت دو هفته از زمان رسیدن به کشور سوئیس و قبل از شروع به کار،  می بایست درخواست خود را به مقامات محلی ارسال کند، تا بتواند رسماً شروع به کار کند.

اگر میخواهید مدارک مورد نیاز ویزای سوئیس را مطالعه کنید کلیک کنید

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

به صفحه ویزای سوئیس رای بدهید
  • مطالب مفید صفحه
  • دوباره به سایت مراجعه میکنم
  • پشتیبانی خوب و سریع سایت
4.17
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0.75 (4 رای)