ویزای کانادا

اطلاعات درباره ویزای کانادا را میتوانید در این صفحه مطالعه نمایید.

قوانین و مقررات اقامت موقت کانادا

در این مطلب به برخی از قوانین مهم در خصوص Temporary Resident Visa – TRV یا همان اقامت موقت کانادا میپردازیم.

ویزیتورها یا همان توریست ها با ویزای توریستی کانادا و دانشجو ها با ویزای دانشجویی کانادا و کارگران که قصد مهاجرت به کانادا را دارند با ویزای کار کانادا، در این دسته از ویزا قرار میگیرند.

در صورتی که آفیسر قانع شود که متقاضی ورود به کانادا از نظر امنیتی مشکلی نداشته و قصد اقامت او در کانادا موقت است، او ویزای اقامت موقت کانادا را صادر خواهد کرد. در این گروه از ویزا متقاضی نباید قصد اقامت دائم کانادا را داشته باشد.
اگر آفیسر به این نتیجه برسد که متقاضی اخذ ویزای کانادا قصد ماندن در کانادا را دارد و نمی‌خواهد در پایان دوره ویزای خود کانادا را ترک کند، این ویزا به او داده نخواهد شد.

ویزای کاناداگرداوری شده توسط wisa.ir

نکته مهم: اگر دارای ویزای موقت کانادا TRV هستید و همزمان برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کرده اید، باید در هنگام صدور اقامت دائم در خارج از کانادا باشید، در غیر اینصورت آفیسر پرونده شما را مردود خواهد کرد. همسر شما از این قاعده مستثنی است.

مواردی که در تصمیم آفیسر در صدور ویزاهای موقت موثر است:

 آیا متقاضی قصد و توانایی ترک کانادا پس از پایان دوره ویزای خود را دارد؟
هدف متقاضی از به کانادا آمدن چیست؟
آیا برنامه مشخص و دقیقی دارد؟
وابستگی های متقاضی به کشور خود متقاضی برای چه مدتی درخواست ویزا میکند؟
آیا این طول مدت منطقی است؟
شرایط فرد یا شرکت دعوت کننده چطور است؟‌
سابقه ویزا و سفرهای قبلی متقاضی شرایط مالی و دارایی و ارزش دارایی های متقاضی آیا متقاضی جرم و جنایتی داشته؟
آیا متقاضی بیماری پر هزینه دارد؟

محل اقدام برای درخواست ویزای اقامت موقت کانادا 🇨🇦 متقاضی اخذ ویزای اقامت موقت کانادا میتواند در یکی از دو محل ذکر شده درخواست خود را ثبت کند:
۱- محل تولد متقاضی
۲- کشوری که متقاضی به صورت قانونی اجازه زندگی در آن را دارد.

تمدید اقامت موقت در کانادا 

اگر متقاضی قصد تمدید اقامت موقت خود را در خاک کانادا دارد، او میبایست یک ماه مانده به پایان مهلت ویزا، درخواست خود را به اداره مهاجرت ارسال کند.

wisa.ir به عنوان مشاور شما در زمینه اخذ ویزای تضمینی کانادا در خدمت شماست.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

 

بررسی دعوت نامه های توریستی ویزای کانادا 

برخی مواقع وقتی برای دریافت ویزای کاناد اقدام می‌کنید برای اینکه درصد گرفتن ویزای کانادا بالاتر رود و اصطلاحا ویزای تضمینی کانادا داشته باشید از شما می‌خواهند که دعوتنامه‌ای از سوی شخصی که در کانادا اقامت دارد ارائه دهید. با wisa.ir همراه باشید تا در این باره اطلاعات مفیدتری به دست آورید.
اطلاعات مربوط به شخص صادر کننده دعوتنامه

صدور دعوتنامه برای شخص یا اشخاص بدین معنا نیست که وقتی او به کانادا می‌رسد شما مسئولیت تمام و کمال هر گونه امور مربوط به آن شخص را عهده دار هستید. با این حال صادقانه دعوتنامه بنویسید. باید حقیقت را گفته و به تعهداتی که در دعوتنامه قید می‌کنید پایبند باشید.

نامه ( اگر دولت از شما می‌خواهد که نامه رسمی باشد، بهتر است از دفاتر مربوطه بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند) را برای شخصی که به کانادا دعوت می‌کنید بفرستید. سپس این شخص باید نامه را به سفارت یا کنسولگری در خارج از کانادا، جایی که برای دریافت ویزا اقدام کرده است تحویل دهد.

● باید اطلاعات زیر را در مورد شخصی که دعوت می‌کنید ضمیمه کنید:

• نام کامل شخص.
• تاریخ تولد کامل.
• آدرس و شماره تلفن.
• نسبت شما با شخص.
• هدف از سفر.
• این شخص برای چه مدت قصد دارد در کانادا بماند.
• محل اقامت شخص در مدت زمانی که در کانادا به سر می‌برد کجا است و هزینه‌های خود را از کجا تامین می‌کند.
• چه زمانی قصد دارد کانادا را ترک کند.

● باید اطلاعات زیر را در مورد خودتان ضمیمه کنید:

• نام کامل شخص.
• تاریخ تولد کامل.
• آدرس و شماره تلفن.
• عنوان شغلی.
• آیا شهروند کانادا هستید یا اقامت دائم دارید.
• کپی مدرکی که موقعیت شما را در کانادا اثبات می‌کند مثل:

• اگر در کانادا متولد شده اید، گواهی تولد یا کارت شناسایی.
• کارت شهروندی کانادا، اگر شهروند کاندایی هستید.
کپی از کارت پی آر( کارت مربوط به اقامت دائم) یا سند لندینگ (IMM1000) اگر مقیم دائم هستید.
• جزئیات مربوط به خانواده، مثل نام و تاریخ تولد همسر و افراد تابعه ( ارائه این مدارک اجباری است).
• تعداد افرادی که در خانه شما زندگی می‌کنند اعم از خانواده یا افرادی که اسپانسر آنها شده اید.(ارائه این مدارک الزامی است).
• تعهد امضا شده از طرف شما برای ساپورت مالی پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ در طی مدتی که در کانادا مهمان هستند.
• سندی که ثابت کند درآمد شما از “میزان_حداقل_تعریف_شده” برای حمایت از نه تنها ولدین بلکه تمامی افرادی را که به همراه آنها دعوت می‌کنید، بیشتر است.

این اطلاعات فقط جهت راهنمایی است.
شما باید دعوتنامه را خودتان بنویسید. البته برخی از دفاتر صدور ویزا ممکن است از شما بخواهند که دعوتنامه را به صورت رسمی توسط دفاتر مربوط به این کار بنویسید.

همچنین در نظر داشته باشید سفارت کانادا مدتی است که وقتی ویزایی صادر میکند بصورت ویزای مالتیپل کانادا ویزای مربوطه صادر میشود.

منبع: CIC
https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/letter-invitation.html

میزان حداقل تعریف شده:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/application-forms-guides/guide-5256-applying-visitor-visa-temporary-resident-visa.html#incometables

wisa.ir به عنوان مشاور شما در زمینه اخذ ویزای تضمینی کانادا در خدمت شماست.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

 

در ادامه میخواهیم به اقامت کانادا بپردازیم

آیا با ازدواج در کانادا میتوان اقامت گرفت؟

سوالی که بسیاری از دوستان میپرسند. بلی میشود‌ اما لازم است توجه شما را به چند نکته مهم جلب کنم:
حتما حتما اسپانسر (یعنی کسی که دارای اقامت و یا شهروندی کاناداست و با شما ازدواج کرده است) باید اقامت فیزیکی در کانادا داشته باشد. به این نکته توجه کنید که این اقامت فیزیکی باید تا انتهای کار ادامه داشته باشد. زیرا اداره مهاجرت ممکن است در هر مرحله ای آپدیت مدارک را از شما بخواهد‌ که در صورت عدم حضور در کانادا قطعا به مشکل اساسی تبدیل خواهد شد.
صرف اینکه ازدواج صوری باشد و بعد اداره مهاجرت هم به راحتی این را از شما بپذیرد را از ذهنتان پاک کنید. برای اثبات ازدواج علاوه بر سند ازدواج، مدارک بسیاری را میخواهند. مثل ایمیل های رد و بدل شده، عکسهای مشترک، اجاره خانه مشترک، نامه ها، پیام ها، بیمه عمر (در صورت وجود) و … که نمیتوان به راحتی و به شکل صوری آنها را تهیه کرد.
برای اسپانسری همسر الزامی به داشتن کار و یا درآمد نیست.
ازدواج باید واقعا صورت گرفته باشد و فکر اینکه بتوانید با حالت Partnership اقامت دریافت کنید را از ذهنتان بیرون کنید. این کار برای ایرانیها بسیار دشوار است و اغلب مقبول نمی‌افتد.
حدود یک سال (کمتر و یا بیشتر ) زمان میبرد. البته ممکن است کوتاهتر شود.
اقامت شما دائمی بوده و دارای شرط و شروط نیست.
تقریبا یکی از راحت ترین و بی دردسر ترین روشهای مهاجرت به کانادا است.

wisa.ir به عنوان مشاور شما در زمینه اخذ ویزای تضمینی کانادا در خدمت شماست.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی

فرآیند دانشجویی به اقامت دائم کانادا
در حالیکه ۴۶‎٪ دانشجویان خارجی استان انتاریو را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند ، به ترتیب ۲۵‎٪ و ۱۳‎٪ دانشجویان به استان‌های بریتیش کلمبیا و کبک برای تحصیل می روند. کانادا یکی از ده کشور برتر دنیا برای دانشجویان خارجی جهت تحصیلات تکمیلی است و تعداد ویزاهای تحصیلی از سال ۲۰۰۸ تاکنون دو برابر شده است. از دلایل عمده علاقه به تحصیل در کانادا فرآیند تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار و نهایتا اقامت دائم کانادا است. در حالیکه دانشجویان از هند و چین اکثریت را تشکیل می دهند ، تعداد دانشجویان ایرانی کانادا طی سال‌های اخیر سه برابر شده است.
گزینه های پیش روی دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی شامل موارد ذیل است :

۱. اخذ ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی : دانشجویان خارجی که فارغ التحصیل دوره های آموزشی دولت کانادا باشند می توانند بعد از خاتمه تحصیل خود موفق به اخذ ویزای کار بدون نیاز به جاب افر بشوند.

۲. اخذ مجوز کار پاره وقت حین تحصیل : دانشجویان طی دوران تحصیل خود می توانند داخل دانشگاه یا خارج از آن مشغول به کار بشوند و تجربه کاری بدست آورند که علاوه بر منافع مالی ، جهت پیدا کردن شغل در آینده مفید خواهد بود.
۳. اخذ ویزای کار برای همسر دانشجو در کانادا : همسر دانشجو می تواند ویزای کار بدون نیاز به جاب افر اخذ کند که در حقیقت علاوه بر اینکه همراه دانشجو طی تحصیل در کانادا به صورت مستمر می تواند باقی بماند ، درآمد و کمک مالی به دانشجو خواهد بود.
۴. تقاضای اقامت دائم کانادا از طریق گواهینامه استانی : دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر برخی استان‌های کانادا از جمله انتاریو و بریتیش کلمبیا و کبک و غیره می توانند بعد از خاتمه تحصیل تقاضای گواهی از اداره مهاجرت استان محل تحصیل خود نمایند که به فرآیند پرونده اقامت دائم آنها کمک می کند
۵. تقاضای اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری : در حالیکه داشتن سابقه تحصیل در کانادا می تواند به متقاضی ۱۵ الی ۳۰ امتیاز بدهد ، تجربه کاری او در کانادا می تواند تا ۷۰ امتیاز داشته باشد. سابقه تحصیل و کار و سطح زبان انگلیسی یا فرانسه همسر در کانادا هم به جمع امتیاز متقاضی کمک می کند. متقاضی با ارائه جاب افر از کارفرمای کانادایی هم می تواند باعث افزایش امتیاز خود در جدول امتیازات اکسپرس انتری شود.
کسب امتیاز بیشتر در اکسپرس انتری به معنای شانس بیشتر در اخذ دعوتنامه برای تقاضای اقامت دائم است.

wisa.ir به عنوان مشاور شما در زمینه اخذ ویزای تضمینی کانادا در خدمت شماست.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

تلفن تماس: ۲۶۲۰۶۳۵۷  ۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

فواید تحصیل فرزندان در کانادا برای والدین

یکی از مسیرهای مهاجرتی که ما پیشنهاد می دهیم این است که برای تحصیل فرزند خود در کانادا اقدام نموده و یکی از والدین نیز همزمان و به عنوان همراه ویزای ۵ ساله مالتیپل دریافت کرده و به کانادا بیاید.
البته برای والد دیگر هم میشود ۴ یا ۵ ماه بعد ویزای توریستی را اخذ نمود.
درست است که ویزای والدین ویزای ویزیتوری بوده و امکان کار و تحصیل با این ویزا وجود ندارد. حال سوال اینجاست که چگونه می توان این شرایط را به اقامت تبدیل کرد؟
اگر فرزند شما در کانادا مشغول به تحصیل در مقاطع ابتدایی یا دبیرستان باشد و شما نیز به عنوان ویزیتور همراه ایشان در کانادا باشید، اگر در کالجی پذیرش بگیرید، احتمال گرفتن ویزای تحصیلی برای شما بالاتر می رود.
شما میتوانید در ابتدا برای یک دوره زبان کوتاه مدت (کمتر از ۶ ماه) اقدام کرده و پس از آن با اخذ تاییدیه گذراندن دوره زبان، برای یکی از دانشگاه ها و یا کالج ها اقدام نمایید.
اگر ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید و بعنوان مثال یک دوره یک و نیم ساله فوق لیسانس را در کانادا بخوانید و یا یک دوره تخصصی در کالج تحصیل نمایید، به راحتی میتوانید پس از آن با توجه به روش های موجود برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا، برای اقامت خود اقدام نمایید.

ضمنا وقتی دانشجو میشوید دو امتیاز مثبت برای شما فراهم میشود:

 تحصیل فرزند شما رایگان می‌شود.
امکان گرفتن ویزای کار بدون محدودیت برای همسر شما نیز فراهم می گردد. و این یعنی همسر شما اگر بتواند کار تخصصی پیدا کند، عملا مسیر مهاجرت برای شما هموار تر خواهد شد.

با توجه به شرایط گفته شده تحصیل فرزند شما در کانادا می تواند به عنوان یک پل عمل نموده و شرایط مطلوب تری را برای اخذ اقامت دائم شما فراهم نماید.