اخذ ویزای شینگن در یک نگاه

بررسی شرایط گرفتن ویزا شینگن بصورت خلاصه
شرایط کلی اخذ ویزای شینگن تمکن مالی به میزان لازم، گردش حساب مناسب، داشتن دعوتنامه (اختیاری است)
میزان تمکن مالی لازم حداقل 150 میلیون تومان
گردش حساب سه ماهه به یورو
هزینه تهیه پکیج اخذ ویزای شمیران گشت 150 یورو
هزینه اخذ ویزای تورستی از 80 یورو
هزینه گرفتن وقت سفارت توسط شمیران گشت 300 هزار تومان
نحوه تعیین وقت سفارت بصورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه به سفارت
زمان باز شدن وقت سفارت از 1 ساعت تا 5 ماه
مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن عکس پاسپورتی، مدرک و اسناد شناسایی معتبر، اطلاعات متقاضی، مدرک و اسناد ترجمه و تایید شده
میزان ریجکتی 10% تقاضاها

ویدئوی موسسه شمیران گشت در زمینه ویزای شینگن

برای ورود به اکثر کشورهای اروپایی نیاز به گرفتن ویزا دارید. این نوع ویزا، ویزای شینگن نام دارد که به دو نوع کوتاه مدت و بلندمدت، سینگل و مالتیپل تقسیم بندی می شود. هر کشور نیز شرایط منحصر به خود را برای اعطای ویزا تعریف کرده است. لذا دانستن شرایط اخذ ویزای شینگن حائز اهمیت است. در این ویدئو درباره ویزای شینگن و نحوه گرفتن ویزای شنگن صحبت کرده ایم.

همه چیز درباره ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست؟ موافقت نامه‌ ای است که به برداشته شدن مرز بین ۶ کشور اروپایی انجامید و امکان مسافرت بدون روادید بین این کشورها را فراهم کرد. این پیمان در سال ۱۹۸۵ بین پنج کشور اروپای غربی به امضا رسید و کشورهای دیگر به تدریج به این پیمان ملحق شدند و در حال حاضر ۲۶ کشور اروپایی از قوانین این پیمان پیروی می‌کنند. گرد آوری شده توسط آژانس شمیران گشت و ما به شما پیشنهاد می‌دهیم مطالبی در مورد قوانین ویزای شنگن را مطالعه کنید.

کشورهای ویزای شینگن

موافقتنامه شینگن در سال ۱۹۸۵در لوکزامبورگ از سوی بلژیک، فرانسه، آلمان غربی، هلند و لوکزامبورگ به امضا رسید. تمام کشورهای اتحادیه اروپا بجز بریتانیا و ایرلند وارد این پیمان شده‌اند و در حال حاضر ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن هستند.

این ۲۶ کشور عبارت اند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس. اگر اطلاعات بیشتری میخواهید کسب کنید میتوانید از موسسه شینگن هم بازدید کنید.

البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن، کره جنوبی و مالزی نیازی به گرفتن ویزا – ویزای شینگن ندارند و می توانند به مدت حداکثر۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.

کشورهای شینگن

کشورهای شینگن

ویزای شینگن شمیران گشت

شمیران گشت مجری تخصصی اخذ ویزای کشورهای اروپایی و کانادا

با ما تماس بگیرید ، مشاوره رایگان:   ۰۲۱۲۶۲۰۶۳۵۷    – ۰۲۱۲۶۲۰۶۴۷۹

ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شنگن برای سفر سریع‌تر و آسان‌تر بین تمام کشورهای اتحادیه اروپا که عضو این پیمان هستند، استفاده می شود. در واقع زمانی که برچسب ویزای شینگن در پاسپورت شما باشد می توانید به راحتی به یکی از کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. این کشورها عبارتند از: آلمان، فرانسه، سوئد، دانمارک، یونان، استونی، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا، ایسلند، لوکزامبورگ، لتونی، لیتوانی، هلند، مالت، لهستان، نروژ، پرتغال، اسلوونی، چک، مجارستان، اتریش و بلژیک. البته لازم به ذکر است شما برای ورود به حوزه شینگن می بایست در ابتدا به کشوری سفر کنید که از آن ویزای شینگن دریافت کرده اید.

برای مثال در صورتی که شما ویزای خود را از کشور آلمان دریافت کرده اید باید ورودتان نیز به همین کشور باشد. در واقع این کشور مقصد اصلی شما خواهد بود و مکانی است که بیشترین زمان سفر خود را در آن سپری خواهید کرد. پس از آن  شما می توانید کاملا آزادانه در مدت زمان اعتبار ویزای خود به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کنید. اما همانطور که می دانید برخی از کشورها مانند ایرلند و انگلیس در قرارداد کشورهای شینگن قرار ندارند و بنابراین برای سفر به این کشورها باید ویزای خود آنها را دریافت کرد.

علاوه براین چنانچه می خواهید ویزای شینگن را با استفاده از دعوت نامه دریافت نمایید باید این دعوت نامه از شخصی با موقعیت اجتماعی خوب و یا شرکتی معتبر دریافت گردد تا در موفقیت شما تاثیرگذار باشد. ویزای شینگن به عنوان یکی از معتبرترین ویزا های دنیا شناخته می شود، بنابراین به علت ارزش بالایی که دارد گرفتن آن نیز ملزم به داشتن یک سری شرایط خاص خواهد بود. در ادامه به مهم ترین مسائل مربوط به ویزای شینگن می پردازیم.

انواع ویزای شینگن

ویزای اتحادیه شینگن (USV)

ویزای اتحادیه شینگن (USV) در حقیقت همان ویزای توریستی برای گردشگرانی است که می خواهند به کشورهای اروپایی حوزه شینگن سفر کنند. با گرفتن این نوع از ویزا شما می توانید برای حداکثر ۹۰ روز در هر شش ماه به کشورهای ناحیه شینگن مجوز ورود پیدا کنید. زمان شروع این تاریخ نیز از زمان ورود به یکی از این کشورها حساب می شود. ویزای اتحادیه شینگن (USV) به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود:

ویزای نوع A 

این نوع ویزا به شما اجازه ترانزیت فرودگاهی را خواهد داد. در حقیقت شما با در دست داشتن آن اجازه پیدا می کنید تا مثلا از یکی از فرودگاه های کشورهای حوزه شینگن برای تعویض پرواز خود استفاده کرده و بلافاصله به کشوری خارج از محدوده شینگن سفر کنید. اعتبار این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه ‌های کشورهای محدوده شینگن است. باید گفت این نوع ویزا به هیچ عنوان به مسافر اجازه ترک کردن فرودگاه کشور عضو پیمان شینگن را نمی دهد بلکه تنها به جهت تعویض پرواز برای مقصدی دیگر از آن استفاده خواهد شد.

ویزای نوع B 

ویزای شینگن نوع B نیز نوعی ویزای عبور و ترانزیت فرودگاهی است، با این تفاوت که در این ویزا به مسافر یک مهلت ۵ روزه داده می شود تا از خاک کشوری در منطقه شینگن عبور کند و به کشوری در خارج از محدوده شینگن سفر کند.

ویزای نوع C 

ویزای شینگن نوع C ویزایی با روادیدکوتاه‌ مدت است و به شما امکان اقامت در کشورهای ناحیه شینگن را مطابق با مهلت داده شده می دهد. به عبارتی دیگر شما با داشتن ویزای نوع  C برای مدت زمانی مشخص امکان اقامت و سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن را خواهید داشت.افراد دارای ویزای نوع C با توجه به شرایط و همچنین هدف سفر خود، توانایی دریافت ویزاهای یک بار ورود، دو بار ورود و یا چند بار ورود را خواهند داشت. در زیر توضیح مختصری در مورد هر یک از این سه ویزای نوع C بیان شده است.

ویزای نوع D یا ویزای ملی 

ویزای نوع D که به ویزای ملی نیز مشهور است برای افرادی است که با یک هدف معین و در یک بازه زمانی مشخص و محدود قصد اقامت در یکی ازکشورهای حوزه شینگن را خواهند داشت . بعد از اتمام مدت زمان تعیین شده به کشور مبدا باز خواهند گشت. همچنین ویژگی دیگر این است که افراد با ویزای نوع D قصد سفر و یا اقامت در دیگر کشورهای ناحیه شینگن را ندارند. ویزای نوع D نیز  به دو دسته مجزا به نام های ویزای یک بار ورود (سینگل ) و ویزای چند بار ورود(مولتی )تقسیم بندی می شود.

ویزای اعتبار محدود منطقه ای محدوده (LTV)

ویزای اعتبار محدود ویزایی است که اغلب در شرایط خاصی صادر می شود. در واقع شما با داشتن این نوع ویزا تنها می توانید  به مکان ها و یا مناطق تعیین شده و محدودی سفر کنید که از قبل در زمان اخذ ویزا به شما اعلام شده است. گفتنی است این نوع ویزا در مناطقی به غیر از مناطق مشخص شده اعتباری ندارد و به این ترتیب دارندگان آن اجازه سفر و ورود به هیچ کدام از مناطق دیگر را نخواهند داشت.

انواع ویزای نوع C

ویزای یک‌بار ورود (سینگل):

از این نوع ویزا همانطور که از اسمش مشخص است تنها می توان برای یک بار ورود به کشورهای ناحیه شینگن استفاده کرد. توجه کنید با داشتن این ویزا با ترک کشور مقصد حتی اگر مدت زمان اقامتتان هم به پایان نرسیده باشد ویزای شما منقضی خواهد شد. این بدان معناست که شما تنها برای یک بار می توانید تحت هر شرایطی از این نوع ویزا برای ورود به کشورهای عضو پیمان شینگن در بازه زمانی مشخص استفاده نمایید.

لازم به ذکر است تنها با در اختیار داشتن ویزای شینگن مجوز ورود به همه کشورهای منطقه شینگن را نخواهید داشت؛ به عنوان مثال: ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا با نام روادید متحدالشکل کوتاه مدت (ویزای شینگن) به منظور اقامت حداکثر ۹۰ روزه در مدت زمان ۱۸۰ روزه برای سفر به ناحیه شینگن صادر می‌شوند، اما مشروط بر اینکه شما مقصد اصلی سفر خود را ایتالیا انتخاب کرده باشید و یا فقط در ایتالیا اقامت کنید.از طرفی کشورهای عضو این پیمان می توانند در فرودگاه و مبادی ورودی کشورشان از ورود مسافرانی که دستورالعمل فوق را در نظر نگرفته اند جلوگیری نمایند.

ویزای دو بار ورود:

شرایط ویزای دوبار ورود با ویزای سینگل تقریبا مشابه است یعنی می توانید در بازه زمانی مشخص شده به کشورهای این ناحیه سفر نمایید، البته با این تفاوت که مسافر مجوز ورود به کشور مقصد را  تا دو مرتبه خواهد داشت. نکته قابل توجه در خصوص این ویزا نیز ، دقت به محدوده زمانی مشخص شده برای استفاده از این دوبار فرصت است.

ویزای چند بار ورود (مالتیپل):

این ویزا در تعداد ورود به کشورهای ناحیه شینگن محدودیتی ندارد. در واقع تنها محدودیت این ویزا بازه زمانی استفاده از آن است. اعتبار ویزای چندبار ورود به ازای هر ۶ ماه از سال ۹۰ روز  است و این زمان درست به محض ورود مسافر به یکی از کشورهای محدوده شینگن آغاز می شود. شما با ویزای مولتیپل می توانید به کشورهای مختلف عضو اتحادیه شینگن سفر کنید.

انواع ویزای نوع D

ویزای نوع D به افراد زیر تعلق خواهد گرفت:

افرادی که به منظور ادامه تحصیل، کار و یا دریافت اقامت دائم ملزم هستند در یکی از کشورهای این منطقه حضور داشته ‌باشند. برای مثال هنگامی که دانشجویان بین المللی قصد دارند برای ادامه تحصیل در یکی از دوره های آموزشی کشورهای عضو پیمان شینگن اقدام نمایند می توانند ویزایِ شنگنِ یک ساله دریافت نمایند و چنانچه به اقامت بیشتری نیاز پیدا کردند امکان تمدید ویزا برای آنها وجود دارد.

افرادی که به علت وضعیت پزشکی خود نیاز دارند برای مدتی مشخص در منطقه شینگن اقامت داشته باشند نیز می توانند ویزای نوع D را دریافت نمایند.

دانشمندان، ورزشکاران و هنرمندانی که برای به اشتراک گذاشتن مهارت و تخصص خود قصد سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند.

دانشجویانی که برای مدت مشخص مثلا کمتر از یک سال، با هدف کار یا انجام پژوهش های علمی در موسسات معتبر و یا در مراکز تحقیقاتی، قصد اقامت در کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند که در این صورت با بررسی سوابق شخص متقاضی و اعضای خانواده اش امکان صدور این ویزا فراهم خواهد شد.

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

به منظور دریافت ویزای شینگن در اولین اقدام باید کشور مورد نظر خود را به عنوان مقصد اصلی در نظر بگیرید. البته شرایط تمامی کشورهای حوزه شینگن برای صدور این ویزا یکسان نیست و برخی از آنها دارای شرایط دشوارتری هستند. اما به طور کلی برای اخذ ویزای شینگن بیشتر شرایط یکسان هستند و به مدرک و اسناد شما مربوط می شوند. این مدرک و اسناد باید اثباتی بر بازگشت شما به ایران باشند بنابراین اگر نتوانید بازگشت خود را اثبات کنید، درخواست شما برای ویزای شینگن توسط سفارت رد خواهد شد، در واقع کشورهای توریستی با این اقدامات می خواهند از تسخیر خاکشان توسط گردشگران خارجی جلوگیری نمایند.

علاوه بر این دریافت ویزای شنگن با ارائه مدرک و اسناد مورد نیاز امکان پذیر است که در وقت سفارت می بایست آنها را به صورت ترجمه شده به سفارت تحویل دهید. این مدرک و اسناد با توجه به کشوری که قصد سفر به آن را دارید، می تواند کمی متفاوت باشد. مثلا برای دریافت ویزای شینگن آلمان می توانید مدرک و اسناد را به زبان فارسی هم ارائه دهید. همچنین به منظور درخواست ویزای شینگن از سفارت اتریش مدرک و اسناد شما باید به زبان آلمانی ترجمه شوند. این مدرک و اسناد شامل گذرنامه، مدرک و اسناد شناسایی، گواهی اشتغال به کار، سند مالکیت و  غیره است. در ادامه نکات قابل توجه برای هر مورد را بیان خواهیم کرد.

ویزای شینگن
مدرک و اسناد مالی :

به منظور اخذ ویزای شینگن گردش مالی ۳ یا ۶ ماهه از حساب شما نیاز است که باید متناسب با شغل و درآمد شما باشد. همچنین یک نامه تمکن مالی که مانده حساب شما را به نرخ روز یورو نشان دهد تهیه نمایید. البته برای سفرهای توریستی با توجه به شرایط فعلی متقاضی باید بتواند تمکن مالی درخور توجه نشان دهد. در صورت داشتن دعوتنامه نیز بهتر است نکات مربوط به مانده حساب خود را رعایت کنید.

سند ملکی :

ارائه سند ملکی برای بیشتر سفارت های حوزه شینگن لازم است. البته اصل سند را سفارت نگه نمی دارد بلکه تنها ترجمه آن باید به سفارتخانه تحویل داده شود. نکته دیگر در خصوص سند ملکی ارجحیت سند ملک بر سند زمین است همچنین هرگونه قولنامه، بنچاق و سند خودرو برای سفارت خانه ها قابل قبول نخواهد بود.

رضایت نامه :

هنگامی که یکی از والدین قصد خروج از کشور به همراه فرزندان خود را دارد، باید برای اخذ ویزا، نامه رضایت نامه محضری از دیگر والد نیاز است.

رزرو هتل و یا دعوتنامه :

برای محل اقامت مورد نظرتان بهتر است دعوت نامه ای معتبر از یک  فامیل درجه یک داشته باشید، داشتن یک دعوت نامه معتبر به سفارت مربوطه این اطمینان را خواهد داد که شما برای سفر کردن خود دلیل موجهی دارید و همچنین بعد از پایان مهلت ویزا مسلما باز خواهید گشت زیرا چنانچه بخواهید بیشتر از زمان مقرر در خاک شینگن بمانید دعوت کننده با مشکلات زیادی رو به رو خواهد شد. گفتنی است.

همانطور که قبلا هم گفته شد موقعیت دعوت کننده شما نیز بسیار مهم است مثلا هر چقدر نسبت فامیلی نزدیکتری با شما داشته باشد، و یا از شرایط مالی و اجتماعی بهتر و بالاتری برخوردار باشد، شما می توانید راحت تر ویزای خود را دریافت نمایید. اما در صورت نداشتن دعوتنامه هم ما به شما رزرو یک هتل معتبر را توصیه می کنیم. یه یاد داشته باشید در اغلب موارد هتلی که از سایت بوکینگ رزرو شود مورد قبول سفارت قرار نخواهد گرفت.

بیمه مسافری معتبر :

برای مدت زمان درخواست ویزا  بیمه مسافرتی با حداقل ۳۰۰۰۰ یورو نیاز خواهد بود.

رزرو پرواز :

برای رزرو پرواز باید به تاریخ سفر که ویزای شما از آن تاریخ شروع خواهد شد توجه کنید بیشتر سفارتخانه ها نیاز به خرید بلیط هواپیما ندارند اما این مساله به سیاست سفارت نیز بستگی دارد.

تکمیل اپلیکیشن فرم:

برای هر سفارت باید به صورت جداگانه فرم درخواست آن تکمیل و روز مصاحبه به سفارت مربوطه تحویل داده شود. به عبارتی دیگر هر سفارت فرم مربوط به خود را دارد که شما باید مشخصات فردی، اطلاعات و برنامه سفرتان را مطابق با همان فرم ارائه دهید.از طرفی تکمیل فرم در برخی از سفارت ها به صورت آنلاین و در برخی دیگر با خودکار امکان پذیر است.

شناسنامه و کارت ملی :

این اسناد هویتی باید ترجمه شوند. همچنین باید از تمام صفحات شناسنامه کپی تهیه نمایید.

گذرنامه :

برای ویزای شینگن اصل گذرنامه امضا شده با حداقل اعتبار ۷ ماهه لازم است

تاریخچه سفر متقاضی :

شامل ویزاهای شینگن قبلی و نیز ویزاهای معتبر دیگری از جمله ویزای آمریکا، استرالیا، انگلستان، ژاپن و …

مدرک و اسناد شغلی :

از آنجایی که سفارت خانه ها اهمیت ویژه ای به مدرک و اسناد شغلی می دهند بنابراین در تهیه مدرک معتبر در حوزه فعالیت خود دقت کنید. توجه داشته باشید بدون مدرک شغلی، درصد امکان اخذ ویزا بسیار کم خواهد شد.

اسناد شغلی مورد نیاز: بسته به شغل متقاضی مدرک و اسناد اثبات آن متفاوت باشد:

-برای صاحبان کسب‌وکارهای شخصی

ترجمه روزنامه‌رسمی، آگهی تأسیس و آگهی تغییرات

ترجمه سابقه بیمه و حقوق پرسنل شرکت

-برای کارمندان 

ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار ممهور به مهر شرکت

ترجمه رسمی فیش حقوقی ۳ ماه منتهی به تحویل درخواست ویزا

ترجمه رسمی سابقه بیمه

-برای کارمندان بخش دولتی

ترجمه رسمی حکم کارگزینی

ترجمه رسمی فیش حقوقی ۳ ماه منتهی به تحویل درخواست ویزا

-برای پزشکان

ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی

ترجمه رسمی پروانه طبابت

ترجمه رسمی پروانه مطب (در صورت موجود بودن)

-برای دانشجویان و دانش‌آموزان

ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیل

عکس پرسنلی :  

توجه داشته باشید عکس پرسنلی شما باید جدید، دارای زمینه سفید و تمام رخ باشد. سایز عکس مورد نیاز برای اکثر سفارتخانه ها نیز ۳٫۵ * ۴٫۵ است که ۸۰ درصد عکس باید صورت باشد.

فایل ویدئویی موسسه شمیران گشت در زمینه مدارک ویزای شینگن

در این ویدئو درباره مدارک مورد نیاز ویزای شینگن صحبت کرده ایم. همانطور که میدانید برای سفر به بسیاری از کشورهای اروپایی نیاز به ویزای شنگن دارید. اما بسیاری از افراد از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن آشنا نیستند و با ارائه مدارک ناقص به سفارت، ریجکتی ویزای شینگن را تجربه می کنند. با ما در این زمینه همراه باشید.

مراحل اخذ ویزای شینگن

در این قسمت به مراحل تقاضای ویزای شنگن می پردازیم، لازم به ذکر است یکی از مهم ترین  مراحل این درخواست، وقت سفارت است که در این خصوص اغلب کارشناسان به متقاضیان توصیه می کنند که قبل از پر کردن هرگونه فرم‌ مربوطه و تکمیل مدرک و اسناد لازم است در ابتدا برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایند.

تهیه مدرک و اسناد مورد نیاز توسط متقاضی و چک کردن این مدرک و اسناد توسط کارشناس ویزای شینگن برای حصول اطمینان از تایید آن توسط سفارت

اقدام به پر کردن فرم ‌های مربوط به تقاضای ویزای شینگن

بستن قرارداد با شرکت مورد نظر برای انجام امور مربوط به تقاضای ویزای شما

درخواست برای وقت سفارت توسط کارشناسان اجرایی مربوطه

بررسی دوباره مدرک و اسناد متقاضی بعد از ترجمه  توسط کارشناسان و  بر طرف کردن تمامی نواقص و اشکالات ممکن

ارسال این مدرک و اسناد به سفارت توسط کارشناسان اجرایی مربوطه

اقدام به انگشت نگاری توسط متقاضی

ویزای شینگن

قیمت ویزای شینگن

هنگامی که قصد دارید برای ویزای شینگن اقدام کنید باید به سفارت مربوطه هزینه مشخصی را به دلار یا یورو پرداخت نمایید. در واقع در زمان حضور برای مصاحبه در هر کدام از سفارت های شینگن به جهت رسیدگی به پرونده شما هزینه ای دریافت می شود. همانطور که می دانید  این هزینه می تواند با توجه به کشور مقصد مورد نظر شما متفاوت باشد، اما در عین حال یک سری قوانین کلی و مشترک بین تمامی این کشورها وجود دارد. مثلا قیمت ویزای شینگن برای کودکان زیر شش سال رایگان است.

همچنین برای کودکان بین شش تا دوازده سال نیز هزینه کمتری نسبت به بزرگسالان دریافت می شود. افراد بالای ۸۰ سال نیز از پرداخت هزینه به سفارت معاف هستند. مبنای هزینه سفارت برای افراد بالغ در بیشتر کشورهای ناحیه شینگن ۶۰ یورو خواهد بود. به یاد داشته باشید همراه داشتن ۶۰ یورو در روز مصاحبه لازم است. این میزان می تواند با توجه به کشور مقصد افزایش یابد. به عنوان مثال برای کشورهایی همچون فرانسه(۲۰ یورو )، هلند(۲۸ یورو)، جمهوری چک( ۱۲یورو) و اتریش( ۳۲ یورو) به آن هزینه اولیه یعنی ۶۰ یورو اضافه خواهد شد. شما می توانید برای اطلاع بیشتر از قیمت ویزای شینگن با مشاوران ما در تماس باشید.

ویزای شینگن

مدت زمان اعتبار ویزای شینگن

در مرتبه اول به این خاطر که شما هیچ سابقه سفر و اقامتی در منطقه شینگن ندارید کد درج ‌شده بر روی ویزایتان ۱ خواهد بود و به این ترتیب طبق قوانین معمول مدت زمان ویزای شینگن شما اولین بار نهایتا ۱۵ روز خواهد بود نه ۹۰ روز و شما نباید به هیچ عنوان بیشتر از مهلت مقرر شده برای ویزا در این کشورها باقی بمانید، زیرا در غیر صورت درخواست بعدی شما دچار مشکل جدی خواهد شد.

همچنین کد اختصاصی درج شده در ویزا برای مسافر بیانگر تعداد دفعات مجاز تردد نیز می باشد. مثلا ویزایی با کد مالتیپل شینگن، دارنده آن را ملزم می سازد تا تمامی ۹۰ روز اقامت مجاز خود از شش ماه را در یک نوبت ۳ ماهه به پایان برساند . یا این فرصت ۹۰ روزه را تقسیم کرده و در چند بار ورود از آن استفاده نماید.

درج کد سینگل در ویزای شنگن نیز بدان معناست که مسافر حتی اگر ۱ روز در منطقه شینگن حضور داشته باشد و به هر دلیلی مجبور به ترک اروپا شود، با وجود این که از اعتبار ۱۸۰ روزه ویزای وی مدت زمان زیادی نیز باقی مانده باشد بازهم برای ورود مجدد به منطقه شینگن باید مجددا برای ویزا اقدام نماید و تا زمانی که ویزای جدید  او صادر نگردد حق ورود به هیچ کدام از کشورهای ناحیه شینگن را نخواهد داشت.

سوالات مصاحبه ویزای شینگن

پس از تعیین وقت مصاحبه و در روز حضور در سفارت کشور مورد نظر برای اخذ ویزای شینگن، افسر ویزا سوالاتی را از شما خواهد پرسید

تا با توجه به پاسخ های شما درباره تایید و یا رد درخواست ویزای شنگن شما تصمیم گیری کند. سوالاتی از قبیل:

 • وضعیت تاهل شما چیست؟
 • شغل همسر شما چیست؟
 • چرا می خواهید 90 روز در کشور ما بمانید در صورتی که در مدت زمان کمتری هم می توانید به امورات خود برسید.
 • همراه شما در این سفر چه کسانی هستند؟
 • قصد و هدف شما از سفر به کشور ما چیست؟
 • آیا فرزندی دارید؟ هر کدام چند سال دارند و شغل و حرفه هر کدام چیست؟
 • دوست و فامیلی در حوزه شینگن دارید؟
 • نحوه آشنایی شما با دانشگاه مورد نظرتان چگونه است؟ (ویژه متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی)
 • از کافی بودن تمکن مالی خود برای تامین هزینه ها در مدت زمان زندگی در کشور ما اطمینان دارید؟
 • چه اطمینانی وجود دارد که پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزا به کشور خودتان برگردید؟

 

interview question
syrian refugee

درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

پناهنده به شخصی گفته می شود که در کشور خود به دلایل مختلف در معرض خطر جانی و یا تبعیض قرار گرفته و کشور خود را به مقصد کشور دیگری ترک گفته و از آن کشور تقاضای پناهندگی می کند. کشوری که پناهجو به آن درخواست پناهندگی داده است پرونده فرد پناهجو را مطالعه نموده و اقدام به تایید یا رد درخواست وی می نماید. برخی از گردشگران پس از گرفتن ویزای شینگن و اتمام مدت اعبتار ویزا و مشاهده امکان زندگی بهتر در کشور حوزه شینگن، تصمیم می گیرند تا درخواست پناهندگی داشته باشند تا بتوانند به نوعی به زندگی در آن کشور بدون بازگشت به کشور مبداً خود ادامه دهند. این افراد با مراجعه به پلیس کشوری که ویزای شنگن آن را دارند درخواست پناهندگی خود را ارائه می دهند. با توجه به اینکه یکی از فاکتور های مهم در اخذ ویزای شینگن موضوع تمکن مالی و گردش حساب بانکی مناسب است، بعید است به این افراد با توجه به وضعیت مالی خوب و مناسب در کشور مبداً وضعیت پناهندگی اعطا شود. در نتیجه بهتر است فرد به کشور خود برگشته و از طرق قانونی برای اخذ اقامت کشورهای حوزه شینگن اقدام نماید.

نمونه ویزای شینگن

Schengen visa sample

مدت زمان صدور ویزای شینگن

مدت زمان صدور ویزای شینگن را می توان در دو بخش مجزا در نظر گرفت بخش اول مربوط به مدت زمان بررسی مدرک و اسناد قبل از ارسال به سفارت می شود و بخش دوم به مدت زمان بررسی مدرک و اسناد در سفارت بستگی دارد.

بررسی اولیه مدرک و اسناد معمولا بین دو تا سه هفته طول میکشد و نهایتا تا ۶ هفته بعد از تحویل مدرک و اسناد به سفارت نتیجه آن به شما اعلام می شود.

بهتر است حداقل ۴ هفته قبل از سفر خود برای گرفتن وقت سفارت ویزای شنگن اقدام نمایید.

همچنین بهتر است بدانید در برخی موارد به علت خلوتی سفارت ها این مدت زمان تقریبی می تواند از میزان گفته شده کمتر باشد، برای اطلاع بیشتر از این تاریخ ها با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید.

ویزای شینگن

دلایل ریجکتی ویزای شینگن و نحوه رفع ریجکتی

هنگامی که قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن را دارید، رد شدن درخواست ویزای شما می تواند تبعاتی به دنبال داشته باشد که شما را از سفر کردن به این منطقه محروم سازد. از طرفی متأسفانه در این اواخر میزان ریجکت ویزای شینگن از سفارت‌ های اروپایی مستقر در ایران افزایش یافته است. بنابراین توصیه می شود حتما زیر نظر مشاوران متخصص در این زمینه اقدام نمایید و همچنین در ارائه مدرک و اسناد مورد نیاز برای ویزا بسیار دقت کنید.

به یاد داشته باشید که مشاوران مربوطه تنها وظیفه دریافت مدرک و اسناد، بررسی نواقص احتمالی و تکمیل و تحویل آن به سفارت و همچنین دریافت پاسپورت و تحویل آن به مسافر را دارند و در روند تصمیم گیری سفارت برای صدور ویزا هیچ نقشی نخواهند داشت. در صورت رد شدن درخواست ویزا نیز، مبلغی بابت هزینه ‌های جاری کاسته شده و مابقی آن به متقاضی پس داده خواهد شد. آژانس شمیران گشت شما را در نوشتن نامه اعتراض به ریجکت ویزا یاری خواهد نمود.

مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای شینگن:

فرد متقاضی در درخواست های قبلی خود ریجکت شده باشد.

فرد متقاضی ویزای شینگن، سوابق کیفری داشته باشد.

فرد متقاضی مدرک و اسناد تقلبی و یا جعلی به سفارت ارائه دهد.

فرد متقاضی در وقت مصاحبه سفارت نتواند به درستی هدف خود را  از سفر توجیه نماید.

فرد متقاضی پاسپورت دست خورده و یا صدمه دیده داشته باشد

اعتبار پاسپورت فرد متقاضی تمام شده و یا کم باشد.

فرد متقاضی در اثبات مدرک و اسناد شغلی معتبر و وابستگی شغلی خود ناتوان باشد و همچنین توانایی مالی کمی داشته باشد.

مدرک و اسناد شناسایی و یا ازدواج فرد متقاضی غیرقابل قبول و مخدوش باشد.

بیمه مسافرتی فرد متقاضی نامعتبر باشد و یا از بیمه مسافرتی با پوشش کمتر از ۳۰٫۰۰۰ یورو استفاده نماید.

فرد متقاضی نتواند محل اقامت خود را در مدت زمان مسافرت مشخص نماید.

ویزای شینگن

شما می توانید در قسمت آخرین تغییرات ویزای شینگن قوانینی که از سال ۲۰۲۰ برای ویزای شینگن از طرف کشورهای اروپایی اعمال می شود را مطالعه کنید.

آژانس مسافرتی شمیران گشت

برای گرفتن وقت سفارت ویزا با شمیران گشت در تماس باشید.

مهم ترین نکات اخذ ویزای ایتالیا از زبان مدیریت موسسه شمیران گشت

ویزای ایتالیا متقاضیان بسیاری دارد. ویزای توریستی شینگن ایتالیا، ویزای تحصیلی ایتالیا و ویزای سرمایه گذاری ایتالیا محبوب ترین انواع ویزای ایتالیا محسوب می شوند. در این ویدئو با نکات مهم در زمینه درخواست ویزای ایتالیا آشنا می شوید.

جدیدترین تغییرات ویزای شینگن 2022

از تاریخ دوم فوریه ۲۰۲۰ تغییراتی صورت گرفته است که برخی از این تغییرات به قرار زیر است:

– متقاضیان ویزای شینگن می‌توانند ۶ ماه پیش از سفر اقدام به درخواست ویزا کنند. این مهلت پیش‌تر ۳ ماه قبل از سفر بود.

– هزینه‌ عمومی بررسی درخواست ویزا، از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو افزایش می‌یابد. افزایش هزینه‌ درخواست برای کودکان در سنین ۶ تا ۱۱ سال برای شهروندان کشورهای گرجستان، روسیه و اوکراین از ۳۵ یورو به ۴۰ یورو اعلام شده است. طبق اطلاعات سایت ویزامتریک در ایران که ارائه درخواست روادید برای سفر به کشور آلمان از طریق این شرکت صورت می‌گیرد یا سایت VFS که سفارت اتریش در تهران برای بررسی درخواست‌های روادید شنگن با آن همکاری می‌کند، هزینه درخواست ویزا برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال به ۴۰ یورو افزایش یافته است.

– اتحادیه اروپا همچنین از کشورهای عضو پیمان شنگن خواسته تا امکان تکمیل و ارسال الکترونیکی فرم‌های درخواست ویزا را فراهم کنند. بر این اساس، اختیار تشخیص صحت امضا الکترونیکی متقاضیان نیز به کشور دریافت کننده تقاضا واگذار شده است.

 

تغییرات ویزای شینگن

شرایط معافیت از اخذ ویزای شینگن

قوانین جدید ویزای شینگن به زودی مسافرانی‌ که برای ورود به حوزه شینگن نیاز به ویزا نداشتند را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. از ژانویه سال ۲۰۲۱ این گردشگران برای ورود به کشورهای حوزه شینگن باید فرمی با نام  ETIAS  (European Travel Information and Authorization System) به معنای مجوز الکترونیکی سفر تکمیل کنند. پر کردن این فرم  گردشگران را ملزم به کسب اجازه پیش از سفر می‌کند. اجازه ورود طی ایمیلی برای شما ارسال می‌شود و کافی ‌است در مرزهای اتحادیه شینگن تاییدیه را نشان ماموران مرزی دهید.

ویزای شینگن فرانسه

france_co_

ویزای فرانسه را میتوان به قسمت ویزای شینگن فرانسه و ویزای نشنال فرانسه تقسیم کرد. درصورتی که شما ویزای شینگن فرانسه را اخذ کنید بدین معنی است که میتوانید به تمام کشورهای عضو شینگن سفر نمایید ولی اگر ویزای نشنال فرانسه را اخذ کنید فقط مجاز به سفر به خود کشور فرانسه هستید. ویزای شینگن فرانسه هم به دو قسمت ویزای سینگل فرانسه و ویزای مولتی فرانسه تقسیم می شود. که بنا به صلاحدید سفارت ویزای شما صادر می شود. ویزای شینگن این کشور که برای اهدافی همچون گردشگری، بازدید از خانواده و دوستان و … صادر می شود، یکی از رایج ترین انواع ویزاهای فرانسه است. البته در کنار این ویزا، ویزاهای دیگری همچون ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای پزشکی، ویزای ازدواج و ویزای سرمایه گذاری فرانسه نیز از محبوبیت بالایی در میان متقاضیان مهاجرت برخوردار است.

ویزای شینگن ایتالیا

italy_co_

ایتالیا به جز میراث تمدن رومی، جاذبه های توریستی و غذاهای خوشمزه، در علم و نوآوری نیز تاریخ بلند بالایی دارد و برخی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های شناخته شده در جهان نظیر دانشگاه بولونیا در این کشور قرار دارند. به هر جهت با هر هدفی که قصد سفر به این کشور را دارید باید قبل از هر چیزی به فکر درخواست ویزای آن باشید. این کشور نیز با توجه به قوانین خاص مهاجرتی خود انواع مختلفی از ویزا را تعیین کرده است که برخی از آنها همانند ویزای شینگن از همه رایج ترند و تقریبا در بین تمام کشورهای اروپایی حوزه شینگن از قوانین مشابهی برخوردارند. برای سفر به ایتالیا را دارید در اولین گام باید از انواع ویزای ایتالیا اطلاع داشته باشید تا بتوانید متناسب با اهدافتان بهترین آن را انتخاب کرده و برای اخذ ویزای مربوطه از طریق سفارت ایتالیا اقدام نمایید. در یک دسته بندی کلی تر می توان ویزاهای ایتالیا را به دو نوع توریستی و غیر توریستی تقسیم بندی کرد. ویزای توریستی که همان ویزای شینگن کوتاه مدت نوع C است و ویزاهای غیر توریستی با توجه به اهداف تحصیلی، پزشکی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و غیره متفاوت خواهند بود. توجه داشته باشید اغلب ویزاها از تاریخ شروع، تاریخ پایان و مدت زمانی مشخص جهت اقامت برخوردارند که فرد باید در برنامه ریزی سفر خود آنها را لحاظ کند.

ویزای شینگن اسپانیا

spain_co_

اسپانیا یکی از اعضای اتحادیه اروپا و همچنین یکی از اعضای اصلی پیمان شینگن است. بنابراین شما متقاضیان گرامی می توانید با دریافت ویزای شینگن اسپانیا علاوه بر لمس همه جذابیت های این کشور، از دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز دیدن فرمایید. با هر دلیلی که قصد ورود و اقامت در کشور اسپانیا را خواهید داشت ابتدا باید برای اخذ ویزای این کشور درخواست نمایید. از آنجایی‌که اسپانیا عضو پیمان شینگن است، بنابراین برای بازدید از این کشور می توانید جهت دریافت ویزای شینگن اقدام کنید. اسپانیا نیز مانند دیگر کشورها برای اهداف مختلف متقاضیان از سفر، ویزاهای گوناگونی را صادر می کند و هر کدام از این ویزاها مدت اعتبار خاص خود را دارند. در ادامه به انواع ویزاهای اسپانیا و مدت زمان اعتبار آنها می پردازیم.

ویزای شینگن یونان

greece_co_

کشور یونان در قاره اروپا واقع شده است. این کشور جز اتحادیه اروپا و یکی از اعضای شینگن است. متقاضیان ویزای یونان باید درخواست خود را به دفتر نمایندگی vfs ارائه دهند و بعد از بررسی نسبت به اخذ ویزای شینگن یونان و یا ویزای نشنال یونان از طرف کنسول محترم یونان میتوانند نسبت به سفر اقدام نمایند. گفتنی است جایگاه یونان از نظر مقصد توریستی در جهان حتی از کشورهایی همچون آمریکا و یا اسپانیا و انگلیس نیز بهتر است. اما اطلاعات به دست آمده از سفارت یونان در این مدت نشان می دهد که افراد خواهان ویزای شینگن یونان با درصد بالایی از ریجکتی ویزا مواجه می شوند، به طوری که می توان گفت در حال حاضر ویزای یونان، جزو سخت ترین ویزاهای کشورهای ناحیه شینگن محسوب می شود. به عقیده خیلی ها کادر جدید کنسولی سفارت یونان در ایران نیز روند صدور ویزا را با جدیت و سخت‌گیری زیادی پیگیری می‌کند.

ویزای شینگن هلند

netherlands_co_

متقاضیان ورود به هلند باید با توجه به اهداف خود از سفر در ابتدا برای دریافت یکی از انواع ویزاهای مورد نیاز اقدام نمایند. خوشبختانه هلند نیز یکی از کشورهای اروپایی عضو پیمان شینگن است بنابراین چنانچه دارای ویزای شینگن هستید می توانید در طول اقامتتان در کشورهای اروپایی محدود شینگن از این کشور بی نظیر هم دیدن فرمایید. ویزای شینگن هلند را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد. ویزای شینگن هلند و ویزای نشنال هلند . همانطور که میدانید هلند یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است پس اگر ویزای شینگن هلند را دریافت کنید میتوانید به تمام کشورهای عضو شینگن هم سفر کنید ولی اگر ویزای نشنال را دریاف کنید فقط میتوانید به کشور هلند سفر کنید. ویزای شینگن هلند به دو دسته ویزای شینگن کوتاه مدت و ویزای مالتی شینگن تقسیم می شود. با با نظر و صلاحدید کنسول ویزای مربوطه برای شما صادر می شود.

ویزای شینگن اتریش

austria_co_

گفته می شود اغلب مهاجرانی که به دلایلی همچون ادامه تحصیل و یا کار به کشور اتریش آمده اند از اقامت خود راضی هستند. اگر به هر دلیلی قصد اقامت در کشور اتریش را دارید ابتدا باید با حضور در سفارت این کشور بنا بر درخواست خود و به شرط تکمیل بودن مدرک و اسناد و تایید مسئولان کنسولگری یکی از ویزاهای توریستی، تحصیلی، تجاری و …. را دریافت نمایید. شما می توانید همواره در خصوص انواع ویزاهای اتریش و نحوه دریافت آنها از سفارت از مشاوران با تجربه آژانس شمیران گشت کمک بگیرید.

متقاضیان ویزای اتریش باید بدانند کشور اتریش یکی از اعضای پیمان شینگن است و درصورتی که بتوانند ویزای مربوطه را اخذ نماییند در واقع ویزای شینگن اتریش را گرفته اند و میتوانند به تمام کشورهای عضو شنگن مسافرت نمایید. البته باید در نظر داشته باشند کشور اول ورود دارنده ویزا باید کشور صادر کننده ویزا باشد پس اول باید به کشور اتریش ورود کنند و بعد از آنجا هر کشوری که عضو شینگن باشد میتوانند مسافرت نماییند. البته باید در نظر داشته باشید در بعضی موارد که البته خیلی به ندرت است سفارت اتریش ویزای ملی یا نشنال خود را صادر میکند که در این موارد متقاضی فقط میتواند به کشور اتریش مسافرت نماید و حق ورود به کشورهای عضو شینگن را ندارد.

ویزای شینگن آلمان

بدون شک کشور آلمان یکی از ایده آل ترین کشورهای اروپایی عضو پیمان شینگن برای مسافرت کوتاه مدت و یا بلند مدت است. آلمان در سراسر جهان از لحاظ جذب توریست کشور موفقی محسوب می شود و تنوع مکان های دیدنی آن از مناظر طبیعی شگفت انگیز تا موسیقی و هنر در شهرهای معروفی همچون برلین برای گردشگران خارجی زیادی خاطرات به یادماندنی رقم زده است. از طرفی این کشور در حوزه های دانش، صنعت و اقتصاد نیز کشوری پیشتاز به شمار می آید. عوامل زیادی برای سفر به این کشور وجود دارد اما با هر هدفی که قصد سفر به این کشور را داشته باشید، حتما نیازمند دریافت ویزا از سفارت این کشور در ایران خواهید بود. به بیان دیگر یکی از اقدامات اولیه و بسیار مهم برای سفر به آلمان دریافت ویزای آلمان است.

ویزای آلمان به دو دسته ویزای شینگن آلمان و ویزای نشنال آلمان تقسیم می شود. افرادی که ویزای آلمان را اخذ میکنند اگر ویزای شینگن باشد می توانند به تمام کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنند ولی اگر ویزای نشنال داشته باشند فقط می توانند به کشور کشور آلمان سفر کنند و این به صلاحدید کنسول است که به چه افرادی ویزای شینگن بدهد به چه کسانی ویزای نشنال.  بنابراین اگر در حال برنامه‌ریزی برای بازدید و گردش، ادامه تحصیل، کسب‌وکار و یا اقامت همیشگی در آلمان هستید، باید برای ویزای این کشور درخواست دهید. نظر به این که آلمان از کشورهای عضو پیمان شینگن است، به منظور روان سازی فرآیند اخد ویزا برای متقاضیان، مراحل اولیه همچون جمع‌آوری مدارک شینگن، ثبت اطلاعات و مصاحبه را به سفارت کشور خود در کشورهای مبدا سپرده است. مسلما تصمیم‌ نهایی در مورد تایید یا عدم تایید درخواست شما برای ویزای شینگن آلمان از جانب سفارت این کشور اخذ خواهد شد.

germany_co_

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

کشور ایتالیا را در بین کشورهای عضو شینگن می توان آسان ترین کشور برای دریافت ویزای شینگن دانست. این کشور اگرچه به سختی وقت سفارت باز می کند و سریعاً نیز وقت های آن پر می شود ولی روند اعطای ویزای به نسبت آسانی دارد و همواره مورد استقبال بالای متقاضیان نیز قرار دارد.

کشور اسپانیا نیز برای خانواده ها شرایط خوبی را جهت اخذ ویزا در نظر گرفته است، ولی به افراد مجرد به آسانی ویزا نمی دهد.

easiest_country_for_visa_
hardest_country_for_visa_

سخت ترین کشور برای اخذ ویزای شینگن

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن، کشوری که شاید فکرش را نکنید سخت ترین مقررات را برای اخذ ویزای شنگن دارد. کشور مجارستان با توجه به سخت گیری ها در مورد صدور ویزا و همچنین پروسه طولانی گرفتن ویزا سحت تریم کشور برای اخذ ویزای شینگن محسوب می شود.

پس از مجارستان کشور فرانسه به دلیل ایکه تنها به افراد دارای ویزای شینگن قبلی ویزا اعطا می نماید جزو سخت ترین کشورها برای ویزای شینگن محسوب می شود. به این معنی که تنها اشخاص دارای سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن می توانند برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام نمایند و در صورت ویزا اولی بودن از سوی کشور فرانسه ریجکت می شوند.

ویزای شینگن با دعوتنامه

درباره آسان ترین و سخت ترین کشور برای اخذ ویزای شینگن گفتیم، ولی این را نیز باید خاطر نشان کنیم که داشتن دعوتنامه تاثیر بسزایی در گرفتن ویزای شنگن دارد. دعوتنامه را فرد مقیم کشور عضو حوزه شینگن برای فرد متقاضی دریافت ویزای شنگن ارسال می کند و به نوعی آن فرد را (که الزاماً می بایست از اقوام و یا دوستان نزدیک فرد باشد) به کشورشان جهت دیدار و ملاقات دعوت می نمایند. پس می توان نتیجه گرفت که گرفتن ویزای شینگن با دعوتنامه کار آسان تری است و بیشتر به نتیجه مثبت می انجامد.

invit letter schengen
Schengen_multi_visa

ویزای مولتی شینگن

کشورهای اروپایی عضو حوزه شینگن عموماً برای افراد ویزا اولی بیشتر از یک تا دو هفته و در مواقع خاص یک ماه ویزا صادر نمی کنند. ولی افرادی که چندین بار به کشورهای عضو حوزه شینگن سفر کرده اند و سابقه ویزای شنگن دارند می توانند به ترتیب برای ویزای مولتی شینگن 3،6 و 9 ماهه و در مراحل بعدی گرفتن ویزای شنگن 1،2،3 و 4 ساله اقدام نمایند.

ویزای مولتی به این معنی می باشد که فرد در طول مدت زمان اعتبار ویزا می تواند به دفعات از کشوری که ویزای آن را گرفته است خارج و مجدداً به آن وارد شود، بدون اینکه نیاز به طی کردن فرآیند اخذ ویزا داشته باشد.

ویزای شینگن با گرین کارت

داشتن ویزای کشور آمریکا به تنهایی شرایط نسبتاً دشواری دارد و به دلیل زمانبر بودن، صبر زیادی را نیز می طلبد. به همین دلیل و همچنین به دلیل معتبر بودن ویزای آمریکا و همچنین گرین کارت آمریکا، گرفتن ویزای شینگن با گرین کارت روند اخذ ویزای شنگن را بسیار سرعت بخشیده و آسان تر می کند.

usa greencard

مهم ترین نکات اخذ ویزای یونان از زبان مدیریت موسسه شمیران گشت

در این ویدئو موارد مهم در ارتباط با درخواست ویزای یونان و نحوه آماده سازی مدارک جهت مراجعه به کارگزاری سفارت یونان شرح داده شده است.

 

ویزای تضمینی

ویزای شینگن تضمینی

شاید خیلی عبارت ویزای شینگن تضمینی به گوشتان خورده باشد، اما بهتر است بدانید که این تنها یک تبلیغ است و هیچ آژانس مسافرتی نمی تواند تضمین کند که شما قطعاً ویزای شینکن از کشور مورد نظرتان را دریافت خواهید کرد. چرا که سفارت کشور مورد نظر شما تصمیم می گیرد که با توجه به اسناد و مدارک ارائه شده و شواهد موجود، شما واجد شرایط دریافت ویزای شینگن هستید یا خیر. از طرفی، هر آژانس مسافرتی که ادعا کند دارای رابط تضمینی در سفارت بوده و به صورت غیر مجاز و از طریق روابط مهر صدور ویزای شنگن شما را می گیرد، کلاهبردار است. 

به صورت کلی اگر شما دارای مدارک کاملی بوده و شرایط مالی و کاری مناسبی نیز در ایران داشته باشید، شانس بالایی برای اخذ ویزای شینگن دارید ولی باز هم دلیلی برای گرفتن ویزای شینکن تضمینی نخواهد بود.

قیمت ویزای شینگن بدون وثیقه

برای اینکه بتوانید از طریق تور ویزای شینگن بگیرید می بایست نزد آژانس مسافرتی که با آن اقدام میکنید وثیقه بگذارید. اگر قصد گرفتن ویزای شینگن بدون وثیقه را دارید می بایست از دوست یا اقوامی در کشور مورد نظر جهت سفرتان دعوتنامه داشته باشید یا بتوانید شخصاً افسر مهاجرت را متقاعد کنید که بدون داشتن دعوتنامه (اسپانسر) می توانید از پس هزینه های سفر و اقامتتان در کشور مقصد برآمده و قصد بازگشت به کشورتان دارید که صد البته اخذ ویزای شینگن بدون دعوتنامه بسیار سخت از از سایر روش های ذکر شده است.

و اما در مورد قیمت ویزای شنگن بدون وثیقه می بایست بگوییم که به طبع ارزان تر از ویزای شنگن با وثیقه خواهد بود. در مورد قیمت ویزای شنگن در بخش های قبلی مطالبی نوشتیم و در نتیجه از بیان مجدد آن خودداری می نماییم.

وثیقه
ویزای بلژیک6

بهترین آژانس برای ویزای شینگن

اگر قصد گرفتن ویزای شینگن را داشته باشید، یکی از مواردی که قطعاً به شما توصیه شده است این است که از طریق آژانس مسافرتی اقدام نمایید تا شانس گرفتن ویزای شینگن برای شما افزایش یابد. اما بهترین آژانس برای ویزای شینگن کدام است؟. برای پاسخ به این سوال می بایست چند فاکتور را برای انتخاب آژانس مسافرتی خوب در نظر داشته باشید. قدمت زیاد، تعداد ویزاهای اخذ شده، وجود دفتر فیزیکی، دارا بودن مجوزهای لازم برای فعالیت آژانس و تنوع حوزه فعالیت آژانس (عدم اصرار آژانس جهت اقدام برای یک کشور خاص) از جمله مهم ترین فاکتورهای انتخاب بهترین آژانس برای ویزای شینگن می باشند. اگر آژانسی شرایط ذکر شده را داشت، می توانید به آن اطمینان نموده و از طریق این آژانس برای گرفتن ویزای شنگن اقدام نمایید.

ویزای شینگن از ترکیه

باتوجه به شرایط موجود در آمار فراوانی پناهندگان از ایران و همچنین سیاست های کلی روابط بین المللی کشورهای حوزه شینگن در این اواخر اخذ ویزا از سفارتخانه های حوزه شینگن در ایران سختر شده است. اخذ وقت سفارت ها در این ایران یکی  دیگر از مشکلات دیگر مراحل اخذ ویزاست. بنابر امارهای سال های اخیر سازمان مهاجرت نشاندهنده سیر نزولی اخذ ویزای شینگن از کشور ایران برای هموطنانمان نشان می دهد.

همچنین آمار های موجود سفارت خانه های حوزه شینگن از کشور ترکیه برای هموطنانمان نسبتا بهتر از آمارهای سفارتخانه های حوزه شینگن در کشور ایران می باشد. به عبارت دیگر شانس ویزا شدن از سفارتخانه های حوزه شینگن در کشور ترکیه بالاتر است. اگر متقاضی ایرانی مدارک های لازمه برای ویزای حوزه شینگن از کشور ترکیه را داشته باشد با ریسک کمتری شانس ویزا شدن دارد.

مهمترین مواردی که کارشناسان شمیران گشت با هدف بررسی شرایط متقاضی برای اخذ ویزای شینگن چک می‌کنند عبارتند از:

  • مدارک شناسایی متقاضی
  • مدارک اقامتی ترکیه و کارت اقامت ترکیه
  • مدارک مالی و کاری در ترکیه
  • شرایط سنی متقاضی (سفارت‌های اروپایی در قبال افراد مجرد زیر ۳۰ سال که سابقه سفر به اروپا نداشته‌اند، سخت گیری بیشتری اعمال می‌کنند)
  • سابقه سفر متقاضی

البته این بررسی‌ها طبعا با هدف افزایش شانس متقاضی برای ویزا شدن صورت می‌گیرد و در بسیاری موارد اساسا منعی برای درخواست ویزا شینگن وجود ندارد. برای مثال متقاضی مجردی که کمتر از ۳۰ سال سن دارد و تا کنون به هیچ کشور اروپایی سفر نکرده است و از سوی دیگر مدارک مالی چندان قانع کننده‌ای نیز ارائه نداده‌است، اگرچه مشکلی برای درخواست این ویزا ندارد اما شانس ویزا شدن این درخواست بسیار پایین است. بنابراین بررسی شرایط برای بالا بردن درصد موفقیت است.

usa greencard

مهم ترین نکات اخذ ویزای فرانسه از زبان مدیریت موسسه شمیران گشت

گرفتن ویزای فرانسه یک سری ریزه کاری هایی داره که مطمئنم خیلی از شماها ازش اطلاعی ندارین. پس دعوتتون میکنم این ویدئو رو تا انتها مشاهده کنین و راحتر تر بتونین برای ویزای فرانسه و اقامت فرانسه اقدام کنین.

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

جهت رزرو هتل و بلیط هواپیما می توانید از خدمات آژانس شمیران گشت استفاده کنید.

اگر سوال یا دیدگاهی در مورد مطالب این مقاله دارید در کادر زیر آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول در زمینه ویزای شینگن

آیا با در دست داشتن ویزای شینگن می توان به کشور کانادا هم وارد شد ؟

ویزای شنگن مجوزی است که با آن میتوان وارد کشورهای محدوده شینگن شده و در آن کشورها تردد و اقامت محدود داشت و هیچ گونه اعتباری در کشورهای دیگر ندارد

بهترین زمان جهت اقدام برای اخذ ویزای شینگن چه زمانیست؟

برای اخذ ویزای شینگن الزامیست حداقل سه ماه قبل از تاریخ سفرتان اقدام فرمایید.

اعتبار ویزای شینگن صادر شده چند روزه می باشد ؟

اعتبار ویزا یک ماه میباشد و مدت زمان اقامت که در این بازه یک ماهه باید گنجانده شود بین ۷ تا ۱۵ روز می باشد

با آژانس مسافرتی شمیران گشت با خیالی آسوده ویزای شینگن بگیرید.

اطلاعات کامل جهت اخذ ویزای کشورموردنظر

آژانس مسافرتی شمیران گشت

021-26206357021-26206479

آدرس آژانس : در گوگل بنویسید آژانس شمیران گشت

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی ستاره ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 588

تاکنون رأی داده نشده ! اولین کسی باشید که این مطلب را ارزیابی می کنید

اگر این پست را مفید یافتید ...

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!