ویزای نروژ

فرم ویزای سفارت نروژ-ویزای تضمینی نروژ-ویزای توریستی نروژ-گرفتن وقت سفارت نروژ
ویزای نروژ
ویزای نروژ

نروژ کشوری اروپایی به مرکزیت شهر اسلو است. جغرافیای نروژ باعث ایجاد تابستان و زمستان متفاوت در این کشور  شده است. فرهنگ نروژ بر پایه سادگی است و کمک بدون چشم داشت به یکدیگر از ویژگی های بارز آنهاست. برای این که بتوانید به کشور نروژ سفر کنید باید نوع ویزای خود را مشخص کنید. اجازه نامه ورود به نروژ یا همان ویزا انواع مختلفی دارد و به راحتی می توانید با توجه به برنامه خود برای اخذ ویزا اقدام نمایید. در ادامه درباره انواع ویزای نروژ توضیحاتی را ارائه می دهیم.دقت داشته باشید که قبل از انتخاب نوع ویزا باید برنامه و هدف خود را بررسی کنید. به عنوان مثال اگر برای سرمایه گذاری می خواهید به این کشور سفر کنید، باید ویزای تجاری نروژ را بگیرید. اما درصورتی که می خواهید به دیدار اقدام خود بروید، باید ویزای توریستی نروژ را بگیرید.

ویزای نروژ ، توریستی

یکی از انواع ویزاهایی است که بیشترین متقاضی را دارد. افرادی که با هدف گردشگری، دیدار اقوام و یا بررسی کشور نروژ برای مهاجرت می خواهند به این کشور سفر کنند، برای اخذ ویزای نروژ توریستی اقدام می کنند. ویزای توریستی خود انواع مختلفی دارد که می توان برای اخذ آن ها اقدام کرد.

همان طور که می دانید کشور نروژ در حوزه شینگن قرار دارد. فرض کنید می خواهید بین دو کشوری که در این حوزه نیست سفر کنید. ممکن است نیاز باشد خط هوایی خود را تغییر دهید و یا این که هواپیما سوخت‌گیری کند. به این ترتیب مجبور خواهید بود تا ویزای ترانزیت این کشور را دریافت کنید.

نوع دیگری از ویزای توریستی نروژ وجود دارد که به آن توریستی کوتاه مدت می گویند. ویزای توریستی کوتاه مدت به شما این امکان را می دهد تا حداکثر به مدت نود روز در این کشور اقامت داشته باشید. بازه زمانی اقامت شما ممکن است با توجه به نظر افسر سفارت کم و زیاد شود.

ویزای بلند مدت نروژ هم که بیشتر توسط والدین افرادی که در نروژ اقامت دارند و یا شهروند این کشور می باشند، قابل اخذ است. این ویزا به متقاضیان اجازه می دهد تا بتوانند به مدت پنج سال به کشور نروژ رفت و آمد کنند. پس از گذشت این مدت زمان باید به کشور خود بازگردید و دوباره برای اخذ ویزا اقدام کنید.

ویزای مولتی نروژ که همان ویزای بلند مدت یا چند بار ورود نروژ است، در حقیقت ده ساله است. اما به این دلیل که گذرنامه ایرانی تنها پنج سال اعتبار دارد، این ویزا نیز به مدت پنج سال قابل استفاده است. دقت داشته باشید که در هر بار ورود به کشور نروژ باید پس از نود روز از آن خارج شوید و دوباره به این کشور بازگردید.

مراحل درخواست ویزای شینگن نروژ

 • برای این که بتوانید ویزای  شینگن نروژ را اخذ کنید باید ابتدا وقت سفارت نروژ را داشته باشید، با اخذ وقت سفارت نروژ می توانید در تاریخ و ساعتی مشخص وارد سفارت شوید و مدارک خود را ارائه دهید. وقت سفارت در انواع فوری و عادی قابل اخذ است که با توجه به برنامه سفر خود می توانید برای اخذ آن اقدام نمایید.
 • پس از این که وقت سفارت نروژ را دریافت کردید می توانید مدارک خود را ترجمه کنید. مدارک شما باید کامل باشد و بر روی تمام آن ها مهر دارالترجمه رسمی درج شود.به این ترتیب می توانید ویزای خود را اخذ کنید. دقت داشته باشید که باید حتماً مهر دارالترجمه رسمی بر روی مدارک شما درج شود.
 • سفارت پس از این که مدارک را از شما دریافت کرد، بررسی پرونده شما را آغاز می کند. این بررسی پس از پرداخت هزینه صدور ویزا آغاز می شود. دو تا چهار هفته زمان می برد تا سفارت بررسی مدارک شما را انجام دهد. این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است این بررسی بیش از بازه زمانی گفته شده زمان ببرد.
 • آخرین مرحله برای اخذ ویزای شینگن نروژ انتظار است. باید منتظر بمانید تا سفارت پس از گذشت این زمان پاسخ خود را به شما ابلاغ کند. این پاسخ به ایمیلی که شما در سفارت ثبت کرده اید ارسال می شود. این ایمیل ممکن است حاوی پیامی مسرت بخش و یا غم انگیز باشد.
 • در صورتی که پاسخ سفارت مثبت باشد می توانید با در دست داشتن گذرنامه خود به سفارت مراجعه کنید. به این ترتیب سفارت ویزا را در گذرنامه شما درج می کند. در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما منفی باشد باید برای اخذ ویزای خود دو تا چهار ماه بعد با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره اقدام کنید.

سوالات متداول

 • آیا من باید شخصا درخواست ویزای خود را ارائه دهم؟بله، تمامی متقاضیان از جمله کودکان باید درخواست خود را شخصا ارائه دهند. کودکان زیر ۱۸ سال باید همراه با والدین و یا سرپرست قانونی خود باشند.
 • چقدر باید برای ویزای خود پرداخت کنم؟لطفا برای اطلاع از هزینه های ویزا به بخش  هزینه ویزا در یک نگاه در وب سایت www.vfsglobal.com مراجعه کنید.
 • آیا برای سفر به بیش از یک کشور در منطقه شنگن نیاز به بیش از یک ویزا دارم؟خیر. ویزایی که از کشور نروژ  دریافت می کنید در کل منطقه شنگن معتبر است.
 • من به طور منظم به نروژ سفر می کنم. آیا من باید تمام اسناد و مدارک را در هر بار درخواست ارائه کنم؟بله. ارائه تمامی مدارک و اسناد ذکر شده در چک لیست برای هر بار درخواست ویزای نروژ الزامی است.
 • فرم های درخواست ویزا را از کجا می توانم دریافت و تکمیل نمایم؟شما می توانید فرم درخواست خود را  به صورت آنلاین و با مراجعه به پورتال نروژ به ادرس www.vfsglobal.com تکمیل نمایید.
 • در این سفر از یک کشور شنگن به کشور غیر شنگن سفر می کنم. برای درخواست ویزای شینگن، آیا نیاز است ابتدا ویزای کشورهای غیر شنگن را که در این سفر بازدید می کنم، در گذرنامه خود داشته باشم؟بله. درصورتیکه به کشور شنگن بازنمی گردید، نیاز به دریافت ویزا برای مقصد بعدی دارید. تنها در صورتی ممکن است ابتدا ویزای شنگن صادر شود که شما از کشور غیر شنگن به کشور شنگن سفر کنید و سپس از آن کشور به کشور محل اقامت خود (و یا کشوری که نیاز به ویزا نداشته باشد) بازگردید.
 •  من قصد سفر به نروژ را در چند ماه آینده دارم. از چه زمانی می توانم برای ویزا درخواست کنم؟شما می توانید تا ۱۸۰ روز قبل از ورود به کشور برای ویزا درخواست دهید.
 • پرواز / بیمه سفر / هتل و غیره را از طریق اینترنت رزرو کرده ام و ایمیل تایید دریافت نموده ام. آیا شما رزرو اینترنتی و اسناد الکترونیکی را می پذیرید؟بله. در صورتیکه سند اصلی صادر نشده باشد، پرینت سند الکترونیکی به جای آن پذیرفته می شود.
 • در صورت عدم دریافت تمکن مالی و ریز گردش حساب از بانک، آیا پرینت آنها به صورت آنلاین کافی خواهد بود؟بله. با این حال، تمکن مالی الکترونیکی باید جهت تأیید صحت توسط بانک مهر زده شود و  نام دارنده حساب در آن ذکر  شده باشد.
 • بررسی درخواست ویزای شنگن چه مدت به طول می انجامد؟معمولا ۱۵ روز تقویمی طول می کشد و در برخی موارد درخواست ها به UDI ارسال شده و تا ۳۰ روز هم می انجامد و در موارد خاص ممکن است ۴۰ روز طول بکشد.
 • چه نوع بیمه مسافرت لازم است؟بیمه مسافرتی باید مدت اعتبار ویزا و منطقه شنگن را پوشش دهد و حداقل مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو را شامل شود.
 • برای دریافت ویزای شنگن چه نوع دعوتنامه ای لازم است؟برای دریافت ویزای شنگن، ارائه اصل دعوت نامه از سوی میزبان، شامل اطلاعاتی نظیر جزئیات سفر، هدف از سفر، مدت زمان اقامت، هزینه ها و غیره الزامی است. اصل دعوت نامه باید به طور مستقیم از طرف میزبان به متقاضی ارسال گردد. یک نسخه از آن را می توانید به سفارت بفرستید.
 • زمان انقضای گذرنامه من نزدیک است. آیا صدور ویزا امکانپذیر است؟گذرنامه شما باید دارای حداقل ۳ ماه اعتبار از تاریخ خروج از منطقه شنگن باشد.
 • صفحات خالی ویزای گذرنامه من به پایان رسیده است، اما هنوز صفحاتی برای تاییدیه ها دارم. آیا می توانم درخواست ویزا کنم؟خیر. گذرنامه شما باید دارای حداقل ۲ صفحه خالی ویزا باشد. برچسب ویزا را تنها بر روی صفحاتی که به طور خاص برای ویزا در نظر گرفته شده است می توان قرار داد.
 • تفاوت ویزای یکبار ورود و ویزای چند بار ورود چیست؟ویزای یکبار ورود به شما این اجازه را می دهد تا یک بار در طول مدت اعتبار ویزا وارد کشور شوید. در صورت ترک کشور، ویزا دیگر معتبر نخواهد بود و در صورت تمایل به بازدید از آن کشور شما نیاز به اخذ مجدد ویزا دارید. ویزای چند بار ورود به شما این اجازه را می دهد تا چندین بار در طول مدت اعتبار ویزا وارد و یا از کشور خارج شوید. در مورد ویزای شنگن، می توانید از ویزای چند بار ورود برای بازدید از دیگر کشورهای شنگن استفاده نمایید.
 • در صورت بازدید از چندین کشور، آیا امکان صدور ویزای بیش از ۹۰ روز وجود دارد؟خیر. شما می توانید ویزا به مدت ۹۰ روز یا کمتر دریافت کنید. پیش اتمام اعتبار ویزا، شما باید منطقه شنگن را ترک کنید. درصورتیکه پس از اتمام اعتبار ویزا کشور را ترک نکنید، ممکن است پیامدهایی برای ورودهای آینده شما داشته باشد.
 • درصورتیکه برای ویزا درخواست کنم و ویزا اعطاء نشود آیا هزینه آن عودت داده می شود؟در صورت رد درخواست ویزا توسط مقامات پس از بررسی آن، امکان بازپرداخت هزینه ها وجود ندارد.
 • آیا می توانم نسبت به رد درخواست ویزای خود اعتراض کنم؟بله. درصورتیکه نسبت به تصمیم اخذ شده در خصوص درخواست خود اعتراض کنید، پرونده شما جهت تجدید نظر به UDI فرستاده خواهد شد. اگر نسبت به تصمیم  UDI درخواست تجدید نظر کنید، پرونده به هیأت تجدید نظر مهاجرت (UNE) ارسال می شود. برای پروسه اعتراض و تجدیدنظر هیچ مبلغی دریافت نمی شود.
 • من یک ویزای شنگن دارم که به زودی منقضی می شود و من می خواهم آن را تمدید کنم. آیا باید مجددا پروسه درخواست ویزا را طی کنم؟بله
 • از کجا می توانم اطلاعات بیشتر در مورد ویزای نروژ بدست آورم؟اگر سؤالی درباره ویزا دارید، با نزدیکترین کنسولگری/سفارت نروژ تماس بگیرید. اگر شما در نروژ هستید، می توانید با مرکز اطلاعات UDI تماس بگیرید. این مرکز پاسخگوی سوالات شما به نروژی، انگلیسی و دیگر زبان ها می باشد. شما می توانید با شماره زیر تماس حاصل کنید:  ۰۰۴۷۲۳۳۵۱۶۰۰ به این آدرس ایمیل بزنید:  [email protected] و یا به وب سایت  UDI مراجعه کنید: www.udi.no

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 7

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!