ویزای شینگن شمیران گشت

همه چیز درباره ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست؟ موافقت نامه‌ ای است که به برداشته شدن مرز بین ۶ کشور اروپایی انجامید و امکان مسافرت بدون روادید بین این کشورها را فراهم کرد. این پیمان در سال ۱۹۸۵ بین پنج کشور اروپای غربی به امضا رسید و کشورهای دیگر به تدریج به این پیمان ملحق شدند و در حال حاضر ۲۶ کشور اروپایی از قوانین این پیمان پیروی می‌کنند. گرد آوری شده توسط آژانس شمیران گشت و ما به شما پیشنهاد می‌دهیم مطالبی در مورد قوانین ویزای شینگن را مطالعه کنید.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

کشورهای شینگن

موافقتنامه شینگن در سال ۱۹۸۵در لوکزامبورگ از سوی بلژیک، فرانسه، آلمان غربی، هلند و لوکزامبورگ به امضا رسید. تمام کشورهای اتحادیه اروپا بجز بریتانیا و ایرلند وارد این پیمان شده‌اند و در حال حاضر ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن هستند.

این ۲۶ کشور عبارت اند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس. اگر اطلاعات بیشتری میخواهید کسب کنید میتوانید از موسسه شینگن هم بازدید کنید.

البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن، کره جنوبی و مالزی نیازی به گرفتن ویزا – ویزای شینگن ندارند و می توانند به مدت حداکثر۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.

کشورهای شینگن

ویزای شینگن

ویزای شینگن:

ویزای شینگن برای سفر سریع‌تر و آسان‌تر بین تمام کشورهای اتحادیه اروپا که عضو این پیمان هستند، استفاده می شود. در واقع زمانی که برچسب ویزای شینگن در پاسپورت شما باشد می توانید به راحتی به یکی از کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. این کشورها عبارتند از: آلمان، فرانسه، سوئد، دانمارک، یونان، استونی، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا، ایسلند، لوکزامبورگ، لتونی، لیتوانی، هلند، مالت، لهستان، نروژ، پرتغال، اسلوونی، چک، مجارستان، اتریش و بلژیک. البته لازم به ذکر است شما برای ورود به حوزه شینگن می بایست در ابتدا به کشوری سفر کنید که از آن ویزای شینگن دریافت کرده اید.

برای مثال در صورتی که شما ویزای خود را از کشور آلمان دریافت کرده اید باید ورودتان نیز به همین کشور باشد. در واقع این کشور مقصد اصلی شما خواهد بود و مکانی است که بیشترین زمان سفر خود را در آن سپری خواهید کرد. پس از آن  شما می توانید کاملا آزادانه در مدت زمان اعتبار ویزای خود به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کنید. اما همانطور که می دانید برخی از کشورها مانند ایرلند و انگلیس در قرارداد کشورهای شینگن قرار ندارند و بنابراین برای سفر به این کشورها باید ویزای خود آنها را دریافت کرد.

علاوه براین چنانچه می خواهید ویزای شینگن را با استفاده از دعوت نامه دریافت نمایید باید این دعوت نامه از شخصی با موقعیت اجتماعی خوب و یا شرکتی معتبر دریافت گردد تا در موفقیت شما تاثیرگذار باشد. ویزای شینگن به عنوان یکی از معتبرترین ویزا های دنیا شناخته می شود، بنابراین به علت ارزش بالایی که دارد گرفتن آن نیز ملزم به داشتن یک سری شرایط خاص خواهد بود. در ادامه به مهم ترین مسائل مربوط به ویزای شینگن می پردازیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایت موسسه شینگن بازدید نمائید(ورود به سایت رسمی شینگن)

شرایط و مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن

به منظور دریافت ویزای شینگن در اولین اقدام باید کشور مورد نظر خود را به عنوان مقصد اصلی در نظر بگیرید. البته شرایط تمامی کشورهای حوزه شینگن برای صدور این ویزا یکسان نیست و برخی از آنها دارای شرایط دشوارتری هستند. اما به طور کلی برای اخذ ویزای شینگن بیشتر شرایط یکسان هستند و به مدارک شما مربوط می شوند. این مدارک باید اثباتی بر بازگشت شما به ایران باشند بنابراین اگر نتوانید بازگشت خود را اثبات کنید، درخواست شما برای ویزای شینگن توسط سفارت رد خواهد شد، درواقع کشورهای توریستی با این اقدامات می خواهند از تسخیر خاکشان توسط گردشگران خارجی جلوگیری نمایند.

علاوه بر این دریافت ویزای شینگن با ارائه مدارک مورد نیاز امکان پذیر است که در وقت سفارت می بایست آنها را به صورت ترجمه شده به سفارت تحویل دهید. این مدارک با توجه به کشوری که قصد سفر به آن را دارید، می تواند کمی متفاوت باشد. مثلا برای دریافت ویزای شینگن آلمان می توانید مدارک را به زبان فارسی هم ارائه دهید. همچنین به منظور درخواست ویزای شینگن از سفارت اتریش مدارک شما باید به زبان آلمانی ترجمه شوند. این مدارک شامل گذرنامه، مدارک شناسایی، گواهی اشتغال به کار، سند مالکیت و  غیره است. در ادامه نکات قابل توجه برای هر مورد را بیان خواهیم کرد.

ویزای شینگن
مدارک مالی :

به منظور اخذ ویزای شینگن گردش مالی ۳ یا ۶ ماهه از حساب شما نیاز است که باید متناسب با شغل و درآمد شما باشد. همچنین یک نامه تمکن مالی که مانده حساب شما را به نرخ روز یورو نشان دهد تهیه نمایید. البته برای سفرهای توریستی با توجه به شرایط فعلی متقاضی باید بتواند تمکن مالی درخور توجه نشان دهد. در صورت داشتن دعوتنامه نیز بهتر است نکات مربوط به مانده حساب خود را رعایت کنید.

سند ملکی :

ارائه سند ملکی برای بیشتر سفارت های حوزه شینگن لازم است. البته اصل سند را سفارت نگه نمی دارد بلکه تنها ترجمه آن باید به سفارتخانه تحویل داده شود. نکته دیگر در خصوص سند ملکی ارجحیت سند ملک بر سند زمین است همچنین هرگونه قولنامه، بنچاق و سند خودرو برای سفارت خانه ها قابل قبول نخواهد بود.

رضایت نامه :

هنگامی که یکی از والدین قصد خروج از کشور به همراه فرزندان خود را دارد، باید برای اخذ ویزا، نامه رضایت نامه محضری از دیگر والد نیاز است.

رزرو هتل و یا دعوتنامه :

برای محل اقامت مورد نظرتان بهتر است دعوت نامه ای معتبر از یک  فامیل درجه یک داشته باشید، داشتن یک دعوت نامه معتبر به سفارت مربوطه این اطمینان را خواهد داد که شما برای سفر کردن خود دلیل موجهی دارید و همچنین بعد از پایان مهلت ویزا مسلما باز خواهید گشت زیرا چنانچه بخواهید بیشتر از زمان مقرر در خاک شینگن بمانید دعوت کننده با مشکلات زیادی رو به رو خواهد شد. گفتنی است.

همانطور که قبلا هم گفته شد موقعیت دعوت کننده شما نیز بسیار مهم است مثلا هر چقدر نسبت فامیلی نزدیکتری با شما داشته باشد، و یا از شرایط مالی و اجتماعی بهتر و بالاتری برخوردار باشد، شما می توانید راحت تر ویزای خود را دریافت نمایید. اما در صورت نداشتن دعوتنامه هم ما به شما رزرو یک هتل معتبر را توصیه می کنیم. یه یاد داشته باشید در اغلب موارد هتلی که از سایت بوکینگ رزرو شود مورد قبول سفارت قرار نخواهد گرفت.

بیمه مسافری معتبر :

برای مدت زمان درخواست ویزا  بیمه مسافرتی با حداقل ۳۰۰۰۰ یورو نیاز خواهد بود.

رزرو پرواز :

برای رزرو پرواز باید به تاریخ سفر که ویزای شما از آن تاریخ شروع خواهد شد توجه کنید بیشتر سفارتخانه ها نیاز به خرید بلیط هواپیما ندارند اما این مساله به سیاست سفارت نیز بستگی دارد.

تکمیل اپلیکیشن فرم:

برای هر سفارت باید به صورت جداگانه فرم درخواست آن تکمیل و روز مصاحبه به سفارت مربوطه تحویل داده شود. به عبارتی دیگر هر سفارت فرم مربوط به خود را دارد که شما باید مشخصات فردی، اطلاعات و برنامه سفرتان را مطابق با همان فرم ارائه دهید.از طرفی تکمیل فرم در برخی از سفارت ها به صورت آنلاین و در برخی دیگر با خودکار امکان پذیر است.

مدارک مورد نیاز:

شناسنامه و کارت ملی :

این مدارک باید ترجمه شوند. همچنین باید از تمام صفحات شناسنامه کپی تهیه نمایید.

گذرنامه :

برای ویزای شینگن اصل گذرنامه امضا شده با حداقل اعتبار ۷ ماهه لازم است

تاریخچه سفر متقاضی :

شامل ویزاهای شینگن قبلی و نیز ویزاهای معتبر دیگری از جمله ویزای آمریکا، استرالیا، انگلستان، ژاپن و …

مدارک شغلی :

از آنجایی که سفارت خانه ها اهمیت ویژه ای به مدارک شغلی می دهند بنابراین در تهیه مدرک معتبر در حوزه فعالیت خود دقت کنید. توجه داشته باشید بدون مدارک شغلی، درصد امکان اخذ ویزا بسیار کم خواهد شد.

مدارک شغلی: بسته به شغل متقاضی مدارک اثبات آن متفاوت باشد:

-برای صاحبان کسب‌وکارهای شخصی

ترجمه روزنامه‌رسمی، آگهی تأسیس و آگهی تغییرات

ترجمه مدارک بیمه و حقوق پرسنل شرکت

-برای کارمندان 

ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار ممهور به مهر شرکت

ترجمه رسمی فیش حقوقی ۳ ماه منتهی به تحویل درخواست ویزا

ترجمه رسمی سابقه بیمه

-برای کارمندان بخش دولتی

ترجمه رسمی حکم کارگزینی

ترجمه رسمی فیش حقوقی ۳ ماه منتهی به تحویل درخواست ویزا

-برای پزشکان

ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی

ترجمه رسمی پروانه طبابت

ترجمه رسمی پروانه مطب (در صورت موجود بودن)

-برای دانشجویان و دانش‌آموزان

ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیل

عکس پرسنلی :  

توجه داشته باشید عکس پرسنلی شما باید جدید، دارای زمینه سفید و تمام رخ باشد. سایز عکس مورد نیاز برای اکثر سفارتخانه ها نیز ۳٫۵ * ۴٫۵ است که ۸۰ درصد عکس باید صورت باشد.

 

مراحل تقاضای ویزای شینگن

در این قسمت به مراحل تقاضای ویزای شینگن می پردازیم، لازم به ذکر است یکی از مهم ترین  مراحل این درخواست، وقت سفارت است که در این خصوص اغلب کارشناسان به متقاضیان توصیه می کنند که قبل از پر کردن هرگونه فرم‌ مربوطه و تکمیل مدارک لازم است در ابتدا برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایند.

 

تهیه مدارک مورد نیاز توسط متقاضی و چک کردن این مدارک توسط کارشناس ویزای شینگن برای حصول اطمینان از تایید آن توسط سفارت

اقدام به  پر کردن فرم ‌های مربوط به تقاضای ویزای شینگن

بستن قرارداد با شرکت مورد نظر برای انجام امور مربوط به تقاضای ویزای شما

درخواست برای وقت سفارت توسط کارشناسان اجرایی مربوطه

بررسی دوباره مدارک متقاضی بعد از ترجمه  توسط کارشناسان و  بر طرف کردن تمامی نواقص و اشکالات ممکن

ارسال این مدارک به سفارت توسط کارشناسان اجرایی مربوطه

اقدام به انگشت نگاری توسط متقاضی

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

برخی از مهم ترین دلایل قبول نشدن درخواست ویزای شینگن

هنگامی که قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن را دارید، رد شدن درخواست ویزای شما می تواند تبعاتی به دنبال داشته باشد که شما را از سفر کردن به این منطقه محروم سازد. از طرفی متأسفانه در این اواخر میزان ریجکت ویزای شینگن از سفارت‌ های اروپایی مستقر در ایران افزایش یافته است. بنابراین توصیه می شود حتما زیر نظر مشاوران متخصص در این زمینه اقدام نمایید و همچنین در ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزا بسیار دقت کنید.

به یاد داشته باشید که مشاوران مربوطه تنها وظیفه دریافت مدارک، بررسی نواقص احتمالی و تکمیل و تحویل آن به سفارت و همچنین دریافت پاسپورت و تحویل آن به مسافر را دارند و در روند تصمیم گیری سفارت برای صدور ویزا هیچ نقشی نخواهند داشت. در صورت رد شدن درخواست ویزا نیز، مبلغی بابت هزینه ‌های جاری کاسته شده و مابقی آن به متقاضی پس داده خواهد شد.

دلایل اصلی مردود شدن درخواست ویزای شینگن:

فرد متقاضی در درخواست های قبلی خود ریجکت شده باشد.

فرد متقاضی ویزای شینگن، سوابق کیفری داشته باشد.

فرد متقاضی مدارک تقلبی و یا جعلی به سفارت ارائه دهد.

فرد متقاضی در وقت مصاحبه سفارت نتواند به درستی هدف خود را  از سفر توجیه نماید.

فرد متقاضی پاسپورت دست خورده و یا صدمه دیده داشته باشد

اعتبار پاسپورت فرد متقاضی تمام شده و یا کم باشد.

فرد متقاضی در اثبات مدارک شغلی معتبر و وابستگی شغلی خود ناتوان باشد و همچنین توانایی مالی کمی داشته باشد.

مدارک شناسایی و یا ازدواج فرد متقاضی غیرقابل قبول و مخدوش باشد.

بیمه مسافرتی فرد متقاضی نامعتبر باشد و یا از بیمه مسافرتی با پوشش کمتر از ۳۰٫۰۰۰ یورو استفاده نماید.

فرد متقاضی نتواند محل اقامت خود را در مدت زمان مسافرت مشخص نماید.

ویزای شینگن

شما می توانید در قسمت آخرین تغییرات ویزای شینگن قوانینی که از سال ۲۰۲۰ برای ویزای شینگن از طرف کشورهای اروپایی اعمال می شود را مطالعه کنید.

جدیدترین تغییرات ویزای شینگن ۲۰۲۱

از تاریخ دوم فوریه ۲۰۲۰ تغییراتی صورت گرفته است که برخی از این تغییرات به قرار زیر است:

– متقاضیان ویزای شینگن می‌توانند ۶ ماه پیش از سفر اقدام به درخواست ویزا کنند. این مهلت پیش‌تر ۳ ماه قبل از سفر بود.

– هزینه‌ عمومی بررسی درخواست ویزا، از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو افزایش می‌یابد. افزایش هزینه‌ درخواست برای کودکان در سنین ۶ تا ۱۱ سال برای شهروندان کشورهای گرجستان، روسیه و اوکراین از ۳۵ یورو به ۴۰ یورو اعلام شده است. طبق اطلاعات سایت ویزامتریک در ایران که ارائه درخواست روادید برای سفر به کشور آلمان از طریق این شرکت صورت می‌گیرد یا سایت VFS که سفارت اتریش در تهران برای بررسی درخواست‌های روادید شنگن با آن همکاری می‌کند، هزینه درخواست ویزا برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال به ۴۰ یورو افزایش یافته است.

– اتحادیه اروپا همچنین از کشورهای عضو پیمان شنگن خواسته تا امکان تکمیل و ارسال الکترونیکی فرم‌های درخواست ویزا را فراهم کنند. بر این اساس، اختیار تشخیص صحت امضا الکترونیکی متقاضیان نیز به کشور دریافت کننده تقاضا واگذار شده است.

 

ویزای شینگن

شهروندان بدون نیاز به ویزای شینگن

قوانین جدید ویزای شینگن به زودی مسافرانی‌ که برای ورود به حوزه شینگن نیاز به ویزا نداشتند را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. از ژانویه سال ۲۰۲۱ این گردشگران برای ورود به کشورهای حوزه شینگن باید فرمی با نام  ETIAS  (European Travel Information and Authorization System) به معنای مجوز الکترونیکی سفر تکمیل کنند. پر کردن این فرم  گردشگران را ملزم به کسب اجازه پیش از سفر می‌کند. اجازه ورود طی ایمیلی برای شما ارسال می‌شود و کافی ‌است در مرزهای اتحادیه شینگن تاییدیه را نشان ماموران مرزی دهید.

راحت ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن

راحت ترین کشورها برای ویزای شینگن – این سوال بسیاری از مسافران است که راحت ترین کشورها جهت اخذ ویزای شینگن کدامند؟

بر اساس جدیدترین آمار منتشرشده از وب سایت رسمی ویزای شینگن کشورهای اسپانیا،ایتالیا،فرانسه و سوئیس، جزو کشورهایی هستند که راحت‌تر از دیگر کشورهای شینگن، به ایرانیان ویزا می دهند.

از سوی دیگر، کشورهای آلمان ، اتریش و هلند کشورهایی هستند که بیشترین سخت گیری را برای دریافت ویزای شینگن به ایرانیان ارائه می دهند.

کشور ایتالیا بیشترین ویزا را برای ایرانیان صادر میکند. چنانچه تمکن مالی خوبی داشته باشید شانس دریافت ویزای توریستی ایتالیا برای شما بالاتر میرود.

اگر در تکمیل فرم خود دچار مشکل شدید می توانید از کارشناسان شمیران گشت برای تکمیل فرم های سفارت کمک بگیرید.

انواع مختلف ویزای شینگن

ویزای اتحادیه شینگن (USV)

ویزای اتحادیه شینگن (USV) در حقیقت همان ویزای توریستی برای گردشگرانی است که می خواهند به کشورهای اروپایی حوزه شینگن سفر کنند. با گرفتن این نوع از ویزا شما می توانید برای حداکثر ۹۰ روز در هر شش ماه به کشورهای ناحیه شینگن مجوز ورود پیدا کنید. زمان شروع این تاریخ نیز از زمان ورود به یکی از این کشورها حساب می شود. ویزای اتحادیه شینگن (USV) به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود:

ویزای نوع A 

این نوع ویزا به شما اجازه ترانزیت فرودگاهی را خواهد داد. در حقیقت شما با در دست داشتن آن اجازه پیدا می کنید تا مثلا از یکی از فرودگاه های کشورهای حوزه شینگن برای تعویض پرواز خود استفاده کرده و بلافاصله به کشوری خارج از محدوده شینگن سفر کنید. اعتبار این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه ‌های کشورهای محدوده شینگن است. باید گفت این نوع ویزا به هیچ عنوان به مسافر اجازه ترک کردن فرودگاه کشور عضو پیمان شینگن را نمی دهد بلکه تنها به جهت تعویض پرواز برای مقصدی دیگر از آن استفاده خواهد شد.

ویزای نوع B 

ویزای شینگن نوع B نیز نوعی ویزای عبور و ترانزیت فرودگاهی است، با این تفاوت که در این ویزا به مسافر یک مهلت ۵ روزه داده می شود تا از خاک کشوری در منطقه شینگن عبور کند و به کشوری در خارج از محدوده شینگن سفر کند.

ویزای نوع C 

ویزای شینگن نوع C ویزایی با روادیدکوتاه‌ مدت است و به شما امکان اقامت در کشورهای ناحیه شینگن را مطابق با مهلت داده شده می دهد. به عبارتی دیگر شما با داشتن ویزای نوع  C برای مدت زمانی مشخص امکان اقامت و سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن را خواهید داشت.افراد دارای ویزای نوع C با توجه به شرایط و همچنین هدف سفر خود، توانایی دریافت ویزاهای یک بار ورود، دو بار ورود و یا چند بار ورود را خواهند داشت. در زیر توضیح مختصری در مورد هر یک از این سه ویزای نوع C بیان شده است.

ویزای نوع D یا همان ویزای ملی 

ویزای نوع D که به ویزای ملی نیز مشهور است برای افرادی است که با یک هدف معین و در یک بازه زمانی مشخص و محدود قصد اقامت در یکی ازکشورهای حوزه شینگن را خواهند داشت . بعد از اتمام مدت زمان تعیین شده به کشور مبدا باز خواهند گشت. همچنین ویژگی دیگر این است که افراد با ویزای نوع D قصد سفر و یا اقامت در دیگر کشورهای ناحیه شینگن را ندارند. ویزای نوع D نیز  به دو دسته مجزا به نام های ویزای یک بار ورود (سینگل ) و ویزای چند بار ورود(مولتی )تقسیم بندی می شود.

ویزای اعتبار محدود منطقه ای محدوده (LTV)

ویزای اعتبار محدود ویزایی است که اغلب در شرایط خاصی صادر می شود. در واقع شما با داشتن این نوع ویزا تنها می توانید  به مکان ها و یا مناطق تعیین شده و محدودی سفر کنید که از قبل در زمان اخذ ویزا به شما اعلام شده است. گفتنی است این نوع ویزا در مناطقی به غیر از مناطق مشخص شده اعتباری ندارد و به این ترتیب دارندگان آن اجازه سفر و ورود به هیچ کدام از مناطق دیگر را نخواهند داشت.

انواع ویزای نوع C

ویزای یک‌بار ورود (سینگل):

از این نوع ویزا همانطور که از اسمش مشخص است تنها می توان برای یک بار ورود به کشورهای ناحیه شینگن استفاده کرد. توجه کنید با داشتن این ویزا با ترک کشور مقصد حتی اگر مدت زمان اقامتتان هم به پایان نرسیده باشد ویزای شما منقضی خواهد شد. این بدان معناست که شما تنها برای یک بار می توانید تحت هر شرایطی از این نوع ویزا برای ورود به کشورهای عضو پیمان شینگن در بازه زمانی مشخص استفاده نمایید.

لازم به ذکر است تنها با در اختیار داشتن ویزای شینگن مجوز ورود به همه کشورهای منطقه شینگن را نخواهید داشت؛ به عنوان مثال: ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا با نام روادید متحدالشکل کوتاه مدت (ویزای شینگن) به منظور اقامت حداکثر ۹۰ روزه در مدت زمان ۱۸۰ روزه برای سفر به ناحیه شینگن صادر می‌شوند، اما مشروط بر اینکه شما مقصد اصلی سفر خود را ایتالیا انتخاب کرده باشید و یا فقط در ایتالیا اقامت کنید.از طرفی کشورهای عضو این پیمان می توانند در فرودگاه و مبادی ورودی کشورشان از ورود مسافرانی که دستورالعمل فوق را در نظر نگرفته اند جلوگیری نمایند.

ویزای دو بار ورود:

شرایط ویزای دوبار ورود با ویزای سینگل تقریبا مشابه است یعنی می توانید در بازه زمانی مشخص شده به کشورهای این ناحیه سفر نمایید، البته با این تفاوت که مسافر مجوز ورود به کشور مقصد را  تا دو مرتبه خواهد داشت. نکته قابل توجه در خصوص این ویزا نیز ، دقت به محدوده زمانی مشخص شده برای استفاده از این دوبار فرصت است.

ویزای چند بار ورود (مالتیپل):

این ویزا در تعداد ورود به کشورهای ناحیه شینگن محدودیتی ندارد. در واقع تنها محدودیت این ویزا بازه زمانی استفاده از آن است. اعتبار ویزای چندبار ورود به ازای هر ۶ ماه از سال ۹۰ روز  است و این زمان درست به محض ورود مسافر به یکی از کشورهای محدوده شینگن آغاز می شود. شما با ویزای مولتیپل می توانید به کشورهای مختلف عضو اتحادیه شینگن سفر کنید.

انواع ویزای نوع D

ویزای نوع D به افراد زیر تعلق خواهد گرفت:

افرادی که به منظور ادامه تحصیل، کار و یا دریافت اقامت دائم ملزم هستند در یکی از کشورهای این منطقه حضور داشته ‌باشند. برای مثال هنگامی که دانشجویان بین المللی قصد دارند برای ادامه تحصیل در یکی از دوره های آموزشی کشورهای عضو پیمان شینگن اقدام نمایند می توانند ویزایِ شینگنِ یک ساله دریافت نمایند و چنانچه به اقامت بیشتری نیاز پیدا کردند امکان تمدید ویزا برای آنها وجود دارد.

افرادی که به علت وضعیت پزشکی خود نیاز دارند برای مدتی مشخص در منطقه شینگن اقامت داشته باشند نیز می توانند ویزای نوع D را دریافت نمایند.

دانشمندان، ورزشکاران و هنرمندانی که برای به اشتراک گذاشتن مهارت و تخصص خود قصد سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند.

دانشجویانی که برای مدت مشخص مثلا کمتر از یک سال، با هدف کار یا انجام پژوهش های علمی در موسسات معتبر و یا در مراکز تحقیقاتی، قصد اقامت در کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند که در این صورت با بررسی سوابق شخص متقاضی و اعضای خانواده اش امکان صدور این ویزا فراهم خواهد شد.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

برای گرفتن وقت سفارت ویزا با شمیران گشت در تماس باشید.

ویزای شینگن

هزینه های دریافت ویزای شینگن

هنگامی که قصد دارید برای ویزای شینگن اقدام کنید باید به سفارت مربوطه هزینه مشخصی را به دلار یا یورو پرداخت نمایید. در واقع در زمان حضور برای مصاحبه در هر کدام از سفارت های شینگن به جهت رسیدگی به پرونده شما هزینه ای دریافت می شود. همانطور که می دانید  این هزینه می تواند با توجه به کشور مقصد مورد نظر شما متفاوت باشد، اما در عین حال یک سری قوانین کلی و مشترک بین تمامی این کشورها وجود دارد. مثلا جهت صدور ویزا برای کودکان زیر شش سال هزینه ای دریافت نخواهد شد.

همچنین برای کودکان بین شش تا دوازده سال نیز هزینه کمتری نسبت به بزرگسالان دریافت می شود. افراد بالای ۸۰ سال نیز از پرداخت هزینه به سفارت معاف هستند. مبنای هزینه سفارت برای افراد بالغ در بیشتر کشورهای ناحیه شینگن ۶۰ یورو خواهد بود. به یاد داشته باشید همراه داشتن ۶۰ یورو در روز مصاحبه لازم است. این میزان می تواند با توجه به کشور مقصد افزایش یابد. به عنوان مثال برای کشورهایی همچون فرانسه(۲۰ یورو )، هلند(۲۸ یورو)، جمهوری چک( ۱۲یورو) و اتریش( ۳۲ یورو) به آن هزینه اولیه یعنی ۶۰ یورو اضافه خواهد شد. شما می توانید برای اطلاع بیشتر از این شرایط با مشاوران ما در تماس باشید.

مدت زمان مورد نیاز برای بررسی و تایید ویزای شینگن

مدت زمان مورد نیاز برای بررسی و صدور ویزای شینگن را می توان در دو بخش مجزا در نظر گرفت بخش اول مربوط به مدت زمان بررسی مدارک قبل از ارسال به سفارت می شود و بخش دوم به مدت زمان بررسی مدارک در سفارت بستگی دارد.

بررسی اولیه مدارک معمولا بین دو تا سه هفته طول میکشد و نهایتا تا ۶ هفته بعد از تحویل مدارک به سفارت نتیجه آن به شما اعلام می شود.

بهتر است حداقل ۴ هفته قبل از سفر خود برای گرفتن وقت سفارت ویزای شینگن اقدام نمایید.

همچنین بهتر است بدانید در برخی موارد به علت خلوتی سفارت ها این مدت زمان تقریبی می تواند از میزان گفته شده کمتر باشد، برای اطلاع بیشتر از این تاریخ ها با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید.

ویزای شینگن
ویزای شینگن

مدت اعتبار ویزای شینگن

در مرتبه اول به این خاطر که شما هیچ سابقه سفر و اقامتی در منطقه شینگن ندارید کد درج ‌شده بر روی ویزایتان ۱ خواهد بود و به این ترتیب طبق قوانین معمول مدت زمان ویزای شینگن شما اولین بار نهایتا ۱۵ روز خواهد بود نه ۹۰ روز و شما نباید به هیچ عنوان بیشتر از مهلت مقرر شده برای ویزا در این کشورها باقی بمانید، زیرا در غیر صورت درخواست بعدی شما دچار مشکل جدی خواهد شد.

همچنین کد اختصاصی درج شده در ویزا برای مسافر بیانگر تعداد دفعات مجاز تردد نیز می باشد. مثلا ویزایی با کد مالتیپل شینگن، دارنده آن را ملزم می سازد تا تمامی ۹۰ روز اقامت مجاز خود از شش ماه را در یک نوبت ۳ ماهه به پایان برساند . یا این فرصت ۹۰ روزه را تقسیم کرده و در چند بار ورود از آن استفاده نماید.

درج کد سینگل در ویزای شینگن نیز بدان معناست که مسافر حتی اگر ۱ روز در منطقه شینگن حضور داشته باشد و به هر دلیلی مجبور به ترک اروپا شود، با وجود این که از اعتبار ۱۸۰ روزه ویزای وی مدت زمان زیادی نیز باقی مانده باشد بازهم برای ورود مجدد به منطقه شینگن باید مجددا برای ویزا اقدام نماید و تا زمانی که ویزای جدید  او صادر نگردد حق ورود به هیچ کدام از کشورهای ناحیه شینگن را نخواهد داشت.

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

جهت رزرو هتل و بلیط هواپیما می توانید از خدمات آژانس شمیران گشت استفاده کنید.

با آژانس مسافرتی شمیران گشت با خیالی آسوده ویزای شینگن بگیرید.

اطلاعات کامل جهت اخذ ویزای کشورموردنظر

فهرست عناوین

  • همه چیز درباره ویزای شینگن
  • شرایط و مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن

  • مراحل تقاضای ویزای شینگن

  • ریجکت ویزای شینگن
  • جدیدترین تغییرات ویزای شینگن

  • انواع مختلف ویزای شینگن

  • هزینه های دریافت ویزای شینگن

  • مدت اعتبار ویزای شینگن

آژانس مسافرتی شمیران گشت

021-26206357021-26206479

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

آیا با در دست داشتن ویزای شینگن می توان به کشور کانادا هم وارد شد ؟

ویزای شینگن مجوزی است که با آن میتوان وارد کشورهای محدوده شینگن شده و در آن کشورها تردد و اقامت محدود داشت و هیچ گونه اعتباری در کشورهای دیگر ندارد

بهترین زمان جهت اقدام برای اخذ ویزای شینگن چه زمانیست؟

برای اخذ ویزای شینگن الزامیست حداقل سه ماه قبل از تاریخ سفرتان اقدام فرمایید.

اعتبار ویزای شینگن صادر شده چند روزه می باشد ؟

اعتبار ویزا یک ماه میباشد و مدت زمان اقامت که در این بازه یک ماهه باید گنجانده شود بین ۷ تا ۱۵ روز می باشد

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 553

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!