ویزای شینگن چک | ویزای تضمینی چک

ویزای چک

ویزای شینگن چک-اخذ اقامت جمهوری چک-شرایط ویزای کشور چک-تابعیت کشور جمهوری چک-ویزای تضمینی چک-ویزای فوری چک
ویزای چک

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

کشور محبوب جمهوری چک با داشتن جاذبه های بی نظیر تفریحی و گرشگری، اقتصاد پویا و امکانات تحصیلی و پزشکی مناسب به یکی دیگر از مقصدهای پرطرفدار، در میان کشورهای اروپایی تبدیل شده است و سالیانه افراد زیادی در سراسر دنیا به جهت مهاجرت و یا تفریح به این کشور سفر می کنند. ویزای چک و نحوه دریافت آن، از موضوعات مهمی است که متقاضیان زیادی به دنبال کسب اطلاعات در مورد آن هستند. از این رو این مطلب را به طور کامل به این موضوع اختصاص داده ایم.

ویزای چک

برای دریافت فرم ویزای چک به صفحه زیر مراجعه کنید.

انواع ویزاهای چک و مدت زمان اعتبار آنها

ویزای جمهوری چک یک نمونه از ویزاهای پر طرفدار است که در انواع مختلفی از سوی سفارت این کشور صادر می گردد. که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

ویزای کاری جمهوری چک

برای اخذ ویزای کاری جمهوری چک، ملزم به ارائه مدرک های خاصی به سفارت این کشور هستید، ویزای کاری جمهوری چک می تواند به دو صورت انجام ماموریت کاری از طرف شرکت های داخلی و یا استخدام از طرف شرکت های فعال در کشور مقصد صادر گردد. برای حالت دوم باید حتما از طرف کارفرمای معتبری در جمهوری چک دعوت نامه کاری دریافت نمایید. کارفرما در این دعوتنامه متعهد خواهد شد که محل اقامت و درآمد شما را تامین نماید. دیگر اسناد و مدرک های لازم برای دریافت این نوع ویزا عبارتند از: مستندات معتبر بودن شرکت مربوطه، سابقه تحصیلی، مهارت، رزومه و سوابق کاری، مدرک زبان و برخورداری از سن مناسب.

ویزای شینگن چک

ویزای تحصیلی جمهوری چک

برای اخذ ویزای تحصیلی جمهوری چک نخست باید جهت پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود در این کشور درخواست نمایید. برخی از دانشگاه ها در همان ابتدا اسناد و مدرک هایی را از شما درخواست می کنند که باید همراه با ایمیل برای آن ها ارسال شود، بعد از این که صحت اسناد و مدرک های شما تایید شد، در صورتی که شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه را داشته باشید برای شما دعوت نامه تحصیلی ارسال خواهد شد. با استفاده از این دعوت نامه می توانید جهت دریافت ویزای تحصیلی جمهوری چک اقدام نمایید. دیگر اسناد و مدرک های لازم برای ویزای تحصیلی چک عبارتند از: آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه و کپی، ریز نمرات دانشگاهی، واریز شهریه ترم اول دانشگاه و اثبات تمکن مالی یکی از والدین برای ساپورت مالی شما در دوران تحصیل در این کشور.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

021-26206357021-26206479

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

ویزای پزشکی جمهوری چک

به منظور اخذ ویزای پرشکی جمهوری چک، ارائه مدرکی مبنی بر پذیرش از سوی پزشک معالج و بیمارستان مورد نظر در این کشور الزامی است. همچنین متقاضی باید به سفارت اثبات نماید که پیگیری درمان وی در ایران امکان پذیر نیست و باید تحت درمان پزشکان جمهوری چک قرار بگیرد.

ویزای شینگن چک
ویزای شینگن چک

ویزای ازدواج جمهوری چک

یکی از راه های نسبتا کوتاه برای اخذ اقامت جمهوری چک، ازدواج با یک تبعه این کشور است، البته باید اسناد و مدرک هایی را برای اثبات حقیقی بودن رابطه به سفارت ارائه نمایید. علاوه بر این فرد مقیم چک نیز باید توانایی مالی خود را برای ساپورت طرف مقابل ازدواج به اثبات برساند. اثبات مجرد بودن طرفین و همچنین تعیین نوع و مذهب برگزاری ازدواج نیز از دیگر مدارک لازم جهت اخذ این ویزا می باشد. ازدواج در جمهوری چک از دو طریق مدنی یا مذهبی صورت میگیرد. برای ازدواج مدنی باید از دفتر اسناد رسمی ازدواج میتوانید اقدام کنید و برای ازدواج مذهبی شما میبایست از کلیسا مبادرت به انجام شرایط ازدواج نمایید. (در قوانین چک مشخص شده که کسی نمیتواند به صورت قانونی۲ و یا بیشتر همسر داشته باشد .)

مدارک و شرایط مورد نیاز:

  • پاسپورت
  • هر ۲ نفر بزرگتر از ۲۱ سال باشند
  • گواهی نامه بانکی مبنی بر اثبات تامین یک سال هزینه زندگی شخص و همسر
  • زمان آشنایی با همسرتان و سند و مدرکی جهت اثبات دوران نامزدی و ازدواج و آشنایی با یکدیگر

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

ویزای توریستی جمهوری چک

یکی از ویزاهای پرطرفدار جمهوری چک ویزای توریستی آن است و با توجه به این که جمهوری چک عضو پیمان شینگن است بنابراین اگر به قصد مقاصد کوتاه مدتی نظیر گردش، بازدید از اقوام، شرکت در کنفرانس و اهداف کوتاه مدتی نظیر این ها قصد مسافرت به این کشور را دارید باید برای اخذ این ویزا اقدام نمایید. از دیگر مزیت های این ویزا امکان مسافرت به دیگر کشورهای منطقه شینگن در مدت اعتبار آن است. شایان ذکر است وجود دعوت نامه در کنار دیگر مدارک اخذ ویزای توریستی می تواند روند رسیدگی به پرونده اخذ ویزا را سرعت بخشد اما الزامی نخواهد بود.

ویزای شینگن چک

ویزای جمهوری چک از نظر تعداد دفعات ورود

ویزای شینگن جمهوری چک از لحاظ تعداد دفعات ورود به این کشور به دو ویزای یک بار ورود و ویزای چند بار ورود تقسیم می شود که در ادامه توضیحات مختصری در مورد آنها ارائه خواهد شد.

ویزای یک بار ورود (سینگل)

با این ویزا فقط اجازه یک مرتبه ورود و خروج از کشور جمهوری چک به شما داده خواهد شد و پس از خروج حتی در صورتی که مدت اعتبار ویزای شما تمام نشده باشد دیگر نمی توانید به این کشور سفر کنید و باید مجددا اقدامات لازم جهت دریافت اجازه ورود را طی نمایید.

ویزای چند بار ورود (مالتیپل)

شما با داشتن این ویزا می توانید تا زمان اعتبار ویزایتان بارها به کشور جمهوری چک وارد و یا از آن خارج شوید.

ویزای شینگن چک

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 122

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!