ویزای کانادا | ویزای تضمینی کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا | ویزای کانادا فوری | ویزای تضمینی کانادا | مهاجرت به کانادا | اقامت کانادا
ویزای کانادا

تماس wisa.ir

کانادا کشوری است که در شمالی ترین نقطه قاره آمریکا قرار دارد و از لحاظ مساحت نیز دومین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. در واقع باید گفت مساحت کانادا ۶ برابر ایران و۴۰ برابر انگلیس است! این کشور یکی از پیشرفته ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان است و می توان گفت یکی از بهترین مقصد های جهان برای اقامت هر فردی با هر نوع سلیقه و هدف به شمار می آید. تنوع اقلیمی و آب و هوایی کشور کانادا به قدری زیاد است که در برخی روزها دمای یک نقطه از آن تا ۳۰ درجه زیر صفر می‌رسد و این در حالی است که در همان روز دمای شهر دیگری مثبت ۳۰ درجه سانتی گراد است. سالیانه افراد زیادی در سراسر جهان برای دریافت اقامت کانادا تلاش می کنند. اما با هر انگیزه و هدفی که قصد سفر به کانادا را دارید در اولین مرحله باید برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمایید. آژانس شمیران گشت قصد دارد در این مقاله اطلاعات جامعی را در خصوص انواع ویزای کانادا، نحوه دریافت ویزای کانادا، مدارک لازم و هزینه های مربوطه در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهد.

ویزای کانادا

نکات اخذ ویزای کانادا از زبان مدیریت موسسه شمیران گشت

برای دریافت فرم ویزا کانادا به صفحه زیر مراجعه کنید.

انواع ویزای کانادا و شرایط گرفتن ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا

اگر فرد متقاضی ویزای کانادا قصد دارد با اهداف گردشگری وارد خاک این کشور شود باید برای اخذ ویزای توریستی اقدام نماید. گردشگر با این ویزا می تواند حداکثر به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشد.

 • انواع ویزای موقت کانادا بر اساس تعداد ورود و خروج به این کشور

با ویزای یک بار ورود و یا چند بار ورود تنها اجازه اقامت ۶ ماهه در کشور کانادا را خواهید داشت و پس از آن موظف هستید این کشور را ترک نمایید و یا مجددا برای ویزا اقدام کنید.

-ویزای یک بار ورود کانادا (single): این ویزا امکان ورود به کشور کانادا را فقط برای یک بار به شما می دهد. و در صورت خروج از کشور باید برای ورود مجدد به این کشور دوباره درخواست ویزا بدهید.

-ویزای چند بار ورود به کانادا (multiple) : این ویزا به شما اجازه می دهد که تا زمان معتبر بودن آن چند بار وارد کشور کانادا شوید. توصیه می شود ویزای توریستی کانادا را تا جای ممکن به صورت ویزای مولتی (Canada Multiple Visa) دریافت نمایید. البته این ویزا در ایران با نام هایی مثل ویزای ۵ ساله کانادا شناخته می شود. افرادی که ویزای مولتی کانادا را دارند می توانند حداکثر ۵ سال و یا تا زمان پایان اعتبار پاسپورت خود (هر کدام که زود تر موعد آن برسد) ، بدون هیچ محدودیتی وارد خاک کانادا شوند و هر بار تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. بعد از سپری شدن این ۶ ماه نیز به این علت که اعتبار این ویزا ۶ ماهه است باید از کشور خارج شده (حداقل به مدت ۶ ساعت) و دوباره به کشور بازگردند تا اقامت آنها برای ۶ ماه دیگر بلامانع گردد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی یکبار ورود و یا چندبار ورود کانادا می بایست از قبل مدارکی را آماده نموده و در موقع مقتضی به کارگزاری رسمی سفارت کانادا تقدیم نمایید. مدارک مورد نیار برای اخذ ویزای توریستی کانادا به شرح زیر می باشد:

داشتن 13 هزار دلار کانادا سرمایه به ازای هر نفر داشتن سابقه اخذ ویزای شینگن یا ویزای آمریکا
ارائه مدارک هویتی لازم از جمله پاسپورت معتبر، شناسنامه، کارت ملی و در صورت نیاز سند ازدواج پرداخت هزینه درخواست ویزای کانادا به میزان 100 دلار کانادا
ارائه ووچر هتل ارائه بلیط هواپیما
ارائه بیمه مسافرتی ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی حداقل 4 ماهه
ارائه ترجمه مدارک مورد نیاز اصل و کپی دعوتنامه ویزای توریستی (در صورت وجود)

فایل ویدئویی موسسه شمیران گشت درباره درخواست ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا، در واقع یک نوع ویزای توریستی ویژه برای والدین و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ فردی که در کانادا اقامت دائم دارد، محسوب می شود. یعنی به بیانی دیگر دعوت کننده باید فرزند و یا نوه متقاضی باشد.

در قوانین سوپر ویزای کانادا برای دعوت کننده شرایط خاصی نظر گرفته شده است. برای مثال حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از ۲۴۰۰۰ دلار در سال کمتر باشد؛ همچنین دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت نماید. البته دعوت شونده هم نیازمند نامه تاییده پزشک معتمد سفارت از سلامتی وی پیش از ورود به کانادا است تا از هزینه‌ های درمانی تحمیلی به دولت کانادا جلوگیری شود. این ویزا از نوع چند بار ورود است و دارندگان آن می توانند به ازای هر بار ورود به کشور حداکثر تا ۲ سال در کشور کانادا اقامت داشته باشند. البته اعتبار این ویزا ۱۰ ساله است اما به دلیل اعتبار ۵ ساله پاسپورت در ایران مدت اعتبار آن ۵ سال حساب خواهد شد.بعد از اتمام اعتبار پاسپورت متقاضی نیازی به اقدام مجدد برای ویزا نیست بلکه فقط کافی است برچسب سوپر ویزا بر روی پاسپورت جدید الصاق ‌شود.

ویزای کانادا

 

آژانس شمیران گشت به عنوان مشاور شما در زمینه اخذ ویزای تضمینی کانادا در خدمت شماست.

اطلاعات درباره ویزای کانادا را میتوانید در این صفحه مطالعه نمایید.

درصورت هرگونه سوال و یا درخواست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

ویزای کانادا با دعوتنامه

برخی مواقع وقتی برای دریافت ویزای کاناد اقدام می‌کنید برای اینکه درصد گرفتن ویزای کانادا بالاتر رود و اصطلاحا ویزای تضمینی کانادا داشته باشید از شما می‌خواهند که دعوتنامه‌ای از سوی شخصی که در کانادا اقامت دارد ارائه دهید. با آژانس شمیران گشت همراه باشید تا در این باره اطلاعات مفیدتری به دست آورید.

اطلاعات مربوط به شخص صادر کننده دعوتنامه

صدور دعوتنامه برای شخص یا اشخاص بدین معنا نیست که وقتی او به کانادا می‌رسد شما مسئولیت تمام و کمال هر گونه امور مربوط به آن شخص را عهده دار هستید. با این حال صادقانه دعوتنامه بنویسید. باید حقیقت را گفته و به تعهداتی که در دعوتنامه قید می‌کنید پایبند باشید.

نامه ( اگر دولت از شما می‌خواهد که نامه رسمی باشد، بهتر است از دفاتر مربوطه بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند) را برای شخصی که به کانادا دعوت می‌کنید بفرستید. سپس این شخص باید نامه را به سفارت یا کنسولگری در خارج از کانادا، جایی که برای دریافت ویزا اقدام کرده است تحویل دهد.

این اطلاعات فقط جهت راهنمایی است. شما باید دعوتنامه را خودتان بنویسید. البته برخی از دفاتر صدور ویزا ممکن است از شما بخواهند که دعوتنامه را به صورت رسمی توسط دفاتر مربوط به این کار بنویسید. همچنین در نظر داشته باشید سفارت کانادا مدتی است که وقتی ویزایی صادر میکند بصورت ویزای مالتیپل کانادا ویزای مربوطه صادر میشود.

منبع: CIC
https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/letter-invitation.html

میزان حداقل تعریف شده:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/application-forms-guides/guide-5256-applying-visitor-visa-temporary-resident-visa.html#incometables

 • کپی از کارت پی آر( کارت مربوط به اقامت دائم) یا سند لندینگ (IMM1000) اگر مقیم دائم هستید.
 • جزئیات مربوط به خانواده، مثل نام و تاریخ تولد همسر و افراد تابعه ( ارائه این مدارک اجباری است).
 • تعداد افرادی که در خانه شما زندگی می‌کنند اعم از خانواده یا افرادی که اسپانسر آنها شده اید.(ارائه این مدارک الزامی است).
 • تعهد امضا شده از طرف شما برای ساپورت مالی پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ در طی مدتی که در کانادا مهمان هستند.
 • سندی که ثابت کند درآمد شما از “میزان_حداقل_تعریف_شده” برای حمایت از نه تنها ولدین بلکه تمامی افرادی را که به همراه آنها دعوت می‌کنید، بیشتر است.

اطلاعات زیر را در مورد خودتان ضمیمه کنید:

 • نام کامل شخص.
 • تاریخ تولد کامل.
 • آدرس و شماره تلفن.
 • عنوان شغلی.
 • آیا شهروند کانادا هستید یا اقامت دائم دارید.
 • کپی مدرکی که موقعیت شما را در کانادا اثبات می‌کند مثل:
 • اگر در کانادا متولد شده اید، گواهی تولد یا کارت شناسایی.
 • کارت شهروندی کانادا، اگر شهروند کاندایی هستید.

اطلاعات زیر را در مورد شخصی که دعوت می‌کنید ضمیمه کنید:

 • نام کامل شخص.
 • تاریخ تولد کامل.
 • آدرس و شماره تلفن.
 • نسبت شما با شخص.
 • هدف از سفر.
 • این شخص برای چه مدت قصد دارد در کانادا بماند.
 • محل اقامت شخص در مدت زمانی که در کانادا به سر می‌برد کجا است و هزینه‌های خود را از کجا تامین می‌کند.
 • چه زمانی قصد دارد کانادا را ترک کند.

تبدیل ویزای دانشجویی به اقامت کانادا

گزینه های پیش روی دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی شامل موارد ذیل است :

۱اخذ ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی :

دانشجویان خارجی که فارغ التحصیل دوره های آموزشی دولت کانادا باشند می توانند بعد از خاتمه تحصیل خود موفق به اخذ ویزای کار بدون نیاز به جاب افر بشوند.

۲اخذ مجوز کار پاره وقت حین تحصیل :

دانشجویان طی دوران تحصیل خود می توانند داخل دانشگاه یا خارج از آن مشغول به کار بشوند و تجربه کاری بدست آورند که علاوه بر منافع مالی، جهت پیدا کردن شغل در آینده مفید خواهد بود.

۳اخذ ویزای کار برای همسر دانشجو در کانادا :

همسر دانشجو می تواند ویزای کار بدون نیاز به جاب افر اخذ کند که در حقیقت علاوه بر اینکه همراه دانشجو طی تحصیل در کانادا به صورت مستمر می تواند باقی بماند ، درآمد و کمک مالی به دانشجو خواهد بود.

۴تقاضای اقامت دائم کانادا از طریق گواهینامه استانی :

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر برخی استان‌های کانادا از جمله انتاریو و بریتیش کلمبیا و کبک و غیره می توانند بعد از خاتمه تحصیل تقاضای گواهی از اداره مهاجرت استان محل تحصیل خود نمایند که به فرآیند پرونده اقامت دائم آنها کمک می کند

۵تقاضای اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری :

در حالیکه داشتن سابقه تحصیل در کانادا می تواند به متقاضی ۱۵ الی ۳۰ امتیاز بدهد، تجربه کاری او در کانادا می تواند تا ۷۰ امتیاز داشته باشد. سابقه تحصیل و کار و سطح زبان انگلیسی یا فرانسه همسر در کانادا هم به جمع امتیاز متقاضی کمک می کند. متقاضی با ارائه جاب افر از کارفرمای کانادایی هم می تواند باعث افزایش امتیاز خود در جدول امتیازات اکسپرس انتری شود.
کسب امتیاز بیشتر در اکسپرس انتری به معنای شانس بیشتر در اخذ دعوتنامه برای تقاضای اقامت دائم است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

مدارک پذیرش:

مدرسه یا دانشگاه مورد نظر باید نامه پذیرش را کامل کرده و برایتان ارسال نماید و شما نیز باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارسال کنید.

مدارک شناسایی:

پاسپورت متقاضی و همراهان و ۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ زمینه سفید از متقاضی و هر یک از همراهان به انضمام نام و تاریخ تولد هر فرد در پشت عکس

 

مدارک مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا:

 • نامه بانک از کانادا در صورتی که پولتان را به کانادا فرستاده اید
 • نامه وام دانشجویی از موسسه مالی
 • نامه تمکن مالی به انضمام مبلغ مبدل به دلار کانادا
 • فیش واریزی تحصیل
 • نامه مالی ساپورت کننده؛ (شخصی یا موسسه )

گفتنی است با دریافت ویزای تحصیلی فرزندان مسیر مهاجرتی جدیدی به منظور اخذ اقامت در کانادا برای والدین آنها ایجاد خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر از این موضوع با مشاوران ما تماس بگیرید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

در حالیکه ۴۶‎٪ دانشجویان خارجی استان انتاریو را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، به ترتیب ۲۵‎٪ و ۱۳‎٪ دانشجویان به استان‌های بریتیش کلمبیا و کبک برای تحصیل می روند. کانادا یکی از ده کشور برتر دنیا برای دانشجویان خارجی جهت تحصیلات تکمیلی است و تعداد ویزاهای تحصیلی از سال ۲۰۰۸ تاکنون دو برابر شده است. از دلایل عمده علاقه به تحصیل در کانادا فرآیند تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار و نهایتا اقامت دائم کانادا است. در حالیکه دانشجویان از هند و چین اکثریت را تشکیل می دهند، تعداد دانشجویان ایرانی کانادا طی سال‌های اخیر سه برابر شده است. چنانچه قصد ادامه تحصیل در کانادا برای مدت بیشتر از ۶ ماه را دارید، باید برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید. با دریافت پذیرش تحصیلی یا نامه پذیرش از دانشگاه های کانادا (نامه Quack در استان کبک) می توانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید. مقاطع بالاتر از دیپلم باید از مؤسسات مورد قبول اداره مهاجرت و شهروندی کانادا نامه پذیرش دریافت نمایند. هر کدام از مؤسسات معتبر آموزشی کانادا دارای یک کد یکتای DLI هستند که این کد می بایست در نامه تقاضای ویزای تحصیلی کانادا وارد شود. برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا نیز باید از مدارس این کشور نامه پذیرش دریافت نمایید. لیست مؤسسه های معتبر هر استان در سایت وزارت آموزش و پرورش کانادا موجود است. برای متقاضیان ویزای تحصیلی کوچکتر از ۱۸ سال، نیاز به فردی برای تحویل نامه به اداره مهاجرت و همچنین پذیرش مسئولیت فرزندی است. متقاضیان ایرانی خواهان ویزای تحصیلی کانادا نیازی به انجام آزمایش های پزشکی و دریافت سو پیشینه نخواهند داشت. با دریافت ویزای تحصیلی کانادا شما می توانید تا پایان اعتبار این ویزا بدون هیچ محدودیتی به این کشور سفر کنید. پس از دریافت پاسخ مثبت اداره مهاجرت، در ابتدا ویزا به صورت کوتاه مدت در پاسپورت شما درج می شود که در زمان ورود به کشور کانادا، مسئول مربوطه برای شما ویزای تحصیلی صادر خواهد کرد. به همین منظور حتما باید نامه دریافت شده از اداره مهاجرت کانادا، هنگام ورود به خاک این کشور همراه شما باشد.

 • ویزای همراه کانادا از طریق تحصیل

یکی از دغدغه‌ های مهم تمامی والدینی که فرزندان آنها در خارج از کشور درس می خوانند، شکل و کیفیت زندگی، وضعیت اسکان و تغذیه آنها دور از خانه و خانواده است. تمامی این مسائل موجب می شود تا والدین تصمیم بگیرند با بهره مندی از ویزای همراه تحصیلی کانادا در دوران تحصیل در کنار فرزندان خود باشند. این نگرانی در مقاطع بالاتر تحصیل نیز دیده می شود و به همین جهت خیلی ها تاکید دارند تا در کنار همسر و یا فرزندانشان دوران تحصیل خود را سپری کنند. برای دریافت ویزای همراه کانادا دو روش وجود دارد.

در روش اول همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل در دانشگاه و یا مدرسه، والدین نیز می توانند ویزای همراه کانادا را با اعتباری ۶ ماهه دریافت کنند. به این نوع ویزا، ویزای توریستی (TRV) گفته می شود. همچنین در این نوع ویزا در صورتی که یکی از والدین دارای ویزای کار یا تحصیل در کانادا باشد، فرزندان آنها برای دریافت ویزای تحصیلی می توانند بدون ارائه نامه قبولی از مدارس اقدام نمایند.

در روش دوم یعنی ویزای اجازه کار (OPEN WORK PERMIT) به همسر دانشجوی در حین تحصیل اجازه داده می شود که برای ویزای کار اقدام نماید. در واقع این ویزا به همسر متقاضی این امکان را می دهد تا به صورت تمام‌ وقت و حتی بدون نیاز به دریافت مجوز درکانادا کار یا تحصیل کند. برای اطلاع از چگونگی دریافت هر کدام از این ویزاها می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

 • مزایای تحصیل فرزندان در کانادا برای والدین

یکی از مسیرهای مهاجرتی که ما پیشنهاد می دهیم این است که برای تحصیل فرزند خود در کانادا اقدام نموده و یکی از والدین نیز همزمان و به عنوان همراه ویزای ۵ ساله مالتیپل دریافت کرده و به کانادا بیاید.
البته برای والد دیگر هم میشود ۴ یا ۵ ماه بعد ویزای توریستی را اخذ نمود.
درست است که ویزای والدین ویزای ویزیتوری بوده و امکان کار و تحصیل با این ویزا وجود ندارد. حال سوال اینجاست که چگونه می توان این شرایط را به اقامت تبدیل کرد؟
اگر فرزند شما در کانادا مشغول به تحصیل در مقاطع ابتدایی یا دبیرستان باشد و شما نیز به عنوان ویزیتور همراه ایشان در کانادا باشید، اگر در کالجی پذیرش بگیرید، احتمال گرفتن ویزای تحصیلی برای شما بالاتر می رود.
شما میتوانید در ابتدا برای یک دوره زبان کوتاه مدت (کمتر از ۶ ماه) اقدام کرده و پس از آن با اخذ تاییدیه گذراندن دوره زبان، برای یکی از دانشگاه ها و یا کالج ها اقدام نمایید.
اگر ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید و بعنوان مثال یک دوره یک و نیم ساله فوق لیسانس را در کانادا بخوانید و یا یک دوره تخصصی در کالج تحصیل نمایید، به راحتی میتوانید پس از آن با توجه به روش های موجود برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا، برای اقامت خود اقدام نمایید.

ضمنا وقتی دانشجو میشوید دو امتیاز مثبت برای شما فراهم میشود:

 • تحصیل فرزند شما رایگان می‌شود.
 • امکان گرفتن ویزای کار بدون محدودیت برای همسر شما نیز فراهم می گردد. و این یعنی همسر شما اگر بتواند کار تخصصی پیدا کند، عملا مسیر مهاجرت برای شما هموار تر خواهد شد.

با توجه به شرایط گفته شده تحصیل فرزند شما در کانادا می تواند به عنوان یک پل عمل نموده و شرایط مطلوب تری را برای اخذ اقامت دائم شما فراهم نماید.

مدارک اخذ ویزای کار کانادا

 • درخواست فرم مجوز کار
 • تأییدیه اداره منابع انسانی (LMO) صادر شده از سوی اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا (در صورت لزوم)
 • ارائه پیشنهاد شغلی کارفرما با شرح عنوان شغلی، حقوق دریافتی و مزایای کاری
 • اثبات صلاحیت کاری در کانادا

ویزای کار کانادا

با توجه به قوانین مهاجرتی کشور کانادا در خصوص نحوه صدور ویزای کاری، کلیه ساکنین کانادا به غیر از شهروندان و مقیمان دائم آن، به منظور کار در این کشور، به ویزای کاری از اداره مهاجرت و پناهندگی کانادانیاز دارند. گفتنی است با ویزای کاری کانادا شما نمی توانید در این کشور اقامت دائم پیدا کند و لازم است از طریق مهاجرت ساکن دائم شوید. البته با دریافت ویزای کاری، همسر و فرزندان شما اجازه دارند تا با شما به این کشور بیایند و برای تحصیل یا کار اقدام کنند. از شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری کانادا، داشتن پیشنهاد کاری یا قرارداد شغلی از سوی کارفرمای معتبر کانادایی است. در واقع ارزیابی بازار کار یا همان (LMIA) سندی از جانب دولت کانادا مبنی بر اجازه استخدام کارمند خارجی است و کارفرمای کانادایی شما نیز با استفاده از همین فرم شما را استخدام خواهد کرد. اثبات پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای معتبر کانادایی برای دریافت ویزای کاری کانادا لازم خواهد بود. اما همانطور که در بخش ویزای کاری همراه توضیح داده شد برای ویزای OPEN WORK PERMIT نیازی به ارائه گواهی شغلی نخواهد بود. البته اخذ ویزای کاری همراه فقط در شرایطی همچون همراهی با همسر و یا فرزند ممکن خواهد بود.

ویزای ازدواج کانادا

اغلب افراد ویزای ازدواج کانادا را با نام اسپانسر کردن همسر می شناسند. در این ویزا، فردی که می خواهد همسرش را برای مهاجرت معرفی کند باید دارای شرایط خاصی باشد. مثلا باید حتما اقامت دائم داشته یا شهروند کانادایی باشد. متقاضی ازدواج در خارج از کانادا نیز باید یک خویشاوند درجه یک در این کشور داشته باشد که او را حمایت مالی نماید. طبق قوانین ویزای ازدواج کانادایی، متقاضی باید به مدت ۲ سال به همراه همسر خویش از زمان دریافت اقامت دائم کانادا در یک رابطه قانونی زندگی کرده باشد و گرنه ویزای کشور کانادا برای وی لغو خواهد شد.

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

سوالی که بسیاری از دوستان میپرسند این است که: آیا با ازدواج در کانادا میتوان اقامت گرفت؟. بلی میشود‌ اما لازم است توجه شما را به چند نکته مهم جلب کنیم:
هماهنطور که گفته شد حتما حتما اسپانسر (یعنی کسی که دارای اقامت و یا شهروندی کاناداست و با شما ازدواج کرده است) باید اقامت فیزیکی در کانادا داشته باشد. به این نکته توجه کنید که این اقامت فیزیکی باید تا انتهای کار ادامه داشته باشد. زیرا اداره مهاجرت ممکن است در هر مرحله ای آپدیت مدارک را از شما بخواهد‌ که در صورت عدم حضور در کانادا قطعا به مشکل اساسی تبدیل خواهد شد.
صرف اینکه ازدواج صوری باشد و بعد اداره مهاجرت هم به راحتی این را از شما بپذیرد را از ذهنتان پاک کنید. برای اثبات ازدواج علاوه بر سند ازدواج، مدارک بسیاری را میخواهند. مثل ایمیل های رد و بدل شده، عکسهای مشترک، اجاره خانه مشترک، نامه ها، پیام ها، بیمه عمر (در صورت وجود) و … که نمیتوان به راحتی و به شکل صوری آنها را تهیه کرد.
برای اسپانسری همسر الزامی به داشتن کار و یا درآمد نیست.
ازدواج باید واقعا صورت گرفته باشد و فکر اینکه بتوانید با حالت Partnership اقامت دریافت کنید را از ذهنتان بیرون کنید. این کار برای ایرانیها بسیار دشوار است و اغلب مقبول نمی‌افتد.
حدود یک سال (کمتر و یا بیشتر ) زمان میبرد. البته ممکن است کوتاهتر شود.
اقامت شما دائمی بوده و دارای شرط و شروط نیست.
ازدواج با فرد کانادایی یکی از راحت ترین و بی دردسر ترین روشهای مهاجرت به کانادا است.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

 ۰۲۱-۲۶۲۰۶۳۵۷ – ۰۲۱-۲۶۲۰۶۴۷۹

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

ویزای کار کانادا برای پزشکان

در حال حاضر کشور کانادا به شدت به پزشک نیاز دارد. بنابراین یکی از راه های دریافت ویزای فوری کانادا می تواند تقاضا برای ویزای پزشکی باشد. پزشکانی که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند می توانند از طریق روش Federal Skilled worker ویزای کانادا را دریافت نمایند. لازم به ذکر است پزشکان متخصص برای درخواست ویزای پزشکی باید مدرک معتبر از دانشگاه و حرفه تخصصی خود ارائه دهند. علاوه بر این در رویال کالج کانادا از آنها آزمونی گرفته می شود و نتیجه آن در پرونده ضمیمه می گردد. پروانه پزشکی نیز باید از سازمان معتبر پزشکی دریافت شود. دریافت ویزای کانادا برای دندانپزشکان هم نیازمند گذراندن ۴ سال دوره تحصیلی و ارائه مدرک معتبر است. پس از ارسال مدارک مربوطه به سازمان مهاجرت کانادا با توجه به مواردی همچون میزان تحصیلات، دانش زبان انگلیسی، تجربه کاری، سن و سازگاری با کانادا به شما امتیاز داده می شود. در صورتی که بتوانید امتیاز مورد نیاز این ویزا را کسب نمایید موفق به اخذ ویزای کانادا خواهید شد.

قوانین اخذ اقامت موقت کانادا

در این مطلب به برخی از قوانین مهم در خصوص Temporary Resident Visa – TRV یا همان اقامت موقت کانادا میپردازیم. ویزیتورها یا همان توریست ها با ویزای توریستی کانادا و دانشجو ها با ویزای دانشجویی کانادا و کارگران که قصد مهاجرت به کانادا را دارند با ویزای کار کانادا، در این دسته از ویزا قرار میگیرند. در صورتی که آفیسر قانع شود که متقاضی ورود به کانادا از نظر امنیتی مشکلی نداشته و قصد اقامت او در کانادا موقت است، او ویزای اقامت موقت کانادا را صادر خواهد کرد. در این گروه از ویزا متقاضی نباید قصد اقامت دائم کانادا را داشته باشد. اگر آفیسر به این نتیجه برسد که متقاضی اخذ ویزای کانادا قصد ماندن در کانادا را دارد و نمی‌خواهد در پایان دوره ویزای خود کانادا را ترک کند، این ویزا به او داده نخواهد شد.

نکته مهم اگر دارای ویزای موقت کانادا TRV هستید و همزمان برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کرده اید، باید در هنگام صدور اقامت دائم در خارج از کانادا باشید، در غیر اینصورت آفیسر پرونده شما را مردود خواهد کرد. همسر شما از این قاعده مستثنی است.

موارد تاثیرگذار در تصمیم آفیسر جهت صدور ویزای موقت کانادا

 • آیا متقاضی قصد و توانایی ترک کانادا پس از پایان دوره ویزای خود را دارد؟
 • هدف متقاضی از به کانادا آمدن چیست؟
 • آیا برنامه مشخص و دقیقی دارد؟
 • وابستگی های متقاضی به کشور خود متقاضی برای چه مدتی درخواست ویزا میکند؟
 • آیا این طول مدت منطقی است؟
 • شرایط فرد یا شرکت دعوت کننده چطور است؟‌
 • سابقه ویزا و سفرهای قبلی متقاضی شرایط مالی و دارایی و ارزش دارایی های متقاضی آیا متقاضی جرم و جنایتی داشته؟
 • آیا متقاضی بیماری پر هزینه دارد؟

محل اقدام برای درخواست ویزای اقامت موقت کانادا متقاضی اخذ ویزای اقامت موقت کانادا میتواند در یکی از دو محل ذکر شده درخواست خود را ثبت کند:

 1. محل تولد متقاضی
 2. کشوری که متقاضی به صورت قانونی اجازه زندگی در آن را دارد.

تمدید اقامت موقت کانادا

اگر متقاضی قصد تمدید اقامت موقت خود را در خاک کانادا دارد، او میبایست یک ماه مانده به پایان مهلت ویزا، درخواست خود را به اداره مهاجرت ارسال کند.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

هزینه اخذ ویزای کانادا

گرفتن ویزای کانادا نیازمند پرداخت هزینه های جاری و لازم آن است. هزینه هایی همچون هزینه گرفتن وقت سفارت از کارگزاری vfsglobal، هزینه انگشت نگاری بیومتریک، هزینه بیمه مسافرتی، ووچر هتل، …. . در جدول زیر خلاصه هزینه های مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا را تقدیم حضورتان کرده ایم:

نوع ویزا هزینه انگشت نگاری بیومتریک هزینه بررسی پرونده هزینه کلی به دلار کانادا
ویزای توریستی کانادا 85 100  185
ویزای تحصیلی کانادا 85 150 235
ویزای کاری کانادا 85 155 240

ریجکتی ویزای کانادا و نحوه رفع ریجکتی

هر ساله پرونده بخش قابل توجهی از متقاضیان ویزای کانادا به دلایل به ظاهر بی اهمیت و کوچک رد می شود. دلایلی همچون توجه نکردن به تاریخ اعتبار مدارک، کامل نبودن مدارک در زمان ارسال به کارگزاری، و یا خطای بزرگتری مانند جعل مدارک مورد نیاز و یا کافی نبودن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های حضور در کانادا در مدت اعتبار ویزا. همچنین در پاره ای از موادر افسر ویزای کانادا قانع نمی شود که شما قصد بارگشت به ایران را پس از اتمام اعتبار ویزای خود دارید و در نتیجه درخواست ویزای کانادای شما را رد یا به اصطلاح ریجکت می کند. خوشبختانه امکان نگارش نامه اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا وجود دارد و شمیران گشت در این زمینه می تواند شما را راهنمایی نماید. البته این نامه همانند تیری در تاریکی بوده و هیچ تضمینی برای تغییر تصمیم سفارت کانادا برای اعطای ویزا به متقاضی ندارد.

گرفتن وقت سفارت کانادا

سفارت کشور کانادا از سال 1391 بنا به دلایل سیاسی و با توجه به یکجانبه کشور کانادا تعطیل می باشد و کلیه امور مربوط به ویزای کانادا برای ایرانیان در سفارت کانادا در کشورهای ترکیه (شهرهای آنکارا و استانبول)، امارات متحده عربی، ارمنستان و گرجستان صورت می پذیرند. لذا متقاضیان ویزای کانادا می بایست از مراجعه به سفارت کانادا در تهران به دلیل بسته بودن آن اجتناب کنند. کارگزاری vfsglobal امور مربوط به وقت سفارت، جمع آوری مدارک و همچنین انگشت نگاری بیومتریک را از طرف سفارت کانادا انجام می دهد و طبعاً بابت آن از متقاضی یا متقاضیان هزینه مشخصی را دریافت می نماید. طریقه گرفتن وقت سفارت نیز به این شکل است که می بایست به وبسایت vfs در ترکیه و یا وبسایت vfs در امارات متحده عربی مراجعه نموده و مراحل گرفتن وقت سفارت و تشکیل پرونده را انجام دهید. شرکت vfs مورد تایید VAC که مرجع صدور ویزای کانادا می باشد است و توسط این مرجع برای گرفتن وقت سفارت و طی ردن روند اخذ ویزای کانادا معرفی شده است. برای گرفتن ویزای کانادا و یا وقت سفارت کانادا می توانید با شمیران گشت مشورت نمایید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 93

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!