ویزای شینگن فرانسه | ویزای تضمینی فرانسه

ویزای فرانسه

ویزای شینگن فرانسه- سفر به تمام کشورهای عضو شینگن- ویزای نشنال فرانسه- ویزای سینگل فرانسه- ویزای مولتی فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشورهای پهناور قاره اروپا است. این کشور در طول تاریخ همواره به فرهنگ غنی و میراث فرهنگی ارزشمندش بالیده است. اغب مردم جهان با بناهای تاریخی و منحصر به فرد این کشور آشنایی دارند.

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

آثار معماری فرانسه یکی از جاذبه های گردشگری اصلی و مهم این کشور محسوب می شود. بناهای تاریخی فرانسه از برخی سبک های معماری معروف دنیا همچون گوتیگ، ایتالیایی و رومی الهام گرفته اند که برج ایفل و کاخ ورسای دو نمونه مشهور از آنها هستند. نقش گسترده این کشور در تاریخ ادبیات دنیا نیز با وجود شاعران و نویسندگان نامداری همچون مولیر و ویکتور هوگو به خوبی بر همگان روشن است و مردم این کشور از زبان خود به عنوان مهمترین بخش فرهنگی و هویتی کشور یاد می کنند. همچنین این کشور از سطح علمی بالایی برخوردار است و برخی از دانشگاه های آن جزو برترین مراکز علمی جهان شناخته می شوند. پایتخت کشور فرانسه، شهر بزرگ پاریس است که مرکز اصلی تجارت و فرهنگ این کشور به شمار می آید. موقعیت فرانسه از لحاظ جغرافیایی نیز مناسب است و دریای مدیترانه و خلیج بیسکای و همچنین کانال مانش، جنوب و شمال این کشور را احاطه کرده اند. به این ترتیب با توجه به آنچه گفته شد می توان نتیجه گرفت فرانسه یکی از کشورهای ایده آل برای گردشگری، تجارت، تحصیل و زندگی به شمار می آید. اما قبل از هر اقدامی برای اقامت در این کشور زیبا، تهیه ویزای فرانسه امری مهم و اساسی تلقی می شود، بنابراین برای انجام هرگونه فعالیتی در فرانسه مانند گردش، تحصیل، کار و حتی زندگی ابتدا می بایست ویزای مختص به همان فعالیت را دریافت کرد. در این مقاله در مورد انواع ویزاها و نحوه درخواست ویزا از سفارت فرانسه به همراه شرایط، مراحل، مدارک و هزینه های مربوطه می پردازیم. ویزای فرانسه را میتوان به قسمت ویزای شینگن فرانسه و ویزای نشنال فرانسه تقسیم کرد. درصورتی که شما ویزای شینگن فرانسه را اخذ کنید بدین معنی است که میتوانید به تمام کشورهای عضو شینگن سفر نمایید ولی اگر ویزای نشنال فرانسه را اخذ کنید فقط مجاز به سفر به خود کشور فرانسه هستید. ویزای شینگن فرانسه هم به دو قسمت ویزای سینگل فرانسه و ویزای مولتی فرانسه تقسیم می شود. که بنا به صلاحدید سفارت ویزای شما صادر می شود.

ویزای فرانسه

برای دریافت فرم ویزا فرانسه به صفحه زیر مراجعه کنید.

انواع ویزاهای فرانسه و مدت زمان اعتبار آنها

در سراسر جهان هر ساله افراد زیادی با انگیزه ها و اهداف مختلف برای اخذ ویزای فرانسه اقدام می کنند. به همین منظور این کشور مانند دیگر کشورهای جهان اقسام مختلفی از ویزا را برای متقاضیان اقامت صادر می کند. مثلا با توجه به اینکه فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی عضو پیمان شینگن محسوب می شود. ویزای شینگن این کشور که برای اهدافی همچون گردشگری، بازدید از خانواده و دوستان و … صادر می شود، یکی از رایج ترین انواع ویزاهای فرانسه است. البته در کنار این ویزا، ویزاهای دیگری همچون ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای پزشکی، ویزای ازدواج و ویزای سرمایه گذاری فرانسه نیز از محبوبیت بالایی در میان متقاضیان مهاجرت برخوردار است. در ادامه به رایج ترین انواع ویزاهای فرانسه می پردازیم.

ویزای ترانزیت فرانسه

ویزای ترانزیت در واقع برای افرادی نیاز می شود که در طول سفر خود به کشورهای خارج از حوزه شینگن مجبور می شوند از خاک کشور فرانسه و جا به جایی هواپیمایی در فرودگاه های این کشور استفاده کنند.

لازم به ذکر است ویزای ترانزیت فرانسه به شما اجازه رفتن به محوطه بیرونی فرودگاه های فرانسه را نخواهد داد بلکه فقط برای تعویض پرواز و رسیدن به مقصد اصلی مورد نظر صادر می شود.

 

ویزای طولانی مدت دیدار خانواده در فرانسه (Family)

در واقع این نوع از ویزای فرانسه به عنوان ویزای شینگن طولانی مدت محسوب می شود که صدور آن برای متقاضیان خارجی این امکان را فراهم می آورد تا برای مدت بیش از سه ماه و حتی تا یک سال برای بازدید از اعضای خانواده، همسر و یا فرزند خود در این کشور اقامت داشته باشند. فرد متقاضی دریافت این نوع ویزای خانوادگی شینگن، باید بعد از ورود به کشور فرانسه برای ثبت نام و دریافت مجوز اقامت (residence permit) به اداره مربوطه مراجعه نماید.

به یاد داشته باشید این ویزا فقط در صورتی که عضو خانواده شما دارای ملیتی اروپایی یا فرانسوی باشد و یا به صورت قانونی ساکن کشور فرانسه باشد، به شما تعلق خواهد گرفت.

ویزای تحصیلی فرانسه(Etudiant)

چنانچه قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه ‌های فرانسه را دارید و یا حتی می خواهید با هدف شرکت در طرح‌ های تحصیلی مشارکتی و یا تبادل دانشجو در این کشور اقامت داشته باشید، باید برای ویزای تحصیلی فرانسه اقدام نمایید. ویزای تحصیلی فرانسه نیز یکی از انواع ویزای شینگن طولانی مدت است که با برچسب ویژه خود یعنی Etudiant دسته بندی شده است. متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه در قدم اول و حتی قبل از درخواست اخد ویزا، باید حداقل نمره قبولی را در آزمون زبان فرانسه که به وسیله سفارت فرانسه و دانشگاه تهران برگزار می شود، کسب نمایند. در این صورت می توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اقدام نمایند. همچنین علاوه بر قبولی در آزمون یاد شده جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه باید دارای مدارک و شرایط خاصی باشید که عبارتند از:

 • داشتن مدرک زبان فرانسوی
 • شرح حالی از فعالیت ها و وضعیت تحصیلی شما
 • مدارک نشان دهنده سوابق کاری و مهارتی شما
 • تعیین انگیزه و هدف از اخذ اقامت فرانسه
 • داشتن توصیه نامه از دو استاد دانشگاهی که می خواهید در آن پذیرش شوید.
 • مدارک نشان دهنده سوابق کاری و مهارتی
 • مدارک تحصیلی فعلی شما

ویزای کاری فرانسه

این کشور از جمعیت بالایی برخوردار است و چندان به نیروی کار خارجی نیاز ندارد بنابراین اقدام برای ویزای کاری فرانسه تا حدودی دشوار خواهد بود. اما در صورت داشتن ویزای تحصیلی فرانسه شانس بیشتری برای پیدا کردن کار در این کشور خواهید داشت.

روند دریافت ویزای کاری به این صورت است که در ابتدا باید توسط فرد یا شرکتی معتبر در کشور فرانسه، دعوتنامه کاری دریافت نمایید. البته این امر مستلزم این است که بعد از انتشار آگهی استخدام این شرکت به مدت ۳ ماه در کشور فرانسه  و سپس در دیگر کشور های اتحادیه اروپا متقاضی برای این شغل پیدا نشود. در این صورت شما می توانید از آگهی استخدام این شغل که به صورت جهانی صادر شده است، استفاده نمایید و از این طریق دعوتنامه کاری دریافت کرده و برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام کنید.

شایان ذکر است این نوع از ویزای شینگن فرانسه به منظور کسب و کار در خاک این کشور در نظر گرفته شده است و با توجه به موقعیت های فرد متقاضی ( خویش‌فرما، کارمند، شغل فردی و مدت زمان اقامت)  می تواند شرایط و مشخصات مختلفی داشته باشد. برای آگاهی بیشتر از این شرایط با مشاورین ما در تماس باشید.

ویزای پزشکی فرانسه

نبود امکانات پیشرفته پزشکی و همچنین کمبود پزشکان متخصص برای درمان برخی از بیماری ها نظیر سرطان، در سراسر جهان موجب شده است تا خیلی از افراد برای درمان بیماری خود راهی کشورهای اروپایی پیشرفته ای نظیر فرانسه شوند. فرانسه مانند آلمان و انگلیس از جمله کشورهای اروپایی شناخته شده از لحاظ قدرت بالای پزشکی است و سالیانه بیماران زیادی از کشورمان برای اخذ ویزای پزشکی آن اقدام می کنند. مدارکی که به منظور دریافت این نوع از ویزا مورد نیاز است عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست بیمار برای اقامت در فرانسه به جهت گذراندن مراحل درمانی
 • یک قطعه عکس ۴*۳
 • نام بیمارستان پذیرش کننده در فرانسه و پزشک مورد نظر به انضمام اطلاعاتی در خصوص هزینه تقریبی درمان
 • مدارک اثبات کننده اقامت موقت در فرانسه به منظور درمان

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

ویزای ازدواج فرانسه

برای اخذ ویزا و دریافت مجوز اقامت دائم در کشور فرانسه می توان از طریق ویزای ازدواج اقدام کرد. به همین منظور باید مدارکی جهت اثبات ازدواج با یک فرد فرانسوی و یا کسی که اقامت دائم فرانسه را داراست تهیه کرد. در صورتی که شما با یک مرد یا زن فرانسوی ازدواج کنید می توانید در مدت زمان مشخصی مثلا ۴ سال اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست آورید. اما دقت کنید مسئولیت تامین هزینه های زندگی دو نفر بر عهده شخص مورد نظر است و او باید توانایی اثبات این موضوع را داشته باشد. به طور مثال این شخص برای زندگی مشترک باید دارای منزل مسکونی در فرانسه باشد. لازم به ذکر است دولت فرانسه برای جلوگیری از ازدوج سوری با یک فرد فرانسوی قوانین سخت و محکمی را وضع کرده است و در صورت پی بردن به چنین مساله ای ضرر و زیان و مشکلات زیادی به دنبال آن برای افراد پیش خواهد آمد. شرایط خاصی برای ازدواج با یک تبعه فرانسوی وجود دارد.

برای اطلاع بیشتر از این شرایط با مشاورین ما تماس بگیرید.

ویزای توریستی فرانسه (ویزای شینگن)

همانطور که گفته شد فرانسه جاذبه های توریستی منحصر به فرد بی شماری دارد و هر سال میلیون ها نفر از سراسر جهان برای بازدید از شهرهای زیبا و مناظر بکر و شگفت انگیزش به این کشور سفر می کنند. خوشبختانه کشور فرانسه سالیان زیادی است که به عضویت پیمان شینگن در آمده است بنابراین شما به عنوان یک توریست تنها کافی است ویزای شینگن این کشور را تهیه نمایید. ویزای شینگن در دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت صادر می شود. برای افرادی که دوستان و آشنایانشان در فرانسه زندگی می کنند  این امکان فراهم شده است تا با دریافت دعوتنامه از طرف آنها برای اخذ ویزا راحت تر اقدام نمایند و به راحتی به دیگر کشور های حوزه شینگن نیز سفر کرده و از جاذبه های تمامی این کشورها  لذت ببرند.  لازم به ذکر است اخیرا سفارت فرانسه نسبت به اخذ ویزا کمی سختگیر تر شده است. بنابراین توصیه می شود اگر اولین بار است برای ویزای شینگن خود درخواست داده اید و در حال حاضر نیز مجرد و زیر ۳۰ سال هستید، کمی با احتیاط نسبت به اخذ این ویزا اقدام نمایید. مثلا حتما  قبل از سفر به اروپا چندین سفر خارجی آسیایی داشته باشید که بتوانید به راحتی سفارت را برای ویزای شینگن توریستی توجیه کنید.

 دسته بندی ویزاها بر اساس تعداد دفعات اجازه ورود به کشور فرانسه

ویزاهای فرانسه مانند دیگر ویزاهای کشورهای اروپایی حوزه شینگن از لحاظ تعداد ورود به خاک این کشور به ۳ دسته تقسیم بندی شده اند.

این دسته ها عبارتند از:

 • ویزای یک بار ورود یا سینگل فرانسه : با این نوع ویزا درطی تاریخ اعتبار ویزا فقط یک بار اجازه ورود به کشور فرانسه را خواهید داشت و بعد از آن باید به کشورتان بازگردید.
 • ویزای دو بار ورود یا دابل فرانسه :با ویزای دوبار ورود فرانسه می توان در مدت اعتبار ویزا، تا دوبار وارد خاک فرانسه شد و بعد از آن به ایران بازگشت.
 • ویزای چند بار ورود یا مولتیپل فرانسه: شما با این ویزا می توانید در طول بازه زمانی فرصت داده شده چند بار از کشور خود خارج شده و وارد فرانسه شوید.

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

کشور فرانسه یکی از مقاصد مهم برای سرمایه گذاران خارجی به شمار می آید که با در نظر گرفتن یک برنامه اقتصادی بی نظیر به همراه شرایط اقامتی فوق العاده برای کارآفرینان و سرمایه داران، وانسته است سرمایه زیادی را به سمت خود سوق دهد. در واقع قوانین ویزای سرمایه گذاری این کشور اجازه می دهد تا کارآفرینان غیر حوزه شینگن برای دریافت مجوز اقامت ۱۰ ساله فرانسه بدون نیاز به اقامت قبلی، مهارت های زبانی و یا هرگونه تجربه حرفه ای، اقدام نمایند. همچنین امکان گرفتن شهروندی فرانسه پس از ۳ سال اقامت دائم در این کشور میسر خواهد شد. اما نکته منفی در خصوص سرمایه گذاری در فرانسه نرخ های بالای مالیاتی این کشور است. برای اخذ این ویزا معیارهای مشخصی وجود دارد که عبارتند از:

 • سرمایه گذار باید نسبت به هرگونه محکومیت کیفری مبرا باشد.
 • شخص ملزم به رعایت حقوق شهروندی فرانسه است.
 • یک سرمایه گذار باید حداقل ۱۰ میلیون یورو در دارایی های صنعتی یا تجاری کشور فرانسه سرمایه گذاری کند؛ که این سرمایه گذاری ممکن است شخصی و یا ۳۰٪ از سهام یک شرکت معتبر فرانسوی باشد. لازم به ذکر است متقاضی باید به هر صورتی که ممکن است نشان دهد که صاحب حداقل ۳۰٪ از سهام شرکت مورد نظر است و این موضوع را اثبات کند.

ویزای شینگن کوتاه مدت فرانسه

نوع کوتاه مدت ویزای شینگن برای مدت زمان حداکثر از ۳ ماه اعتبار خواهد داشت. دارندگان این نوع از ویزا مجاز به انجام کار در کشور فرانسه نخواهند بود و تنها می توانند به گردش و بازدید بپردازند و یا در صورت نیاز از خدمات پزشکی بیمارستان های کشور فرانسه استفاده نمایند. همچنین در صورتی که ویزای کوتاه مدت و سینگل داشته باشید فقط می توانید یک مرتبه به حوزه شنگن وارد شوید و در صورت خروج از آن کشور، دیگر با این ویزا امکان ورود به یک کشور حوزه شنگن یا خود فرانسه را نخواهید داشت. اما با ویزای شینگن مولتیپل می توانید در مدت زمان اعتبار ویزا، چندین بار به کشورهای شینگن وارد شوید. توجه کنید در ویزای مولتیپل فرانسه، ورود به حوزه شینگن بار اول باید از کشور صادر کننده ویزا یعنی فرانسه صورت بگیرد اما برای دفعات بعد مشکلی وجود نخواهد داشت.

همچنین به طور کلی برای هرگونه اقامت بیشتر از ۹۰ روز درکشور فرانسه، شما نیاز به ویزای طولانی مدت مولتی فرانسه خواهید داشت. ویزای طولانی مدت مولتی فرانسه بدون در نظر گرفتن اهداف سفر با مدت اعتبار ۳ ماه تا یک سال صادر می‌شود. بنابراین اگر به اقامت بیشتر از ۳ ماه در ویزای خود نیاز دارید باید برای دریافت مجوز اقامت از سازمان prefecture اقدام نمایید.

ویزای شینگن طولانی مدت- ملی فرانسه (long-stay national visa)

ویزای نشنال یا ملی فرانسه، ویزای شینگن نوع D محسوب می شود که ویزایی بلندمدت است و به موجب آن امکان تحصیل و یا کار در فرانسه برای شما فراهم خواهد شد. ولی با داشتن این ویزا شما فقط مجاز به سفر به خود کشور فرانسه خواهید بود.

فیلم های آموزشی

با wisa.ir میتوانید به ویزای فرانسه بصورت تضمینی و فوری فکر کنید ما در کنار شما هستیم.

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

چند نکته مهم و مفید برای اخذ ویزای فرانسه :

 • با توجه به شرایط جدید و اخباری که wisa.ir کسب کرده سفارت فرانسه نسبت به اخذ ویزا کمی سختگیر تر شده است. لذا توصیه میشود اگر ویزای اول شینگن شما است و مجرد هستید و سن زیر ۳۰ سال دارید کمی با احتیاط نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید.
 • حتما سعی کنید چندین سفر خارجی آسیایی و … داشته باشید که بتوانید سفارت را توجیح کنید مبنی بر ویزای شینگن توریستی.
 • سعی کنید مدارک خوبی مثل گردش سه ماهه و تمکن لاتین آماده کنید. اگر بیمه تامین اجتماعی دارید حتما آن ترجمه کنید. بیمه تامین اجتماعی نشانه سابقه شما در ایران است و این خیلی به نشان دادند وابستگی شما کمک میکند.

رهگیری ویزا : اگر به دفتر وی اف اس مراجعه کرده اید و رسید دریافت کرده اید می توانید از طریق لینک زیر پرونده خود را چک کنید که در چه مرحله ای است.در نظر داشته باشید در صفحه مربوطه اول بر روی لینک VFS online application tracking tool کلیک کنید بعد در پنجره جدید اول کشور خود را انتخاب کنید ایران (IR) بعد بر روی GO کلیک کرده و دوباره در صفحه جدید از شما رفرنس نامبر میخواهد یعنی همان کدی که بر روی رسید شما با عنوان App Ref است و در قسمت بعد نام خانوادگی را وارد کرده و Submit کنید.

برای ورود به صفحه رهگیری کلیک کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 358

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!