ویزای فنلاند

اخذ اقامت و مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل-مهاجرت به فنلاند از طریق کار و مهاجرت کاری-اجازه اقامت فنلاند برای یک فرد شاغل

ویزای فنلاند
ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

در صفحه ویزای فنلاند سعی شده اطلاعاتی درباره ویزای فنلاند و روشهای مهاجرت به فنلاند را برای شما تشریح کنیم.

همانطور که میدانید فنلاد یکی از اعضای اتحادیه اروپا و عضوی از پیمان شینگن است . پس وقتی شما ویزای فنلاند رو میگیرید در واقع ویزای شینگن فنلاند را هم میگیرید.

 

با wisa.ir با خیالی آسوده با ویزای فنلاند و مهاجرت به فنلاند فکر کنید.

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

قوانین انواع روش ها و راه های مهاجرت به فنلاند

 

در این قسمت به بررسی شرایط مهاجرت به فنلاند می پردازیم:

اخذ اقامت و مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

اگر شما قصد تحصیل در فنلاند برای بیش از ۹۰ روز را دارید، شما باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. اگر مطالعات شما کمتر از ۹۰ روز طول می کشد برای تکمیل آن بایستی ، درخواست برای ویزای توریستی فنلاند ارسال کنید. شما ممکن است در این کشور به مدت ۹۰ روز بدون ویزا یا اجازه اقامت مطالعه به عنوان یک شهروند کشور بدون ویزا بتوانید حضور پیدا کنید.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که به دنبال زندگی در این کشور هستند در حالی که به دنبال تحصیل در فنلاند هستید باید برای درخواست جواز اقامت تحصیلی اقدام کنید. برای اجازه اقامت برای همه افراد، بایستی به سفارتخانه فنلاندی، کنسولگری و یا ایستگاه های پلیس مراجعه شود. متقاضیان باید پذیرش خود را از یک موسسه آموزشی فنلاندی دریافت کنند و مدرک آن را نشان دهند، و البته باید در مقطع کارشناسی منجر به دریافت درجه و یا یک مدرک فنی و حرفه ای باشد. متقاضیان باید تجربه مطالعه برای دوره در نظر گرفته شده رئوس مطالب را داشته باشند و واجد شرایط باشند. علاوه بر این، آنها باید پوشش درآمد و بیمه درمانی در طول زمان حضور خود در فنلاند را داشته باشند و مدارک آن را نشان دهند. در نهایت، متقاضیان باید فاقد هر نوع سابقه کیفری باشند.

مهاجرت به فنلاند از طریق کار و مهاجرت کاری

اگر شما قصد کار کردن در این کشور را دارید، معمولا نیاز به یک اجازه اقامت بر اساس نوع اشتغال خود دارید، توسط دولت این کشور اعطا می شوند. یکی از روش های مهاجر ت به فنلاند از طریق کار و اخذ ویزای کار می باشد. از جمله راه های این مورد مهاجرتی مهاجرت به این کشور از طریق تخصص می باشد.

در برخی از موارد با اجازه اقامت و یا ویزای شنگن اعطا شده توسط کشورهای دیگر، شما مجاز به اقامت در این کشور بدون ویزا هستید. در این شرایط حق کار به مشاغل خاصی محدود است، و برای حداکثر ۹۰ روز این مجوز اعمال می شود، در عین حال ویزاهای طولانی تر از ویزای خود را بایستی دریافت کنید چون معتبرتر است.

اگر به شما نوع دیگری از اجازه اقامت توسط دولت از فنلاند داده شود ، ممکن است حق کار داشته باشید. اگر مورد شما این مورد است، برای شما اجازه اقامت دیگری لازم نیست. شما می توانید از اجازه اقامت و محل اقامت و حق کار در فنلاند بهره مند شوید.

 

اجازه اقامت فنلاند برای یک فرد شاغل

اجازه اقامت برای یک فرد شاغل (työntekijän oleskelulupa) نیاز است، اگر شما مجاز به کار بر اساس اجازه اقامت نوع دیگری هستید برای اشتغال در کار دیگری باید مجوز مربوطه را کسب کنید. اجازه اقامت برای افراد شاغل برای همه انواع مشاغل لازم نیست. در وب سایت فنلاندی خدمات مهاجرت، شما می توانید نوع اجازه اقامت مورد نیاز را بررسی کنید.
به عنوان مثال، اجازه اقامت برای یک فرد شاغل برای مشاغل زیر مورد نیاز است:
آشپز
کارگر تنظیف
خانه یاران و یا کارکنان در مهدکودک

خدمات مهاجرت فنلاندی تصمیم می گیرد که آیا یا شما نیاز است یک اجازه اقامت را دریافت کنید یا خیر. برای اجازه اقامت، یک تصمیم جزئی صادر شده توسط اداره کار و توسعه اقتصادی (دفتر TE) نیز مورد نیاز است.

کار در فنلاند برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا

اجازه اقامتA برای یک فرد شاغل و شهروندان خارجی با هدف کار در فنلاند اعطا می شود. مجوز به طور کلی برای اشتغال در یک زمینه خاص اعطا میگردد، به طوری که کارکنان حق دارند به حرکت در بین مشاغل در همین زمینه تحت مجوز یکسان بپردازند.

در برخی از موارد شهروندان خارجی می توانند در فنلاند بدون اجازه اقامت برای یک فرد شاغل کار کنند. در صورتی که متقاضی اجازه اقامت به دلایل بشردوستانه دریافت کرده است می تواند به کار بپردازد، و یا اگر به عنوان یک ورزشکار و یا یک هنرمند مجوز کاردریافت کرده باشد.

۱۰ گام برای رسیدن به کار و زندگی در فنلاند

پیدا کردن شغل و ارائه الزامات مورد نیاز برای آن کار، بازدید از وب سایت مراکز توسعه اقتصادی، حمل و نقل و محیط زیستی و شبکه خدمات اشتغال اروپا، برای مثال شرکت های متخصص در استخدام کار را می توان در اینترنت یافت، و روزنامه فنلاندی و وب سایت آگهی های کار، هر چند عمدتا به زبان فنلاندی هستند.
پیدا کردن روشی که به شما اجازه کار و زندگی در این کشور را می دهد، در وب سایت فنلاندی خدمات مهاجرت این موارد را مورد بررسی قرار دهید.
نیاز است مدارک تحصیلی شما به رسمیت شناخته شود و مدارک تحصیلی خود را برای درخواست به رسمیت شناختن oph.fi بپرسید. برای بخش بهداشت و درمان، درخواست باید به نظارت بر قدرت ملی برای رفاه و سلامت پرداخته شده باشد.
برای پیدا کردن محل زندگی و باز کردن یک حساب بانکی، ابتدا به کارفرمای خود صحبت کنید، که قادر است راهنمایی لازم برای خدمات محلی را به شما ارائه کند. با توجه به یکپارچه سازی و مسائل زبان، آموزش کودکان، بهداشت و درمان و تامین اجتماعی، به نوبه خود به مقامات محلی و شهرداری مراجعه کنید Social Insurance Institution .
وب سایت شهرداری فنلاندی ، شروع به اطلاع رسانی در مورد مسائل عمومی در وب سایت عمومی شهرداری Local Register Offices مراجعه کرده است، سازمان امنیت اجتماعی توسط بیمه نهاد اجتماعی (KELA) اداره می شود.
شما باید مجوز اقامت در فنلاند را به دست بیاورید و در وب سایت گمرک فنلاندی آن را مشاهده کنید.
اقامت در فنلاند برای حداقل یک سال باید در سیستم اطلاعات جمعیت فنلاندی ثبت شده باشد. وب سایت محلی برای ثبت نام دفاتر را ببینید.
گواهینامه رانندگی در این کشور معتبر است. پلیس اداره خودرو فنلاندی برای اطلاعات بیشتر به وب سایت مربوطه مراجعه کنید.
مهاجر مجبور به پرداخت مالیات است، یافتن پست های های مرتبط در وب سایت دولتی مالیات tax administration .
اگر شما نیاز به آموزش های حرفه ای بیشتر و یا دوره های فنلاندی دارید گزینه های مرتبط را در پورتال آموزش و پرورش مطالعه کنید. education portal
سفارت این کشور اطلاعات اولیه مهاجرت را ارائه می دهد، اما شما همچنین ممکن است نیاز باشد به سایت suomi.fi و یا Info Bank مراجعه کنید.

مهاجرت به فنلاند از طریق شرایط پیوستن و الحاق خانواده

اگر شما می خواهید برای پیوستن به یکی از اعضای خانواده خود به سمت فنلاند حرکت کنید و در حال حاضر در این کشور دیگری ساکن هستید، شما نیاز به یک اجازه اقامت دارید. اگر شما فقط می خواهم به دیدار خانواده خود در فنلاند بروید نیاز به اجازه اقامت نیست اما اقامت در این کشور برای بیش از ۹۰ روز مجاز نیست، و شما اجازه اقامت نیاز ندارید. در اغلب موارد، شما، نیاز به ویزا a visa دارید.
اجازه اقامت می تواند بر اساس روابط خانوادگی اعطا شود. عضو خانواده ساکن در فنلاند که شما قصد دارید به زندگی در کنار ان خانواده بپردازید در درخواست ویزا بایستی به وی اشاره گردد.
اعضای خانواده قانون را تعیین میکنند و لزوما این مورد برای نمایش عمومی مربوط نیست و آنچه به منزله یک از اعضای خانواده است. مفهوم خانواده فنلاندی در بسیاری از کشورهای دیگر نیز وجود دارد.
اعضای خانواده شهروندان فنلاندی غیر از اتحادیه اروپا (کشور ثالث) شهروندان و افرادی که قابلیت مهاجرت را دارند:

همسر
شریک ثبت شده
شریک زندگی مشترک بدون ازدواج
مراقبان یک کودک زیر ۱۸ سال سن
کودک
تعریف گسترده تری برای اعضای خانواده شهروندان اتحادیه اروپا وجود دارد.

با توجه به تعریف اعضای خانواده، اعضای خانواده شهروندان فنلاندی که وضعیتی شبیه به اعضای خانواده شهروندان کشورهای ثالثرا دارند. تعریف گسترده تری برای شهروندان اتحادیه اروپا در این مورد قابل اجرا است.

اخذ اقامت و مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

اگر همسر شما یک شهروند فنلاندی است که در این کشور اقامت یا سکونت دارد، شما ممکن است اجازه اقامت را بر اساس روابط خانوادگی دریافت کنید. این اجازه به افرادی کع ازدواج خود را ثبت کرده اند اعطا خواهد شد.

اگر شما در حال انتظار برای تصمیم گیری در خارج از کشور و اعطای اجازه اقامت به شما نزدیک است شما نیاز به یک وسیله امن امرار معاش دارد.
شما لازم نیست که یک درخواست جدید را ارائه کنید.
ازدواج خود را به اطلاع اداره مهاجرت به فنلاند برسانید.
قبل از اینکه شما به فنلاند بیایید قبل از تصمیم گیری برنامه شما بایستی ساخته شده باشد،
شما بایستی یک برنامه جدید در زمینه های جدید ارسال کنید.
شما باید، در همان زمان، تقاضای withdraw خود را زودتر به صورت کتبی ارسال کنید.
هزینه پردازش مسترد نخواهد شد.

الزامات عمومی برای تمام برنامه های کاربردی اجازه اقامت و مهاجرت به فنلاند
الزامات مربوط به تمام متقاضیان عبارتند از:
ظاهر شخصی متقاضی
اصل و یک فتوکپی از هر سند باید ارائه شود
همه متقاضیان و یا نماینده آنها باید در قالب فرم اجازه اقامت را پر کنند
گذرنامه معتبر (حداقل تا مدت زمان اعمال اقامت معتبر باشد)
کپی از تمامی صفحات مربوط به گذرنامه
دو قطعه عکس رنگی( مهم است که عکس مورد نیاز کیفیت مورد نیاز را دقیق مطابق با آن چه بر روی وب سایت پلیس فنلاندی است را داشته باشید.
  توجه داشته باشید که اسناد و مدارک اضافی در اینجا ذکر نشده و ممکن است از شما درخواست شود.

مهاجرت به کشور فنلاند از طریق ویزای کار – اخذ ویزای کاری کشور فنلاند:

شهروندان خارجی غیر اتحادیه اروپا بایستی برای اخذ ویزای کاری کشور فنلاند و اقامت این کشور از طریق اداره مهاجرت کشور فنلاند اقدام داشته باشند تا بتوانند وارد خاک کشور فنلاند شده و مشغول  به کار نیز شوند.

لازم به ذکر است که مسئولیت استفاده از ویزای کار و اقامت کشور فنلاند کاملاً به عهده متقاضی است. اقدام برای کار در کشور فنلاند بدون اخذ ویزای کاری کشور فنلاند منجر به جریمه برای  متقاضی و کارفرما می شود.

متقاضیانی که شهروند کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند و قصد دارند در محل کار خود در کشور فنلاند ساکن شوند، باید “اجازه اقامت برای یک فرد شاغل” را بدست آورند. دارنده مجوز اقامت کاری کشور فنلاند حق دارد که اشتغال خود را تغییر دهد، در صورتی که هنوز در زمینه تخصص  اصلی خود مشغول به کار باشد، یعنی همان تخصصی که در ابتدا مجوز آنرا گرفته است.

مجوز اقامت کشور فنلاند می تواند به صورت یک مجوز دائم یا موقت باشد.

اجازه اقامت دائم – برای مدت زمانی نامحدود اعطا می شود در صورتی که تمام شرایط رعایت شده باشد. شرایط اصلی این است که متقاضی برای مدت حداقل ۴ سال بدون وقفه در کشور فنلاند  اقامت داشته باشد.

اجازه اقامت موقت – با توجه به مدت زمان اعتبار مجوز کاری کشور فنلاند، متقاضیان خارجی می توانند اقامت موقت در کشور فنلاند با کار کردن داشته باشند. اعتبار اولیه یک مجوز ثابت در مدت  یک سال است، که قابل تمدید است. اگر شما دارنده مجوز “مستمر” هستید، پس مجاز به تمدید آن به مدت ۴ سال دیگر می باشید، اما اگر شما دارنده مجوز “موقت” هستید، می توانید این ویزا را فقط برای یک سال تمدید کنید.

استثنائات در مورد اخذ مجوز اقامت کشور فنلاند برای یک فرد شاغل “عبارتند از:

جایی که متقاضی به دلایل بشردوستانه، اجازه اقامت را دریافت کند. جایی که متقاضی یک هنرمند حرفه ای یا ورزشکار حرفه ای برای اهداف هنری یا ورزشی وارد کشور فنلاند شده باشد.

برای  شغلهایی مانند موارد زیر کسب مجوز کار لازم نیست، اگر اشتغال برای مدت بیش از ۳ ماه متوالی باشد.

معلمان، استادان، مترجمین، کارکنان حمل و نقل بین المللی و کارکنان کشتی های خارجی مستقر در کشور فنلاند،  کارکنان اتحادیه اروپا انجام فعالیت های تجاری در کشور فنلاند. متقاضی خارجی بایستی برای مدت ۴ سال متوالی اقامت در کشور فنلاند، در آنجا استقرار داشته باشد تا شرایط اقامت دائم را دریافت کند و حداقل ۵۰٪ از وقت خود را در کشور فنلاند زندگی کرده باشد.

اگر به شما اجازه اقامت کاری کشور فنلاند داده شده است، پس خانواده شما معمولاً می تواند درخواست اجازه اقامت را بر اساس روابط خانوادگی ارائه کند و اجازه اقامت کشور فنلاند را بدست  آورد.

شما معمولاً نمی توانید در کشور فنلاند با اجازه اقامت اعطا شده به شما در کشور دیگری کار کنید، مخصوصا اگر قصد دارید بیش از ۹۰ روز کار داشته باشید. با این حال، شما فقط نیاز دارید که اجازه اقامت یا ویزای دیگری صادر شده توسط یک کشور دیگر عضو شنگن را داشته باشید.

در موارد ذیل بدون داشتن اجازه اقامت می توان مشغول به کار در کشور فنلاند شد:

اگر متقاضی خارجی دعوتنامه ای رسمی از نهاد یا شخصی معتبر داشته باشد.

اگر متقاضی خارجی قراردادی رسمی برای انجام کار ترجمه، تدریس، کارشناسی و یا داوری مسابقات ورزشی برای حداکثر سه ماه در کشور فنلاند داشته باشد.

اگر متقاضی خارجی برای کار چیدن میوه های ریز جنگلی، سبزیجات و ریشه های خوراکی به کشور فنلاند بیاید و کار او حداکثر سه ماه طول بکشد.

تقاضای اجازه اقامت کشور فنلاند:

متقاضی خارجی پس از جستجوی کار و یافتن فرصت کاری در سازمان یا شرکتی معتبر در کشور فنلاند می تواند تقاضای اجازه اقامت کشور فنلاند از طریق کار را به کنسولگری و سفارت کشور فنلاند ارائه دهد.

متقاضی می تواند از طریق اینترنت به سرور اصلی Enterfinland.fi  مراجعه کرده و فرم تقاضا برای اقامت از طریق کار در کشور فنلاند  را تکمیل می کند، همچنین با هماهنگی قسمتی از این فرم نیز توسط کارفرما تکمیل می شود و سپس برای کنسول کشور فنلاند  فرستاده می شود تا بررسی  شود.

 

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

به این مطلب امتیاز بدهید
  • قابل فهم بودن مطلب
  • دوباره به این سایت بر میگردم
  • پشتیبان خوب و سریع پاسخ داد
4.33
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)